Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

• monolog

Tolik klonů, tolik válek., tolik řečí, tolik akce a vlastně nic z toho. Hvězdné války měly skončit už s Lukem, protože nic nového nebylo dost kvalitní ani pro ScifiChannel, který nás krmí hezkýma slátaninkama už drahnou řadu let. Tyto Hvězdné války nemají prakticky co nabídnout. Jsou totiž úplně stejně bezpohlavní, jako tři nové hrané epizody. Scénáristi nedali postavám nic, co by je v mých očích povzneslo nad úroveň postaviček z Kinder, snad jen že se oproti postavičkám z Kinder nedají složit do malého oválného vajíčka. V celém filmu se pořád něco děje. Postavy známé z epizod I-VI se vynořují a noří téměř v každé scéně, aby odsmečovaly děj zase o kouštíček dále. Jenže, stejně jako I-III, i zde chybí určité zdání nadčasovosti, osudovosti jednání hrdinů, charisma... Je to prostě jen nějaká epizoda ze života Hvězdných válek. Není to legenda a už vůbec to na ni nemá náběh, jako se to stalo s IV-VI. Během sledování si člověk nehezky často říká: Sakra, kdy už to konečně skončí? Když už všechno zachrání? Kdy už tohle zbytečné dílko skončí? Měli by začít točit filmy a seriály ze světa Hvězdných válek o jiných, naprosto neznámých postavách. To je jediná záchrana této legendy, protože v tomto případě by se mohli pustit prakticky do jakéhokoliv experimentování. Jediným rámcem by byl svět rytířů Jedi. A všechno ostatní by si mohli vymyslet jakkoli. Ale oni jen pořád dokolečka přežvýkávají osudy naprosto nepotřebných a nudných postav. A to ještě navíc neskonale, i při vší té akci, nudně.(30.1.2009)

Stará trilogie je dávno za námi v předaleké galaxii. Nová trilogie jakbysmet. A jelikož se dříve studio ošívalo udělat novou hranou trilogii, tak musí tvůrci vytvořit nějaké jiné Hvězdné války. Animovaný Clone Wars je zasazen mezi II. a III. epizodu. Zároveň tak slouží jako pilotní díl k stejně animovanému seriálu. Příběh tedy sleduje opět Obi-wana a Anakina ve válce s Hrabětem Dooku a jeho Separatisti. Anakin dostane novou padawanku a Jabbo Huttovi ukradnou syna. Věřte nebo ne, to je celý příběh pilotního dílu. Je fajn, že Samuel L. Jackson a Christopher Lee nadabovali svoje role. Na druhou stranu jsou jediný. Animace je parádní. Co je zarážející, je soundtrack. Písničky se do Star Wars prostě nehodí. A na škodu je tady komediální vložka. Ono se na SW moc toho zkazit nedá že, řekl by fanoušek. A tak jsou Klonové Války pěknou vatou do celé Ságy. Ovšem ve výsledku mě tento film nijak nepřesvědčil, abych začal sledovat seriál, a to měl být jeho hlavní účel. (73 %)(9.3.2014)

• 666teen

Lucasova dojná kráva nazvaná poeticky STAR WARS už nenadojí tolik, jako okresní mlékárna. Tímhle tempem bude pan majitel rád, když si ráno uvaří kakao. Troška sebereflexe by neuškodila. Příští animovaný nesmysl bude asi pojednávat o dětsví OBI (když nevíte co by, najde vám to Obi) VANA KENOBIHO. O jeho dědství už snad víme všechno.(22.4.2009)

• anais

Připadal jsem si jako při sledování celovečerní videosekvence z akční počítačové hry. Děj vede od nikud nikam, žádná zásadní postava nezemře (celou dobu to víte, tak se není, o co bát), dítě Jubby Hutta vypadá jako slizštější sourozenec Teletubbies, mizerná hudba…dalo by se pokračovat dlouho, ale to nemá smysl. Stejně jako nemá smysl rozepisovat se o filmu, který vlastně není filmem ale pilotem k seriálu. Jediná kladná věc, na které jsem se s kamarády shodl byla, že „digitální“ představitel Anakina má mnohem větší charisma než Hayden Christensen.(12.10.2008)

Tohle si největší galaktická sága všech dob rozhodně nezasloužila. Hlášky a situace jako z nějakého filmu pro děti, komandant Cody tam dělá braky jako Lara Croft a má taky dvě devítky jako ona.. :-( Ach jo.. Na druhou stranu musím vyzdvihnout animaci a některé souboje (zvlášť Anakin x Dooku se mi dost líbil). Po tomhle fakt nevím, jestli chci vidět seriál Klonové války. Horší 3 hvězdičky. (A to jsem to viděl v HD v originálním znění).(23.1.2009)

• - Světelné meče zlovolné Asajj Ventress jsou na začátku spojené dohromady a vypadají stejně jako zbraň Dartha Maula z Epizody I (1999). (Kailo)

• - Oficiálne Star Wars stránky oznámili, že film bude úvodom do televízneho seriálu, ktorý sa začne vysielať na jeseň 2008. (klayman)

• - První zmínka o Klonových válkách padla v roce 1977 v Epizode IV a šlo o jedinou větu z úst Obi-Wana. Překvapivě se toho fanoušci chytili, takže když při natáčení nové trilogie Lucas Klonové války vynechal, vzbudilo to mezi některými rozhořčení. (hippyman)