Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

e-pilot

Spolu s britským klasikem pravím, že "doba vymknuta z kloubů zcela zešílela". Když je mlčící většina vůči gangům zbabělá, musí se spravedlnosti chopit důchodci. Už dlouho jsem neviděl akčního hrdinu, který by se v pronásledování zloducha musel zastavil kvůli dýchavičnosti... :-) Docela slibně se rozvíjející zápletku, bohužel, potopila, jak už se často stává, poslední desetiminutovka. Ach, ty konce. ()

Grifindoor

Pěknejch filmů je neska jako šafránu, tenhle je jedním z nich. Navíc obsahuje největšího vysmažence filmovýho plátna... ()

killa black

Harry Brown je příjemný překvapení, který si na nic nehraje a nepřináší žádný poselství, a to se cení. Jemný thriller zato syrově natočený, plný násilí, únavy ze života, hnusnejch paneláků a škaredejch britskejch týpků, který nemaj šídlo daleko od ruky. Příiemnej zážitek. ()

SONYAGENT

Film se opravdu těžce přibližuje Gran Torinu a já si nedovedu vysvětlit, neboj jsem pouze líný se dočíst, zda-li tak bylo záměrem. Ale tak i tak. Bydlení na takovémto místě je opravdu jen otázkou času, kdy si člověk vezme do ruky devítku a půjde se projít.. Herci vybranní do tohoto snímku mi seděli. Jak záporáci, tak klaďáci.. Akorát vyšetřovatelka mi přišla trošku mimo mísu, občas jsem něco hodil o zeď, jak mi lezla na nervy.. ale asi je režisérův záměr.. Jinak snímek je povedeným počinem a doufám, že toto téma na chvíli vyšumí a nebo se ho ujme někdo, kdo si dokáže zajisti přesvědčivější kulisy a širší natáčecí prostředí, než jeden tunel, hospodu a policejní byt. I když nadruhou stranu je to také umění... ()

fifa12

Výborný Caine, hutná atmosféra, nechutná anglická mládež. Film šlapal první dvě třetiny jako hodinky, finále vyběhlo ze zajetých kolejí a řekl bych špatným směrem. To mi pokazilo zavěrečný dojem z tohoto jinak velice povedeného snímku. ()

Molotovcom

To není anglická verze Gran Torina. Harry je mnohem temnější, brutálnější, bez vtipu, zato více reálnější. Stále přemýšlíte, jestli Harry jedná morálně správně. Jestli už nepřekročil určitou mez. Caine opět úžasný. Nejsem na něj zvyklý jako na herce v hlavní roli, ale tahle mu sedla. ()

Naby

Vcelku zajimavy podnet na zamysleni. Minimalne na zamysleni, jestli uz je tohle bezne, nebo teprve bude. Napeti tomu filmu opravdu nechybi, i kdyz par drobnych scen neni uplne uveritelnych a mozna i malinko prehnanych. Dokazal bych si predstavit zajimavejsi alternativni konec, ktery by mohl film zkratit o 20 minut ;-). I pres to ma u me film kladnejsi nez prumerne hodnoceni takze 3,8* coz je jasna 4*. ()

Wildchild8

Tohle bylo přesně podle mého gusta. Příběh ať předvídatelný tak velice silný a uvěřitelný. Všechno to působilo strašně přirozeně a tím pádem se divák ocitl okamžitě v ději. Michael Caine je pan herec o tom žádná. Příběh pěkně graduje a konec jsou opravdové jatka. Jack O´Connnell je talent a role "hajzla" mu byla šitá na míru :) Plné hodnocení je samozřejmost a scénka v tunelu byla povedená :) ()

mimuzik

Od tohoto filmu jsem čekal mnohem více. Četl jsem několik názorů, že je to takové britské Gran Torino - ne, není ! Film je v některých pasážích nelogický a zbytečně násilný. Nebýt toho, že hlavní roli ztvárnil Michael Caine, tak se tomuto filmu nejspíše vyhnu. Celkový dojem z filmu umocnil tupý závěr, a proto dávám jen 30%. ()

Scooby..

Každopádně toto na Gran Torino nemělo. Škoda že se tvůrci moc nesnažily z toho vykřesat více, bylo tam hodně nevyužitého potenciálu kterou ten film měl, ale i přesto to je pěkná podívaná. ()

sigfried

Gran Torino napodruhé a lépe. S odstupem času mi na Eastwoodově díle začala vadit přílišná vyhraněnost postav - ten film je prostě jednobarevný. O Harrym tak úplně nevíme, zda chtěl jen pomstít přítele, či jej ona vražda motivovala k nastolení pořádku. Jistě, film tohoto typu se nemohl obejít bez patosu - ale v rámci možnosti a s atmosférou studenou jako sychravé anglické počasí se mnohem více přiblížil klasickým thrillerům, a proto věřím, že můj dojem z něj s časem příjemně dozraje. ()

schindler

Michael Caine bývá v poslední době sázka na jistotu, což potvrdil i v tomto filmu. Jsem rád za realistictější pojetí filmu, kdyby Caine likvidoval puberťáky Seagalovským stylem (čili bez jediného škrábnutí) patrně by to nebylo ono, anebo by to spadalo už do jiného žánru. Je to místy nechutné, drsné, nekompromisní, ale tak to asi bohužel dneska chodí. Za scénu z feťáckého doupěte si Harry Brown zaslouží plné hodnocení. ()

Mr.Hackels

Dosti sirové a drsné záběry mi tu přidali o hvězdu navíc. Že je to srovnáváno s Gran Torino nepřekvapí. Ale mě některé záběry připomněli spíš Město bohů. Je vidět, že takovej hnus se najde asi po celym světě a dokud se to nezačne radikálně řešit, budou si někteří lidé dělat nadále co chtějí. Tady to asi bylo hlavně ke konci odkloněno od reality, ale bohužel pro nás, ne zas tak daleko. ()

Chlo0opek

Pro mě průměr. Příběh slabší, řemeslné zpracování lepší, takže výsledek průměr. Přece jen k výbornému filmu nestačí jeden naštvaný mariňák v důchodě a vypatlaná policajtka, která má úhel pohledu postaven jen za svýmj žebříčkem hodnot a jinak ji nezajímá nic jiného - to se klidně může vzbouřit celé město, ale to ona asi nevidí. K nižšímu hodnocení mě nepustilo opravdu jen to zpracování. ()

sashator

Harry Brown je pro mě velmi příjemné překvapení- velice drsně natočené drama z obyčejného prostředí a o to více mrazí v zádech, když si člověk uvědomí, že to takhle chodí ve více částech světa. Ano, scénář má mouchy, ale celkově vyvedená podívaná se skvělým Michaelem Cainem. Srovnání s Gran Torino je velice nasnadě- kdybych měl porovnávat, tak mě oba filmy dostaly nečím jiným. Harry Brown především svojí syrovostí! Úvodní scéna končící srážkou motorky s nákláďákem je úchvatná (trošku mi připomněla kameru z Potomků lidí). 70% ()

Sathine

Z tohoto filmu mě mrazilo a zároveň na mě působil hodně depresivně. Díky němu jsem si aspoň dokázala představit, jak to mohlo teď v Londýně, během bojů vypadat. Muselo to být šílené a děsivé, člověk si až pomyslí, kam ten svět spěje. Sice opravdu film na ničem extra důležitém a podstatné nestojí, je to chladná a místy až děsivá výpověď, jak to v dnešním světě chodí. Co si neuděláš sám, nemáš... Na závěr výborná věc od Chase&Status. ()

zipS

slabšie 4* ale aj napriek tomu je to zaujímavý film, ktorý má čo povedať... M.Caine ako "judgement" oldschool punisher je parádny a film má svoju atmosféru opuncovanú nedávnymi nepokojmi v UK. .. jediné čo mi trocha kazilo dojem boli lacné CGI s možno aj uťahanosť príbehu + polícia ako rušivý element ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008