Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Po všech hrůzách co jsem o tom četl, po všech pohrdajících recenzích, jsem byl připraven na to, že jdu na absolutní ptákovinu a že svých 119Kč jsem mohl utratit za třeba toaletní papír, hodně papíru! A hle, zase se jednou vydávám proti produ všem, protože se mi tyto Star Wars líbily. Když opominete, že Obi-Wan Kenobi, místo toho aby byl každý vous na jeho tváři rozpoznatelný, má čtverečky, tak si po chvíli zvyknete na celou animaci filmu. Je pravda, že dost Jediů včetně Mace Windua bylo opomíjeno a měli jen malou roli, ale to se dá překonat. Mě osobně okouzlila mladá padawanka Ahsoka Tano, která byla úžasně roztomilá, navíc hlas Ashley Eckstein se k ní náramně hodil. Ohledně bitev jsem neměl problém, byly povedené, prostě ve stylu Starwars. Co se týče příběhu, ten nebyl kdovíjak hluboký, ale že by to byla zkáza galaxie, to se říci také nedá. Takže já jsem spokojený...(19.9.2008)

Je dobre si to pozrieť aj so seriálom potom to lepšie funguje. Ak sa to bere ako samostatný film, tak je to samozrejme iba taká obyčajná vyplň. Pinda sa tu aj na animáciu, čo chápem, ale na druhu stranu, kedže je to pilot k seriálu, ťažko čakať dobrú animáciu za taký rozpočet. každopádne mňa, fanušika Star Wars to potešilo. Je to fajn akčne, dobre ozvučené a militaristický dravé, čo ja osobne môžem. 75% - 4*(7.12.2016)

• Damiel

10 % - Ať sextalogii Star Wars čili Hvězdných válek máte rádi nebo ne, je to legenda kinematografie. Tvůrčímu týmu v čele s jejím duchovním otcem Georgem Lucasem se však nyní podařilo „vystřihnout“ na její háv plivanec par excellence. Animované Star Wars: Klonové války totiž nikdy neměly spatřit světlo světa. Bez diskuzí se jedná o urážku legendy, naprosto zbytečnou a trapnou. „Děj“ (dá-li se to tak nazvat) se odehrává někdy okolo Epizody II, ale to není podstatné. Hlavní je, že tento slepenec vypadá jako laciná jednohubka pro děti. Hloupé žvásty, stupidní postavy. Pokud se tady Anakin Skywalker tituluje pubertální přezdívkou „Skája“ a své padawance-učednici oplácí pojmenováním „Štěkna“, pak tu, promiňte, není něco v pořádku. Příběh je urputný, překotný, není vůbec napínavý a postrádá patinu tajemna, kterou omámily hrané Star Wars. Zato nechybí silná příměs infantility, jíž vévodí malý Jabba. Vedle něj je Jar Jar Binks z jedničky velevážnou postavou. Pokud patříte mezi fanoušky Star Wars, a přesto se rozhodnete kinosál navštívit, budete trpět, jako byste bezmocně pozorovali znásilňování vaší lásky. To si radši v klidu domova pusťte Návrat Jediho a na tenhle bolestivý úlet zapomeňte.(17.9.2008)

Rozpočet $8,5miliónaTržby USA $35,161,554Tržby Celosvetovo $68,282,844Tržby za predaj DVD v USA $22,818,761 //počet predaných kusov 1,328,535║ Animačne sa to pohybuje od priemeru až k otrasu, čo je fakt nepekný prehmat a za čo asi môže aj ten mini rozpočet ako pre film bez ambícií, neviem aký malo vôbec význam vytvárať takéto takmer zbytočné spojivo medzi celovečernými filmami, /40%/(18.3.2010)

Já si nemůžu pomoci , ale bavil jsem se vcelku slušně , ikdyž jsem na začátku musel vypnout mozek , zkousnout tu divnou a nepříliš povedenou animaci , zapomenout na nějaký silnější , smysluplnější scénář a charisma jednotlivých postav , ale když jsem tohle všechno překonal , dostalo se mi krásně infantilní akční podívané ve stylu počítačových her začátku tohoto století. Film: 59%(24.1.2009)

• - Film bude prvým Star Wars filmom, ktorý nebude vydaný spoločnosťou 20th Century Fox. O distribúciu sa postarajú Warner Bros. Pictures. (klayman)

• - Světelné meče zlovolné Asajj Ventress jsou na začátku spojené dohromady a vypadají stejně jako zbraň Dartha Maula z Epizody I (1999). (Kailo)

• - Film bude prvým animovaným Star Wars filmom premietaným v kinách. (klayman)