Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

DurbanPoison

Film vyvolává doslova zhnusení. Ne však takové jak u některých shitových horrorů, ale spíše mrazení v zádech z dnešní problémové společnosti, která tak jak je ztvárněná ve filmu se velmi blíží realitě. Mimo to musím pochválit skvělý výběr herců a jejich výkony. ()

FandaF

Téma už mnohokrát zpracované, poprvé snad Death Wish (1974). Mockrát jsem si vzpoměl na Charlese Bronsona, jak jsem mu kdysi fandil :) Stejně tak i dnes Michaelu Cainovi. Jen mě mrzí že se tomu tématu úspěšně blížíme i v ČR - s tím jak máme v politice Šabatovou , Diensbira, aj. multi-kulturní kretény a sluníčkáře, co tady chtějí přivléct nepřízpůsobivé přistěhovalce, aby nás tady obohacovali svými "kultarami", a třeba i terorizovali podobně jako nudící se mládež v tomhle filmu. ()

Kozlowski8

Harry Brown je důchodce a bývalý mariňák. Nedlouho po tom, co mu zemřela žena, přišel také o svého nejlepšího (jediného) přítele, kterého umlátila parta feťáků v metru. A Harry Brown se rozhodl konat... Film má od samotného začátku opravdu skvělou atmosféru. Brownův byt i dům s parčíkem u vchodu do podzemky mi svým ponurým a až skličujícím vzezřením připomínal Československo za hluboké totality. Harry žil prostě v místě, které není příliš vhodné pro život "normálních" slušných lidí a přestože on sám bezesporu slušným člověkem byl, po prožité bolesti ze ztráty dvou nejbližších osob a hlavně s uvědoměním si blízkosti krutosti a zla kolem něho, probudil se v něm již dávno spící mariňák. Krutý, syrový příběh, jehož jediným lehce slabším okamžikem byl až závěr s armádou policajtů. Jinak skvělá jízda se skvělým Michaelem Cainem. 80%. ()

topvideo

Nezdielam názor mnohých tu prispievajúcich, film nemá spád a ani zďaleka nedosahuje kvalít Ctihodného občana alebo Grand Torina... ()

pold

Pomsta po sedmdesátce je trochu (hodně) dýchavičná, a snaha zúročit výsadkářský výcvik po třiceti letech v důchodu může dopadnout (a vypadat) všelijak. Ale jde o opět a jinak zpracované otázky, jak že se vlastně dívat na to, když někdo vezme spravedlnost do vlastních rukou (narozdíl od ryzích akčních filmů typu 96 hours tady ta otázka ve vzduchu visí i s pochybnostmi). Michael Caine opět skvěle - v tomhle mi připadne trochu jako Hrušinský - vypadá stejně, chodí stejně, mluví stejně, ale do té role se prostě převtělí. ()

tomino28

Pomsta v podání starobního důchodce, tentokráte ztvárněného Michaelem Cainem. Atmosféra a postavy dávají dohromady prostředí, ve kterém by chtěl málokdo dobrovolně strávit byť jen pár minut. A tak se Harry Brown rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou a pořídí si bouchačku ve snaze něco s tím udělat. Tempo je ovšem podobné, jako byste u penzisty očekávali a je to trochu na škodu. Ke cti snímku ovšem slouží závěr, na který se vyplatilo si počkat. ()

sirjohn

Čistit město od bezpráví může Michael Caine v jakémkoliv věku ;). Vykreslení postavy na jedničku, začátek je herecká pecka. Poté se z Caina stává opět Carter :) ()

Easykill

Když nase*eš špatnýho důchodce, nediv se pak co bude následovat! Posledních pár dní sjíždím "chuligánský" věci z UK. Od Hooligans, přes football factory atd.. až k tomuto (také) parádnímu kousku. Ten mě jaksi obešel, ale asi jsem ho měl vidět až teď. Sir Michael Caine jako námořní pěchoťák v důchodu si řekl, že se s tím s*át vůbec nebude a já mu to fakt žral! Skvěle vystavěný drama! Už v první minutě filmu, bude všem jasný, že se jedná o extrémně brutální a hnusnej kousek. Parádní kamera, herecké výkony, atmo a hlavně gradace! Tenhle aktivní důchodce se prostě musí vidět. ()

frenkie

Harry Brown je filmem nadmíru syrovým a brutálním. Hlavní hrdina, dlouhodobě mlčky snášející to, co se kolem děje, je vyburcován přítelovou smrtí a neochotou policie s tím něco dělat. Probudí se v něm jeho temnější, už pohřbené druhé já a jde si za svojí spravedlností, za svojí odplatou. Film se nesnaží o nějakou sociální sondu, ani se neznaží ukazovat kritickým prstem na práci policie, ani neomlouvá činy důchodce Harryho. Prostě jenom popisuje život v jedné okrajové čtvti plné hnusných paneláků, popisuje chování postav v něm žijících. Dělá to však formou nadmíru působivou a sugestivní. Michael Caine v roli Harryho Browna se opravdu vytáhl, věříte mu jeho emoce, nemoc, motivaci i chování. Nejvíce na mě zapůsobila scéna ve feťáckém doupěti, tam se to napětí dalo opravdu krájet. Ke konci filmu je scénář drobet přitažen za vlasy(bitka s policisty a berlička v podobě barmana-strejdy), ale jinak poměrně velká spokojenost. Bavil jsem se skvěle. ()

brucewil

Vynikající Michael Caine, film podle mne nemá hluché místo, ač je námět podobný s Gran Torinem, zaujal mne přeci jenom o něco více. ()

adamm90

Zabijácký dědula. Velmi zajímavý film o gangu, jenž se nezastaví před ničím... Navíc v určitém sirovém podání, které v amerických filmech nenajdete. Rozhodně tento film stojí za vidění. ()

Mangus

Michael Caine sa vie aj hnevať. Silný začiatok, ktorý nás uvedie do spôsobu života vymetených členov pouličných gangov v Británii a ich bezohľadného neuváženého konania. Harry, stará škola, poctivá, ktorá v sebe ukrýva tajomstvá z minulosti a z vojny, sa rozhodne s tým niečo robiť po zabití jeho priateľa. Film výborný, postupná gradácia a Michael Caine dokazuje, že je pán herec. 9/10 ()

RoyBatty444

Malý film s veľkým pohľadom na anglické a určite aj ostatné betónové džungle nášho tzv. vyspelého sveta. Kde diktujú smer drogy a zbrane v rukách bezduchých sadistov so zvráteným pohľadom na svet. Nakoniec, ale všetko ostáva po starom, že za peniaze urobíme my homo sapiens všetko. Aj vraždíme. Skľučujúca atmosféra filmu pretrváva po celý čas a osud človeka na sklonku svojho života je rovnako depresívny ako hlavná téma filmu. Micheal Caine je v roly starého vojnového vyslúžilca viac ako presvedčivý. ()

perw

Michael Caine je prostě chlap, který má charisma i v jeho letech. Nevím , jestli by se mi to líbilo bez Cainea, ale rozhodně drsná sychravost (kterou postrádá minimálně 60% thrillerů) a stylovost scén, které jsou ve filmu natončené jsou výborné. A musím jenom souhlasit, že scéna u drogových dealerů je hustá ! Pro mě 80% Tenhle film se určitě neztratí. ()

Trescha

Tak Barber předvedl debut jako hrom.Tempo pravda trošku pokulhává,příběh jednoduchý,ale v tomto případě to opět neni uplně na škodu.A oproti mistrovskému Gran torinu velká absence emocí.Ovšem nemůžeme po nikom chtít,aby se svým prvním filmem vyrovnal,či snad dokonce trumfnul velkého Clinta. Co se Barberovi nejvíc povedlo je volba představitele hlavního hrdiny.Sir Cane už sice neni nejmladší a s kvérem v ruce působí místy možná i trošku komicky,ovšem celý film prakticky utáhne sám svým mistrovským výkonem.Na to jaký je to milý strejda už po několikáté dokázal že umí být chladnokrevný a nemilosrdný.....Shrnuto podtrženo silný nadprůměr,jen tak dál Barbere! Či snad ještě lépe?;-) ()

kondomxxl

Scenár inšpirovaný súčasnými udalosťami Británie, ktoré už hneď po prvom zhliadnutí vyvolávajú nepokoj, pocit že to čo vidíte sa niekde skutočne deje. Michael Caine je opäť skvelý. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008