Kdybyste měli tu možnost, změnili byste svůj život? Třicátník Mike O'Donnell v jediném magickém okamžiku takovou šanci dostane... Když bylo Mikeovi O'Donnellovi sedmnáct, byl školní hvězdou se skvělými vyhlídkami na sportovní stipendium některé prestižní univerzity. O dvacet let později je z něj životní ztroskotanec, se kterým se manželka Scarlet rozvádí, děti Alex a Maggie se s ním nebaví a v práci místo něj povyšují mladší kolegyně. Zklamaný svým životem věří, že vše zavinilo jeho rozhodnutí v sedmnácti letech, kdy dal před basketbalem přednost své těhotné přítelkyni Scarlett a místo vysoké školy se s ní oženil. Když se ho při návštěvě školy starý školník zeptá, zda by chtěl znovu prožít školní léta, věří Mike, že kdyby se tehdy rozhodl jinak, změnilo by to celý jeho život. Když pak jede večer v bouřce domů, spatří školníka, jak se chystá skočit z mostu, a pokusí se ho zadržet. Sám však přitom spadne do řeky a poté, co špinavý a mokrý dorazí ke svému nejlepšímu příteli Nedovi, je v šoku, když při pohledu do zrcadla zjistí, že vypadá znovu na sedmnáct. Rozhodne se vrátit na střední školu, získat stipendium a zařídit si život, po jakém vždycky toužil. (TV Nova)

Arachneuss

Už při sledování HSM3 jsem věděl, že pouze Zac Efron má ze všech těch naivních dětiček šanci se prosadit i mimo jinak trapný "teenage" fenomém. Voila, měl jsem pravdu. Je to sice ohraná písnička, ale pár originálních nápadů a vtipů se tomu upřít nedá. Navíc hlavní hrdina je sympaťák Michelle Trachtenberg nehorázná kočka. ()

3DD!3

Cekem dobrý. NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI naruby, s dírou místo DeLoreinu. Taky se mi zdá, že Efron musí být v příbuzenském vztahu se M. J. Foxem, ta podoba je až neuvěřitelná, nebo to bylo jen tou podobnou zápletkou? Perry taky potěší. Jinak dobré scény vyvažují ty špatné, ale spíš jsem se bavil než ne takže palec nahoru. Čekal jsem větší blbinu. ()

hellstruck

Upřímně jsem od toho nic moc neočekávala,snad právě proto,že hlavní roli má slaďouš Zac Effron,který mě v HSM zrovna neohromil. Ale nakonec můžu říct,že se mi film líbil,i když to samozřejmě není žádná pecka,a nepřineslo mi to nic moc nového.Že se z třicátníka stane puberťák a naopak je už docela ohrané téma,ale i tak mě to pobavilo,mělo to vtip a samozřejmě happy end.Matthewa Perryho mám celkem ráda,jen mě trochu mrzí,že tam měl pár scén a nebyl to ten Perry,kterého znám třeba z „Můj soused zabiják“.Chyběla mu potrhlost a fóry.Nejvíc mě kupodivu zaujala Michelle Trachtenberg,která se mi snad nikdy nelíbila.Až doposud-fakt jí to slušelo. Byly tu i momenty,které mě dojaly.Takže další plus.Nemám moc co vytknout,je to sice komedie která nijak nevybočuje z řady,ale dá se říct že rozesměje a uspokojí diváka,tedy pokud od toho ten divák nečeká bůh ví co.. ()

Falko

Existuju podobne komedie, ako tato, kde sa hrdina bud vrati casom a zmeni osud, alebo je z toho sokovany, ked zbada, ze je vsetko inak, ako napriklad PAN OSUD (1990) s Jamesom Belushim alebo OTEC RODINY (2000) s Nicolasom Cageom. V pripade Jamie Lee Curtis a jej filmovej dcery Lindsey Lohan si osud s nimi zahral tak, ze sa jedneho dna dcera prebudi v tele matky a naopak matka v tele dcery, takze matka musela ist naspät do skoly a neskusena dcera do prace a to bolo v komedii MEZI NAMI DEVCATY (2003). A naposledy by som rad spomenul i skvelu komediu s Tomom Hanksom VELKY (1988), kde si 13 rocny chlapec zelal byt velkym, teda dospelym a na druhy den rano sa doma zobudil v tele dospeleho Toma Hanksa a za to ho vlastna matka vyhodila z domu :-) Vsetky tieto komedie sa mi vzdy velmi pacili, ale tato so Zacom Efronom mi pripadala len ako cisty priemer, avsak aj tu sa nasli niektore humorne sceny, na ktorych som sa zasmial. Napriklad sceny, kde Mikeov priatel balil riaditelku skoly a takmer si ju ziskal az elfskou recou s Pana prstenov, kedze obaja boli velki fanusikovia tohto filmu. __________ Zac Efron - (Mike O'Donnell - mladý) +++ Matthew Perry - (Mike O'Donnell - dospelý) +++ Leslie Mann - (Scarlett O'Donnell - dospelá) +++ Allison Miller - (Scarlett - mladá) +++ Thomas Lennon - (Ned Gold - dospelý) +++ Tyler Steelman - (Ned Gold - mladý) +++ Sterling Knight - (Alex O'Donnell) +++ Michelle Trachtenberg - (Maggie O'Donnell) +++ ()

viperblade

Jednou v kině jsem na tohle viděl trailer a i přes můj odpor k Zacovi jsem si tenkrát řekl, že by to mohla být dobrá oddychovka, kterou si musím sehnat. Měl jsem pravdu, mohla to být dobrá oddychovka… Tohle je ale těžká nuda, která je ještě ke všemu okořeněna stupidními mentorskými kecy, při kterých jsem vyhlížel, kdy že se objeví Eric Camden (to je pastor ze Sedmého nebe, pro nezasvěcené) a začne zpívat chvalte Boha. Při dvou scénách se na mé tváři vyloudil náznak úsměvu: Boj se světelnými meči a fackování Zaca Efrona. Ale co mě překvapilo ještě víc, a dost nepříjemně, bylo, že ani Matthew Perry tento film nijak nezachraňuje, spíše vypadá, že mu bylo jasné, do čeho jde. Inu, i on musí platit nájem. Fakt jsem od tohohle nečekal nic, resp. nečekal jsem nic víc, než průměrnou komedii, ale když se ani tohle nesplnilo, tak jsem byl fakt naštvaný. Dvě hvězdy z lítosti k Mattheowi, za pár krásných žen a ty dvě scény, které jsem uvedl. Více ani ťuk. A Zac mi potvrdil, že nedokáže utáhnout ani komedii. Fakt ne. ()

freddy

Nádhera. Takhle nějak si představuji ideální rodinnou komedii prodchnutou teenagerovským prostředím. Tenhle film je opravdu bezchybný a dokonalý, nemám mu co vytknout a musím říct, že jsem si to maximálně užil od začátku až do konce, dokonce jsem ani nesledoval čas, na hodiny jsem kouknul až když uběhla zhruba první hodina filmu, tak úžasně rychle mi ten film utíkal a byl jsem zklamán, když přišel konec filmu, protože tenhle příběh bych vydržel sledovat hodiny. Bylo to perfektní, bylo to skvělé, bylo to úžasné a já se nebojím říci, že tohle je jedna z nejlepších rodinných komedií, kterou jsem měl možnost vidět. Kupodivu mi zde nevadil ani Zac Efron, naopak jsem zjistil, jaký je to sympaťák a troufám si říct, že je to právě on, díky komu je tahle komedie tak dokonalá a zajímavá. Mé nadšení v tomto případě nezná hranic, a to nejsem ani teenager, ani fanoušek Zaca Efrona, ale když se mi nějaký film líbí, tak to dokážu ocenit, a tohle je rozhodně ten případ. Kromě Zaca Efrona nesmím ale zapomenout vyzdvihnout také Thomase Lennona, který je v roli volnomyšlenkářského tatíka naprosto dokonalý a jeho pokusy sbalit ředitelku školy jsou neskutečně vtipné. Já jsem si tenhle film užil a nezdráhám se říct, že tenhle film je naprosto dokonalý a jako takový si rozhodně zaslouží pět hvězd, které mu tímto uděluji. ()

Ded@M@tes

Velmi příjemné překvapení, kořeněné výborným scénářem a dobrými herci. Tuhle povedenou romantickou-komedii hodně doporučuji. Hvězdu navíc za Matthewa Perryho a Zaca Efrona. ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Spooner

Překvapivě ne tak otravné jak jsem čekal. Naopak místy je to opravdu povedená komedie, ve které je Zac Efron snad poprvé snesitelný a Thomas Lennon má v baráku snad všechny věci, po kterých touží každej správnej Star Wars geek. Škoda scénáře plnýho klišé a občasných moralitek, protože film má slušné tempo a opravdu rychle to uteče.60% ()

Real Tom Hardy

Priznám na rovinu, býval som jedným z tých, ktorí si mysleli, že Zac Efron je nap*ču herec, najmä teda kvôli asociácii so sériou High School Musical, taktiež som býval jedným z tých, ktorí si mysleli, že Robert Pattinson je úplne nap*ču herec, najmä teda kvôli asociácii s Twilight ságou. A vďaka filmovým bohom, že si to už nemyslím. Pattinsona vykúpil jednak Tenet, ale aj Dobré časy bratov Safdieových. Efron bol super už aj v Reportérovi, ale hlavne minulý rok ako Ted Bundy. No ako som tak dopozeral tento filmík a dívam sa na ten rok vzniku – 2009 – tak s "vykúpením" začal už aj o dekádu skôr, lebo tu bol (ešte keď vezmem v ohľad, že to je len rok po poslednom filme HSM série) fakt fantastický a dopozeranie ma len namotivovalo hlbšie prekutrať jeho filmografiu. Znova 17 neskutočne bavilo, hoci je pravda, že prvých 30 minút som uvažoval nad odpadom, scéna zo súdnej siene pevne zafixovala premrštené štyri hviezdy. A tie flashbacky v závere, no hotový som... "I was kicked off the cheerleading squad for being too flexible." --- (x / x / x) (1.2.2021) (6.6.2022) (1.5.2023) ()

LiVentura

Taková empatie, bystrost a pomoc druhým, to nemůže být přece americký mladík a taky že ne, jde o tatíka, který si nejen zachraňuje prapodivným způsobem vztah...?!!! :-( ()

cheyene

Zdařilá komedie, která sice není svým námětem zcela originální, ale i přesto dokáže pobavit a přitáhnout diváckou pozornost. Škoda, že Matthew Perry měl tak málo prostoru, protože jeho scény mě bavily. ()

juta

Kdo by se nechtěl vrátit do minulosti a mít možnost si vylepšit současnost? Tady všechno klape jak má, na Zacka si musí člověk chvíli zvykat. Nemá moc hereckej obličej. :D Jinak jak už to u podobných věcech bývá, je tu od každého spektra něco. ()

Arkos

Další z komedií na téma, kdy hlavní hrdina nebo hrdinka omládne. Tahle ničím nevybočuje z řady, není zde nic nového, je tu celkem příjemné herecké obsazení a celkově je to slušnej průměr. ()

JohnnyD

Totálne brilantná komédia. Skvelý casting (najmä Efron, Lennon, Perry), zábavný námet, popkultúrne narážky (hlavne skrze excelujúceho Lennona) a v podstate každá scéna vyvoláva hlasný smiech. Prekvapenie roka. Takto sa majú točiť jednoduché komédie! ()

Ducharme odpad!

Nápaditý, chytrý, vtipný, nezapomenutelný.....tak to všechno tenhle film není! Zasmála jsem se asi 4 krát - z čehož 2krát předvídatelnosti a debilitě děje. Ohrané, milionkrát zpracované téma opravdu nemá čím zaujmout a hlavně překvapit. Co se herců týče je Perry snad víc na facku než načesánek Efron - což je asi jediná věc, kterou člověk od filmu nečeká. Ale tak hlavní přece je, že všechno dobře dopadne a všichni se mají rádi, ne? ()

Rosaviva

Když jsem to viděla poprvé tak jsem se hrozně smála a hrozně se mi to líbilo. Viděla jsem to od té doby už několikrát a já si nemůžu pomoct, je to moje srdcovka a jedna z těch nadprůměrnějších teenage komedií. Rozhodně nejvtipnější scéna bylo rande paní ředitelky s "tátou" Zacka. Trošku to nadhodnotím a dám 4* ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 6/10/// +Zac Efron, výborná druhá polovina, námět -slabší rozjezd, český dabing, v některých momentech děsně trapný, škoda že Michelle Trachtenberg neměla větší roli/// Matthew Perry se na začátku tváří opravdu nesympaticky. Naštěstí jak na scénu nastoupí Zac Efron je to hned jiná liga. Líbilo se mi kouzlo jeho postavy. Stejně tak se mi líbili i mnohé další. Děj je částečně předvídatelný, přesto jsem byl hodně zvědav jak to s tou jeho proměnou provedou. Není to sice nic převratného, ale aspoň mě to nijak nerušilo, přišlo mi to skoro přirozený. Momenty kdy hlavní postavu balí jeho dcera a nebo on se kouká zamilovaně na svoji manželku, která je v tu dobu o 20 let starší a má ho za normálního puberťáka, ale on přesto nemůže odolat. Tohle a další patří k tomu nejlepšímu. Bavil jsem se výborně a to je to co od filmu očekávám./// Celkem 73%/// ()