ganz odpad!

"No voni by se tam normálně měly dávat rajčata, ale když je nemáme tak tam dáme kečup."-"No do tý pasty se má dávat parmezán a pršuto, ale podle mě stačí dobrej eidam a špekáčky" atd. Tohle je vážně člověk od kterého by kdokoliv vzal radu do kuchyně. Pan Kekel nám zde ukazuje, jak se to dělat nemá.( Pohlreich možná vaří draze, ale zato jeho principy jsou správné: používat, čerstvé věci, žádnou chemii.) ()

Miki8888 odpad!

Víte jakej je rozdíl mezi MacGyverem a Babicou? . . . . . . . MacGyver udělá z hovna bombu. Babica pomazánku. :) (převzato z YT) Jedním slovem hrůza. ()

Koryntos odpad!

Ó můj bože, was ist das? Jak někdo může vařit a upravovat si ne jednu, ale všechny suroviny k obrazu svému! ,,Když nemáte tuto surovinu, nahraďte jí touto, když nemáte ani tu, nedávejte tam tedy nic." A pořád si myslet, že je to stejný recept! Podobně vařil i pejsek s kočičkou. ,, Dáme tam vše, co máme rádi." A jak to dopadlo. ()

xhonza09 odpad!

Umím si ho představit u stánku s občerstvením na pouti ale nechápu jak tady ten buran se mohl dostat na televizní obrázovky. ()

Ev.D. odpad!

Stačí mi vidět jeho ksicht v televizi a slyšet úvodní znělku jeho naprosto ,,úžasného" pořadu a jsemm naprosto znechucená. Mě teda sympaticky nepřipadá ani trochu a celkem divně mluví. A když už jde o vaření tak mi řekněte co je tohle za kuchařa? ,,No a když to nemáme tak místo toho dáme tohle, a když nemáme támhleto tak tam dáme tamto" ten toho asi fakt hodně uvaří. ()

Kosmik 1 odpad!

A jak dlouho budeme smažit steak z tuňáka? No alespoň 10 minut, ať je pěkně šťavnatej... Koupil jsem si brambory v slupce... Na hřišťátko použijeme buď jarní cibulku, nebo když nemáte, tak pažitku a nebo prostě cokoli zelenýho... Babica, člověk, který bez hektolitru oleje a pánvičky, neudělá ani brambory s máslem. "Prohodim..." 0% ()

U.Tarare odpad!

Podle tohohle slizáka bych si neuvařil ani čaj. Navíc mi přijde, že je pořád v lihu ;-) Kde takový prase jenom vyhrabali? ()

BuryGol odpad!

Radši se dobrovolně natřu na červeno a pověsim se bejkovi na rohy, než abych musel vidět ještě jedinou vteřinu týhle příšernosti, v čele s člověkem v jehož srovnání i kuchařka ze školní jídelny vaří jak v Alcronu... ()

giovanni3

No v porovnání s ,,konkurencí,, je tento ,,kuchař,, opravdu asi barbar co 2x moc vařit neumí... jenže pro mne jako laika je to možná naopak klad a přijde mi takový lidský a srozumitelný.. navíc využívá i mě bližší suroviny a věřím, že podle něj bych dokázal i něco uvařit... 3z5 Strhávám za jeho projev a image... ()

Drnqonovic

Ty vole, vždyť se to nedá žrát! Ale můžeš si to uvařit doma.... Tak nějak by se daly charakterizovat pochutiny Jirky Babicy. ()

Casablanca

Jednu hvězdičku za neúmyslný komediální talent Jirky aneb když se do kuchyně postaví někdo, kdo z kečupu udělá s přimhouřením oka hořčici. ()

Liam odpad!

Někam zavřít a pouštět maximálně na 20ti minutový procházky. Prznitel gastronomie, který neumí nejen vařit a nedokáže ze sebe vypravit spisovnou větu, prostě do televize nepatří. ()

Darth_AK

Ale no tak, tady je pesimismu. Jen 12%? Já osobně sázím 4* a to proto, že jsem pochopil, že Jirkův prvotní účel není vařit, ale pobavit diváky vtipnou a podbízivou formou. Je to prostě skvělá komedie na pokračování. A co je tedy tak úžasným elementem této vtipné záležitosti? Vše. Od hlavního hrdiny až po hlavního záporáka (kterého většinou představuje Jirkovo jídlo na stole před nebohým hostem). No co se týče příběhu, resp. náplně dílů, spočívají vždy z několika částí. 1. Jirka vaří sám. 2.) Jirka vaří s hostem. 3) Speciální edice-Jirkovy výpravy do zahraničí nebo na basket. No jak to rozebrat. Začnu hlavní postavou, kterou je bezesporu Jirka Babica sám. Muž, jenž vypadá jak vidlák, ale ve skutečnosti je neskutečný muž. Tento kuchař, experimentátor, prodavač lyží, šéfkuchař v Alcronu, atomový vědec, basketbalista a znalec líbivých hlášek pro dámy je zcela jasně největší knedlou za pánví, kterého jsem kdy viděl. Nuže rozeberme si pořad, kdy v něm nejsou hosté. Jirka dojde za svůj pult, na kterém leží naskládané všelijaké ingredience, většinou zelenina a flák masa. Jirka pohodí hřívou a žoviálním tónem-většinou: "Čau, tak jsme zase u dalšího dílu Babicovejch dobrot" přednese start pořadu. Následuje představení jídla, vetšinou je to něco hodně "zdravýho a lehkýho". Nejčastějším ingrediencemi jsou čerstvá pažitka, na jemno nakrájená cibule (kusy jak pro koně), pár vajec a někdy i to maso. Nezbytnými při postupu jsou dále: s "trochou sole" osolený hrnec Ballarini, resp. Aston (podle toho kdo na Jirkovy srajdy dává zrovna víc prachů) verze click-clak, který je nejlepší na trhu a v tu chvíli je navíc ve slevě za neuvěřitelných ...(libovolné číslo) korun!!!! Ve finále několikrát prohodíme pánev, zmačkáme těsto (Jirkovi to jde dobře, protože má silný ruce jak sám říká) a šoupneme to do trouby. Během vaření zašpiníme minimálně 6 pánví, 10 hrnců a pět podložek na krájení, abychom ukázali všechny možnosti využití těchto úžasných produktů! V závěru Jirka vytáhne osmaženo-zapečený sranec, o kterém prohlásí že je to pěkný a barevný a navíc levný, takže si to udělejte doma taky a jen s tím úžasným hrncem clic-clak! K celé náplni pořadu ještě patří různé Jirkovy kecy, jeho filozofické úvahy a cestovatelské zážitky ("No a teď jsem byl v Řecku a vyjdu z hospody a všichni ti Řeci tam Babiča, Babiča, no představte si, tam vaří každej podle mě!" nebo "to je tajnej recept turecký mámy, ona mi ho totiž vyzradila" či slavná hláška s houbami a nebo: "Tohle jeděj v Bretánii každej den. To je totiž typicky Bretoňský řízek"). A co hosté? S těmi jsou díly ještě více vzrušující. Jirka si vždy pozve nějakou celebritu (vetšinou evidentně svého kamaráda z hospody nebo dámy zavalité postavy, které touží sbalit), většinou dost chudou, protože bohatá by se k němu ztrapnit nešla..a prozradí jí tajemství svého umění (hodím tam to a to a je to todlecto no). Host většinou jen zdrceně přihlíží tomuto kuchařskému experimentu, zděšeně zírá a prohazuje hlášky typu: "Vypadá to zajímavé Jirko" "Hmm, je to pěkně barevný", přičemž už se těší na konec pořadu a tím i konec Jirkových chytrých keců ("Správnej langoš musí umět plavat"). Jsou však i takoví hosté, co se snaží Jirkovi zdatně sekundovat, obzvláště chlápek z okresního přeboru v epizodě masový fotbalový balón ("Zelená je tjáva, fotbal to je hja, a ten míč kulatý, máme v tjoubě!.....") a Ondřej Hejma, který si ale z Jirky jen dělá srandu. Na závěr host ochutná jedno sousto, prohlásí dle smlouvy: "Je to vynikající Jirko", k čemuž Jirka jen blaženě podotkne že je to chutný a rychlý. Bohužel i pořady s hosty provází Jirkův teleshoping-vtipné je vidět díly, kde rychle mění sponzory z Ballarini na Aston a vždy prohlašuje, že má nádobí jednoho z nich doma a nevaří už na ničem jiném, aby v dalším díle vyhlásil nádobí druhého výrobce za jediné, které už má doma (představa Jirky jak vyhazuje po každé sézoně svého pořadu nádobí, kvůli změně sponzora, je více než úsměvná). Co dodat závěrem? Snad jen že pouhé 4* to má za to, že jedna hvězda je ubraná v důsledku toho, že je to přeci jen nadepsáno jako pořad o vaření, což tento pořad nesplňuje a tak musím jednu hvězdu strhnout. Jinak bezkonkurenčně napínavější ("Prohodím, aby se mi to nepřipálilo") vtipnější (vše) a zajímavější (Dnes si uděláme francouzskou zeleninu a to bude Ratatule) než většina serošů na jakékoliv televizní stanici+ hosté vždy odvedou výkon amatéra co kouká jak na višně naprosto na výbornou a Jirka sám je bezkonkurenční. 4* a nikdy méně, protože tolik humoru ve vaření (velké uvozovky) už tu dlouho nebylo. () (méně) (více)

BMAJTZ odpad!

Jako na kazdy porad o jidle se i na tento kouka dobre, ale jenom kvuli tomu jidlu. Veskere pojeti je ale des a bida a sam slavny pan sefkuchar mi pripada jako alkoholik prvni tridy. Takhle by se moderni porad proste delat nemel je to takove suche bez jakekoli interakce a napadu o vtipu v tomto poradu nelze mluvit vubec (coz si myslim hlavne ze podobne porady by vtipem nebo aspon optimismem mely hyrit), pred deseti lety by to lidi bralo ale dneska vubec. Za to jidlo jednu hvezdu jinak to snad ani horsi byt nemohlo. Shlednutim nekolika dalsich dilu zjistuji, ze to jidlo samo o sobe je docela odpad splachnuti do zachodove misy, takze i tu posledni hvezdu tomu seberu. ()