Star Wars: Klonové války

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Pozerať sa na to dá a viac sa mi k tomu ani nechce písať. Absolútne zbytočný zástupca hviezdnej ságy, ktorý vzhľadom na nízky rozpočet nemá v kinách čo hľadať. Psychopatizmus Lucasa ohľadom svojho vesmíru nemá konca. Remasterované dvd verzie, pridané scény, vydanie pôvodných verzií na dvd, ďalšie remasterované verzie a minulý rok celá sága na brd. To posledné je to jediné, čo malo skutočný zmysel. Tento film bohužial patrí k tomu menej nepochopiteľnému. 50%. Čo vymyslí Lucas nabudúce?(30.7.2012)

• Bachy

Na tohle by asi i Jar Jar řekl:"Fujky." Takže ještě jednou, hezky popořadě. Lucas vymyslel obrovský kult původní trilogií. Vytvořil mytologii a galaxie, ze kterých se dá těžit ještě spoustu let a těžit se bude. Pak si řekl, že to celé dodělá. Natočil novou trilogii...nablýskal jí. CHYBA! Namontoval na ní "hezčí" herce. CHYBA! Udělal z Jediů větší frajery. CHYBA! Místo dialogů narval akci. CHYBA! A vše se snažil namontovat do hlav mladších divaků. CHYBA! Inu, neudělal toho zrovna moc dobře. Jelikož původní trilogii fanaticky miluji, odpustil jsem mu hodně a i v té nové si něco našel. A co Lucas na to? Vypustil Klonové války, kde vše, co udělal špatně ještě zdvojnásobil. Ono je to svižné, ono je tam spousta postav z původní trilogie a plusy se opět najdou. Jenže! Star Wars nejsou o trapných vtipech droidů, Star Wars nejsou o "hláškách". Na druhou stranu, mečů je tam dost a příběhově je to lepší než nepovedená dvojka a hlavně, kdyby neexistovala původní sága, je to popkornovka dobrá. Jelikož všichni tvrdí, že seriál je daleko lepší, dám tomu ještě šanci. Nehledě na to, že i takováhle blbinka stačila, abych propadl zase mánii. "Nedobré je toto." řekl by starý Yoda. 2 a půl.(20.10.2009)

Vôbec to nie je také zlé. Očakával som podstatne horší film. Dokonca mi film ubehol neuveriteľne rýchlo vďaka neutíchajúcej akcii. Aj keď animácia nie je najzvodnejšia, nepozerá sa na to tak zle. Dokonca aj kritizovaná hudba sa mi páčila, priniesla do tak známych tónov prvky nové. Neviem si však predstaviť, že by som na to šiel do kina. Ako televízny projekt (čo aj bolo v pláne) dobré, ale ako film určený pre kiná - slabé. Za neutíchajúcu akciu, hudbu a za príjemné rozšírenie sveta Star Wars dávam 60%(21.1.2009)

• Kryton

Děs kam se po filmové sáze SW dostávají. Něco tak slabého a po stránce vizuálního i chudého jsem od Lucas Impéria nečekal. Korunou tomu je naprosto tupý příběh a jedna naprosto trapně otravná vedlejší postava! Být Lucasem tak tenhle nepovedený výtvor dám ještě několikrát zremasterovat a nejlepe celý předělat. Važně musí být tento film zcela cílen na děti? Droidi žvatlají a dělají hlupáky. Ashoka je otravný fakan a do toho malý Hutt. Lucasi nechť tě provazí kíla! Do odpadu to nedám , protože jsem si pár věcí našel co mě těch nudných 98 minut drželi (hlavně díky Obi-Wanovi).(9.11.2008)

• monolog

Tolik klonů, tolik válek., tolik řečí, tolik akce a vlastně nic z toho. Hvězdné války měly skončit už s Lukem, protože nic nového nebylo dost kvalitní ani pro ScifiChannel, který nás krmí hezkýma slátaninkama už drahnou řadu let. Tyto Hvězdné války nemají prakticky co nabídnout. Jsou totiž úplně stejně bezpohlavní, jako tři nové hrané epizody. Scénáristi nedali postavám nic, co by je v mých očích povzneslo nad úroveň postaviček z Kinder, snad jen že se oproti postavičkám z Kinder nedají složit do malého oválného vajíčka. V celém filmu se pořád něco děje. Postavy známé z epizod I-VI se vynořují a noří téměř v každé scéně, aby odsmečovaly děj zase o kouštíček dále. Jenže, stejně jako I-III, i zde chybí určité zdání nadčasovosti, osudovosti jednání hrdinů, charisma... Je to prostě jen nějaká epizoda ze života Hvězdných válek. Není to legenda a už vůbec to na ni nemá náběh, jako se to stalo s IV-VI. Během sledování si člověk nehezky často říká: Sakra, kdy už to konečně skončí? Když už všechno zachrání? Kdy už tohle zbytečné dílko skončí? Měli by začít točit filmy a seriály ze světa Hvězdných válek o jiných, naprosto neznámých postavách. To je jediná záchrana této legendy, protože v tomto případě by se mohli pustit prakticky do jakéhokoliv experimentování. Jediným rámcem by byl svět rytířů Jedi. A všechno ostatní by si mohli vymyslet jakkoli. Ale oni jen pořád dokolečka přežvýkávají osudy naprosto nepotřebných a nudných postav. A to ještě navíc neskonale, i při vší té akci, nudně.(30.1.2009)

• - Ve scéně, kdy Anakin Ahsoce říká: „Nic se neděje náhodou to vůlí síly si tu teď se mnou“. Anakin tím mluví o Qui-Gon Jinnovi, který řekl Anakinovi stejnou větu ve Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999). (Frantisek.Fu)

• - V baru na Coruscantu narazíte na jazzově trylkující kapelu, která jako by z oka vypadla emzácké kapele z baru v Epizodě IV (1977). (Kailo)

• - Film bude prvým Star Wars filmom, ktorý nebude vydaný spoločnosťou 20th Century Fox. O distribúciu sa postarajú Warner Bros. Pictures. (klayman)