| Scenár: Aaron Sorkin | Hudba: Trent Reznor, Atticus Ross | Produkcia: David Fincher, Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca, Ceán Chaffin, Kevin Spacey | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Relativity Media, Trigger Street Productions | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržba: 203,098,706 $ | 500 miliónov uživateľov. 25 miliard dolárová hodnota. 1 prostý nápad. The Social Network je reflektovaním procesu, ako sa môže jednoduchý, ale invenčný nápad zrealizovať do nevšedných veľkostí virtuálnymi prostriedkami. Film je plný gagov a skutočných ľuďských emócii, no mám pocit, že svoju silu čerpá prevažne z populárnosti sociálnej siete, ku ktorej má väčšina ľudí už zo základu vybudovaný vťach. Fincherovský rukopis viac než podarený, ale nie výnimočný. Ps: nápad môže byť geniálny, ale musíte byť prvý, ktorý ho premení v skutočnosť. 80% | Cinestar Praha, 1.11.2010 | Aj po druhej projekcii vynikajúci zážitok, dokonca by som povedal, že intenzívnejší vďaka lepšej orientácií v hromade dialógov. A druhá vec, ktorá sa trošku tiež zmenila od zhliadnutia predpremiéry: 1,28 miliárd uživateľov. 104 miliard dolárová hodnota. Veľa dobrých nápadov, a hromada reklamy... 88% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(1.11.2010)

„Celú stránku vytvoril za jednu noc. A ešte bol ožratý.“ Od prvých minút snímka z produkcie Kevina Spaceyho - vďaka miestami až brutálne svištiacim dialógom - svižne ubieha. K vysokému hodnoteniu ju ťahajú tiež kvalitne zrežírovaní herci (najväčší dojem na mňa urobili dvojičky) a napínavý príbeh, ktorý miestami pripomína skôr mafiánsky triler (ale bez toho, aby niekomu vybuchol aspoň sporák). Na strane druhej, ak necháme bokom, že scenár je zrejme inšpirovaný skutočnými udalosťami (ťažko povedať, čo sú si tieto druhy ľudí schopné povymýšľať si aj pod prísahou), je hrozne priemerný a plný klišé (ústredný hrdina sa nechá ovplyvniť evidentnou sviňou, čestného rovesníka vyšachuje z hry a potom sa čuduje, do akých svinstiev ho sviňa namočila). I tak mi to ale rýchlo ubehlo... aj keď sa neviem zbaviť dojmu, že najpekelnejšie je zrežírované veslovanie regát. 70%(23.2.2011)

Mistr Fincher již v předchozích dvou filmech dokázal, že režijní preciznost a perfekcionismus nemusí z filmu křičet na míle daleko, jeho smysl pro filmovou "dokonalost" zůstává subtilní až téměř nepostřehnutelný. Na venek se projevuje ve formě poutavého vyprávění, konzistenci dramatu a z technických aspektů detailní práce se světlem, či ladné a cílevědomé kameře. The Social Network však není tak atmosferický film jako Zodiac, či působivý opus jako Benjamin Button, proto mi přijde, že zde ten "nenápadný" styl režie znamená slabší prožitek z celého filmu. Téměř všechno tedy táhne scénář, který je sice naplněn vybroušenými dialogy, ovšem více než důstojné zpracování "historické" události také nenabízí. 8/10(2.11.2010)

Tento film ma zaujal hlavne kvôli obsahu, pretože som chcel vidieť príbeh, ktorý stojí za vznikom faceooku. To aj splnilo svoj účel, no nepáčil sa mi spôsob, akým to bolo podané. Striedanie príbehu so súdnymi pojednávaniami mi miestami dosť vadilo a trochu mi to pokazilo dojem z filmu. Mne osobne by vyhovovalo, keby že je tam viac informácií a "spojlerov" o facebooku samotnom, prípadne súčastiach facebooku a vypustil by som nejaké súdne veci... to, že niekomu ztrhli podiel z facebooku o 0.03 % mi nepríde ako informácia atraktívna pre diváka. S filmom som spokojný, no nebolo to celkom ono.(28.11.2010)

I moje maminka ví co je to facebook, takže ano, je to fenomén, který kolem sebe víří spoustu peněz a spoustu problémů a proč? Páč lidi jsou svině :o) Taky bych byla,.. Oprava.. Jsem! Hned si to napíšu do statusu.. Malý moment.. Už jsem zpátky, takže.. Na jednu stranu je příjemné sledovat, jak si jeden chytrý kluk vyrovnává s rozchodech a tak si zvyšuje své ego, což nebylo potřeba, ale nebýt toho, kam bych psala, že jdu zrovna čůrat? Povídat si sama pro sebe už bylo hloupé.. Ale na druhou stranu, muselo ti to chlapče trvat tak dlouho? Tolik dlouhých nesrozumitelných dialogů jsem nezažila ani při vlastní maturitě ze sociální politiky. Ale neboj Daví, natočil jsi opět dobrý film, opět jsi odvedl dobrou práci, to já jen závidím, že budeš mít další miliony na kontě jako tenhle mladý miliardář a já zase nic.. Holt budu muset taky něco vymyslet, hned si na fb hledám parťáka, s kterým se budu za pár let soudit :o)(3.11.2010)

• - David Fincher pracoval s Trentem Reznorem již podruhé, i když spousta lidí by si mohla myslet, že to byla jejich společná premiéra. Trent Reznor však již v roce 1995 vytvořil remix písně svojí kapely Nine Inch Nails (konkrétně se jedná o skladbu „Closer“) a ten potom kromě dlouhé sedmiminutové verze sestříhal na dvouminutovou, kterou můžeme slyšet při úvodní titulkové pasáži. (Itar)

• - Při prvním rozhovoru Marka Zuckenberga (Jesse Eisenberg) se Seanem Parkerem (Justin Timberlake) v restauraci, má Parker před sebou šálek čaje s citrónem na podšálku. Mezi střihy se poloha citrónu mění. (Pyron)

• - Postavu Marka Zuckerberga mohli hrát také Shia LaBeouf nebo Michael Cera. (NGP)