Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Pre fanúšika SW ságy pozerateľné dobrodružstvo v obľúbenom vesmíre, i keď... celý čas som bojovala s presvedčením, že tvorcovia sa akosi nevedia rozhodnúť, akej vekovej kategórii má byť film určený. Na jednej strane divoká akcia, neustále laserové prestrelky, zabíjanie klonov, ničenie droidov, súboje na meče i blastery, krutí záporáci... na strane druhej priehľadné morálne posolstvá (poslúchaj učiteľa, chce ti dobre), pozitívne charaktery Jediov bez jediného mráčika pochybností a s tonami filantropie, totálne otravné prekáranie medzi Anakinom a Ahsokou, ktoré nie a nie skončiť - to všetko šité na mieru skôr inteligentnému odrastenému dieťaťu než normálnemu dospelákovi. Vo chvíľach, keď príbeh nebrzdili konverzačné, nie vždy a nie príliš vtipné vadenice medzi dvoma hlavnými postavami, to bolo celkom fajn. Veď aj tá šablónovitá Ahsoka je nakoniec sympatická. Čiže až na to výrazne kolísajúce tempo, ktoré súvisí s tými ostatnými výhradami, sa mi to vlastne páčilo. Uvidíme, aký bude seriál.(16.3.2009)

Ne ne a ne! S kvalitou episod se to v žádném případe srovnávat nedá. Je vidět, že George Lucas svěřil svůj klenot do nesprávných rukou. Nenamítám nic proti zpestření příběhu a nějaký ten film a seriály, ale tady tvůrce asi nekoukal mistru Lucasovi na ruce když konal dílo. Kam se poděla Anakinova úcta mistru Obi – Wanovi? A Anakinova učednice? I přesto, že vlastně ještě není mistr? No… Kolisá tu dost věcí. Ale budiž. Spíše to beru jako fanouškovské dílko než mistrovské. Tři hvězdy a to z donucení. Ta čtvrtá je dar od Temného pána Dartha Sidiouse. Víc po mě nechtějte.(7.1.2011)

Tak trochu jiné Star Wars, které celkem zajímavě vyplňují děj mezi dvojkou a trojkou. Animace je celkově povedená, tedy až na ty obličeje, které se určitě daly dopilovat o kus lépe. Zaznamenal jsem i pár humorných replik ("Střílej prostě támhle"...:-) ), atmosféra víceméně odpovídala tomu, co známe z celé série. Škoda jisté dětinskosti, která ubírá dospělému divákovi kousek potenciálního kouzla, na druhou stranu jí zase není tolik, aby na tomhle filmu ujížděly už i menší děti. Prostě za tři.(31.5.2013)

Tohle si největší galaktická sága všech dob rozhodně nezasloužila. Hlášky a situace jako z nějakého filmu pro děti, komandant Cody tam dělá braky jako Lara Croft a má taky dvě devítky jako ona.. :-( Ach jo.. Na druhou stranu musím vyzdvihnout animaci a některé souboje (zvlášť Anakin x Dooku se mi dost líbil). Po tomhle fakt nevím, jestli chci vidět seriál Klonové války. Horší 3 hvězdičky. (A to jsem to viděl v HD v originálním znění).(23.1.2009)

Čekání bylo dlouhé ... a nakonec to za moc nestálo. I když žádná katastrofa se taky nekoná. Animace je příjemně infantilní, dabing je překvapivě dobrý na to, že s většinou původních herců nemá nic společného a akční scény už nejsou omezeny lidským tělem a tak opravdové herce nahrazuje právě rychlost a celková pružnost soubojů. O něco horší už je to s příběhem. Už jen kvůli tomu, že se jedná o pilotní film bych čekal trochu zajímavější zápletku. Vzhledem k tomu, že se vždy mělo jednat spíše o projekt pro děti se to ale dá pochopit a částečně tak i jeho humor. Bohužel ale kvantita a trapnost droidího humoru překračuje jakékoli meze a vytrvale kazí celkový dojem. Ten naštěstí napravují typické dialogy mezi Anakinem/Obi-Wanem/Ahsokou. Poslední a nejdůležitější výtka se týká hudby. Přidat do Star Wars elektronickou hudbu musel být výplod extrémně choré mysli a upřímně doufám, že se podobné znásilnění už nebude nikdy opakovat.(8.4.2009)

• - Ve scéně, kdy Anakin Ahsoce říká: „Nic se neděje náhodou to vůlí síly si tu teď se mnou“. Anakin tím mluví o Qui-Gon Jinnovi, který řekl Anakinovi stejnou větu ve Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999). (Frantisek.Fu)

• - V baru na Coruscantu narazíte na jazzově trylkující kapelu, která jako by z oka vypadla emzácké kapele z baru v Epizodě IV (1977). (Kailo)

• - Snímek měl být původně jen první díl plánovaného seriálu a nebyl určen pro kina. George Lucas se ale rozhodl, když hotový film uviděl, že do kin půjde. (hippyman)