Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Je dobre si to pozrieť aj so seriálom potom to lepšie funguje. Ak sa to bere ako samostatný film, tak je to samozrejme iba taká obyčajná vyplň. Pinda sa tu aj na animáciu, čo chápem, ale na druhu stranu, kedže je to pilot k seriálu, ťažko čakať dobrú animáciu za taký rozpočet. každopádne mňa, fanušika Star Wars to potešilo. Je to fajn akčne, dobre ozvučené a militaristický dravé, čo ja osobne môžem. 75% - 4*(7.12.2016)

• Sawy

Ach jo.Tohle je průser.Po těch zklamaných recenzích jsem vážně moc nečekal,ale že to bude až taková blbost...Animace katastrofální,děj neexistuje,postavy ploché jako ještě nikdy,akce je sice hodně,ale nebavila mě jediná scéna.Star Wars mám strašně rád,ale tohle je skvrna na celé sérii.Snad nejzbytečnější film,jaký jsem v životě viděl,konkurenci má možná tak ve čtverce Vetřelce.Tahle série by ve vlastním zájmu neměla pokračovat.15 %(19.1.2010)

Tohle si největší galaktická sága všech dob rozhodně nezasloužila. Hlášky a situace jako z nějakého filmu pro děti, komandant Cody tam dělá braky jako Lara Croft a má taky dvě devítky jako ona.. :-( Ach jo.. Na druhou stranu musím vyzdvihnout animaci a některé souboje (zvlášť Anakin x Dooku se mi dost líbil). Po tomhle fakt nevím, jestli chci vidět seriál Klonové války. Horší 3 hvězdičky. (A to jsem to viděl v HD v originálním znění).(23.1.2009)

Krapet dětinské, krapet povrchní, ovšem narvané až po uši. Film začne zběsile a do závěrečných titulků se nezastaví. Pozitivní - schová to slabší místa a dějovou "hloubku" a udrží vás. Negativní - film negraduje, uhání, uhání a pak skončí. Sice bude seriál, ale tohle je podpásovka. Jinak ovšem pro fandy SW kvalitní jednohubka. Animace je stylová a nemusí sedět každému, myslím ale, že těch bude minimum. Kdyby si scénárista odpustil pár stupidních fórků s droidy, mohlo to působit líp (ovšem co jsem čekal, vždyť jsem viděl novou trilogii). Jako pilot velmi dobré, do kina trochu nedotažené... Z novinek jsem měl dobrý pocit z Anakinovi padowanky, ovšem třeba hudba byla místy tragická až hnusná. Fandy potěší, ale neoslní.(5.9.2008)

Kupodivu - když vidím zdejší hodnocení - mě dost zaujal i tento animovaný film. Možná je to proto, že je dostatečně akční a vztah Anakina a Padmé tu nehraje moc velkou roli. Nasadit tento snímek do kin byla samozřejmě blbost, na to působí až moc televizně, ostatně je to jen pilot k seriálu, ale na DVD je to solidní zábava. Nízké hodnocení tady je, jak tak koukám, ve většině případů způsobeno či zdůvodňováno "ošklivou animací", což je ale hrozně chabý argument. Stejně tak je filmu vytýkána infantilnost. Dál už to nijak rozvíjeno není. Ale kde je tady jaká infantilnost? Kde je Jar Jar se svými hloupými vtípky (kradení jablek, nemotornost) a špatnou angličtinou (Mesa sooo smilen to see'en yousa), kde je šestiletý protivný kluk v hlavní roli? Ne, Ahsoka není žádný malý Anýsek, ale pohotová padawanka... Tohle prostě není epizoda I, hlavním hrdinou není šestileté děcko! Je pravda, že celá zápletka s únosem Jabbova synka je poněkud jednoduchá a sama o sobě nepříliš zajímavá, ale dává prostor pro nespočet skvělých nejen akčních sekvencí. ____ Já jsem prostě za nové Hvězdné války rád, takže je pravda, že se na to koukám trochu nekriticky. Ale navíc mám dobrou zkušenost s klasicky kreslenou a o pět let starší záležitostí - Clone Wars, tudíž mě stylizovaný vzhled postav nemůže nijak rozhodit. Zásadní rozdíl je v tom, že tento film zkouší prohloubit psychologii postav, takže to, co by v Clone Wars z roku 2003 trvalo pět minut, je zde nataženo na 25 minut.(27.9.2010)

• - Ve scéně, kdy Anakin Ahsoce říká: „Nic se neděje náhodou to vůlí síly si tu teď se mnou“. Anakin tím mluví o Qui-Gon Jinnovi, který řekl Anakinovi stejnou větu ve Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999). (Frantisek.Fu)

• - Snímek měl být původně jen první díl plánovaného seriálu a nebyl určen pro kina. George Lucas se ale rozhodl, když hotový film uviděl, že do kin půjde. (hippyman)

• - Světelné meče zlovolné Asajj Ventress jsou na začátku spojené dohromady a vypadají stejně jako zbraň Dartha Maula z Epizody I (1999). (Kailo)