Kdybyste měli tu možnost, změnili byste svůj život? Třicátník Mike O'Donnell v jediném magickém okamžiku takovou šanci dostane... Když bylo Mikeovi O'Donnellovi sedmnáct, byl školní hvězdou se skvělými vyhlídkami na sportovní stipendium některé prestižní univerzity. O dvacet let později je z něj životní ztroskotanec, se kterým se manželka Scarlet rozvádí, děti Alex a Maggie se s ním nebaví a v práci místo něj povyšují mladší kolegyně. Zklamaný svým životem věří, že vše zavinilo jeho rozhodnutí v sedmnácti letech, kdy dal před basketbalem přednost své těhotné přítelkyni Scarlett a místo vysoké školy se s ní oženil. Když se ho při návštěvě školy starý školník zeptá, zda by chtěl znovu prožít školní léta, věří Mike, že kdyby se tehdy rozhodl jinak, změnilo by to celý jeho život. Když pak jede večer v bouřce domů, spatří školníka, jak se chystá skočit z mostu, a pokusí se ho zadržet. Sám však přitom spadne do řeky a poté, co špinavý a mokrý dorazí ke svému nejlepšímu příteli Nedovi, je v šoku, když při pohledu do zrcadla zjistí, že vypadá znovu na sedmnáct. Rozhodne se vrátit na střední školu, získat stipendium a zařídit si život, po jakém vždycky toužil. (TV Nova)

Stanislaus

Vcelku klasické téma, film ničím nedisponuje a nic nového nenabízí, jde o takový ten solidní průměr. Celkem dobré obsazení - Efron už není tak cukrkandlový jako v HSM, sympatická Leslie Mann a vtipně pošahaný Thomas Lennon. Film na mě zapůsobil nad moje očekávání a tudíž čisté 3* (60%). ()

sharky

65% Byl jsem zvedavej, kdo je to ten Zac, ze kteryho vsechny pubertacky silej. Muzikal ze stredni jsem fakt videt netouzil, tak jsem sahnul po komedii se starym dobrym Chandlerem z Pratel. Negativni zjisteni bylo, ze Matthew Perry sice hraje hlavni roli, ale ta je vetsinu filmu prevtelena do Zaca, takze se vyskytuje jen chvili na zacatku a na konci. Pozitivni zjisteni bylo, ze Zac Efron neni nagelovanej slizoun, jak jsem cekal, ale celkem sympatak, kterej si umi udelat srandu sam ze sebe a nejde mu uprit ani trocha toho komedialniho a hereckyho talentu. Takze sumasumarum slusna komedie na tisickrat ohrane tema s miliokrat ohranym moralnim ponaucenim, ktera v nedeli dopoledne, kdyz prsi, urcite zabavi. ()

poz3n

Vcelku dost velká hovadina na který mě bohužel nejvíc zaujal souboj světelnými meči. Přišlo mi že nic nebylo dotažený do konce, nebo do ňákýho extrému, což by tenhle film asi potřeboval. Proměna Efrona hopera na Efrona úzkokalhotáře byla hodně nijaká, jakož i jeho vztahy s lidma ve škole, a nakonec i jeho vztah s manželkou. Slabý, možná tam měli dát víc Hvězdnejch Válek :). ()

Thomick

No má to zvláštní kouzlo, tahle hollywoodská kravina. :) Možná to bude okouzlující paní Leslie Mann, možná něčim jinym, bůh ví ... ()

eraserhead666

Mít pubertální dceru, jistě bychom si užili film oba. Ona by si rvala rodidla u Efrona, já si rval (tak jako vždy) předkožku u Leslie Mann. tedy vpravdě rodinný film. Funkční, příjemný, nijak neurážející. Vím jen jedno, nechtěl bych být přestárlým geekem, sralo by mě doma všechno to harampádí a nechtěl bych mít doma ředitelku školy. Ani kdyby vlastnila bičík. ()

SLOTH

čekal jsem šilenost ...ale bavil jsem se zac docela ušel a to nejsem jeho fanda...a nesnaším šampony ale opravdu bylo to docela vtipne ()

ARI50

Zac Efron je pro mě herec ve kterém vidím velký potenciál který se musím správně využit no a když ho hodíte do rodinné komedie kde nechybí zábava drama láska a pořádně nadupaný příběh pak můžete čekat fakt bombu komedii. ()

oLí

Tak vydatnou porci vtipu, prijemne romantiky a nenudiciho pribehu jsem ani nahodou necekal, tenhle film zvedne naladu, takze neni o cem :o) [7.5/10 prosinec 2009] ()

Morholt

No jo no. Jak já bych se chtěl vrátit do svejch x let a udělat všechno jinak. Pak přijde bum, já udělam všechno jinak, stane se ze mě lepší člověk a moji nejbližší zjistěj, jak mě strašně žerou. Tohle se pořád točí od Návratu do budoucnosti, takže vždycky záleží na tom, jestli režisér ve filmu nechá jen ty nejnutnější klišé a zbytek nechá na sobě a pochopitelně na hercích. Tady to vyšlo tak napůl. Invence se nekonala, ale herci vyšli tak na jedna mínus. Stejnej poměr panoval i u gagů, takže ty trapnější mírně převažovaly. Přesto se na to dalo koukat, dokud nepřišel konec. Věděl jsem, že patetický řečičky přijdou, ale tady jich bylo prostě moc a ty konce byly asi čtyři. Na druhou stranu mě potěšilo pojetí závěrečnejch titulků. Takovej lepší podprůměr. :D 40% ()

Lucasion

Po delší době jsem si pustil romantickou komedii. Tentokrát jsem sáhnul po filmu, který jsem kdysi dávno viděl. Znovu 17 mě bavil předtím a baví mě i teď. Nejprve jsem koukal kvůli oblíbenému Matthew Perrymu, který film otevře a na konci zase zavře. Film má ovšem solní momenty i se diváka dotkne na správných místech. Navíc Zac Efron je sympatický herec. Líbí se mi myšlenka, že se člověk vrátí na střední školu. Návrat do budoucnosti (1985) ovšem zašel v této myšlence ještě dál. Ovšem tady se vlastně kříží generace trošku jinak. Aneb vidět vyrůstat svoje děti na střední škole a být s nimi kamarád, má taky svoje velké kouzlo. Párkrát jsem se i zasmál. Na to, že to je klišé, kašlu. Film je to docela milý a zabavil mě i když jsem ho jednou viděl. (60 %) ()

Kamca_

Když to šlo do kin, tak jsem na to musela hnedka jít po tom, co jsem viděla upoutávky. Z kina jsem ale odcházela docela zklamaná, protože jsem měla opět přehnaný očekávání. A teď po skoro třech letech, co jsem to viděla znova se mi to líbilo mnohem víc a zvýšila jsem svoje hodnocení z původních 60% na 80%. To je prostě jeden z těch filmů, co časem musejí uzrát. I když to mívám spíš obráceně, že se mi nejdřív film líbí hned a po pár letech to upadá. Jako oddychovku to určitě doporučuju. A soundtrack taky nemá chybu. Je škoda, že nikdy nevyšel druhý soundtrack score, byl by mnohem lepší. Hlavně, když se o filmovou hudbu postaral Rolfe Kent. ()

ScarPoul

Krásne nevtieravý film. Iste, variáciu na toto téma sme mohli vidieť stokrát a inde, ale predsa len je to jeden z mála filmov, ktoré nie sú ničím výnimočné, ale neurazia absolútne ničím. Sledovať dobrodružstvo Zaca Efrona alias Matthewa Perryho bolo absolútne uvoľnené a na nič sa hrajúce. Režisér krásne roztriedil vtipné momenty s emocionálnymi a aj keď v niektorých miestach film pokulháva, jednoducho si ho užijete. Aspoň ja som si ho užil. Občas doslova vyžadujem takéto filmy, pretože práve v tejto jednoduchosti je krása. Film, ktorý nemá veľa pamätných momentov ale, ktorý vám zaručene zdvihne náladu, ak veríte, alebo ak ste verili na druhú šancu. Plus Matthew Perry je fantastický. škoda že ho tam nie je viacej. ()

Caszidy

Není to žádné veledílo, ale jako oddechovka na odpočinutí se Znovu 17 dá použít celkem dobře. Zac Efron mi nijak nevadil a bylo fajn vidět ve "velkém" filmu zase jednou i "Chandlera". Musím přiznat, že jsem tedy celkově čekal přeci jen trochu větší porci komedie, než romantiky, ale co už. Postava kamaráda, kterou ztvárnil Thomas Lennon byla poměrně otravná, ale zase na druhou stranu jsme díky ní viděli plno geekovských hraček. Suma sumárum, pokud si chcete odpočinout a vyčistit si hlavu a z nějakého důvodu to nechcete udělat u nějakého akčního výplachu, tak vám Znovu 17 nijak neuškodí. ()

Tommassi3

"Celý život jsem nepříjemný, a teď bych rád udělal dojem.. Na taková místa vůbec nechodím, jsem blb !! Jsem blb, co dá sedm táců za Gandalfovu šedou hůl ze Dvou věží !!" - "Jo, to je opravdu trapné !! Gandalf Šedý byl přece jen v prvním díle, ve Dvou věžích se vrátil jako Gandalf Bílý.." ;) ()

Silence

Zack hraje to, co má hrát - dokonce se mu daří pitvořit úplně stejně, jako jeho starší "předloze", ale problém je, že ten film prostě vůbec není vtipný. Zápletka je nevyužitá, postavy otravné... ani špetka originality, minimum zábavy. 4/10 ()