Peep Show

• Velká Británie Peep Show
Velká Británie, (2003–2015), 22 h 7 min (Minutáž: 23–27 min)

David Mitchell, Robert Webb, Matt King, Olivia Colman, Paterson Joseph, Rachel Blanchard, Sophie Winkleman, Alex MacQueen, Katy Brand, Kevin Bishop (více)

Série(9) / Epizody(54)

Začátek milénia byl v Británii neobyčejně příznivý pro vznik komediálních seriálů, které brzy získaly přídomek kultovní. Stačí připomenout tituly jako Ajťáci, Mighty Boosh či Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa. K této hvězdné sestavě nepochybně patří i Peep Show autorské dvojice Jesse Armstrong a Sam Bain. Seriál, původně odvysílaný v letech 2003–2015 na stanici Channel 4, čítá celkem čtyřiapadesát epizod v devíti řadách a sleduje život Marka Corrigana a Jeremyho Usbornea, dvou sebestředných dvacátníků, kteří sdílejí byt v londýnské čtvrti Croydon. Povědomé aranžmá povyšuje na originální počin tehdy revoluční forma zpracování, kdy svět pozorujeme jakoby očima samotných protagonistů, nasloucháme jejich myšlenkám a dostáváme se jim, coby vědomí voyeuři, tak říkajíc až na tělo – odtud také název seriálu. Ústřední dvojici hrdinů ztvárnili David Mitchell a Robert Webb, kteří se rovněž podíleli na scénáři, ve velké roli se objevuje britská herecká stálice Olivia Colmanová. Herci i celý seriál byli pravidelně nominovaní na prestižní ceny BAFTA, které často i získali, stejně jako řadu dalších ocenění. (Česká televize)

Recenze uživatele honajz2 k tomuto seriálu (60)

Milosrdní braši (2010) (S07E01)

Naprosto skvělý díl, plný geniálních hlášek a který mě neustále překvapoval množstvím svých nápadů. To si nic jiného než plný počet nezaslouží. A navíc mě příjemně překvapilo, že SPOILER tady poprvé za celý seriál dopadly všechny nastolené situace dobře. Dokonce i Super Hans se svým pochybným instalatérem (btw, u té scénky jsem málem chcípl smíchy a to jsem na to ještě koukal v tramvaji) dokázali spravit kotel. KONEC SPOILERU. 5* ()

Pánská volenka (2010) (S07E02)

Nechci nic zakřiknout, ale zatím je 7.série skvělá. Tenhle díl je sice slabší, než ten předchozí, ale i tak je v něm hromada skvělých scén a hlášek. A u kupování figurky Roosevelta jsem málem odpadl, stejně jako u přejmenování kapely Man Feelings... Slabých 5* ()

Krasoduch (2010) (S07E03)

Mé váhání mezi silnými 3* a slabými 4* nakonec rozhodl geniální závěr včetně scénky se Super Hansem, nicméně i tak je tahle epizoda oproti těm předchozím dost slabá a zhruba půlka dílu je poměrně nudná. A to se mi u Peep Show (naštěstí) nestává často. Slabé 4* ()

Mezi světy (2010) (S07E04)

Tak tady mi přišlo, že si s tím minimalistickým nápadem tvůrci vyhráli nejlíp jak mohli. Snad jen ta poslední scéna byla slabší, ale jinak super a bavil jsem se skvěle. Slabých 5* ()

Šťastné a neveselé (2010) (S07E05)

Začátek mě poměrně zklamal, protože dle zdejších ohlasů jsem čekal fakt něco velkého. Jenže s příchodem samých úžasných hostů z toho nakonec byla skvělá epizoda s nejednou geniální scénou a ještě geniálnějším závěrem, ve kterém se Mark konečně odváže. Pustím si to na Vánoce znova :D Slabých 5* ()

Silvestr (2010) (S07E06)

Překvapivě asi nejnapínavější epizoda ze všech (i když tady se na nějaké napětí nehraje), plná skvělých gagů a vtipných scén, navíc se zde objevily skoro všechny postavy, které tu napříč seriálem měly nějakou významnou roli. Ačkoli, o některých se jen mluví. Je to i skvělé zakončení série, takže těch 5* je zasloužených. ()

Season 8 (2012) (S08)

Zatím nejslabší série. Ale není se čemu divit, 8. sérií je fakt hodně a málokomu se povede udržet stejnou kvalitu po celý seriál. No, málokomu... spíš v hodně výjimečných případech. Slabé 4* ()

Jeremyho terapeutizace (2012) (S08E01)

Bavil jsem se dobře a nemálo scének je skvělých, jen celkově z toho mám pocit jakési nedotaženosti. Ani nevím proč, ale něco mi ke spokojenosti chybělo. Možná to, že to bylo o něco vážnější něž normálně? 4* ()

Obchodní tajemství faraonů (2012) (S08E02)

Tady mi taky chybělo něco k plnému počtu, ale je to lepší epizoda než ta předchozí. A absurdní sex Jeremyho s Celii je asi to nejlepší na celém díle :D. Silné 4* ()

Láska kvete v každém bunkru (2012) (S08E03)

Nechápu. Bavil jsem se skvěle, bylo tam hodně dobrých nápadů, dost toho sice zachraňoval Super Hans, ale epizoda to byla dost povedená. Tak proč mám pocit, že to prostě nebylo ono? Že to nebylo přesně to, co od Peep Show chci, když jsem byl spokojený? Na víc jak silné 4* to prostě nevidím. ()

Megamagor Andy (2012) (S08E04)

Znáte ten pocit, když se na nějakou epizodu těšíte a pak vás zklame? Tak přesně to se mi stalo tady. Nějak se to ubíralo jinam, než jsem chtěl, epizoda byla poměrně nudná a celkově jsem se bavil o dost míň, než normálně. Škoda. 3* ()

Mark předsedou (2012) (S08E05)

Už to prostě není ono. Bavil jsem se sice dobře a ta epizoda se mi líbila, ale už to není tak dobré a tak zábavné, jako předchozí epizody. Je to škoda, ale po sedmi sériích se to dá čekat. 4* ()

Kopcolezení II (2012) (S08E06)

Taky slabší epizoda. Spíš drama než komedie (což se dalo čekat), ale tady jsem se bavil (oproti jiným epizodám) málo a to finále mohlo být mnohem, mnohem lepší, protože na vyvrcholení téhle situace jsem čekal dlouho. Je to škoda, no. 3* ()

Season 9 (2015) (S09)

Moc nechápu, proč z Jeremyho udělali (asi) bisexuála, ale i tak je to docela povedená série. Rozhodně lepší, než ta předchozí. Podrobněji v komentářích k jednotlivým epizodám. Silné 4* ()

Ve stínu Williama Morrise (2015) (S09E01)

Holt to tak je - už to není tak dobré, co to bývalo. I přes pár skvělých hlášek je tahle epizoda poměrně nudná a na ty slabé 4* to je jen tak tak. Škoda, ale po osmi sériích se to dá čekat. Slabé 4* ()

Hipster Gregory (2015) (S09E02)

Konečně nějaká skvělá epizoda po dost dlouhé době. Fungovalo to přesně tak, jak mělo, bavil jsem se skvěle a mělo to tu správnou atmosféru, jakou měly starší epizody. Snad mě ještě takové epizody čekají, i když se to už chýlí ke konci. 5* ()

Trojčlenka (2015) (S09E03)

První půlka slabší, ale ta druhá je skvělá. Nicméně mi to dokazuje, že ta kvalita ještě tolik neklesá, jak to vypadalo v osmé sérii. A to je jenom dobře. Silné 4* ()

Sejdeme se na kožním (2015) (S09E04)

Čekal jsem, že to celé mnohem líp vyvrcholí, proto jsem z téhle epizody tak trošku zklamaný, ale i tak, není špatná. 4* ()

Mrňouskov (2015) (S09E05)

Hodně povedená epizoda, která mi ukázala, že dobrým časům tohoto seriálu ještě neodzvonilo a kdyby vznikly další díly, pořád by to bylo alespoň dobré. Ta osmá série asi fakt byla trochu chyba. Byla v tom spousta dobrých nápadů, spousta vtipných scének, skvělý závěr... Přesně tak, jak to mám rád. 5* ()

Zvládneme to? (2015) (S09E06)

Jestli je tohle skutečně závěrečná epizoda (jako že nejspíš jo), tak jsem čekal důstojnější zakončení. Třeba finále 4.série by podle mě bylo důstojnější a působilo víc uzavřeně. Většina epizody je skvělá, ale stejně jsem čekal, že se tady objeví víc postav napříč seriálem (třeba Nancy nebo Toni, u které dodnes nevím kde jí je konec). Ale tak třeba tvůrci chtěli, ale účast potvrdil málokdo. Tím pádem bych si asi neměl na co stěžovat, ale když neznám podrobnosti, stěží budu nadšený. Ale i tak to byl skvělý seriál a jsem rád, že jsem na něj narazil, ačkoli ten mdlý pilot mě málem odradil už na začátku. Naštěstí se tak nestalo a já si tak mohl užít osm skvělých sérií (a jedné slabší). 4* ()