Star Wars: Klonové války

Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi / Akční

USA / Singapur, 2008, 98 min

Rozpočet $8,5miliónaTržby USA $35,161,554Tržby Celosvetovo $68,282,844Tržby za predaj DVD v USA $22,818,761 //počet predaných kusov 1,328,535║ Animačne sa to pohybuje od priemeru až k otrasu, čo je fakt nepekný prehmat a za čo asi môže aj ten mini rozpočet ako pre film bez ambícií, neviem aký malo vôbec význam vytvárať takéto takmer zbytočné spojivo medzi celovečernými filmami, /40%/(18.3.2010)

Je to skrátka dobré. Nie je to také pompézne ako filmy, a už vôbec nie také aké by si to zaslúžilo byť. Lenže vzhľadom na to že toto je príbeh, ktorý je vlastne úplne zbytočný, pretože sa tu nedeje veľa dejových zvratov a ten jeden - anakinov nový padawan- je vlastne len drobným obohatením deja. Ale nezávisle od filmu je to príjemné sledovanie a rozhodne s ním budú niektorý fanúšikovia nadšený aj keď si myslím že tý skolopevný skôr sklamaný. Každopádne dej je plný trefných hlášok a celkovo s toho dýcha atmosféra long time ago in a galaxy far, far away.... A rozhodne ako pilot k seriálu to nie je zlé aj keď musím podotknúť že súboje z mečmi vyzerajú až príliš hlúpo. Ale na druhú stranu je to vizuálne úchvatné a Filoni dokáže snímať akciu čo je len a len plus. Síce to troška narúša dejová línia záchrana Jabbovho syna, ale nie je to až taká hrôza ako pri Ewokoch alebo Gunganoch aj keď niektorý so mnou nebudú asi súhlasiť. Celkovo sa mi to páčilo, či už zvolená animácia, alebo dej príbehu, alebo správanie postáv. Lenže tri dávam hlavne za to že dej je skrátka seriáloví a dĺžka mu vyslovene škodí. Od záchrany Jabbovho syna sa hromadili dejové zvraty, ktoré boli ale pre konečné vyznenie zbytočné. Inak som ale spokojný.(27.11.2008)

Za prvé, už se nemohu dočkat seriálu, chci vidět Asuku zemřít =). Za druhé, zatímco většina Lucasových Star Wars oplývá opravdu stupidními dialogy a stereotypně navcičenými herci, tady mi třeba škádlení Asuky s Anakinem velmi přišlo vhod a upřímně, byl bych nejraději ,kdyby nechal Padmé Padmé a zamiloval se do své padawanky. Její lehke pubertální činy se mi hrozně libili. Příběh je opravdu pilotní, i tak na pilota nadprůměrně kvalitní a scény soubojů se světelnými meči jsou skvěle udělané. Animace se pěkná, škoda že daleké scenérie neměli detailnost.(27.8.2008)

Pre fanúšika SW ságy pozerateľné dobrodružstvo v obľúbenom vesmíre, i keď... celý čas som bojovala s presvedčením, že tvorcovia sa akosi nevedia rozhodnúť, akej vekovej kategórii má byť film určený. Na jednej strane divoká akcia, neustále laserové prestrelky, zabíjanie klonov, ničenie droidov, súboje na meče i blastery, krutí záporáci... na strane druhej priehľadné morálne posolstvá (poslúchaj učiteľa, chce ti dobre), pozitívne charaktery Jediov bez jediného mráčika pochybností a s tonami filantropie, totálne otravné prekáranie medzi Anakinom a Ahsokou, ktoré nie a nie skončiť - to všetko šité na mieru skôr inteligentnému odrastenému dieťaťu než normálnemu dospelákovi. Vo chvíľach, keď príbeh nebrzdili konverzačné, nie vždy a nie príliš vtipné vadenice medzi dvoma hlavnými postavami, to bolo celkom fajn. Veď aj tá šablónovitá Ahsoka je nakoniec sympatická. Čiže až na to výrazne kolísajúce tempo, ktoré súvisí s tými ostatnými výhradami, sa mi to vlastne páčilo. Uvidíme, aký bude seriál.(16.3.2009)

Pre mňa najlepší SW film! Neviem, načo by svetu Star Wars bola potrebná prepracovanejšia grafika. Príbeh je jednoduchý a akčný, všetko je pestrofarebné a nabušené. Intrigy, humor i súboje sú v tejto hutnej animovanej podobe oveľa funkčenjšie než pri hraných eskapádach. Film je funkčný aj ako samostatný príbeh, ale následný seriál predsa len ešte lepšie využil svoj potenciál. Pre mňa bol Lucasov vesmír vždy trochu prostoduchý. Animovaný dravý prístup ma preto ohromne potešil...(21.6.2013)

• - V baru na Coruscantu narazíte na jazzově trylkující kapelu, která jako by z oka vypadla emzácké kapele z baru v Epizodě IV (1977). (Kailo)

• - Film bude prvým animovaným Star Wars filmom premietaným v kinách. (klayman)

• - Film bude prvým Star Wars filmom, ktorý nebude vydaný spoločnosťou 20th Century Fox. O distribúciu sa postarajú Warner Bros. Pictures. (klayman)