Snímek Moneyball společnosti Columbia Pictures je natočen podle skutečného příběhu Billyho Beaneho (Brad Pitt) – bývalého nadějného hráče baseballu s vyhlídkami na oslnivou kariéru, který se poté, co nedokázal splnit nadějná očekávání, se svou soutěživou povahou raději zaměřil na administrativní stránku tohoto sportu. Na počátku sezóny v roce 2002 se Billy ocitá v zapeklité situaci: jeho špatně financovaný tým Oakland Athletics, zvaný též lidově A's, přišel o své nejlepší hráče (znovu), kteří se nechali zlákat velkými týmy (a s tím souvisejícími nemalými platy) a on je nucen dát svůj tým znovu do pořádku a zahájit sezónu s třetinou původního rozpočtu. V touze po vítězství se Billy rozhodne jít proti klasickým zvyklostem, které v baseballu platí. Zaměří se zcela mimo baseballová hřiště na zneuznané teorie Billyho Jamese a najme Petera Branda (Jonah Hill), inteligentního ekonoma, který vystudoval univerzitu v Yale. Společně se postaví selskému rozumu vyzbrojeni odhodláním vše přehodnotit a vybaveni počítačovou statistickou analýzou, kterou baseballová administrativa dlouhodobě ignoruje. Dospějí k neuvěřitelným závěrům a začnou najímat hráče, které zbytek baseballového světa považuje za příliš nevhodné, příliš staré, příliš nemocné nebo příliš problematické, kteří jsou ale současně všichni velmi nedocenění. Jak se Billy a Peter neúnavně tlačí kupředu, vzbudí jejich nové metody a pozoruhodná sestava outsiderů pozornost ostatních týmů, médií, fanoušků i hlavního manažera jejich vlastního týmu (Philip Seymour Hoffman), který odmítá spolupracovat. Tento experiment ale nakonec vede nejenom ke změnám v tom, jak se baseball hraje, ale také k výsledku, který Billymu definitivně otevře oči a posune ho na zcela novou úroveň. (oficiální text distributora)

Nix

Další film ze sportovního prostředí, které neznám. Baseball nevyhledávám, jen občas se mrknu na nějaký zápas, ale je tu skvěle podán pohled na tento sport. I já nejsem žádný fajnšmejkr a dokázal jsem se v tom orientovat, je to skvěle napsaný a dialogy jsem hltal jeden za druhým. Takové nenáročné příběhy mám rád. A Brad je super jako vždy. Dokonce mne tu překvapil i můj neoblíbenec, který ukazuje, že hrát mu není cizí a nedělá ze sebe šaška jako vždy. ()

Nicolettes

Zajímavý na mým hodnocení 4/5 je to, že nekoukám na sportovní filmy a o baseballu vím velký kulový.. Přesto mě tenhle flim dokázal zabavit celých 133 minut. Možná je to proto, že spíš než baseballu se tady dočkáte spoousty dialogů, který jsou ale podle mě dost dobře zvládnutý po všech stránkách. Moneyball místy pobaví, donutí k zamyšlení, citlivky jako já dojme, ale rozhodně neznudí. Čest Bennettu Millerovi, že dokázal na dvě hodiny upoutat pozornost i takovýho antisportovce, jako jsem já! ()

odvedle

Dobrý film, čo si budeme hovoriť, chcel som dať 4*, ale dávam celých päť a to pre jednu vec: pred koncom, keď sa lámala história hry, tak sa utlmil zvuk, nemé scény, atď, atď, a keď som sa vytrhol zo zápalu sledovania, uchvátila ma to, že film zatiahol do seba všetkých v kinosále, všetci (ale úplne všetci!) sedeli ticho s vyvalenými očami a otvorenými ústami (no a čo, trochu teraz zveličujem:) a to podľa mňa dokáže len kvalitný a dobrý film, takže Moneyball je kvalitný a dobrý film a stojí za všetkých 5*! ()

Lavinia

Nenávidím sport a sportovní filmy vůbec. Ale tento film ukazuje něco úplně jiného. Vynikající příběh o tom, jak nereformovatelné reformovat nelze, veškerá snaha marná. Hezoun Brad jednou vážně, s přibývajícím věkem se začíná vyvíjet správným směrem. Doporučuji každému!!! ()

Armageddon

Pre mňa asi jeden z najlepších bejzbalových filmov. Síce len trochu ale aspoň kúsiček odhalili aj z roboty manažérov, nie len z trénerov. Škoda len, že nedostal trochu viac priestoru Chris Pratt, celkom sa mi páčil v tom kúsku filme čo hral. ()

rottik-cb

„Adapt or die.“ Sportovní film, ale ne v pravém slova smyslu. Což mi vyhovovalo, jsem spíš na to povídání než na běhání po hřišti. Pro mě velmi příjemné překvapení, fandila jsem a držela jsem palce, bavilo mě to. Bavil mě i Brad Pitt, vypadající jako křupan, který si hraje na velkého byznysmena. Roztomilý je výkon Jonaha Hilla. Moneyball tlačí nahoru bezvadný scénář, kamera a neméně dobrá režie. Není sporu o tom, že o Millerovi ještě hodně uslyšíme. Varování: ústřední písnička The Show je extrémně návyková! ()

vetsinezobri

Velmi komorní drama, sportu si tu moc neužijete. Film bezpochyby kvality má, ale mě za srdce nechytil. Možná kvůli tomu, že baseball považuju za jednu z nejnudnějších her na světě, ale nějak jsem to nežral ani Pittovi. ()

PavelH

Vzhledem k omezeným znalostem baseballu jsem se celkově dost ztrácel. Chtělo by to před spuštěním filmu vomrknout wikipedii. Ale velmi dobře zpracované, sportovní filmy podle skutečnosti mám rád. ()

Shredder

Netradicna drama zo sportoveho prostredia o cloveku, ktory chcel navzdy zmenit svet baseballu. Skoda, ze k baseballu nemam ziadny vztah a v jeho pravidlach sa vyznam len pramalo, v tomto pripade to vsak nevadi. Nie nejde o dalsiu klise sportovu drama kde sa outsideri pomaly vypracovavaju, aby na konci mohli v poslednej sekunde tesne vyhrat a radovat sa za burlivych ovacii publika. Moneyball je o muzovi, ktory sa postavil proti vsetkym a presadil si svoje a myslim, ze Brad Pitt sa svojej ulohy zhostil viac ako dobre. Technicka stranka je samozrejme dobra, ale predsa len filmu nieco chyba, mozno vyraznejsi reziser, jeden z tych, ktory do kazdeho diela otiskne kus svojej duse a dokaze aj zo zivotopisneho diela urobit nezabudnutelny, delikatny skvost. ()

Nešpi

Skvělá hudba výborný výkon Brada Pitta i Jonaha Hilla ve v filmu o baseballu a k tomu všemu dojemná píseň nakonec.Co víc si přát. ()

dEstr0y3r

Technicky opravdu není co vytknout, musím ale říct, že film na mně působil neskutečně chladně a bez jakékoliv gradace děje. ()

departed

I film o prodávání a nakupování basebollových hráčů se dá natočit. Jenže těch sto třicet minut je moc, a orientovat se ve všech těch jménech a klubech, kór pro mě, jakožto nefanouška baseballu, o to víc "utrpení" to bylo. A když přišla dvacátá výhra po sobě, bylo mi to už úplně šumák, neboť jsem si za celou dobu k tomu týmu nedokázal najít cestu, abych jim alespoň trochu fandil. Zdálo se mi, jakoby ten film už od začátku šuměl do prázdna, místo aby začal gradovat a upoutávat pozornost. ()

Talina

Tenhle film je podle mě trochu přeceňován...já osobně mám baseball nejradši ze všech sportů, ale od tohoto filmu jsem asi i vzhledem k hereckému obsazení čekala holt více...dala bych tomu spíš 3 hvězdy,ale písnička pro taťku se fakt vyvedla a přijde mi nefér to neodměnit hvězdou navíc..:) ()

hero_bk

Baseball je dobrý akorát jako výplň středoškolského těláku, protože se u něj většinu času jen tak postává, jednou za minutu někdo odpálí, přičemž když se umíte postavit do dobrého místa, máte přesně 14,47 % pravděpodobnost, že se budete muset rozběhnout. Z přesně stejných důvodů je nevhodný pro sledování v televizi, nedejbože na stadionu, a naprosto nevhodný k tomu, aby se o něm točil film. Což o to, Chléb Pita v rolí Bílých Fazolí hraje v rámci možností obstojně, a taktéž film těží všechno, co se z tohoto nudného pseudosportu vytěžit dá, ale pořád to není film, ze kterého bych byl u vytržení tak, jako američtí baseballoví fanoušci, jejichž průměrné IQ bude někde v rozmezí 75,7789 - 81,1274 (vysledoval jsem že všech těch statistik). Pravda je ale taková, že jsem si nemohl film užít, když absolutně nechápu, co jednotlivá čísla, která padala, znamenají a připadal jsem si asi jako Fry při sledování Blernsbólu. ()

Bounded

Film o baseballu, který není o baseballu. Fascinuje mě Sorkinova všestranost a rozhled, ale tentokrát prostě nezabrnkal na správnou strunu. Pokud mám sedět přes dvě hodiny u filmu, tak mi subtilní katarze hlavního hrdiny prostě nestačí. Alespoň ne v takovéto podobě. Těžko hledat chyby, protože Pitt hraje výborně a není zde sám. Možná mi přišla režie příliš obyčejná, možná jsem byl ospalý, a nebo to prostě jenom není můj šálek čaje. Na to abych hodnotil hůře i lépe si ale pamatuju moc málo. ()

Lilien

slušná dráma s prostredia vrcholového športového manažéra, ktorá sa snaží ukázať že šport a život niekedy nieje len o peniazoch a veľkých menách. A tiež určite to nieje ani štatistika. Pitt výborný slušný herecký výkon, Hoffman nevýrazný, dostal málo priestoru. A Hill pre mňa prekvapivá nominácia na Oscara. A hoci baseball je asi ten najhorší šport na svete a v našich končinách nieje veľmi populárny zaujímavosť to filmu neuberá. ()

iKosser

Těžké nenechat se tímto filmem dojmout...Bradovi jsem věřil každý ničení stojanů na led a Hill mi v tomhle filmu seděl jak prdel na hrnec. No prostě klasa! ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi