Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Kupodivu - když vidím zdejší hodnocení - mě dost zaujal i tento animovaný film. Možná je to proto, že je dostatečně akční a vztah Anakina a Padmé tu nehraje moc velkou roli. Nasadit tento snímek do kin byla samozřejmě blbost, na to působí až moc televizně, ostatně je to jen pilot k seriálu, ale na DVD je to solidní zábava. Nízké hodnocení tady je, jak tak koukám, ve většině případů způsobeno či zdůvodňováno "ošklivou animací", což je ale hrozně chabý argument. Stejně tak je filmu vytýkána infantilnost. Dál už to nijak rozvíjeno není. Ale kde je tady jaká infantilnost? Kde je Jar Jar se svými hloupými vtípky (kradení jablek, nemotornost) a špatnou angličtinou (Mesa sooo smilen to see'en yousa), kde je šestiletý protivný kluk v hlavní roli? Ne, Ahsoka není žádný malý Anýsek, ale pohotová padawanka... Tohle prostě není epizoda I, hlavním hrdinou není šestileté děcko! Je pravda, že celá zápletka s únosem Jabbova synka je poněkud jednoduchá a sama o sobě nepříliš zajímavá, ale dává prostor pro nespočet skvělých nejen akčních sekvencí. ____ Já jsem prostě za nové Hvězdné války rád, takže je pravda, že se na to koukám trochu nekriticky. Ale navíc mám dobrou zkušenost s klasicky kreslenou a o pět let starší záležitostí - Clone Wars, tudíž mě stylizovaný vzhled postav nemůže nijak rozhodit. Zásadní rozdíl je v tom, že tento film zkouší prohloubit psychologii postav, takže to, co by v Clone Wars z roku 2003 trvalo pět minut, je zde nataženo na 25 minut.(27.9.2010)

70% Na dabing jsem rezignoval dávno, než na to jít do kina v hlasové úpravě pro blbečky, radši si chvíli počkám (dobře, čekal jsem déle, než jsem myslel). Kromě otřesného zpracování Jabby (moc hranatý a málo slizký) mi vizuální stránka po několika minutách nečinila žádné potíže a užíval jsem si cool bitev (tank šplhající po stěně? proč ne?) i řízných dialogů mezi Anakinem a jeho padawankou, potěšila i Padmé, i když se jí dočkáme až téměř ke konci. Tak vysoko nejspíš hodnotím i proto, že šest hraných filmů pro mně není vrcholem Hvězdných válek a v Expanded universe se skrze různá média pohybuji už celkem dlouho... uvidíme, co seriál.(17.6.2011)

Je dobre si to pozrieť aj so seriálom potom to lepšie funguje. Ak sa to bere ako samostatný film, tak je to samozrejme iba taká obyčajná vyplň. Pinda sa tu aj na animáciu, čo chápem, ale na druhu stranu, kedže je to pilot k seriálu, ťažko čakať dobrú animáciu za taký rozpočet. každopádne mňa, fanušika Star Wars to potešilo. Je to fajn akčne, dobre ozvučené a militaristický dravé, čo ja osobne môžem. 75% - 4*(7.12.2016)

• 666teen

Lucasova dojná kráva nazvaná poeticky STAR WARS už nenadojí tolik, jako okresní mlékárna. Tímhle tempem bude pan majitel rád, když si ráno uvaří kakao. Troška sebereflexe by neuškodila. Příští animovaný nesmysl bude asi pojednávat o dětsví OBI (když nevíte co by, najde vám to Obi) VANA KENOBIHO. O jeho dědství už snad víme všechno.(22.4.2009)

Zajímavá a velmi akční podívaná. Minimálně z 90 minut se 60 minut bojuje a film ani na chvilku nenudí. Pro fandy Star Wars nutnost. Neočekávám totiž že by se měly vynořit další hrané epizody. Budeme si tedy muset přivyknout na animované verze. Jinak mě tento animák bavil mnohem více než Avengers a než Dead Space. Jediné co mě místy dost ničilo byl malý Jabba. Ale naopak musím pochválit vtipnou tupost droidů. PS: Schválně jsem si pustil Klonové války hned po Lucasově 2. díle a musím říct že nenavazuje vůbec na nic. Především se jedná o Anakinovu temnou stránku a jeho vztah k Amidale.(13.2.2009)

• - Hudbu k filmu nahrál český symfonický orchestr Filharmonici města Prahy. (TwoFace)

• - V 5. sérii se mistr Yoda vydal s mladými učedníky na planetu Ilum, kde měli získat Kyber krystaly pro výrobu svého vlastního světelného meče. Tato tradice i planeta Ilum byly převzaty z expandovaného univerza. V EU však krystaly neměly název Kyber, ale byly označovány jen jako krystaly. (vojtaruzek)

• - Snímek měl být původně jen první díl plánovaného seriálu a nebyl určen pro kina. George Lucas se ale rozhodl, když hotový film uviděl, že do kin půjde. (hippyman)