Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

• Sawy

Ach jo.Tohle je průser.Po těch zklamaných recenzích jsem vážně moc nečekal,ale že to bude až taková blbost...Animace katastrofální,děj neexistuje,postavy ploché jako ještě nikdy,akce je sice hodně,ale nebavila mě jediná scéna.Star Wars mám strašně rád,ale tohle je skvrna na celé sérii.Snad nejzbytečnější film,jaký jsem v životě viděl,konkurenci má možná tak ve čtverce Vetřelce.Tahle série by ve vlastním zájmu neměla pokračovat.15 %(19.1.2010)

No tak zas taková hrůza to nebyla, například Skrytou hrozbu to (pro mě osobně) strká s přehledem do kapsy. Jediné, co mě opravdu otravovalo, nebyla překvapivě ani nadrzlá Padawanka, ani uječený Jabba Hutt Jr., ani příběh, ani akce a dokonce ani stylizovaná kresba (ta se mi naopak líbila), ale hodně béčkové a laciné rozpohybování postaviček. V době, kdy Pixar posunul počítačovou animaci už přinejmenším do čtvrté či páté generace, vypadají Klonové války snad ještě hůř než první Příběh hraček. Jinak je ale znát, že starwarsová frančíza se po lehkém a posledním zaváhání u Pomsty Sithů nakonec definitivně překlápí do roviny taškařice pro děti a ambici být únikovým světem pro dospělé hází s konečnou platností do ringu.(2.11.2008)

Kupodivu - když vidím zdejší hodnocení - mě dost zaujal i tento animovaný film. Možná je to proto, že je dostatečně akční a vztah Anakina a Padmé tu nehraje moc velkou roli. Nasadit tento snímek do kin byla samozřejmě blbost, na to působí až moc televizně, ostatně je to jen pilot k seriálu, ale na DVD je to solidní zábava. Nízké hodnocení tady je, jak tak koukám, ve většině případů způsobeno či zdůvodňováno "ošklivou animací", což je ale hrozně chabý argument. Stejně tak je filmu vytýkána infantilnost. Dál už to nijak rozvíjeno není. Ale kde je tady jaká infantilnost? Kde je Jar Jar se svými hloupými vtípky (kradení jablek, nemotornost) a špatnou angličtinou (Mesa sooo smilen to see'en yousa), kde je šestiletý protivný kluk v hlavní roli? Ne, Ahsoka není žádný malý Anýsek, ale pohotová padawanka... Tohle prostě není epizoda I, hlavním hrdinou není šestileté děcko! Je pravda, že celá zápletka s únosem Jabbova synka je poněkud jednoduchá a sama o sobě nepříliš zajímavá, ale dává prostor pro nespočet skvělých nejen akčních sekvencí. ____ Já jsem prostě za nové Hvězdné války rád, takže je pravda, že se na to koukám trochu nekriticky. Ale navíc mám dobrou zkušenost s klasicky kreslenou a o pět let starší záležitostí - Clone Wars, tudíž mě stylizovaný vzhled postav nemůže nijak rozhodit. Zásadní rozdíl je v tom, že tento film zkouší prohloubit psychologii postav, takže to, co by v Clone Wars z roku 2003 trvalo pět minut, je zde nataženo na 25 minut.(27.9.2010)

Tohle je typický pokus o využití dobře známé předlohy. Bohužel na mě moc nezapůsobil. Postavy vypadají všechny dost hranatě, což je sice uděláno záměrně, ale esteticky se mi to moc nelíbí. Často mi scény přišly z hlediska animace odbyté. Souboje se světelňáky nejsou nijak zajímavé, naopak poměrně nudné. Stejně tak akční scény v galaktických lodí nejsou nijak ohromující. Na mě to nijak nezapůsobilo. Některé efekty, které v normálním filmu vypadaly dobře, se převedením do animované podoby zcela ztrácí. (4.6.2013)

Stará trilogie je dávno za námi v předaleké galaxii. Nová trilogie jakbysmet. A jelikož se dříve studio ošívalo udělat novou hranou trilogii, tak musí tvůrci vytvořit nějaké jiné Hvězdné války. Animovaný Clone Wars je zasazen mezi II. a III. epizodu. Zároveň tak slouží jako pilotní díl k stejně animovanému seriálu. Příběh tedy sleduje opět Obi-wana a Anakina ve válce s Hrabětem Dooku a jeho Separatisti. Anakin dostane novou padawanku a Jabbo Huttovi ukradnou syna. Věřte nebo ne, to je celý příběh pilotního dílu. Je fajn, že Samuel L. Jackson a Christopher Lee nadabovali svoje role. Na druhou stranu jsou jediný. Animace je parádní. Co je zarážející, je soundtrack. Písničky se do Star Wars prostě nehodí. A na škodu je tady komediální vložka. Ono se na SW moc toho zkazit nedá že, řekl by fanoušek. A tak jsou Klonové Války pěknou vatou do celé Ságy. Ovšem ve výsledku mě tento film nijak nepřesvědčil, abych začal sledovat seriál, a to měl být jeho hlavní účel. (73 %)(9.3.2014)

• - Světelné meče zlovolné Asajj Ventress jsou na začátku spojené dohromady a vypadají stejně jako zbraň Dartha Maula z Epizody I (1999). (Kailo)

• - Oficiálne Star Wars stránky oznámili, že film bude úvodom do televízneho seriálu, ktorý sa začne vysielať na jeseň 2008. (klayman)

• - Film bude prvým Star Wars filmom, ktorý nebude vydaný spoločnosťou 20th Century Fox. O distribúciu sa postarajú Warner Bros. Pictures. (klayman)