Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Pozerať sa na to dá a viac sa mi k tomu ani nechce písať. Absolútne zbytočný zástupca hviezdnej ságy, ktorý vzhľadom na nízky rozpočet nemá v kinách čo hľadať. Psychopatizmus Lucasa ohľadom svojho vesmíru nemá konca. Remasterované dvd verzie, pridané scény, vydanie pôvodných verzií na dvd, ďalšie remasterované verzie a minulý rok celá sága na brd. To posledné je to jediné, čo malo skutočný zmysel. Tento film bohužial patrí k tomu menej nepochopiteľnému. 50%. Čo vymyslí Lucas nabudúce?(30.7.2012)

Čekání bylo dlouhé ... a nakonec to za moc nestálo. I když žádná katastrofa se taky nekoná. Animace je příjemně infantilní, dabing je překvapivě dobrý na to, že s většinou původních herců nemá nic společného a akční scény už nejsou omezeny lidským tělem a tak opravdové herce nahrazuje právě rychlost a celková pružnost soubojů. O něco horší už je to s příběhem. Už jen kvůli tomu, že se jedná o pilotní film bych čekal trochu zajímavější zápletku. Vzhledem k tomu, že se vždy mělo jednat spíše o projekt pro děti se to ale dá pochopit a částečně tak i jeho humor. Bohužel ale kvantita a trapnost droidího humoru překračuje jakékoli meze a vytrvale kazí celkový dojem. Ten naštěstí napravují typické dialogy mezi Anakinem/Obi-Wanem/Ahsokou. Poslední a nejdůležitější výtka se týká hudby. Přidat do Star Wars elektronickou hudbu musel být výplod extrémně choré mysli a upřímně doufám, že se podobné znásilnění už nebude nikdy opakovat.(8.4.2009)

Podľa hodnotenia som vedel, že netreba očakávať nič veľkolepé. Momentálnych 60% je podľa môjho názoru úplne výstižné percento a preto dávam tri hviezdy. V podstate je to také Star Wars pre deti, resp. pre mladšie ročníky, ktoré nemá (alebo má naozaj malú) šancu zaujať aj staršie publikum. Je to sledovateľné a 98 minút ako takých ubehne pomerne rýchlo. Naozaj vás nezabije, keď The Clone Wars dáte šancu, za predpokladu, že ste skalným Star Wars fanúšikom a chcete si doplniť trocha toho informačného diania z časov medzi SW II a III, ale viac od tohto animáku naozaj nečakajte. Samotná animácia nie je veľmi dobrá a príbeh väčšinu času riadne infantilný. Žiadna extra pohroma, ale ani z ďaleka nejaký zázrak, skrátka obyčajný priemer. P.S. Naozaj nechápem, prečo aj animované Star Wars nemôže mať dospelejší look a vážnejšiu story. Sama animácia o sebe neznamená, že film musí byť väčšinu času naivne detinský, či áno? (poznámka - podobnú chybu robí aj novší seriál Star Wars Rebels)(7.12.2016)

Pre mňa najlepší SW film! Neviem, načo by svetu Star Wars bola potrebná prepracovanejšia grafika. Príbeh je jednoduchý a akčný, všetko je pestrofarebné a nabušené. Intrigy, humor i súboje sú v tejto hutnej animovanej podobe oveľa funkčenjšie než pri hraných eskapádach. Film je funkčný aj ako samostatný príbeh, ale následný seriál predsa len ešte lepšie využil svoj potenciál. Pre mňa bol Lucasov vesmír vždy trochu prostoduchý. Animovaný dravý prístup ma preto ohromne potešil...(21.6.2013)

Kdyz misto typickejch uvodnich leticich titulku prislo shrnuti deje, ktery spis pripominalo vyrvavani komentatora na fotbale, zacal jsem tusit, ze je neco spatne. Nastesti prvni pulhodinova bitva moje obavy rozptylila a jelikoz akce neprestane prakticky do konce filmu, tak sem nakonec prijemne prekvapenej. Pribeh je sice jednoduchej, ale dostatecnej a to ze neprinasi nic moc noveho muzu klidne nechat stranout. Obzvlast, kdyz hlavni hrdinove, hlavne Anakin, jdou opravdu z akce do akce, bojujou tu droidi, nejaky podivny roboti, dojde na souboj se sithama, vesmirny bitvy, objevi se spousta znamejch postav atd. Navic je fajn, ze z anonymni armady klonu tu zbyla elitni skupinka, ktera obcas hodi hlasku a nema problem nekoho serezat holejma rukama. Droidi taky potesili, maj pisklavej hlasek a jsou vetsinou zdrojem vsech vtipku a nektery jejich hlasky nemaj chybu. Co se tyce animace, ta je paradni, az na jednu vec. Postavy, respektive obliceje, to je jednim slovem hnus, jak kdyby je misto nakresleni nekdo vyrezal z gumy. Ale za chvilku na to clovek behem vsech tech prestrelek a souboju zapomene. Takze jedina vyraznejsi vytka je k dabingu, jelikoz vetsinu postav bohuzel misto hercu z novy trilogie namluvil buhvikdo. Fakt nevim, co proti tomu kazdej ma, me to prislo jako 90 minutova nenarocna zabavna jizda se znamejma postavama a skvele sem se bavil.(14.6.2009)

• - Oficiálne Star Wars stránky oznámili, že film bude úvodom do televízneho seriálu, ktorý sa začne vysielať na jeseň 2008. (klayman)

• - Světelné meče zlovolné Asajj Ventress jsou na začátku spojené dohromady a vypadají stejně jako zbraň Dartha Maula z Epizody I (1999). (Kailo)

• - Film bude prvým Star Wars filmom, ktorý nebude vydaný spoločnosťou 20th Century Fox. O distribúciu sa postarajú Warner Bros. Pictures. (klayman)