Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

Blaogranas

Ale jo, příjemná komedie. Pro mě 3 a 1/2 *. Možná kdybych ji viděl před těmi 14 lety tak bych ji hodnotil i lépe. Není to o smíchu, že se za břicho popadáte, ale celou dobu máte úsměv na rtech. Hercům jde 'práce' hezky od ruky a prostředí 'divokého' západu je vykresleno docela věrohodně. Možná časem přidám i na 4*. ()

Barak

Tak trochu netradiční western, ve kterém se to nehemží velikýma přestřelkama, ale hlavní zbraní zde jsou hlavně vtipné dialogy. Sympaťák Mel Gibson a hezká Jodie Foster tahají film k dosti napínavému a překvapivému finále, která je však v úplném závěru opravdu až moc překombinované.... ()

Jeand´Boa

Výtečná taškařice s výtečnými herci...Gibson vše táhne a jeho jednotlivé příhody baví diváka stále až ke konci celého snímku...nejvíc člověku zřejmě utkví v paměti historka s indiány...já však rovněž rád vzpomínám na krásný ač nenápadný odkaz na Smrtonosné zbraně (pohled mluví za vše: Odkud my se to jen známe?!)... ()

bif

Sice moc dlouhá, ale jinak velice příjemná komedie. Mimochodem hláška "iam too old for this shit" mě fakt dostala :D. ()

figliar

Tento film má všetko, čo sa od westernovej komédie očakáva. Barové bitky, prepady a lúpeže, opitých hazardných hráčov a indiánov. Avšak jeho najväčšie esá sú Mel Gibson, Jodie Foster a ten najoriginálnejší a najneočakávanejší koniec aký si môžeme predstaviť. ()

PavelZava

Kouzelné Annabelle Bransford alias Jodie Foster bych pod dojmem tohoto filmu nevěřil ani nos mezi vočima. po skončení tohoto filmu jsem se chtěl okamžitě naučit hrát poker, ale zatím jsem si nesplnil, zůstal u své oblíbené čtyřky maryáše ()

ortoncz

Western? Pro mě spíše akční komedie. Mel Gibson je naprosto úžasný a skvěle ho doplňují Foster a Garner. Překvapivě jsem se velmi dobře bavil ať už se jednalo o střelbu nebo falešnou bitku. A jednoznačná třešinka byla část s indiánama. Peníze zde hrajou hlavní motiv. Hudba sedí ke každému segmentu. Bylo to pro mě překvapivé. 90% ()

redwik

Raz treba okomentovať aj filmy, ktoré mám v TOP10 však? Tak trebárs skúsim začať Maverickom. Film by sa dal rozdeliť na 2 časti: získavanie peňazí a turnaj. Kedysi sa mi viac ľúbila druhá časť, no momentálne je to u mňa vyrovnané - oboje je perfektné. Mel Gibson je skvelý herec, Berta Mavericka zahral dokonale, všetky jeho xichty vždy hlcem očami a smejem sa. Keď nad tým uvažujem, všetky postavy z tohto filmu sa mi páčili a skutočne nevidím jedinú vec, ktorú by som mohol vytknúť. Mel Gibson - Bert Maverick /:/ Jodie Foster - Annabelle Bransford /:/ James Garner - Marshal Zane Cooper /:/ Alfred Molina - Angel /:/ James Coburn - Commodore Duvall /:/ Graham Greene - Joseph ()

Katcat

Já, která mám problém udržet pozornost u westernu aspoň 10 minut. Tak přesně já jsem se v životě u ničeho tak nenasmála, jak u této trhlé, sexy a nepředvídatelné komedie. A musim teda říct, že Jodie se narodila ve špatném století, protože v tomhle filmu jsem se do ní zamilovala a to jsem nikdy po vagínách neprahla... ()

Ozzy2

Příspěvky, které začínají slovy " ve filmu je mnoho nedodělků a chyb" dále nečtu.Tady si bohužel mnoho lidí hraje na něco, co není a je to tu pak zavaleno stovkami zbytečných, kilometr dlouhými bláboly. Tenhle film je prostě pokoukáníčko, dá se vidět i několikrát a pořád má co nabídnout..Už jen obsazení a výprava je na více, než pět hvězd. ()

Kingjiri

Místama hodně zábavná westernová komedie, který by ale prospěla kratší stopáž, protože zábavy neni na dvě hodiny zase tolik. S tím úzce souvisí překombinovanost příběhu (hlavně v závěru). Kdyby se jelo víc přímočaře bez zbytečnejch příběhovejch odboček, projevilo by se to pozitivně právě na stopáži a redukci slabších momentů. Bylo ale vidět, že si natáčení všichni užívali (cameo Dannyho Glovera odkazující na Smrtonosnou zbraň hodně pobavilo), Richard Donner uplatnil svoje nadprůměrný filmařský schopnosti a Melu Gibsonovi role sedla jako hrnec na prdel, tři silnější hvězdy. ()

tranquill

"Když mi urazíš hlavu, nezbohatneš.. Ale budu se líp cejtit!" Není moc westernů, kterým bych dal plnou palbu, ale tahle komedie si to určitě zaslouží. Povedený scénář svým výkonem šperkuje Mel Gibson, který mi zde připomíná Terence Hilla v jeho nejlepších spagetti westernech s Budem Spencerem. A jako třešnička je krásná, ale lstivá, Jodie Foster, která si svou roli jistě také užila. ()

kilobyte

Maverick je jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav. Mel Gibson zde převede tolik výrazů, co někteří herci nestihnout za celou kariéru. Nejvíce mě dostalo asi cameo Dannyho Glovera, kterého jsem si všiml až po několikátém zhlédnutí, ale o to více mě asi pobavilo. ()

Razzor_82

"Podvodnicí nemají v pokeru co dělat." Dobrodružná honba za výhrou a výborný situační humor. Gibson dokázal, že mu sednou i komedie. Promyšlený děj a originální závěr. Prostě pohodová klasika z divokého západu. 7/10 ()

Odpadlik

Přesto že se mi do tohoto filmu po vyslechnutí některých nepříliš nakloněných hodnoceních nechtělo, nakonec jsem se docela příjemně bavil. Ale musí na to být možná ta správná nálada. ()

Fido

Kvalitní komedie, při které jsem se skutečně od srdce zasmál. Jedna z velkých rolí Mela Gibsona i důkaz herectví Jodie Foster z jiné polohy, než jak ji většinou známe. Jako milovníka záběrů "in the West" mě nadchla kamera krajiny Západu, podobně jako u Tenkrát na Západě. A zcela mě dostaly některé scény (jízda dostavníkem, či "přepadení" indiány). Příjemný, oddychový film. ()

Aldamir

O kartách a pokeru vzniklo asi pár lepších filmů, ale nejradši z nich mám stejně Mavericka... Mel Gibson je celé dvě hodiny neuvěřitelně zábavnej a Jodie Fosterová opravdu rozkošná, přiléhavější přívlastek pro její roli asi nemám... Ideální filmek na pohodovej letní večer... ()

artuš

Pěkná a kvalitní komedie z prostředí pokrových hráčů. Pěkné výkony herců. Ale trochu mě překvapil konec, kdo by to řekl, že plukovník je Maverickův otec. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)