Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

Pája=)

Mnohem víc fyzičtější a emocionálnější než cokoliv s Damonem. Herecká extra třída tenhle film drží pohromadě. Sice ke konci dochází dech ale i tak příjemné překvapení letošního léta. ()

E=mc2

Dokonale nezvládnutý film. Všetko sa to posralo. Navyše som zabudol ako skončil predošlý Bourne..ale veľmi mdlé. Do kým boli v prírode tak v poho.. ()

tomeek

Dobře natočené, zábavné, lokačně rozmanité, ale ne naoko, přehledné, ale ten závěr mě moc nepotěšil - jakoby to v polovině skončilo, a to i přes dvě hodiny děje. Nebo jak to říct jinak.. prostě málo uspokojivý závěr, až moc otevřený konec. To je ale samozřejmě kvůli možným pokračováním. Honička na Filipínách skvělá, Renner zatím asi nejlepší, co jsem ho kde viděl a i přes to, že ho vůbec nemusím, tak tady mi vůbec nevadil. Na jedno podívání úplně v pohodě, nemám problém dát mu 4* i přes to, že příběh je jednoduchý na půl věty. ()

bartias

Jeremy Renner se zbytečně potí v nepovedeném výhonku několikanásobně lepší špiónské série. Bourneův odkaz pracuje se zajímavým nápadem. Provedení je ale nudně placaté, jenom přidává všechno, co v Bourneovské trilogii fungovalo a postupně nakládá čím dál tím víc patosu. Jedna, dvě dobré akční scény nezachrání nečekaně nenapínavou finální honičku. ()

panMartin

Nový Bourne je daleko zdlouhavější a mnohem méně akční, než bych čekal. Solidní je i zápletka kolem hokusů pokusů na lidech. Vypadalo to, že bez Damona to bude průšvih, ale vzhledem k postavenému scénáři a osobitému výkonu Rennera je to v pohodě. Mnozí toto pokračování odepsali už dopředu a je vidět, že zájem o něj je poměrně malý. Dobré, ale bournovskou sérii už bych dále nenatahoval a tímhle filmem bych jí ukončil. ()

mr.filo

I přesto, že je snímek schopen připoutat pozornost, tak krkolomnost je někdy do očí bijící (a to bolí) A ten závěr, to je jak z jiného filmu! ()

flyboyeda

Prvni tri dily Bourneovske serie byly skvostne, kazdy jinak a po svem, ale v ramci zanru byly jedinecne az dechberouci. Tenhle snimek sice neni jedinecny a dechberouci, ale rozhodne neni spatny. Kdyz pak probehne posledni scena a zazni ten typicky finalni motiv a souvisejici popevek, uz sem preci jen trochu lapen a noveho hrdinu beru za sveho. Na dalsi dil uz se budu divat trochu jinak, tento beru jako vykroceni novym smerem. Vykroceni, ktere vkusne doplnuje puvodni trilogii a je takovou otukavackou s novym kandidatem. Jasne, chybi Matt Damon, coz je obrovska skoda, na jeho postave a preciznim vykonu to cele drive stalo, ale neda se nic delat. I bez nej ma film sve kouzlo. Jeremy Renner je borec, role mu sedi a kdyby jeho postave dali tvurci jeste o neco vetsi prostor se charakterove vybarvit nebo alespon dukladneji poznat jeho pribeh/minulost, urcite by si jej spolecne s filmem coby celkem divaci oblibili mnohem vic. Norton dava standardni (rozumej slusny) vykon, Rachel Weisz to same, kouzelna to zena a ten jeji posledni pohled na Jeremyho, koketa jedna... :) Kdybych do toho tvurcum mohl trosku mluvit, doporucil bych mene zdlouhavych honicek na motorce, naopak vice scen ala masaka v baraku a take vice povidani a charakteroveho "otukavani" ci vrstveni pribehu, vysirky pri meneni identit, konspirace, msta, lamani obratlu zloduchum atd... ()

Radiq

Tak na původního Bournea to nemá, ale jinak jde o docela zajímavej a hlavně akční film. Ze začátku mě ale vadilo, že jsem nevěděl, co spolu jednotlivé dějové linie maj společnýho - to se spojilo až po čase. Kdo neviděl původní trilogii, tak se asi taky moc nechytal, protože to na ni dost odkazovalo a bylo napojený na problémy způsobené Jasonem. A do třetice, nápad s pilulkama a jejich nadlidskejch schopnostech se mě dost dotkl, protože se už jednalo víc o výmysl, než reálně vyhlížející nápad. Taky třeba scéna, kdy Željko Ivanek řádí v laboratoři, mi přišla nadbytečná a logikou jinde. Renner je kluk šikovnej a taky si docela pohrál s akčníma scénama. Weisz ucházející, ale nic extrémně uchvacujícího nepředvádějící. Místo Nortona tam moh být klidně někdo uplně jinej, protože 1) skoro vubec tam nehrál a když jo, tak 2) ničím nezaujal. Celkově spíš zklamání... ()

sir-dave

Neřekl bych, že Bourne = Greengrass. Dougu Limanovi se jednička povedla a propadák to není ani pod Gilroyem. Ano, není tady Damon, ale Jeremy Renner. To je asi největší rozdíl. V porovnání s ostatními díly to sice vychází jako nejslabší díl, ale nic tomu neubírá na faktu, že dvouhodinovka byla zaplněna akcí jak ji známe. ()

otík

Pro mě osobně chladné, bez potřebné šťávy, příliš to ani nezaujme a do Bournovského světa stvořeného Limanem či Greengrassem to zapadá pouze okrajově. Také mi to přišlo snad až moc překombinované a protože už jsem dlouho Bourna neviděl, v postavách z původní série jsem se slušně topil. Renner není špatný, ale je takový nemasný, neslaný, Weisz slušná, Nortona to asi moc nebavilo. Prostě průměrná špionážka či agentovka, něco jako nový Jack Ryan. ()

dr.fish

Na jednu stranu tam vůbec není Bourne, je to "jen" obyčejný film o speciálních projektech v US army. Obsazení je ale natolik prvotřídní, že nelze snímek jen tak hodit do odpadu. Rachel Weisz zvládla svou vykolejenou vědkyni výborně. Je to vlastně boj o přežití, když vás všichni odepíšou a je na vás vypsaná odměna. Docela povedené. 75% ()

CinemaRanger

Sledoval jsem bez žádných očekávání a tak mě to ani nezklamalo. V podstatě mohu říct, že se jedná o akční film jako každý jiný a snadno zaměnitelný. Nepřináší to nic nového a akce ušla. ()

Sabrewulf

Nejlepší díl a všichni Zelenotrávníkofilové si můžou víte, co. Renner je přece jen uvěřitelnější než Damon, děj je víc uchopitelnější a samozřejmě akce je mnohem přehledněji natočená a zapamatovatelná (v tom baráku je libová). ()

Doudis19

Ačkoli je od počátku jasné, že tenhle Bourne nebude úplně "pintlich" a v první řadě se bude snažit parazitovat na svých předchůdcích, ať už příběhem nebo především mytologií "univerzálních vojáků", přesto se obtěžuje tím, věnovat úmorné desítky minut vysvětlováním, jak to vlastně s těmi agenty je. Přeci jen většina těch, kteří zajdou na čtvrtého Bournea už alespoň Ultimátum viděla, tak proč všechno znovu dokola papouškovat :-(. Zbývalo by pak daleko více času na to nejzajímavější a především to, co je režisérovou nejsilnější stránkou a to akce. Takhle jsem měl totiž pocit téměř totožný, jako při nedávné Sodenbergovině, Zkrat. ()

chelseaman22

V mnoha ohledech lepší, než-li předcházející díly. Jeremy Norton má mnohem větší charisma, než slaďouš Matt. Devadesát procent filmu je perfektních, zejména scény v ledovém pekle, jež si musel užít snad i zarytý nepřítel akčních filmů. Problém nastal in fondo a, přesněji řečeno v Malajsii. Závěrečná honička se šikmookým tučňákem byla fádní, zdlouhavá a předpokládaná. Je otázkou, jestli je filmový divák zvědav na novinku v podobě větnamčíka, jež je prý téměř neporazitelný. V předchozích třech dílech byly finiše bravurní, obzvláště u závěrečného dílu trilogie. Ale vem čert to kulhání na pravou nohu, byl to skvěle poutavý akčňák! 87% Celosvětový výdělek k 4. 12. 2012: $275,831,227..........316. nejvýdělečnější snímek (ale vzhledem k rozpočtu velký neúspěch) ()

Cedr

Neurazí, nenadchne. Slušná agentská žánrovka, která však nenabízí nic co by ostatní už nepředvedli dřív a lépe. Skvělá tradiční Moby třesnička na závěr ale přeci jen vykouzlila spokojený úsměv. ()

Lamprea

První půl hodina je opravdu marná, pak se to pomalu začne rozjíždět a na konci už je to klasická jízda á la Bourne. Jeremy Renner hraje dobře a v podstatě nemám co vytknout, ale pokud to nese jméno Bourne, tak mi tam prostě chybí Matt Damon. Místy mi to přišlo dost vykonstruovaný. *** ()

Woody77

Rozhodne nesklamal tento film odohravajuci sa na pozadi pribehu o Jasonovi Bournovi. Necakal som prevratny pribeh preto som nemohol byt sklamany skor prijemne prekvapeny co sa aj potvrdilo. Velmi pozeratelny film s akčným Rennerom a "zaporakom" Nortonom. Dobra kombinacia a dobra volba pre film ktory mal dat nieco excelentnej serii s Damonom. Mal dat no principialne nedal nic a ak by tam boli este aj menej vyrazni herci vysledkom mohla byt katastrofa. 75% ()

rasttea

Chtě nechtě bez Bourna Bournovo cokoliv nemá tu šťávu nebo dokonce smysl. Skvělý cast, dobře natočená akční podívaná u mě zachraňuje od tří hvězdiček. První díl, točený mimo jiné u nás, žádný další díl nepředčí, ale alespoň neztrácí na kvalitě. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)