Grotesque

Šakalík

Na tenhle film jsem se docela těšil byv namlsán tím, že ho natočil stejný režišér jako geniální Noroi. Po deseti minutách jsem na netu kontroloval, jestli se nejedná jen o shodu jmen. Bohužel nejednalo... Grotesque je tak neskutečně O NIČEM (v podstatě to nemá žádný děj), že si vystačí pouze se záběry mučení mladé dvojice, kterežto může sloužit snad jen jako masturbační materiál pro náctileté uchyláky. Dle mého NAPROSTÁ GIGAHOVADINA. ()

sedm.1

Extrém toho největšího kalibru.K ději neni moc co psát.Mladý páreček na vycházce,rána do hlavy,šup do auta a zbytek jen jedna místnost,jeden psychopat,spousta nářadí a může začít nekonečné mučení.Pravdou je,že Grotesque se stal jedním z mála filmů,v jehož průběhu jsem přestal jíst.Prostě ta porce skutečně maximálního násilí a brutality je zde šílená a především je podpořena opravdu skvělými efekty,které mi vzali vážně chuť na cokoliv požít.Veškeré údy zde bez přestávky lítají na všechny strany,spousta scén je dotáhnuta až do absurdit,prostě je to nevídaný gejzír masakrálních výjevů,bez hranic a soudnosti.Herci jsou jinak v rámci možností fajn,atmosféra asi tak odpovídající k ladění celého filmu,o napětí nebo nějakých podobných filmových záležitostech se tu nemá smysl moc zmiňovat,o tom to zde není.Konec je pak tak nějak v souladu s předchozím děním,spíš ho mohu pochválit,že autoři nesklouzli k něčemu jinému.Musím se tu ale trochu i pozastavit nad významem celého tohoto projektu.To,že jde jen o samoúčelnou řezničinu jde těžko popřít.Že by to bylo ale vytvářeno přímo pro maniaky,libující si v násilí,mučení a perversi,to si ale také nemyslím.Pro hororvé fans je to už také hraniční záležitost a ostatní si jen odplivnou.Takže pro koho je Grotesque vlastně určena?Co vedlo autory natočit takovýto extrém?Tyto filmy tak zřejmě mají skutečně své cílové publikům a ikdyž já to tedy příliš nechápu a celé mi to vlastně ani vůbec nic nedalo,hodnotit musím z principu vysoko,protože to jsou zkrátka neuvěřitelná jatka.Sice fujtajblová,ale masakrální jatka :) !Neboli ultimátní gore!!!!! ()

Forsberg11

Japonci sa znova predviedli. Jeden z mála torture-porn exploitation, ktorý sa dostal u nás do distribúcie, a okolo ktorého sa zdvihla veľká diskusia. Neoprávnená, Grotesque nie je v podstate ničím výnimočná tortúra, akých sú mraky. No to neznamená, že nemá svoju kvalitu. Mučenie je absolútne rozmanité, čo obzvlášť oceňujem. Odrezané prsty či ruky, vypichnuté oko, odrezaný penis... Nekompromisne brutálny doktor sa nezastaví proste pred ničím. A keď si už myslíte, že je po najhoršom príde niečo, čo vás úplne zrazí k zemi. Dojem zo snímku mi trochu skazil záver v štýle kung-fu splatterov, ale aj tak som s ním viac ako spokojný. Vo svete exploitation, aj keď neoriginálna, ale bomba! ()

The Viper

Všechny Lásky Nebeské či Pretty Woman se můžou jít se svou romantikou zahrabat, protože právě jste byli svědky jednoho z nejromantičtějších filmů dějin. Tak bizarní a vtipný konec dlouho nepamatuji, bohužel tomu předcházelo něco jako film, kde ani brutalita nedělala bůhvíjakou práci, jelikož přicházela po dlouhých prokecaných a provzdychaných intervalech, k čemuž seznamovací vložka byla opět úchvatná. Rozhodně jen pro určitou sortu diváků patří tento japonský kousek. ()

BlackTom

Vyzeralo to sľubne, čo si budem klamať. Žiadne dlhé dialógy, len jeden príjemný monológ streleného chlápka, ktorý si chce užiť tortúru. Proste ideálny snuff, konečne s kvalitným obrazom. Potom však prišli blbé reči, účelové násilie (viem, že tam malo byť, ale pôsobilo neprirodzene) a na záver ultradebilná smradľavá pointa. Uhm, ten koniec stál za prd a zničil všetko. Pre zasvätených je to však povinná jazda. ()

Torako.chan odpad!

Toto nemělo nikdy spatřit světlo světa. Těžko tohle nazývat filmem. Nejedná se o nic jiného než nechutnou přehlídku mučení, týrání a jiných podobných ohavností. Nemám moc problém s nějakým tím zářezem, sem tam střevo, půl hlavy pryč a tak, ale co je moc to je moc. Fuj. ()

Eraserhead

Teď už stačí jen čekat, kdy se tu na DVD objeví série Guinea Pig nebo Nekromantik a vrcholná díla nechutnosti, která není zábavná (viz. Hostel, Saw), ale ze které se skutečně zvedá žaludek, budou kompletní. Grotesque je brutální snuffově vyobrazená zvrácenost, která zatím na českém trhu nemá konkurenci. K projekci doporučuji kyblíček. ()

Vaklaf

Groteska zřejmě od dob Charlieho Chaplina ušla pořádnej flák cesty. Až do Japonska. Nicméně je třeba říct, že grotektní je tu jenom začátek a konec. Všechno mezi tim vůbec žádná sranda neni. Naopak. Tohle už neni horror, ale vyloženě terror. Je to jen pro toho, kdo očekává opravdu nepříjemný pocity a zvládne je vydejchat (Pokud má při tom někdo příjemný pocity, ať jde a zastřelí se!). Vtipný závěr mi tentokrát nevadil - třeba oproti humorným vsuvkám v Untold Story - necpala se holt sranda tam kde být nemá, ale zůstala na svým místě. Ačkoli (nebo spíš protože) je to 100% film pouze pro vyhraněné obecenstvo, musím hodnotit velice kladně a doporučit všem, kdo na to mají žaludek. ()

HArna odpad!

Skvěl krvák, nářez??? Podle mě je to sračka, nepřišlo mě to ani nechutné. Atmosféra je k smíchu, celou dobu jsem zadržoval smích, protože ty krvavé scény byly dost trapné. Hostel je v tom dost znát, ale nemyslím si, že by režie něco kopírovala. Jasnej ODPAD! ()

AdamesWWE

[5/10] Vyvraždovačka a nesmierne drsná, brutálna a nechutná. Naneštastie mimo hororových scén neskutočná nuda, takže iba 3* a priemerný výsledný dojem. ()

Krabak

Japonský SawoPornoHostel, nejspíš naschvál koncem degradovaný do Cčkovýho Bčka. Bylo to tak blbé, debilní a úchylné, že to ale předčilo všechny Saw-y tím, že si to muselo samo ze sebe udělat prd*l. Hvězdu za to, že týpek nekecal že opravdu neodejdou, další hvězdu za to, že jsem si byl nucen kvuli tomu filmu najít, jaký kurzy má yen a poslední opravdu velkou hvězdu za hlášku doktora držícího bimbase. --->41% ()

ondrula

Mám teď exploitation období, ale tohle je samoúčelná hnusárna. Týpek chytne kluka a holku a pak je pro svoje potěšení dost nechutně mučí. Spíš snuff, než horor. Ani se nedivím, že to v britských kinech zakázali. Skoro celé se to odehrává v mučírně a je tam dost scén, které neodpovídají realitě (kluk má rozmašírovaný různý části těla - včetně genitálií - ale zotavuje se v pohodě, jako by byl po operaci slepáku). Nemůžu doporučit vůbec nikomu. No, a groteskní mi na tom přišlo akorát to, že "penis" se řekně japonsky "peňis". ()

vorry

WFT? Díval jsem se na to s kámošema a fakt jsme se bavili. Byla to prdel. Sice to bylo hnusný ale my se smáli fakt dost. Takovej úchyl.......... Ten českej dabing tomu přidává na trapnosti :) Tak půlku filmu jsem neviděl, protože to prostě nešlo - uříznutí péra, hřebíkem propíchlý koule, squirt, uříznutí prstů a nevim co ještě - jak říkam humus to byl. ()

iampatrik

50% Pokud chce divák nechutnou řezničinu - krev, moč, zvratky, týrání, nahé těla, masturbace, vnitřnosti, části těla, úchylnost - tady to dostane. Tímto snímek svůj úkol z větší části splnil. Ale úplně postrádal atmosféru, kterou jsem potřeboval, abych film "cítil na vlastní kůži", co pak taky trochu film stáhlo dolu, byl závěr (ve sklepě s kousnutím), ze začátku mi byla na obtíž i roztřesená kamera. Grotesque působí realisticky, určitě se nejedná o špatný horor zvlášť z téhle škatulky (milovníci si klidně mohou přičíst jednu až dvě hvězdy), ale já s tím nejsem úplně spokojen. ()