Reklama

Reklama

Star Wars: Klonové války

  • USA Star Wars: The Clone Wars (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Počítačově animovaný snímek ze světa Star Wars odehravající se za Klonových válek (mezi Epizodou II a III). V příběhu se objeví všichni hlavní hrdinové z předešlých filmů a pomalu se začnou objevovat další v připravovaném seriálu, který bude navazovat na film.

Před filmem už vnikl seriál Clone Wars, který byl však kreslený, takže nový film + seriál je spíš remake a bude jenom dál rozvíjet svět Star Wars za Klonových válek... (chmíří)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (416)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tak trochu jiné Star Wars, které celkem zajímavě vyplňují děj mezi dvojkou a trojkou. Animace je celkově povedená, tedy až na ty obličeje, které se určitě daly dopilovat o kus lépe. Zaznamenal jsem i pár humorných replik ("Střílej prostě támhle"...:-) ), atmosféra víceméně odpovídala tomu, co známe z celé série. Škoda jisté dětinskosti, která ubírá dospělému divákovi kousek potenciálního kouzla, na druhou stranu jí zase není tolik, aby na tomhle filmu ujížděly už i menší děti. Prostě za tři. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $8,5miliónaTržby USA $35,161,554Tržby Celosvetovo $68,282,844Tržby za predaj DVD v USA $22,818,761 //počet predaných kusov 1,328,535║ Animačne sa to pohybuje od priemeru až k otrasu, čo je fakt nepekný prehmat a za čo asi môže aj ten mini rozpočet ako pre film bez ambícií, neviem aký malo vôbec význam vytvárať takéto takmer zbytočné spojivo medzi celovečernými filmami, /40%/ ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Obočí nahoru za to, že se v těch sto minutách pořád NĚCO děje. Všechny čtyři palce dolů za to JAK se to děje. Epizoda I vám připadala infantilní? S Klonovými válkami Lucas vstupuje na území ovládané Teletubbies. Pryč je machrující Mace Windu, trhající na kusy imperiální droidy. Místo něj se připravte na fialovo-šedo-bůhvíjakou učednici, která je otravnější než Macaulay Culkin v říji. A prťavého Jabbu. A legrační průpovídky ve zmršeném dabingu. Ani ty úvodní rolovací titulky tu nejsou, protože by je asi ty desetileté děti neučetly. V důsledku ovšem nejde ani tak o rodinný podtón, odfláknutou animaci nebo Lucasovu senilitu. Tenhle průměrný televizní pilot zkrátka nemá v kinech co dělat. Netrestám ho za to nižším hodnocením, nekopu ho do slabin kvůli slavným předkům. Dávám mu to, co si zaslouží za to, že dělá z diváků nesvéprávné idioty. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Kdyz misto typickejch uvodnich leticich titulku prislo shrnuti deje, ktery spis pripominalo vyrvavani komentatora na fotbale, zacal jsem tusit, ze je neco spatne. Nastesti prvni pulhodinova bitva moje obavy rozptylila a jelikoz akce neprestane prakticky do konce filmu, tak sem nakonec prijemne prekvapenej. Pribeh je sice jednoduchej, ale dostatecnej a to ze neprinasi nic moc noveho muzu klidne nechat stranout. Obzvlast, kdyz hlavni hrdinove, hlavne Anakin, jdou opravdu z akce do akce, bojujou tu droidi, nejaky podivny roboti, dojde na souboj se sithama, vesmirny bitvy, objevi se spousta znamejch postav atd. Navic je fajn, ze z anonymni armady klonu tu zbyla elitni skupinka, ktera obcas hodi hlasku a nema problem nekoho serezat holejma rukama. Droidi taky potesili, maj pisklavej hlasek a jsou vetsinou zdrojem vsech vtipku a nektery jejich hlasky nemaj chybu. Co se tyce animace, ta je paradni, az na jednu vec. Postavy, respektive obliceje, to je jednim slovem hnus, jak kdyby je misto nakresleni nekdo vyrezal z gumy. Ale za chvilku na to clovek behem vsech tech prestrelek a souboju zapomene. Takze jedina vyraznejsi vytka je k dabingu, jelikoz vetsinu postav bohuzel misto hercu z novy trilogie namluvil buhvikdo. Fakt nevim, co proti tomu kazdej ma, me to prislo jako 90 minutova nenarocna zabavna jizda se znamejma postavama a skvele sem se bavil. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Animované Star Wars nejsou to pravé. Určitě ne pro mě. Animace mi nevyhovuje, jak by mohla a přijde mi taková, dost nevábná chvílemi a plná čar a nikde žádný oblouk :) snad kdo uvidí bude vědět, co myslím. Jinak postavy jsou fajn, namluvené hlasy jsou od původních herců a to je dost znát. Neumím si představit, kdyby tomu bylo jinak, ale chvílemi jsem se o to i bál. Dokonce potěšili i hlavní postavy, především nová padawanka budoucího Temného rytíře je velmi příjemná a její neustálá slovní přestřelka s Anakinem nemá chybu. Jinak tomu je u zbylých vtipných okamžiků, především od droidů, které svým trapným humorem opět (ano, už v pár okamžiků v nové trilogii bylo jaksi ... mimo). Infantilnost se však už díky použití animace nedá filmu upřít. Přesto všechno jsou Klonové války svým způsobem nadupané a využívají universa Hvězdných válek jak jen to jde a jako "pilot" seriálu působí jako zajímavé navnadění, které možná přiláká nové mladé fanoušky a některé starší nechá hodně chladné. Slabé 3* z lásky k Lucasovu dílu. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (45)

  • Anakinův velitel flotily, admirál Yularen, se objevil také ve scéně konference ve filmu Hvězdné války: Epizoda IV - Nová naděje (1977). V této scéně je jediným Imperiálem, který má na sobě bílou uniformu. Postava byla poprvé identifikována v karetní hře „Star Wars Customizable Card Game“, kde byla uvedena jako člen Imperiálního bezpečnostního úřadu. Dave Filoni si spletl bílou uniformu s uniformou velkoadmirála (jak se objevuje v románech „Star Wars“ Timothyho Zahna), a proto se Yularen stal admirálem v Klonových válkách. (KGBelik)
  • První Star Wars film, který nebyl distribuován společností Twentieth Century Fox. (KGBelik)

Související novinky

Další Indiana Jones

Další Indiana Jones

06.08.2008

Indiana Jones a království křišťálové lebky možná nebyla taková bomba, jak se očekávalo, ale každopádně ve světě film vydělal už téměř tři čtvrtě miliardy dolarů, což je suma, která ani hvězdy…

Reklama

Reklama