Nickyho rodina

Nicky's Family

Dokumentární / Drama / Životopisný / Historický

Slovensko / Česko / USA / Velká Británie / Izrael / Kambodža, 2011, 97 min

• bassator

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - CZECH FILMS 2010-2011 - České filmy 2010-2011 (Nickyho rodina / NICKY´S FAMILY / Nickyho rodina) - Nicolas Winton byl velký opravdu VELKÝ člověk, ale hodnotím film a né jeho... Mě bohužel takovéto filmy a nebo spíše takové dokumenty nic neříkají a tak ať film vypráví o VELKÝCH věcech já u něho trpěl a čekal jen na konec... - 10. 7. 2011 - letní kino - Karlovy Vary - 20%(23.8.2011)

Ani jsem nevěděla, na co do toho kina lezu. Čekala jsem více hraný dokument, ale překvapivě mě nezklamal. V kině jsem nikdy nebrečela, ale tady jsem měla opravdu na mále. Kdyby mě dokument rozbrečel, bylo by to za pět ;-).(27.4.2011)

Úžasný dokument,který si i přes Vážnost a hrůzu tématu nese příjemnou,úsměvnou až nostalgickou tvář.Vyvolává v člověku spousty pocitů - radost,bolest,soucit,nechuť,hrůzu,údiv....a v závěru téměř každého dotlačí k vnitřní otázce "A jak můžu pomoct já?" 4*hvězdy za pro mě zbytečné,herecky zkažené hrané pasáže,obešla bych se i bez nich(10.7.2011)

Viac než dôstojné zakončenie skvelej Mináčovej skvelej trilógie o jednom z najúžasnejších človekov, akého som kedy mal prostredníctvom filmu možnosť spoznať. Film/dokument s obrovskou výpovednou hodnotou, ktorú žiadny Forrest Gump, Shawshank nenahradí.(15.2.2012)

Byli jsem na tom loni se školou (vzdělávací projekt: Síla lidskosti) a když to skončilo, holky brečely a kluci měli na krajíčku. :-) Nickyho rodinu považuji za úžasné dílo. Třeba jsem byl pouze ovlivněn dojemným příběhem dnes již starého pána, třeba to bylo pouze tím, že jsem z tohoto dokumentu nemohl spustit oči a jediné co se mi honilo hlavou bylo, jak dobrý ten člověk je a že nesmím začít brečet abych se neztrapnil před kamarády :-) nevím, ale každopádně jsem si jistý že bych to moc rád viděl znovu... Nicholas Winton je formát, zachránil stovky lidí a ještě byl takový frajer, že o tom po válce nikomu neřekl - nutno říci, že je nesmírně dobře, že byly jeho šlechetné činy odhaleny, neboť až po odhalení se mohl sir Nicholas Winton stát vzorem pro mnoho lidí, obdivuji ho a přál bych si nemožné - aby takoví jako on nebyli v menšině...(18.2.2012)

Nedokáži tento hraný dokument hodnotit a přitom nebrat v úvahu činy pana Wintona. Celý film tak byl pro mne neuvěřitelně silným a dojemným zážitkem o tom, jak jeden burzovní makléř v podstatě náhodou spojil svůj osud se stovkami dětí, které již čekaly na naplnění svého osudu v předpokoji cely smrti. Pohled z perspektivy jejich dalších životů, které od sira Wintona dostaly, činí celé vyprávění ještě zajímavějším, než by bylo samo o sobě. A závěr o vlně solidarity a pomoci mezi dnešními dětmi optikou událostí roku 1938 je trpkým uvědoměním si konfliktu mezi tím, co dělat musíme a tím, co bychom dělat měli.(18.3.2012)

Dojemný príbeh.(2.10.2013)

Dokument o človeku, ktorý si to zaslúži - Nikolas Winton. Skvelé vyrozprávaný príbeh tohto neobyčajne skromného muža nenechá jedno oko suché. Dokument sa zameirava na osudy zachránených detí a dopad jeho činov. Spracovanie je vláčne avšak nie je apriori zamerané na emocionálnu stránku diváka_Sila ľudskosti 75%(25.3.2014)

Velmi emotivní.(22.5.2014)

• JamesSi

Nehodnotím Nicholase Wintona, ale dokument. Tenhle příběh si zasloužil lepší zfilmování. Tohle vypadalo jako velmi průměrný dokument pro dopolední vysílání ČT2. Hraná složka je nic moc a nesedí. Vizuál dokumentu vypadá jako něco z devadesátých let.(9.8.2015)

Podle mého jde o průměrně zpracovaný dokument, ale jeho obsah a samotný historický příběh zvedá hodnocení určitě výš. V jednom z komentářů je psáno, že nikdy nebylo po projekci takové ticho. Já zas dodám, že snad nikdy se mi nestalo, aby mi všichni diváci zůstali sedět na místech až do poslednícho titulku a zatažení opony...(17.2.2011)

Výborný počin se skvělým soundtrackem - za úspěch filmu může ale hlavně Nicholas Winton, protože bez něj by neměli páni filmaři o čem točit. Ocenit taky musíme to, že průvodcem ve filmu byl jeden ze zachráněných. Jediná věc, která kazila celkový dojem z filmu byl český dabing - já prostě nemám rád český dabing u historických filmů. Uvádím příklad na vyprávění průvodce filmem v Bratislavě, kdy názorně předváděl, jak mnohojazyčně zdravil jistou paní - povídal: "Ruku líbám v češtině, .. ve slovenštině, ... v maďarštině." a dabing to zkrátil na: "v češtině, slovenštině a maďarštině" - to je zločin! Vytratil se tak celý půvab věty.(5.3.2011)

Výborné! Nicholas Winton je opravdu dobrý člověk! Pěkný dokument. Běhá mi mráz po zádech když si představím, že bych byl ve stejné situaci...(1.4.2011)

Tady snad ani nejde jinak ....(27.4.2011)

Začal bych asi tím, že není těžké rozplakat, ale spíš někoho rozesmát. Tenhle dokument zvládá obojí. Nejspíš je to jen Wintonovím hrdnistvím, protože jinak je snímek zpracovaný docela dost hrozně. Stopáž přes hodinu a půl se dala klidně zkrátit na polovinu a nakonec z toho mohl být lepší dokument na dvojce.(27.6.2011)

Nicholas Winton udělal věc kterou se zapsal do dějin a málem se na to ani nepřišlo a je fajn že režisér Matěj Mináč o něm natočil tento dokument a další filmy.(14.3.2012)

Kvalitný a zaujímavý dokument o veľkom človeku, ktorý zachránil stovky životov a ktorého príbeh patrí jednoznačne na plátno. Je vidieť, že Mináč je odborník na túto tému a zavřšil dôstojne svoju trilógiu o Wintonovi... 75%(2.10.2012)

Nádherný dokument, který mne rozplakal. Krásná ukázka lidskosti a síly lidského odhodlání.(4.2.2013)

Dokument, který je obsahově zajímavý a je vhodné ho vidět aspoň jednou. Ovšem nezastírám, že mě chvílemi přemáhal spánek.(22.5.2014)

Na dokument velmi povedený. Je to podle skutečných událostí.(22.8.2017)

strašnej konec kazí jinak dobrej dojem(23.3.2011)