Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Podľa hodnotenia som vedel, že netreba očakávať nič veľkolepé. Momentálnych 60% je podľa môjho názoru úplne výstižné percento a preto dávam tri hviezdy. V podstate je to také Star Wars pre deti, resp. pre mladšie ročníky, ktoré nemá (alebo má naozaj malú) šancu zaujať aj staršie publikum. Je to sledovateľné a 98 minút ako takých ubehne pomerne rýchlo. Naozaj vás nezabije, keď The Clone Wars dáte šancu, za predpokladu, že ste skalným Star Wars fanúšikom a chcete si doplniť trocha toho informačného diania z časov medzi SW II a III, ale viac od tohto animáku naozaj nečakajte. Samotná animácia nie je veľmi dobrá a príbeh väčšinu času riadne infantilný. Žiadna extra pohroma, ale ani z ďaleka nejaký zázrak, skrátka obyčajný priemer. P.S. Naozaj nechápem, prečo aj animované Star Wars nemôže mať dospelejší look a vážnejšiu story. Sama animácia o sebe neznamená, že film musí byť väčšinu času naivne detinský, či áno? (poznámka - podobnú chybu robí aj novší seriál Star Wars Rebels)(7.12.2016)

Rozpočet $8,5miliónaTržby USA $35,161,554Tržby Celosvetovo $68,282,844Tržby za predaj DVD v USA $22,818,761 //počet predaných kusov 1,328,535║ Animačne sa to pohybuje od priemeru až k otrasu, čo je fakt nepekný prehmat a za čo asi môže aj ten mini rozpočet ako pre film bez ambícií, neviem aký malo vôbec význam vytvárať takéto takmer zbytočné spojivo medzi celovečernými filmami, /40%/(18.3.2010)

• Lateef

Ahsoka je nejdrzejší padawankou v historii řádu Jediů, nechápu Anakina, proč jí Silou nesebral a neomlátil s ní pár mrakodrapů. Použitá animace mi nevadila, z blasterů se kuší nepřetržitě a i světelné meče bzučí prakticky pořád. Choreografie soubojů vcelku obstojná a hle, tím končím. Kde je charisma hlavních postav, proč neburácí chorály a kam zmizela ta osudovost?? Místo toho se všichni starají o to, jakou teplotu má ten malej slimák. Že by mi to nějak výrazně spojilo epizodu 2 a 3, to se říct nedá, spíš by to mělo nést označení epizoda 2,37. Takovejch jednohubek se tam dá narvat... Film odsýpal svižně, ale že bych ho měl zařadit po bok ostatních dílů, to ani náhodou. 50% 67 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.11.2008)

Čekání bylo dlouhé ... a nakonec to za moc nestálo. I když žádná katastrofa se taky nekoná. Animace je příjemně infantilní, dabing je překvapivě dobrý na to, že s většinou původních herců nemá nic společného a akční scény už nejsou omezeny lidským tělem a tak opravdové herce nahrazuje právě rychlost a celková pružnost soubojů. O něco horší už je to s příběhem. Už jen kvůli tomu, že se jedná o pilotní film bych čekal trochu zajímavější zápletku. Vzhledem k tomu, že se vždy mělo jednat spíše o projekt pro děti se to ale dá pochopit a částečně tak i jeho humor. Bohužel ale kvantita a trapnost droidího humoru překračuje jakékoli meze a vytrvale kazí celkový dojem. Ten naštěstí napravují typické dialogy mezi Anakinem/Obi-Wanem/Ahsokou. Poslední a nejdůležitější výtka se týká hudby. Přidat do Star Wars elektronickou hudbu musel být výplod extrémně choré mysli a upřímně doufám, že se podobné znásilnění už nebude nikdy opakovat.(8.4.2009)

Za prvé, už se nemohu dočkat seriálu, chci vidět Asuku zemřít =). Za druhé, zatímco většina Lucasových Star Wars oplývá opravdu stupidními dialogy a stereotypně navcičenými herci, tady mi třeba škádlení Asuky s Anakinem velmi přišlo vhod a upřímně, byl bych nejraději ,kdyby nechal Padmé Padmé a zamiloval se do své padawanky. Její lehke pubertální činy se mi hrozně libili. Příběh je opravdu pilotní, i tak na pilota nadprůměrně kvalitní a scény soubojů se světelnými meči jsou skvěle udělané. Animace se pěkná, škoda že daleké scenérie neměli detailnost.(27.8.2008)

• - V baru na Coruscantu narazíte na jazzově trylkující kapelu, která jako by z oka vypadla emzácké kapele z baru v Epizodě IV (1977). (Kailo)

• - První zmínka o Klonových válkách padla v roce 1977 v Epizode IV a šlo o jedinou větu z úst Obi-Wana. Překvapivě se toho fanoušci chytili, takže když při natáčení nové trilogie Lucas Klonové války vynechal, vzbudilo to mezi některými rozhořčení. (hippyman)

• - Film bude prvým animovaným Star Wars filmom premietaným v kinách. (klayman)