Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Guilty pleasure štvrtá hviezda, pretože Star Wars. Hlavný zápor je teda značne odporná animácia ľudských charakterov, prístupnosť (žiadni mŕtvi) a agresívne tempo (v podstate každá scéna je akčná), čo tak nejak bráni tomu, brať ten príbeh vážne. Pričom nie je vôbec zlý. A hovorím, je to ten náš vesmír plný droidov, huttov, stormtrooperov, je tam ženský jedi, ženský sith... Na seriál sa nakoniec asi pozrem(26.1.2017)

• HAL

Čekal jsem že 3D Clone Wars budou na rozdíl od 2D verze i pro starší publikum než osmileté děti - nejsou, je to úplně stejně pitomé a infantilní. Čekal jsem že přestylizovaná podoba postav nebude nic moc, ale záběry na obří bitvy plně využívající cgi prostředí mě nadchnou - nenadchly, postavy jsou ještě hnusnější než v původních Clone Wars a vojáci i lodě vypadají a hýbou se jako plastoví igráčci... celkově je animace výrazně hnusnější než u některých moderních her a to jsou renderované v reálněm čase. Čekal jsem že i když selže všechno ostatní, tak aspoň klasické propriety SW světa budou na svém místě, aspoň minimální míru osudového příběhu podpořeného orgastickou hudbou pocítím... ne, ani ty úvodní titulky už tu nejsou. Huba nezní úplně zle, ale s klasickým SW stylem a jeho hudebními motivy nemá lautr nic společného. Celkově je to pitomá kravina pro děti ve které se budoucí Darth Vader chová jako největší loser a drsnější než on by snad mohla být i ta malá holka o kterou se stará, a ta se přitom pořád tváří jako infantilní cute dítě se svítícím klacíkem v ruce a tahá za sebou žvatlající hovno (= potomek Jabby Hutta). _Jako pilot bezejmenného seriálu pro děti to není úplná sračka, ale pánové, tohle přece nebudeme nazývat Star Wars. 3/10(15.10.2008)

• kinej

Jako film do kin Clone Wars neobstojí. Je to díky bídné graifice, která nemůže ke konkurenci ani čichnout. Animace obličejů hlavních postav je v dialozích vysloveně slabá. Děj je slabý, oproti běžným Star Wars je vysloveně malý. Bohužel ani zde si hoši od Lucase neodpustili infantilní vsuvky pro diváky Teletubbies, což filmu jedině ubližuje. Rádoby vtipné hllášky táhnou film ke dnu. Na druhou stranu film obstojí jako pilot televizního seriálu. Být rozstříhán na čtyři epizody, bylo by hodnocení lepší. Akční sekvence plné soubojů jedijů jsou zde poměrně solidní a zachraňují film od úplného prodpadu.(17.12.2008)

• Psema

Pro fanouška nové trilogie utrpení, pro uctívače původní trilogie pohřeb se vším všudy. Lucas je s konečnou platností senilní, jeho universum páchne infantilností a já se klepu radostí, že jsem tuhle stominutovou zhůvěřilost ve zdraví přežil. Lucas a spol. totiž překonávají sami sebe, když dokáží na celovečerní animované ploše představit minimálně dvě postavy, otravnější než Jar-Jar Binks a naservírovat příběh, který nejenže postrádá logiku, ale i atmosféru a "drajv" klasických Star Wars. Bitky jsou nudné, šermířské souboje smutně nedynamické a celé se to točí okolo hnusného červa, otravné padawanky a dětinského humoru z úst ukecaných separatistických droidů. Já že říkal, že je Epizoda I špatná? Oproti tomuhle je to dílo boží.(9.9.2008)

• anais

Připadal jsem si jako při sledování celovečerní videosekvence z akční počítačové hry. Děj vede od nikud nikam, žádná zásadní postava nezemře (celou dobu to víte, tak se není, o co bát), dítě Jubby Hutta vypadá jako slizštější sourozenec Teletubbies, mizerná hudba…dalo by se pokračovat dlouho, ale to nemá smysl. Stejně jako nemá smysl rozepisovat se o filmu, který vlastně není filmem ale pilotem k seriálu. Jediná kladná věc, na které jsem se s kamarády shodl byla, že „digitální“ představitel Anakina má mnohem větší charisma než Hayden Christensen.(12.10.2008)

• - Film bude prvým Star Wars filmom, ktorý nebude vydaný spoločnosťou 20th Century Fox. O distribúciu sa postarajú Warner Bros. Pictures. (klayman)

• - Oficiálne Star Wars stránky oznámili, že film bude úvodom do televízneho seriálu, ktorý sa začne vysielať na jeseň 2008. (klayman)

• - V baru na Coruscantu narazíte na jazzově trylkující kapelu, která jako by z oka vypadla emzácké kapele z baru v Epizodě IV (1977). (Kailo)