Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

Motinski

Jeremy Renner sa sem celkom hodil, no filmu najviac škodí že je súčasť série. Greengrass nastavil štandardy, mal svoju víziu a Bournov odkaz mu technicky nestíha. Damonova postava z minulých časti mala hĺbku, lepší príbeh a ako divák som si k nemu budoval vzťah naprieč troma filmami.. Toto je iba priemerná akčná zábava ktorú konkurenčné značky hravo prekonávajú. ()

ivan_drago

Film se pomalu rozjíždí a i přes některé úsměvné momenty (ty prášky na inteligenci a fyzičku) je rukou pevnou a nápaditou doveden ke svému konci... Výrazně mu k tomu pomáhá mně velmi sympatický Jeremy Renner, který v roli agenta s uměle vyhoněným IQ podává parádní výkon, a i ostatní ansámbl v podobě různých špiček tajných služeb si odvede své uvěřitelné party... Odkazy na původní trilogii také potěší a pěkně zapadnou do celkového konceptu... Ze začátku na nás tvůrci vychrlí spoustu informací z různých částí světa, aby do sebe postupem času film pěkně zapadl a vše bylo osvětleno... Akce a honičky jsou přehledné a nápadité a ke konci pěkně zběsilé, ale nikdy neupadnou do WTF stavu což filmu velice prospívá... Více než nadstandardní filmový zážitek... ()

Honzíno

Takhle inteligentní oddechovky se bohužel moc často již netočí. Příběh není žádná sláva, ale šikovný scénář z něj vytříská maximum a v souhře s nadprůměrnou hudbou to pěkně šlape. Já jsem se bavil a dočkal jsem se i hutných scén. Musím se přiznat, že oldschoolové pojetí první Identity a právě posledního Odkazu je mi trochu bližší než do extrému hnaná roztřesená kamera a rychlý střih například v Ultimátu. Doporučuji na nového Bourna nechodit s přehnaným očekáváním, poté se návštěva kina vyloženě vyplatí. 75% ()

žvanimírek

Ve své podstatě o ničem. Nebavme se o tom, že by The Bourne Legacy jakkoliv navazoval na velmi podařenou trilogii s Mattem Damonem....vlastně ano, on tak nějak asi chtěl pozvolně navázat použitím pár scén z předešlého filmu, pasovou fotkou Jasona Bourna, či omámením diváka blonďatou Pam Landy s dalšíma hlavounama z různejch tajnejch organizací. Nicméně z onoho pokusu vyšla vcelku nezajímáva směs akčních scén s Jeremy Rennerem (za něj ta jedna hvězda, přicházím mu na chuť) a omáčka kolem, u čehož jsem se neuvěřitelně kousal nudou a čekal, kdy už "to" konečně vlastně začne. Nezačalo. ()

karlik4801

Škoda že se jedná o Bournea a ne o jiný samostatný film. Naštěstí se příběh spojil a je postaráno. Jako největší fanoušek Jeremyho Rennera jsem si podívanou naprosto užil. Pomalejší rozjezd, ale ten nahradí propracovaná akce a dobrý nápad. Vidíme mysl Aarona Crosse, která se v nemálo věcech podobá mysli Jasona Bournea, jen ten rozdíl - Cross si všechno pamatuje. Fanda akčních filmů si najde své. A na konec? Extreme ways. Viděno v kině. ()

Liznic

Tohle teda ani náhodou! Bourny mám rád a dokonce moc rád, ale kam zařadit tento snímek? Thriller - žádné napětí, akční - téměř žádná akce, drama - hlavní postavy mi byly ukradený. Samotné napojení na Bournův svět není kdoví co a spíš se tu jede totálně odjinut, místo zmínek o Bournovi, klidně mohl být Bond, Hunt, nebo Vašek Hruška a bylo by to fuk. Rennera mám poměrně rád, ale tady se nonstop tváří znuděně a o Rachel rači nemluvě. Občas se sice objeví hezký záběr, ale zase střih je místy tak prapodivný... Jako film to nebaví a jako spin off k bournovu universu to akorát naštve. ()

LiborGondek

Nevím proč tento film vůbec vznikl. Bez Damona, bez akčnosti. Příliš dlouhý a a i těch pár akčnějších záběrů bylo takových plytkých, bez života. K excelentní trilogii o Jasonu Bourneovi se tento příliš nepřibližuje, i když se mnozí snaží. Nevím, nehodnotil bych to jako pokračování "Bourne Ságy", je to takový průměrný akčňák s obsazením na které se hezky kouká, ale bez nutnosti jej pouštět vícekrát než jednou. 60% ()

Johnny.ARN

Ou, prúser. Nuda, nezáživné, bez predchádzajúceho napozerania trilógie nič nehovoriace divákovi. Málo akcie, jedna koncová naháňačka to nezachráni. Renner a Weisz fajn, Norton sa dúfam nabudúce dostane aj do terénu. Za ústrednú dvojicu a Aljašku slabučké 3 z 5 a sklamanie roka. ()

DivX

Film bohužel ztrácí na rychlosti oproti předchozím dílům ale i tak se to celkem solidní pokračovaní teto Bournovy větve. 6/10 ()

viperDavid

Kdyby to nebylo pokracovani Bournea, tak by to mohl byt tuctovy akcni film. Vzhledem k otevrenemu konci, predpokladam, ze se natoci jeste pokracovani. Na druhou stranu to vsak az tak hrozny nebylo, nechybela akce ani napeti. Trosku to kazili geneticky upraveni agenti, ale co. Lehka oddychovka za tri hvezdy ()

Mrkvič

Bourneovky nemusím, ač jsem fanda knižní předlohy od Ludluma. Tohle trpí podobným nešvarem. Je to šup sem, šup tam a vlastně tam není nic, co by více zaujalo. Více jak dvě hodiny a mě nejvíce bavilo napětí při setkání dvou agentů v lesích někde na Aljašce. Jinak honičky i pračky rutinní záležitost, takže to nijak neurazí. Ale ani nenadchne. ()

civalII

Toto je ještě horší než předchozí Tonyho dílo Dvojí hra. A ani jednomu dílu z trilogie to nesahá ani na chodidla. Nic moc. ()

terunka003

Akční, napínavé, běhací, skákací, tajné, likvidační × takový slabší akční průměr. Oddychovka určitě, logiky moc nehledat a hlavně moc nepátrat po tom, kde se to tam vzalo, jak je mohl najít a tohle se opravdu dá udělat s tou motorkou? Film měl spád, pokud se tam moc nehovořilo. Herci sympatičtí ( Jeremy - nový fešný herec na obzoru?), pasovali k sobě. ..začíná září a sychravé počasí = sézona kina.. ()

ywo666

No vidím to tak presne medzi 3 a 4*. Čistých 70%. Hádžem mincou. Aaaaa 3*. K filmu. Renner je mierny downgrade oproti Damonovi. A Gilroy je veľký downgrade oproti predošlím režisérom. Chýbala mi tam tá vyhrotenosť z prvých dielov. A hrozne pomaly sa to rozbieha. A keď sa to rozbehne tak už to za chvíľu aj točí. Na to, že to má cez dve hodiny, tak sa tam toho až toľko nestane. A pozor. Akcia je len priemerná. Máme tu nejaké husté bitky. Ale Dammon ich mal lepšie. O triedu!!! A záverčné finále? Slabé. Navyše zvyčajne príťažlivá Rachel mi tu nejak extra nešmakovala. Vlastne keď o tom tak píšem, tak tie tri sú skutočne na mieste. Aby som zas nekritizoval, tak film ubehne celkom rýchlo a keď skončil tak som mal chuť aby ešte pokračoval. Celkom sa mi pozdávalo ako naviazali na trilógiu. A Eddie Norton je super vo svojej úlohe. Takže dokopy? O minimálne triedu horšie ako predošlé diely, ale stále solídny akčný blockbuster. Akurát tá pridaná hodnota chýba. ()

Beky

To je vaření z vody co??? Naprosto zbytečné pokračování! Zbytečně natahované, zejména prvních 30 minut, akce nenápaditá, spojení s Bournem jen slovně, aby to aspoň trošíčku fandy původní trilogie uspokojilo, protože děj se nikam neposouvá, nebýt Bournovo Vesmíru, jde o béčkovou zápletku!! Nakonec těžký průměr, který zachraňuje kvalitní obsazení, představte si film bez něj....nebo raději ne!! ()

neoBlast

Asi jsem neměl přehnanná očekávání, a tak nový "Bourne" celkem úspěšně šlape na paty předešlým dobrodružstvím Jasona. Hodně rajcovně na mě působil fakt, že originální Jason nahání pohlaváry paralelně s útěkem nového Aarona, a že Tony Gilroy prozradil o tajemných vládních programech snad víc než ve všech svých předešlých scénářích dohromady. Sice se z Bournea stává franchisa ve stylu Bonda, kde si odškrtáváte povinné propriety (adrenalinová honička - checked, chladnokrevný zabiják - checked, Moby - checked, atd., atd...), ale vlastně proč ne. Zatím. 70 % ()

lennyd

Eric Bryer (Edward Norton), šéf několika tajných operací začíná být počínáním Jasona Bourna ohrožen, a rozhodne se všechny programy ukončit a zbavit se všech svědků. Pokus o likvidaci ale přežije tajný agent Aaron Cross (Jeremy Renner), a podaří se mu také zachránit vědeckou pracovnici Martu Shearing (Rachel Weisz). Společně se rozhodnou zjistit, kdo za vším stojí ... Na tomto filmu mi paradoxně nejvíce vadil jeho název. Čekal jsem další pokračování s Mattem Damonem, a kromě několika zmínek v rozhovorech se Bournovo jméno vyskytuje jen vyřazené na staré posteli. Ne že bych měl něco proti Jeremy Rennerovi - právě naopak, ale chtěl jsem se sakra podívat na Bourna. Kdyby se film jmenoval Crossův odkaz, nebo Crossovo odhalení nebo jakkoliv jinak, asi bych přidal i čtvrtou hvězdu, protože jinak jde o docela zábavný akční film (tedy pokud přežijete totálně nudnou první půl hodinu). Ale s odbitím třicáté minuty se rozjede pořádná akce, a vlastně neskončí až do závěrečných titulků, Renner se snaží seč může - a třeba honička v Manillských ulicí je úžasná... ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)