Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

Losik

Byl jsem na jiném filmu než vy ostatní? Nemá to hlavu ani patu, navazování nebo prolínání s trilogií je kostrbaté, akční scény nic moc, hlavně jim chyběla ta klasická Bourneova uvěřitelnost a otevřená ústa nad jeho shopnostmi. Jediná skvělá scéna byla, když se hlavní hrdina vyškrábal lehce po baráku a zastřelil ženského záporáka. Jinak honička na motorce byla hrozná. Klasické schovávačky a úniky a další ochcávky chyběli. Kdyby tohle byl samostatný film, bez omáčky okolo na navázání na bourna, uvěřitelnější akce a více špionských parádiček, tak by udělali lépe. ()

korndaddy

Tony Gilroy si svého Bourna pojal jinak. Prostě to vzal po svém a to se cení. Přece jen si zkusit natočit film po třech téměř nepřekonatelných dílech je hodně odvážný. Každopádně by se ze začátku trochu více akce hodilo, ale scény ve kterých Renner láme ruce a drtí mozky jsou dostatečně propracované a reálné, že to absenci akčních scén zachraňuje. Když vezmu v potaz finální scénu a oproti Damovo ksichtu ten Rennerovo vyjde mi z Bourne legacy slušnej adept na čtvrtej puntík. Ješte si to musim přebrat. ()

anaxtal

Edward Norton v roli Viktora 'Čističe' na manažerské pozici se rozhodne vyčistit tajné operační programy o další nadbytečné Bourney dříve, než způsobí jeho pobyt v cele o rozměru 6x8 stop. Ovšem ani agentů ani programů není zrovna málo. Začalo to jako Treadstone (Agent bez minulosti a Bourneův mýtus), pak navázal Blackbriar (Bourneovo ultimátum) a pokračuje hned dalšími dvěma Outcome a LARX v Bourneově odkazu. První tři jsou samozřejmě ty nepovedené a nebezpečné (mají emoce a umí sami myslet) a jejich produkty Jason Bourne či Aaron Cross (Renner) musí být tím čtvrtým eliminováni. Odkaz připomíná ponejvíce první díl původní trilogie - Cross neví, proč ho chtějí zabít a potřebuje v něčem konkrétní pomoc. Úvod filmu je rozvleklejší a pak následuje jedna honička za druhou a konec střihnutý tak rychle, že mě nutí myslet si, že Gilroy má ambice natočit pokračování. Nejsem si ovšem jistá, jaký by byl výsledek. Herci hrají dobře, kamera i hudba je fajn, ale celek působí nedodělaně. Inu, jako Agent bez minulosti, který by bez následujích dvou dílů upadl v zapomnění. ()

Koři

Rozjezd je velmi vlažný, až skoro nuda! Samí kecy a žádná akce. Naštěstí se to rozjede a nějaké té honičky a střílení se dočkáme! Ovšem kvalit předchozích filmů s agentem Bournem to satanžel nedosahuje! Dochází mi nápady co psát, iq klesá, potřebuju modré( nebo to kurva byly zelené) prášky! ()

Indy

Prvá polovica je veľmi sľubná, zvlášť scény na Aljaške sú špičkové, ale ... Ale finále nestojí za veľa, a to ani po obsahovej stránke, ani po stránke vizuálnej prezentácie akcie. Tony Gilroy nevie točiť akciu optikou Paula Greengrassa a tej akcie je vlastne vo filme po hriechu málo. Možno by stálo za to venovať viac času vyobrazeniu výcviku super agentov, prípadne ich nasadeniu v prvej akcii, pár krátkych flashbackov na to však nestačí. Film vzbudzoval určitú nedôveru kvôli absencii tandemu M.Damon a P.Greengrass, ale mohlo to fungovať, keby bol k dispozícii lepší scenár a parádna moderná akcia. Takto je trochu škoda talentu výborných hercov ako J.Renner, E.Norton a R.Weisz. Po priemerných komerčných výsledkoch tohto filmu je to tiež zrejme posledná bournovka. 6/10 ()

terin.manka

Film ve kterém je hodně akce, v hlavní roli nechybí ani dobrý herec Jeremy Renner, který se do toho vložil na plno. Až na nějáké zdlouhavé scény mě to až do konce filmu bavilo. ()

cachina

Scenárista předešlé trilogie Tony Gilroy nyní usedl do režisérské židle. Ale bohužel nám nepřináší další ,,bourneovský" film. Upustil i od bourneovského stylu. Zapomeňte na spoustu rychlých střichů, krátkých záběrů, mnoho různých úhlů kamery, soubojů, honiček po střechách, v ulicích, chytrých fíglů, jak ze všeho vyklouznout. S předchozími filmy to nemá moc společného. Občas se objeví nějaký ten prostřich na pro nás již známé postavy (např.Pamela Landy), ale jejich příběh se dále nevyvíjí. Děj je poměrně jednoduchý a na rozdíl od trilogie je přehledně prezentován. Je tu i více dějových linií, mnoho prostoru získává tajná vládní organizace v čele s Edwardem Nortnem i příběh doktorky Rachel Weisz. Tentokrát hrdina už nechce zničit vládní program, který mi usiluje o život, ale jeho cíl je méně prozaičtější. Chce získat pilulky, na kterých je závislý. Bohužel tento motiv zázračných pilulek mi moc nesedl, agenti (i hlavní hrdina) jsou zde prezentováni jako geneticky upravení jedinci, kteří musí požívat modrou a zelenou pilulku. Jedna jim dává nadlidskou sílu a druhá nadlidskou inteligenci. Hrdina Aaron Cross nemá proti sobě ani pořádného padoucha, dokonce se dějové linky hlavního hrdiny a nelítostného šéfa tajných operací nikdy neprotnou. Prostě se za celý film ani nepotkají. A nějaký další dobře vycvičený tajný agent je na Aarona poslán až v posledních dvaceti minutách, což je jediná sekvence, která svým stylem připomíná Bourneovskou trilogii. Ve filmu najdeme méně akce a více kecání. Snímek je také poměrně roztahován, zápletka by si vystačila i s 90 minutama. Bohužel s ohledem na předešlé Bourneovské filmy, jsem čekal něco víc. ()

DavidS.

Od Gilroye se čekal hlubší příběh než "došel mi ibuprofen a jediná otevřená lékárna je zrovna v Manile", lepší finiš než přemrštěná terminátorská sveřepost i to, že si z Bournova univerza vezme více než jméno, protože Aaron je zaměnitelný, se kterýmkoliv filmovým agentem...Nicméně vousatý Renner zahanbuje v oku lahodícím zasněženém úvodu ve schopnosti přežití i Beara Gryllse :) 70% ()

Mistickzz

Pekne natočený hollywoodsky velkofilm, ktorý sa nikam neposúva a ťaží z mena predchádzajúcej série. Miestami nudný a obyčajný film, s priemerným Rennerom, slušnou Weisz, skvelým Nortom a vynikajúcim Howardom. No šmrnc aký mal Bourne ultimátum to postráda. 64% ()

Spike23

Kvůli té Duplicity, kterou má Gilroy na svědomí a poslednímu dílu trilogie jsem neměl z nového Bournea vůbec dobrý pocit, ale nakonec jsem si řekl, že horší než trojka to být nemůže a horší než Duplicity není nic a musím tedy uznat, že něco tak dobrého jsem opravdu nečekal. Už zpočátku mi to bylo sympatičtější než druhý a třetí díl, nuda to rozhodně nebyla, akční scény mě taky dost překvapily a kupodivu i ta kamera se třásla o dost míň, než bych z předchůdců očekával, což si už zaslouží pochvalu samo o sobě. Konec roku mi příjde až nějak moc kvalitní na ty filmy, jen tak dál. ()

Seti

Z logických důvodů se Hollywood nechtěl Jasona Bournea vzdát, ovšem jeho příběh byl jakž takž uzavřen a s Damonem už to neklaplo, tak co dělat? Ano, přijít s "restartem" a předhodit divákům bourneovského levobočka Aarona Crosse. Příběhový spin-off se snaží agentsko-špiónskou parádu popohnat na další level, ovšem z mého pohledu se mu to příliš nedaří. Zvolená cesta směrem k neurobiologicky upraveným superagentům a zmnožení supertajných speciálních programů totiž celé téma jen rozmělňuje a zbavuje ho puncu originality. Jason Bourne byl první a výjimečný, Aaron Cross je už jen druhý a zároveň jedním z mnoha. Po řemeslné stránce to Gilroyovi šlape solidně, i když v podstatě vše ve filmu chutná jako čaj připravený z několikrát vylouhovaného sáčku. Z celkového pohledu Bourneův odkaz nijak neuráží, ovšem zároveň toho ani mnoho nepřináší. Jako standadní thriller průměr, jako další díl bourneovské série zcela zbytečné. ()

los.negros

Hodně skvělý akce, ale málo rozumu. Ten začátek mi vůbec nedával smysl, pletla se tam přítomnost s minulostí a celkově to nedávalo moc hlavu a patu. Ale akce je tam dost a tu si člověk celkem užije :) 60% ()

Chipsonator

Dakšá milé filmové překvapení roku 2012. Původní trilogii sice neubírám její kvality, ale zase tak moc mě nechytla. Ale Bourneův odkaz, to je už zcela jiná káva. Aaron si hned získal mé simpatie a byl mi celkově milejší než Bourn. Stejně jako Bourn je to pořádnej bouchač, se kterým si není radno zahrávat a Rachel Weisz si nemohla přát lepšího ochránce, před Edwardem Nortnem a jeho čistkou. Akce bylo ve filmu tak akorát a byla velmi ale velmi dobře zvládnutá, stejně jako celé pojetí příběhu. Jen mě trošku mrzí že soundtrack byl takový nevýrazný. Ale jinak to byla skvělá špiónská zábava a doufám že i přes nepříznivé tržby se dočkáme dalšího dílu! 85% ()

wooozie

Tak tenhle film Gilroy těžce nezvládl, protože evidentně šlo vidět že neví, co od tohoto filmu vlastně chce. První hodina neuvěřitelně nudná, zbytečně ukecaná a vlastně úplně o ničem. Potom jsou zde náznaky, že by se to mohlo rozjet, finále a rychlý konec. Prostě to mělo skončit třetím dílem s Damonem a byli by všichni spokojení. Jediné co si z toho filmu budu pamatovat je to, že to byla hrozná nuda. ()

jondoe

Ovela slabsie ako Bournerovska trilogia Z mattom Damonom. Nemoze za to ani Rezia a ani herec v hlavnej ulohe. Rennerovi uloha velmi svedcala. Skor by som povedal, ze scenar je len priemerny. Prvych 45 minut ( az na scenu z vlkom ) je zivacka. Potom sa to solidne rozbehne a zotrva az do konca. Napriek tomu sa vsak jedna o zbytocny film, ktory tazi iba z uspechu svojich predchodcov. Takisto nechapem ucast Edwarda Nortona na tomto filme. Film na jedno pouzitie. Druha krat by to uz bola nuda. ()

iXtr3m3

Film so skvelým Rennerom ale tupým scenárom? Čo ma najviac nasralo na tomto filme, že končí, keď nemá. To je asi tak všetko. ()

Loki_Six

"We are the sin eaters. It means that we take the moral excrement we find in this equation and we bury it down deep inside of us, so that the rest of our case can stay pure. That is the job. We are morally indefensible, and absolutely necessary." ()

klukluka

Ty vole, to je o tři patra níž, než Bourneové s Mattem. Ty tři pecky za 50ti procentní spokojenost jsou hodně milosrdný. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)