Super akční film v režii Sylvestra Stallone, který také hraje hlavní postavu. Ani chvilka nudy, totální napětí až do konečného rozuzlení. Skupina profesionálních zabijáků dorazí na ostrov Vilena s úkolem zlikvidovat nebezpečného diktátora. Akce se začíná komplikovat. Kolem nich probíhá něco nekalého a někdo ničí všechny jejich plány. Protivník i vnitřní nepřítel se snaží rozložit soudržnost a kamarádství. Když je obětována místní spojka Sandra, vedoucí skupiny se rozhodne manipulacím vzdorovat a vrátí se do Vileny, aby osvobodili rukojmí, dokončili svou práci a také zachránili svou integritu... Postradatelní jsou totiž muži, kteří mohou být obětováni ve prospěch vojenské operace... (Film+)

kitano

Predsudky nabok, Expenadables je presne to čo sme čakali. Béčková nakladačka so všetkými pro aj proti ktoré k tomu patria. Jasné, mohlo to byť lepšie, poviete si. No nieje tá nedokonalosť béčkovým filmom ako takým vlastná ? Dokonalú réžiu, nepriestrelný scénár a hi-end technickú stránku hľadajte u Camerona. Toto je predovšetkým o zábave a preto sa dá veľa prehliadnuť. Naviac, je stále malým zázrakom akú hereckú zostavu sa podarilo Stallonovi zloźiť a je to o to potešujúcejšie keď divák vidí, ako si to každý herec naozaj užíva. Pevňe verím, že toto nebolo Stalloneho posledné slovo. Now you know what i do for a living ! ()

Kaka

Stallone je natolik zkušený harcovník a inteligentní člověk, že v podstatě potvrdil to co se předpokládalo. Tedy že v Expendables nezaváhá. Natočil přesně to co se od něj čekalo. Poctu klasickým akčním filmům minulé dekády. Je zde jasně vidět specifický režijní rukopis (gore, akce), což je samozrejmě věc dobrá, na druhou stranu bych čekal i vzhledem k tomu, že poslední Rambo vznikl pod stejnou režijní taktovkou, přehlednější akci. Celkově vzato je přesto na co koukat. Tím pádem tedy mission acomplished. ()

Lavran

Koncept byl fajn. Provedení mohlo být také, ale to by nesměl režírovat Stallone. Takhle mi nezbývá než říct: "80's my ass!" ()

Spiker01

Stallone, Statham, Li, Lungren, Austin a namakanej negr (Terry Crews) s plešatým trpaslíkem (Randy Counture), no to si nechám líbit. Cože? Že i Arnie s Willisem, super! No to je kompletní svatá trojice! Až na ty dvě maličký camea, to mě trošičku mrzelo, že si nestřihli větší role, to byla paráda. Nejnabušenější borci z 90. let v jednom filmu? To může znamenat jen dvě věci, nostalgii a...kupu skvělý akce. Sly možná neni nejlepší režisér a příběh je naprosto béčkový. Koho to ale zajímá, tady jde o čistokrevnou akci. Více od toho však nečekejte, protože to je záměr...Pokud jste fanoušci jejich filmů, budete doslova v sedmém nebi...100% ()

sud

Sylvester Stallone a jeho parta (stejně jako jejich filmová alter ega) dokazují, že nepatří do starého železa. Akční film se však za ta léta dostal jinam (zda níž nebo výš je věc vkusu a konkrétních titulů) a Postradatelní fungují "jen" jako důstojná pocta osmdesátkovému akčňáku s většinou jeho hvězd. Nic víc, nic míň, ale jinak to ani být nemělo! Pro nostalgiky povinnost - záleží jen na tom, jako moc na těch testosteronových akčních dobrodružstvích, přeplněných bicepsy a hláškami, ulítáváte. Já tak středně, proto dávám i střední hodnocení. Ale nenudil jsem se, to zas ne. 60%. ()

Krouťák

Ultimátní, bezmyšlenkovej (i když to asi dle viděných rozhovorů se SLYem nebyl záměr), šmrncovní nářez tak, jak ho máme rádi - tzn. vypnout mozek a bavit se. Na podobnejch '' klenotech '' jsem vyrůstal a bylo fajn si zavzpomínat, nebudu se tvářit, že ne. Nevim co víc dodat. Film splnil všechna očekávání a přidal pár nezapomenutelných hlášek - 90%. ()

akisha

Naplnění přesně toho, co jsem od filmu čekala. Sly natočil perfektní ukázku mrtvý odnože akčního žánru, trochu ho oprášil, přivzal k sobě neskutečnou partu machrů a začal řádit. Máme tu nějaký ty fanatický vojáky, krutovládu na ostrově, multifunkční letadlo a krásnou odvážnou dívku, prostě všechno co k tomu patří. A už vůbec jen vidět v jednom filmu tolik masérů - Statham vede, Lundgren magor, zašlej Rourke, mihnutí Bruce Willise, Jet Li a navíc ta perfektní scéna mezi Stallonem a Schwarzeneggerem, kdo tohle sakra nechtěl aspoň jednou vidět? Jenže potom člověk z prvotního nadšení trochu vystřízliví, pravda. Naštěstí ale nastupuje výborná těžkopádná akce a bitky, sem tam nějaká ta povinná hláška a patřičně hrdinská hudba a všechno je to tak sympaticky tupý, že to člověk musí mít rád. Kdybych měla jen trochu silnější vztah k tomu, čemu Expendables vzdává hold, dala bych i tu pátou* ()

Falko

Tento film by odomna mozno 5* nedostal, keby som v nom nevidel Slyovu snahu dostat skoro vsetky akcne hviezdy do jedneho filmu tak, aby tam mal kazdy akcny hrdina nejaky priestor pre seba, ale hlavnym pozitivom je to, ze postradatelni su odkazom na vsetky tie akcne filmy 80-tych alebo 90-tych rokov, kedy este boli v mode a natacali sa, ako na beziacom pase. Vidiet v jednej scene Brucea, Sylvestra a Arnolda vsetkych pohromade bolo snom mnohych fanusikov akcnych filmov a aj ja som rad, ze som ich mohol vidiet, aj ked len v kratkej dialogovej scene. Scenar tu vobec nie je dolezity. Lundgrenovi sa nadalej hodi hrat aj zleho aj dobreho, autonahanacka v meste bola celkom slusne natocena a zaverecny masaker bol iba dalsim odkazom filmom, na ktorych som vyrastal. V podstate mi tento film pripomenul i nedavno videny akcny A-TEAM (2010). Zaujimavostou je aj to, ze Eric Roberts v zapornej postave sa uz takto so Slyom stretol v SPECIALISTOVI (1994) alebo Dolph Lundgren ako rusky boxer Ivan Drago v pokracovani ROCKY IV (1985)... 02.09.2010 _______ Sylvester Stallone - (Barney Ross) +++ Jason Statham - (Lee Christmas) +++ Jet Li - (Ying Yang) +++ Dolph Lundgren - (Gunner Jensen) +++ Eric Roberts - (James Munroe) +++ Giselle Itié - (Sandra) +++ David Zayas - (Generál Garza) +++ Steve Austin - (Payne) +++ Arnold Schwarzenegger - (Trench) +++ Bruce Willis - (Pan Church) +++ Hudba: Brian Tyler +++ (Videl v kine 31.08.2010) +++ ()

viperblade

NO BOYS, MEN ARE BACK! Po měsíci a půl od premiéry jsem se konečně i já dostal do kina na tento snímek (lépe řečeno, tento snímek konečně dorazil do našeho, ehm, "rychlého" kina…) A musím říct, že po tom všem, co jsem o The Expendables četl, po tom všem, co jsem o nich slyšel a po tom všem neustálém přehrávání si toho skvělého traileru, jsem nadšen. Tohle je pravý chlapský film, který mi tolik scházel a který mě neuvěřitelně pobavil a připomenul tu dobu, kterou já znám jen z videokazet. A že jich doma stále mám dost… The Expendables je splněným přáním každého správného akčního fandy (scéna v kostele byla bez nadsázky geniální) a noční můrou všech pacifistů. Je to film, který (zvláště) v dnešní době dokazuje, že i bez použití PC lze vytvořit skvělé akční sekvence. A to už vůbec nemluvím o bitkách! Jediná věc, která mě trošičku zklamala, je nezakomponování písně "Shinedown - Diamond Eyes" (známou právě díky tomu skvělému traileru) do filmu, ale co, to jsem nějak přežil. Takže, ručně a stručně řečeno, Sly mi slíbil, že mi tímto filmem nakope prdel a to se taky stalo. Díky za připomenutí toho, jak má vypadat správný (akční) film, Slyi, Jasone, Jete, Dolphe, Terry, Randy, Stevene, Arnolde a Bruci! P. S. Ministerstvo zdravotnictví varuje: Během tohoto filmu je zcela pravděpodobné, že výše vašeho testosteronu (společně s adrenalinem) vyletí mimo měřitelné hodnoty! P. S. 2. A doufám, že se minimálně ještě jednou sejdete ve stejné, ne-li lepší sestavě! ()

castor

Kdo by co čekal od filmu, ve kterém se sejdou poloviční Ital, Švéd, Číňan, několik Britů a Rakušan s politickými ambicemi? Že by nějaké umělecké drama? Chyba lávky.. Tím polovičním Italem je totiž sám Sylvester Stallone, který svolal partu bijců let osmdesátých a poslal je dělat to, co umějí nejlépe. Mezi akčními stálicemi a vyhořelými béčkaři leckomu ukápne slza, nicméně na to nebude zrovna dvakrát čas. Tady se kope za tým, který se pro tentokrát vydává do jakéhosi latinskoamerického ostrova, aby zpřeráželi plány i haksny tamnímu diktátorovi. Výraznou roli v tomhle nedochuceném akčním scénáři hraje generálova dcera, kterou je třeba osvobodit a cestou si ještě slušně zastřílet. Právě o scénář tu tak ale úplně nejde. Snímek nabízí hned několik klišovitých scén, které jsme měli svého času tak rádi. A ono to prostě funguje. Sice si dám příště raději dvakrát poctivé Komando, ale k The Expendables se určitě a rád vrátím. Akce je dost a i když není nikterak objevná, skalním fandům stačí, že Stallone tu prostě je a že mu to střílí, a to kolikrát (sic se to zdá neuvěřitelné) bohatě stačí. Na psychologii postav tu nikdo ani nehraje (i když scéna s mentorujícím Rourkem je dle mého slušná), důležité je, jak se staronové hvězdy vedle sebe poskládají. A tady je asi největší kámen úrazu. Ač má každý poměrně dost prostoru, chybí mi patřičné jiskření, víc hlášek i té opravdovosti. Když si šel Rocky nebo Rambo za svým, nikdy jsem o jejich přesvědčení nepochyboval. Tady leckterým gestům prostě nevěřím (bohužel zejména Stathamovi, který po Slyovi dostává největší prostor). Pokud vyčítat dál, tak je to určitě zbytečná klipovitost a nepřehlednost několika akčních momentů. Přes veškeré výtky The Expendables nicméně velmi slušně reflektují posledních zhruba třicet let žánru. Pevně je svírá právě Stallone, nezničitelný a nezaměnitelný hrdina, který se za režii nemusí stydět. Ale jak říkám, nebyla to taková suverénní jízda jako v šestém Rockym (kde s citem předložil pořádnou dávku nostalgie) a čtvrtém Rambovi (tady zase ukázal válku podstatně krvavěji, než bývá zvykem).. Na orgasmus to není, ale všude omílaná scéna v kostele je víc než fajn!! ()

ClintEastwood

Tak mi Stallone udělal radost a natočil opravdu slušnou poctu osmdesátým létům a akčním filmům v té době točených. Málo keců a rovnou na věc. Několik drsňáků, které si rychle oblíbíte. Sly potvrdil (a není to poprvé), že je zručný režisér a akční filmy mu jdou dost dobře. Střih je sice někdy trošku zběsilejší, ale zde mi to vůbec nevadí, protože si režisér pohlídal povolenou mez a střih nijak nekazí přehlednost jednotlivých scén. Dobrá hudba taky potěší, stejně jako Mickey Rourke, Dolph Lundgren, Jet Li, Eric Roberts, Steve Austin (známý wrestler Stone Cold), Jason Statham či kostelová scéna a setkání tří legendárních Hollywoodských dinosaurů (Sly, Arnie a Willis). Několik scén se vám skutečně zapíše do paměti a potěší i výborná rocková pecka na závěr a několik drsných hlášek. Děkuji pánové, tohle byl solidní nářez. ()

Rogue

Stejný probém jako čtvrtý Rambo - říkám si teď se to rozjede a přijdou závěrečné titulky. Jak on to ten Sly dělá? Důkaz, že i epileptismus jde použít aniž zabíjí film (ale tedy ta kamera je občas dementní) a poctivá porce nostalgie. Něco takového jsem potřebovala posledních deset let. Statham velmi otravný, v jakési ozvěně teplákového Cranku se zde nachází (zcela zbytečná) dějová linka s jeho dívkou a eskaluje v nejtrapnější scéně filmu, kde Statham v bílých kalhotech mlátí chlapce pod basketbalovým košem. To jsem tedy nepotřebovala ani trochu. Více na 25fps. ()

D.Moore

Chápu lidi, kteří Expendables udělí plný počet bodů, stejně jako ty, kteří je odepíší, mávnou rukou, hodí po nich jednou hvězdou nebo odpadem, a jdou dál... Ono to totiž není pro ně. Já ovšem patřím k první skupině a jsem za to sakra rád. Jako fanda starých dobrých akčňáků, v nichž se jedno vyřčené slovo rovnalo deseti vzápětí vystříleným zásobníkům, jsem v sedmém nebi. "Akční film roku," chce se mi napsat. Nevím přesně, kde Stallone k tomu stroji času přišel, ale za to, že k nám díky němu z osmdesátých let dovezl tuhle podívanou, si zaslouží obdiv, potlesk a obdiv podruhé. Film je doslova nabitý akcí, není v něm nouze ani o humor a nějaké to napětí, celou tu svalnatou podívanou ještě víc posiluje povedený Tylerův soundtrack... Parta hrdinů je skvěle zahraná a sehraná, padouchům byste si taky z očí do očí dovolili jen máloco vytknout, akční scény jsou surově syrové, místy nádherně přepísknuté a obzvlášť ke konci tak explozivní, že zbývá jen civět na plátno a dění buď sledovat němě nebo za občasných výkřiků úžasu. Sly to zkrátka dokázal, co chtít víc? Na člověka úplně dýchly staré dobré časy, kdy to tihle pánové všechno mysleli vážně, a při pohledu na ně se musíte chtě nechtě nostalgicky usmívat... __P.S. Druhý díl co nejdříve, prosím.__P.P.S. I s Chuckem, Stevenem a Jean-Claudem. ()

MM_Ramone

Sly Stallone predkladá ďaľšiu štedrú porciu nespútanej akcie, v štýlovom retro balení, s hviezdným hereckým obsadením. Skupina vycvičených, skúsených žoldnierov ide zjednať poriadok s nebezpečným diktárotom. Jednoduchý scénar plný prestreliek, kde náboje lietajú na všetky strany, rýchlych automobilových naháňačiek, explózií, boja z blízka a drsných hlášok. Skvelá divoká jazda s takými esami ako sú Jet Li, Jason Statham, Mickey Rourke, Dolph Lundgren... No a scéna, v korej sa stretli Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis a Sylvester Stallone je proste super. Traja Králi akčných filmov v jednom filme, v spoločnom zábere. **** ()

Dan9K

Bolely mě oči. Asi proto, že jsem byl blízko plátna, ale spíš si myslím, že to bylo kvůli tomu střihu. Akci jsem si teda neužil. Nebavilo mě ani stříkání testosteronu, které mi přišlo předstírané. Děj nebyl, ale to asi určitě bylo záměrem. Pocítil jsem, jak mi kleslo IQ o 30 bodů (tzn. na 125) a to já nemám rád. Ten film chtěl být hrozně vtipný, což se mu nepovedlo. Spousta "vtipů" funguje na principu toho, že je nějaká replika řečená jakože vtip, ale vtipné na tom není vůbec nic (vybavuji si například hlášku: "jsi snad Zorro?"). Film chtěl být určitě i takový "zábavně" trapný a plný extrémních klišé, což se mu povedlo. I kdyby to tak chtěl, tak mně se to dost protivilo, tohle cílené klišé už je totiž taky dost ohrané. Jediná scéna, kterou opravdu stojí za to vidět, je ta s velkou trojkou v kostele, která sice těží ze stejně jednoduchých hlášek a odkazů do minulosti, ale díky obrovskému charismatu všech tří herců, je naprosto dokonalá. Škoda, že ti tři neměli všichni hlavní roli, místo všech těch Stathamů, Líjů, Lundgrénů a Růrků, kteří mi k srdci nikdy moc nepřirostli. ()

kulyk

Jednou se tak sešla parta geriatrických drsoňů a zahájila konferenci na téma - jak uspořit na protetiku. No a Sly poudá: klucká, mám v baťůžku kromě wobenzymu, prostenalu a viagry i několik litrů steroidů a injektor. Pojďme si dát pár měsíců ,,fyzycké přípravy" a natočíme biják! A protože zaslechl sborové ano ( sí, Švára nahodil své sicher!, Jet-li přidal shí), tak to prostě nakroutil. A je to radost! ()

Faustka

Jestli o tom ještě někdo pochyboval, teď mu sklaplo. Sylvester Stallone se jednou provždy probojoval, až k označení (NE)postradatelný. :-) Ovšem, kdyby si Arnie tolik netoužil vydobýt pozici „nejvyššího“, tak by to byl sakra tuhý boj. ()

Spooner

Sly umí plnit sliby a naservíroval nám přesně takovou cestu do osmdesátek, jako sliboval. Výborná "over the top" akce, drsnej Stallone, výborné hlášky, jednoduchý příběh, spousta drsných chlapů, Lungren, Eric Roberts jako záporák...člověk se při sledování tohoto filmu opravdu cítí, jako když jsem před 10 lety koukal na svou již dost ohranou videokazetu s podobnými filmy. Tady už vážně chybí jenom Van Damme kopající své dvojče a hubený Seagal vykonávající pomstu, aby byla atmosféra osmdesátek totálně dokonalá. I když ona je dokonalá i tak, protože i to trochou omlazené obsazení se s tím popralo dokonale a téměř každý má svých pár minut slávy. Mezi Stallonem a Stathamem to funguje, jak kdyby přátele od (Jasonovo) narození, Jet Li si zakope nejlíp za svoji Hollywoodskou kariéru, Dolph Lundren zde je ve své nejlepší roli od Rockyho 4, Mickey Rourke byl drsnej i přes tu plakací scénu a Terryho Crewse prostě nejde za přepálený závěr nemilovat. Jen ten Randy Couture byl krapet nevýrazný. Akce je výborná, i když místy by to chtělo přehlednější střih a závěrečné akční inferno strčí do kapsy i Komando. Bez keců akční scéna roku. Sylvester Stallone prostě splnil to co slíbil a přinesl nám výbornou poctu létům osmdesátým se všechnou svoji akčností i prostoduchostí. Nic víc, nic míň. Ale já vlastně ani nic víc chtít nemohl. P. S. : Scéna v kostele je už teďka legendární. ()

tahit

Příznivci akčních filmů si asi přijdou na své. Prostoduchý příběh, který není ani zvlášť objevný. Již od úvodu vzruchu na plátně ve své podobě dává vytušit v nekonečné sérii akcí a rvaček o co jde. Mrtví se počítají na tucty a potoky kečupu smáčí zem. Ano, tento žánr, má dlouhou řadu příznivců, o tom není jistě pochyb. Samozřejmě fyzický výkon stárnoucího Sylvestera Stallonea je také obdivuhodný. Nicméně na faktu nic nemění, že bez hvězdného obsazení superválečníků, několika vtipných hlášek a speciálních efektů by nepřekročil ani akční béčko. Prostě klasika akčního filmu s typickým americkým happyendem. Producent na filmu určitě neprodělá, jak vidno dle hodnocení. Je jen otázkou, zda jen právě komerční úspěch Silvestra Stallonea opravdu uspokojí? Nakonec v jednom letitém rozhovoru o své kariéře Stallone praví: Moje popularita by nestačila, byly časy, kdy mě u filmu téměř odepsali. Protože moje návraty jsou čím dál tím víc náročnější. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju