Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Pre mňa najlepší SW film! Neviem, načo by svetu Star Wars bola potrebná prepracovanejšia grafika. Príbeh je jednoduchý a akčný, všetko je pestrofarebné a nabušené. Intrigy, humor i súboje sú v tejto hutnej animovanej podobe oveľa funkčenjšie než pri hraných eskapádach. Film je funkčný aj ako samostatný príbeh, ale následný seriál predsa len ešte lepšie využil svoj potenciál. Pre mňa bol Lucasov vesmír vždy trochu prostoduchý. Animovaný dravý prístup ma preto ohromne potešil...(21.6.2013)

Je to skrátka dobré. Nie je to také pompézne ako filmy, a už vôbec nie také aké by si to zaslúžilo byť. Lenže vzhľadom na to že toto je príbeh, ktorý je vlastne úplne zbytočný, pretože sa tu nedeje veľa dejových zvratov a ten jeden - anakinov nový padawan- je vlastne len drobným obohatením deja. Ale nezávisle od filmu je to príjemné sledovanie a rozhodne s ním budú niektorý fanúšikovia nadšený aj keď si myslím že tý skolopevný skôr sklamaný. Každopádne dej je plný trefných hlášok a celkovo s toho dýcha atmosféra long time ago in a galaxy far, far away.... A rozhodne ako pilot k seriálu to nie je zlé aj keď musím podotknúť že súboje z mečmi vyzerajú až príliš hlúpo. Ale na druhú stranu je to vizuálne úchvatné a Filoni dokáže snímať akciu čo je len a len plus. Síce to troška narúša dejová línia záchrana Jabbovho syna, ale nie je to až taká hrôza ako pri Ewokoch alebo Gunganoch aj keď niektorý so mnou nebudú asi súhlasiť. Celkovo sa mi to páčilo, či už zvolená animácia, alebo dej príbehu, alebo správanie postáv. Lenže tri dávam hlavne za to že dej je skrátka seriáloví a dĺžka mu vyslovene škodí. Od záchrany Jabbovho syna sa hromadili dejové zvraty, ktoré boli ale pre konečné vyznenie zbytočné. Inak som ale spokojný.(27.11.2008)

Pre fanúšika SW ságy pozerateľné dobrodružstvo v obľúbenom vesmíre, i keď... celý čas som bojovala s presvedčením, že tvorcovia sa akosi nevedia rozhodnúť, akej vekovej kategórii má byť film určený. Na jednej strane divoká akcia, neustále laserové prestrelky, zabíjanie klonov, ničenie droidov, súboje na meče i blastery, krutí záporáci... na strane druhej priehľadné morálne posolstvá (poslúchaj učiteľa, chce ti dobre), pozitívne charaktery Jediov bez jediného mráčika pochybností a s tonami filantropie, totálne otravné prekáranie medzi Anakinom a Ahsokou, ktoré nie a nie skončiť - to všetko šité na mieru skôr inteligentnému odrastenému dieťaťu než normálnemu dospelákovi. Vo chvíľach, keď príbeh nebrzdili konverzačné, nie vždy a nie príliš vtipné vadenice medzi dvoma hlavnými postavami, to bolo celkom fajn. Veď aj tá šablónovitá Ahsoka je nakoniec sympatická. Čiže až na to výrazne kolísajúce tempo, ktoré súvisí s tými ostatnými výhradami, sa mi to vlastne páčilo. Uvidíme, aký bude seriál.(16.3.2009)

Podľa hodnotenia som vedel, že netreba očakávať nič veľkolepé. Momentálnych 60% je podľa môjho názoru úplne výstižné percento a preto dávam tri hviezdy. V podstate je to také Star Wars pre deti, resp. pre mladšie ročníky, ktoré nemá (alebo má naozaj malú) šancu zaujať aj staršie publikum. Je to sledovateľné a 98 minút ako takých ubehne pomerne rýchlo. Naozaj vás nezabije, keď The Clone Wars dáte šancu, za predpokladu, že ste skalným Star Wars fanúšikom a chcete si doplniť trocha toho informačného diania z časov medzi SW II a III, ale viac od tohto animáku naozaj nečakajte. Samotná animácia nie je veľmi dobrá a príbeh väčšinu času riadne infantilný. Žiadna extra pohroma, ale ani z ďaleka nejaký zázrak, skrátka obyčajný priemer. P.S. Naozaj nechápem, prečo aj animované Star Wars nemôže mať dospelejší look a vážnejšiu story. Sama animácia o sebe neznamená, že film musí byť väčšinu času naivne detinský, či áno? (poznámka - podobnú chybu robí aj novší seriál Star Wars Rebels)(7.12.2016)

• Bachy

Na tohle by asi i Jar Jar řekl:"Fujky." Takže ještě jednou, hezky popořadě. Lucas vymyslel obrovský kult původní trilogií. Vytvořil mytologii a galaxie, ze kterých se dá těžit ještě spoustu let a těžit se bude. Pak si řekl, že to celé dodělá. Natočil novou trilogii...nablýskal jí. CHYBA! Namontoval na ní "hezčí" herce. CHYBA! Udělal z Jediů větší frajery. CHYBA! Místo dialogů narval akci. CHYBA! A vše se snažil namontovat do hlav mladších divaků. CHYBA! Inu, neudělal toho zrovna moc dobře. Jelikož původní trilogii fanaticky miluji, odpustil jsem mu hodně a i v té nové si něco našel. A co Lucas na to? Vypustil Klonové války, kde vše, co udělal špatně ještě zdvojnásobil. Ono je to svižné, ono je tam spousta postav z původní trilogie a plusy se opět najdou. Jenže! Star Wars nejsou o trapných vtipech droidů, Star Wars nejsou o "hláškách". Na druhou stranu, mečů je tam dost a příběhově je to lepší než nepovedená dvojka a hlavně, kdyby neexistovala původní sága, je to popkornovka dobrá. Jelikož všichni tvrdí, že seriál je daleko lepší, dám tomu ještě šanci. Nehledě na to, že i takováhle blbinka stačila, abych propadl zase mánii. "Nedobré je toto." řekl by starý Yoda. 2 a půl.(20.10.2009)

• - Film bude prvým animovaným Star Wars filmom premietaným v kinách. (klayman)

• - První zmínka o Klonových válkách padla v roce 1977 v Epizode IV a šlo o jedinou větu z úst Obi-Wana. Překvapivě se toho fanoušci chytili, takže když při natáčení nové trilogie Lucas Klonové války vynechal, vzbudilo to mezi některými rozhořčení. (hippyman)

• - Oficiálne Star Wars stránky oznámili, že film bude úvodom do televízneho seriálu, ktorý sa začne vysielať na jeseň 2008. (klayman)