Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Madsbender

Zas a znova ma Eastwood presviedča o tom, že sa prakticky ani nedá posúdiť, či je lepším hercom alebo režisérom. Jeho nespochybniteľný talent sa naplno ukazuje aj v tomto na mňa až trochu príliš realistickým westernom zobrazujúcim pomery na "Divokom západe" ako ho poznáme v neskorších rokoch. Dramatický príbeh o dvoch lumpoch, zjazvenej "spoločníčke", brutálnom šerifovi, bývalom vrahovi a jeho starnúcom priateľovi a jednom mladom a neskúsenom kovbojovi, ktorý si chce zarobiť, sa môže pýšiť tým, že je skutočne prudko realistický a jeho prístup nemusí každému sadnúť. Clintovova herecká symfónia s hosťujúcimi menami ako Morgan Freeman, Gene Hackman a Richard Harris ponúka nezabudnuteľný westernový zážitok, ktorý je však potrebné dokonale stráviť. Čo sa nepodarí každému. ()

Indiana

Nekompromisní western, kde se hlavní hrdina snaží vypořádat se svojí minulostí vraha kohokoliv možného včetně žen a dětí a kde hlavní "záporák" je vlastně celkem správnej šerif, co si chce akorát skrz občas trochu drsnější metody, zachovat ve svém městě pořádek. Přiznám se, že Hackmanovi jsem fandil o trochu víc, ale Eastwood byl taky klasicky výbornej. Dobrej špinavej western, bez správnejch kovbojů a kde nikdo neni vyloženej klaďas. 80% ()

Aky

Dokonalý film. Vybočuje sice z westernového žánru, je podstatně mnohovrstevnatější, než by rádi klasikové westernu včetně J. Wayna rádi viděli, ale je to dech beroucí drama - ve westernových kulisách. ()

S.Quentin QUALE

Já jsem věděl, proč jsem tohle 20 let přehlížel. Takto si teda dokonalý western, jak by se dalo podle hodnocení usuzovat, rozhodně nepředstavuju. Hlavní herecká trojice je výborná, což o to, ale film je emocionálně absolutně nevyvážený, navíc je studený jako psí čumák. Celé to pramení z už tak přihlouplé zápletky, ze které jsem byl rozčarovaný již na začátku, ale doufal jsem, že příběh dostane v průběhu nějakou razantní točku, no nestalo se. Opravdu nebudu hodnotit ze slušnosti, takže tenhle oskarovej biják má ode mě 60% s odřenýma koulema. Zklamání. ()

misterz

Naozaj neviem, čo na tomto westerne všetci vidia. Nie je to úplne zlé, ale ani som nenadskakoval na stoličke. Hlavné postavy aj s ich charaktermi sú vybrané dobre, ale tá zápletka teda, povedzme si na rovinu, nestojí za veľa. Traja kovboji idú zabiť dvoch darebákov, čo porezali jednu prostitútku. V meste panuje tvrdou rukou jeden šerif, čo nemá rád zbrane a tak mu ich všetci po príchode do mesta musia odovzdať. Pochopiteľne im chce v plánovanej spravodlivej odplate zabrániť, pretože on už spomínaným obom hriešnikom dal pokutu. Ako vidno, zápletka je hodne slaboduchá a už vo svojej podstate veští nudu, a tá veru prišla. Dej sa vliekol ako slimák po trojdňovej opici, neskutočne pomalé tempo. Mať tak slabý príbeh, tak aspoň zvolím svižnejší a energickejší prístup. Alebo aspoň film obohatím dialógmi, nad ktorými by mohol divák počas nudnejších scénok popremýšľať. Nehovorím, našli sa aj svetlé chvíľky, ale nebolo ich veľa. Koniec svojou atmosférou troška celkový dojem napravil, škoda ale, že to prišlo tak neskoro. 60/100 ()

Vančura

Snad protože jsem tento film viděl v telce v českém dabingu a pár věcí ve scénáři mi nesedlo, nehodnotím plným počtem. Závěr je ovšem velkolepý - záběr na řádně nasranýho Clinta ve dveřích s bouchačkou v ruce je dokonalý, stejně jako následná přestřelka. Celkově mi Nesmiřitelní přijdou jsou dobrý film s výtečným obsazením, hezkou hudbou a strhujícím závěrem, dokonalosti nejlepších westernů historie zde ale dosaženo nebylo, alespoň pokud mohu srovnávat. Silné čtyři hvězdy. ()

liskam

Co na to říct. Prostě pecka!! Naprosto ostré, tvrdé a nesmiřitelné. Divoký západ bez pozlátka a příkras. Který se samozřejmně nemusí všem líbit. Tahle věc dokáže provázet člověka po celý život. Já osobně jsem to během 15. let vyděl cca.5.x. a pokaždé mám stejně skvělé pocity,a věřím že se to v budoucnu nezmění. ()

kingik

Moc se o tom mluvilo, ale tak dobré to zase není. Nudilo to, ale závěr stál za to. Clint Eastwood v solidní formě. ()

Snorlax

Neodpustím snímku místy až příliš velké tlačení na pilu, když nesmiřitelní předvádí, jak strašně jsou drsní, zlí a krvelační. To se Eastwoodovi nepovedlo, obvykle mívá velmi dobrý cit při natáčení drsných scén. ()

InJo

Eastwoodovo rozloučení s pro něj signifikantním westernovým žánrem proběhlo ve velkém stylu. Nesmiřitelní po vzoru antiwesternů, které začaly houfně vznikat na přelomu 60. a 70. let, tvrdě zametli s většinou romantických představ o Divokém Západě, na nichž se zakládala většina starších žánrových děl. Hvězdně obsazený snímek tak sugestivně prezentuje, že žít v té době nebyl skoro pro nikoho žádný med a že zabíjení lidí není z vícero důvodů zdaleka taková hračka, jak by se po zhlédnutí některých naivistických děl někomu mohlo zdát. Temná, špinavá a deziluzivní Eastwoodova vize, v níž si herec a režisér v jednom zahrál jednu ze svých nejlepších postav, stárnoucího bývalého pistolníka Williama Munnyho, si zaslouženě došla pro Oscary za nejlepší film, režii, střih a nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli (Gene Hackman). 90 % ()

Šakal

Přestože mám „Leonovky“ poměrně rád a Once Upon a time in the West mám v osobní Topce, za tuhle demítizaci divokého západu jsem neskonale vděčen. A jsem nesmírně rád, že to byl právě Eastwood (dvorní to herec Sergia), který se o ni postaral. Ať přemýšlím sebevíc, nenapadá mě nějaká konkrétní (opodstatněná) výtka. Tak toho přemýšlení raději nechám......93% ()

Webb

[6/10] (Malpaso, Warner Bros.) (Technicolor /// Produkce: Clint Eastwood /// Scénář: David Webb Peoples /// Kamera: Jack N. Green /// Hudba: Clint Eastwood, Lennie Niehaus /// Oscar: Clint Eastwood (nejlepší film), Clint Eastwood (režie), Gene Hackman (herec ve vedlejší roli), Joel Cox (střih) /// Nominace na Oscara: David Webb Peoples (scénář), Clint Eastwood (herec), Henry Bumstead, Janice Blackie-Goodine (výprava), Jack N. Green (kamera), Les Fresholtz, Vern Poore, Rick Alexander, Rob Young (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

dzej dzej

"Postwesternová" variace na klasický žánr westernu. Krvavá, špinavá, odheroizovaná verze mýtů z divokého západu. Eastwood se jako režisér i jako herec vyrovnává nejen s žánrem jako takovým, ale také se svým statutem jedné z nejzářivějších zvězd tohoto žánru. Jeho cesta westernovým žánrem je cestou od bezejmenného pistolníka Joea z filmu Pro pár dolarů pro "prasečkáře" Willa Munnyho z Nesmiřitelných. Důležitým faktorem je stárnutí - tento motiv spojuje Nesmiřitelné s Million dollar baby. V obou filmech hrají Eastwood a Freeman bývalé mistry svého řemesla, kteří se (sešlí věkem) ještě jednou vrátí. ()

Anderton

Áno, takto nejak to na divokom západe muselo vyzerať. Takto by sa približne chovali postavy, ktoré by sa dostali do podobnej situácie, akou je zápletka Unforgiven. Tá nie je najdôležitejšia, tým sú tu postavy a ich prekreslené charaktery. Spanie v daždi spôsobuje horúčky, kovboji cítia strach a sú často zbabelí, prostitútky nie sú královne krásy, hrdinovia majú tiež svoju minulosť a ten hlavný by si možno zaslúžil žiť menej, ako tí, ktorí celú situáciu vyvolali. No a Amerika je iba skladisko neprispôsobivých angličanov. Mimochodom najatie nájomných vrahov sprevádzala "malá lož" (ktorá pripomína spomínané legendy písané v knihách), inak by sa kvôli nim nikto neunúval. Menší problém mám iba so supermanovským finále, ktoré naopak pravidlá žánru dodržuje. Svoju logiku ale má. Demytizácia westernu prebehla už napríklad v Divokej bande, alebo čiastočne, čo sa týka legiend, v The man who shot Liberty Wallance. 90% ()

Frajer42

Plno úžasných postav, plno výborných herců. Nádherné prostředí divokého západu. Typický westernovský příběh. Asi tady brzy podniknu Eastwoodmanii, neboť westerny mám rád a jeho filmy mají ty nejvyšší kvality. S oskary naprosto nesouhlasím. Tento film si jich zasloužil mnohem víc. Filmy Clinta Eastwooda se špatně kritizují, neboť je tam všechno správně a každý detail tam prostě patří. Jednu velkou výtku si však dovolím na adresu hudby, s kterou si to chtělo více vyhrát. Výborný western, i když musím opakovat tu mockrát omývanou frázi:,,viděl jsem lepší" a většinou byly také s Clint Eastwoodem. Ten rok se však moc kvalitních snímků neurodilo, alespoň co jsem měl možnost vidět a tak tento film shrábnul několik ocenění. Tak mu to přejme. * * * * je tak akorát. ()

stilgar1

Bez posledních cca. dvaceti minut bych možná hodnocení snížil, ale ten konec mě tak přikoval k obrazovce, jako máloco jiného... ()

Kothy

Drsný westernový snímek v režii Clinta Eastwooda. Přesto, že westerny moc nemusím, tohle mě zaujalo. Především je tu i kvalitní obsazení. Eastwood a Morgan Freeman jsou nerozlučná dvojka. Příběh je plný bezpráví a toho, jak mu zabránit. Šerif terorizující toho malé město nemůže zůstat nepotrestán. Sice je to příběh o pomstě, ale i tak mi jeho stavba přijde trochu nekonvenční. Určitě stojí za vidění. "Nech si svýho prašivýho koně!" ()

nascendi

Opäť som raz začudovane čítal komentáre označujúce tento film za geniálny, vrcholný, životný a pod. Že dostal niekoľko Oscarov? No a? To dostali aj čudnejšie filmy. Milovníci westernov, ako rozprávok z Divokého Západu pre veľkých chlapcov, ním museli byť pohoršení. Ale ani nadšenci "realistického zobrazenia" doby, ľudí a vzťahov na tom neboli omnoho lepšie. Clint Eastwood vo svojej demýtizačnej snahe zašiel chvíľami priďaleko. Je realistické nechať sa opakovane vláčiť prasatami v blate a sračkách, netrafiť na pár krokov veľkú plechovku, mať trápne problémy s nasadaním na koňa, opustiť na dva týždne (a možno navždy) dve malé deti a spústu prasiat, je realistické, aby sa poloslepý, neskúsený mládenec vydal zabiť dvoch kovbojov, aby zabijak žien a detí moralisticky mudroval, zázračne sa uzdravil a súčasne s uzdravením sa mu vrátila schopnosť presne strieľať aj z koltu? To a mnohé ďalšie nezrovnalosti mi vírili hlavou počas pomalého toku tohto konverzačného antiwesternu. Napriek tomu považujem Nezmieriteľných za zaujímavý, nadpriemerný film, ktorý je dobré vidieť. Gene Hackman bol impozantný a ak by mal Richard Harris viac priestoru mohla táto dejová línia ohroziť Clintovu dominanciu. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize