Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

zolo23

Porovnávať filmy Harry Brown s americkou snímkou Gran Torino je v celku normálne, ale porovnávať surovú anglickú mládež s americkým tzv.pouličným gangom? To ťažko.. Gran Torino bol oproti tomuto filmu slabý odvar tak po príbehovej stránke ako po hereckej.(Michael Caine strčil Clinta Eastwooda do vrecka). Nepríjemné, doslova brutálne scény (ako po verbálnej stránke: vypočúvanie na polícii a iné, tak i po fyzickej: Feťácke doupě,miestny bar) sa mi premietali v hlave ešte pár hodín po skončení filmu. Nadmieru spokojný. ()

BuryGol

Srovnání s Gran Torinem se nabízí, ale já bych to moc nezohledňoval. Podle mě to Angláni nezkopčili, i když se to může zdát. Michael Caine jako neohroženej válečnej veterán se snaží vyklidit svoje sousedství od tzv. "Chavs" (pro neznalý-mladistvá verbež v hoperskym oblečení, co se jen fláká po ulicích, chlastá, hulí, fetuje, přepadá atd.) potý, co mu oddělali kámoše. Na rozdíl od Eastwooda míň mluví a víc koná, takže o ustřelený květáky nouze nebude. Jako největší zklamání mi přišel výkon Emily Mortimer, která mi obvykle nevadí, ale tady se jí za celej film změnil výraz v obličeji (kterej vypadá jako jeden velkej otazník) až na konci filmu. Drsný to bylo, mělo to ten britskej pel a dobře se na to koukalo. Na plnej počet to neni, ale 4 hvězdy neurazej. PS:Až se jednoho dne dostanou Chavs (nebo chcete-li "Hoodies") i k nám, budu první kdo po nich bez milosti půjde. Stejně jako Harry. ()

HomeAlone

Viac ako Gran Torino mi to pripomina ovela starsi a maximalne perfektny krimi triler Death Wish s Ch.Bronsonom a dokonca je tento film ovela sokujucejsie stvarneny ako Torino alebo D.Wish . No tak ci tak sa jedna o skvely film v ktorom hlavnu postavu stvarnil M.Caine vyborne . Velmi velke prekvapenie ()

tommmy89

V skutku film "Gran Torino" ma chytil viac za srdce, no nemožno porovnávať dva rozdielne film i keď s podobnou tématikou. Starček svoju úlohu poňal veľmi bravúrne, no ja som očakával asi až priveľa na jeho pokročilý vek. :-) To asi preto, že predtým než som začal pozerať som si myslel, že to nebude dôchodca... Tiež sa mi páčil príbeh, scenár. No hrozne ma psychicky urážala situácia GANGU, ktorá vládla v meste. Proste nemysliteľné, aby si taký fagani robili čo sa im zachce a nik si snimi nevedel dať rady. Pri každej jednej scéne snimi som sa mierne vytočil :-) No čo už, film stál za to, páčil sa mi po viacerých stránkach, no napriek tomu, nemôžem dať viac ako 4*, čiže 3* ()

jenik71

Často se tady Harry Brown přirovnává ke Gran Torinu. Ano, tématicky je to v podstatě stejné, kvalitou jsou ovšem tyto dva tituly rozdílné. Clint Eastwood se s bandou grázlů vypořádal přece jenom lépe a v atraktivnějším balení. Caine se v roli mstícího staříka sice také snaží, bohužel nějak méně uvěřitelně. To v žádném případě neznamená, že Harry Brown nestojí za vidění. ()

VooDoom

Pěkně se Harry pomstil. Mít na to koule, tak bych to takky udělal.....Film mě udržel celou dobu v napětí, což se mi libí! Některé scény mi pěkně pohnuly žlučí, to se ve mě ozývala spravedlnost :) Jednoznačných pět hvězd. ()

Styxos

Skvělý Caine (někdy se budu muset podívat na ty jeho starší žánrový věci), skvělá atmosféra. Bohužel slabší po stránce scénáře, ale jinak jsem se bavil, ne že ne. ()

Hollohlaway

Michael Caine výborný a přesvědčivý, což se ovšem nedá říct o scénáři. Je to sice atmosféra jako hrom a syrový to je jak tatarák, ale postavy jsou divný, tempo je pomalý a pomstychtivej děda se tam místy jen tak motá. ()

Danoboss

Dávno sa mi nestalo, že by som pri filme otváral ústa od údivu, ale scény, ktoré priniesol Harry Brown boli veľmi silnou kávou, neuveriteľne surové momenty, ktoré ale neboli surové vizuálnym prevedením, ale samotnou skutočnosťou, že my by sme sa v danej situácii takto vyhrotene nikdy nezachovali. Scény ako húlenie trávy cez hlaveň Lugeru vôbec nepotrebujú komentár. Podobnosť s Gran Torinom je očividná a takto skoro po pozretí si ani netrúfam povedať, ktorý snímok je lepší, britské prostredie na mňa ale pôsobilo o dosť autentickejšie. ()

DeLaMorte

Drsný thriller se straříkem Harry Brownem,který si vybral ke svému stařeckému oddechu hodně špatné místo a nebo spíše se z jeho dříve příjemného domova stává gheto všech možných drogových uživatelů a kde jsou uživatelé jsou i dealeři a problémy.Harry žije sám a v jeho okolí je pouze jeho přítel Leonard Atwell a právě toho připraví o život parta těchto zmetků.Protože policie a spravedlnost není schopná vyřešit a potrestat Leonardovu zbytečnou smrt veme Harry jakožto ex.mariňák spravedlnost do svých rukou.....Výborný Michael Caine v roli Harryho opravdu zahrál výborně!Scénář je sice přesně ten který jsme viděli již v několika zde v komenářích zmiňovaných filmech,ale přesto mě tento thriller nesmírně bavil a naplnil můj filmový den tím čeho jsem chtěl dosáhnout!Mít sousedy jako je Harry a nebo Walt Kowalski z filmu http://www.csfd.cz/film/240479-gran-torino/ jistě by se nám žilo lépe :-) ()

Soweek

Rozjíždí se to více než dobře, škoda toho nemastného konce. Ano, Harry Brown je odpověď na Clintovo Gran Torino a podle mne dosahuje stejných kvalit. Jsem rád, že důkaz, že Gran Torino je vysoce přeceňované mi poskytl právě Michael Caine, který působí ve své roli až neklidně sebejistě. ()

ZkuKol

Daniel Barber natočil svůj první celovečerák a nasadil si laťku sakra vysoko. Vděčný může být hlavně Clintovi, který mu Gran Torinem prošlápl cestu se scénářem k producentům. Film má silný britský feeling, je špinavý, nekompromisní, přízvuk střídá přízvuk a veškerá civilnost je zatažena ostrými a tmavými filtry. Michael se stejně jako americký protějšek loučí se svými drsňáky a dělá to s přehledem, nemá problém vystřílet podchod, uveříte mu, když se rozklepe ze smrti kamaráda a zažijete s ním zklamání, když zjistí, že už není tak rychlý, jak býval. Emily hraje svůj typický charakter chytré a bezmocné, Ian se po dlouhé době dostal do slušného filmu a David točí konečně něco dospělého. Film má skvělý hudební doprovod a kameru, společně vás uvádějí do prostředí plného vzteku, násilí a beznaděje, kterým prochází osamělý mstitel, který doopravdy už nemá na tomto světě co ztratit. Barber je talent jak víno, navíc mu do filmu lezou dobří herci a příběh si umí vybrat i vyprávět, nemá problém s akcí, kinetikou kamery i prostým snímáním dialogů. Jsem na tebe chlapče zvědav! Harry pohřbil ženu a zabili mu kamaráda, neví kdo, ale pěkně ho tím nasrali a tak se rozhodne, že na stará kolena ještě jednou udělá ve svém okolí pořádek, možná se u toho zadýchá, ale dělá to setsakra poctivě... 90% ()

Reanimated

"It's not Northern Ireland Harry... No it's not. Those people were fighting for something; for a cause. To them out there, this is just entertainment." ()

LexBarker

Syrová britská verze Eastwoodova Gran Torina se celkem povedla.Film začíná pomalým tempem,s minimem dialogů a úsporně hrajícím Michaelem Cainem,který se postupně rozehřívá na tu správnou teplotu.Ve snaze nějak vygradovat děj,to režisér trochu na závěr přehnal,ale nicméně na čtyři hvězdy to má i tak.Trochu mi vadilo na jinak celkem slušném dabingu,to,že podchod pod místní silnicí označovali jako metro,subway je v Anglii totiž podchod... ()

sedm.1

Harry Brown je velice povedený snímek,kterému podkopává nohy jedině dost slabý scénář,ale vše ostatní je jednoduše perfektní.Michael Caine je i ve svém pokročilém věku neustále charismatickým a skvělým hercem,film obsahuje mnoho silných scén a uvěřitelných emocí,snímek má pro mě velmi osobitý a pomalý styl,ale stejně nejvíce mile mě překvapila celková sirovost snímku,a to vyvolána jak kamerovými filtry,tak svou nekompromisní otevřeností a celkovou náladovostí celého příběhu.Anglická mládež je zde vykreslena skutečně jako banda těch nejzasranějších šmejdů,kteří si nic jiného než pomalou a bolestivou smrt nezasluhují.I prostředí,ve kterém se děj odehrává je též již od prvního pohledu drsné a pro tuto komunitu naprosto dokonale vykreslené.Z celého filmu pak sálá neuvěřitelný chlad,ovšem tentokrát v tom dobrém slova smyslu,je zde cítit nevídaná bezmoc a krutost dnešní doby,která se odráží především v mladých lidech.Jak jsem zmínil na začátku,filmu hodně ubírá dost chabý scénář,který celý děj hodně svazuje a nedovolí mu ani se pořádně rozjet do nějakých větších rozměrů.O samotném závěru pak nevím co si myslet,byl to ale především hodně velký odklon od předešlého dění,takže ikdyž vyloženě celý film nakonec nepohřbí,myslím že kdyby až do konce autoři drželi stejnou linii,asi by finální dojem byl ještě o něco lepší.Zkrátka ale je stejně z Harryho Browna cítit vše podstatné,co film měl divákovi dát,je skutečně naléhavý,varující a parádně sirový.P.S.neustálé přirovnávání Harryho Browna k Gran Torinu vůbec nechápu.Tyto dva filmy mají společnou tak akorát konfrontaci stáré školy s agresivním a nevypočitatelným mládím,ale to je tak vše.Jak pojetí,tak styl,zápletka,emoce,atmosféra a hlavně i finální výsledný dojem je úplně jinde.Když už přirovnat,tak jedině k Bronsonovu Přání smrti. ()

Firebug

Nadmíru vydařený thriller, který je sebejistě přímočarý a žánrově chladně čistý. Z diváků nedělá jelita a nevymáchává jim čumák v opakování zřejmých věcí. Často promlouvá obrazem namísto slov a nepodbízí se divákům lacinými vtipy. V mých očích o dost lepší, než do nebes vynášené Gran Torino, se kterým se tady Harry Brown často srovnává. Škoda toho lehce nezvládnutého finále. 4-* Zajímavé komentáře: Marigold, AngelAngie ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008