Rikky007

A kde že se tam na Sulaco vzalo to vejce? Trochu násilně naroubované pokračování. Pokračování to sice je, nicméně o stupeň níž než předchozí dva díly. Také nevím, jak moc dobrý tah byl celý film situovat mezi primitivní úchyly. Pravda dodává to zas další rovinu napětí, ale pomalu nevíte, zda je odpudivější vetřelec nebo vězni a poprvé snad místy vetřelcům fandíte. Celkově to spadlo do roviny béčkových hororů, jelikož ani výprava oproti předchůdcům nijak uchvacující není. ()

char_t

Tahle série měla vždycky štěstí na režiséry. Škoda jen, že mladý Fincher nedostal od produkce ani zdaleka tolik volnosti, jako před ním Scott a Cameron, mohlo to být fakt dobré, kdyby ho nevyhnali už před začátkem stříhání. Takhle z toho je jen průměrný film - akce není tak akční jako ve dvojce, atmosféra není ani zdaleka taková jako v jedničce... A digitální vetřelec vypadá tragicky, měli zůstat u modelů a kostýmů. Aspoň že tradiční Fincherovská kamera potěší. ()

strikeman

Je to skoro k neuvěření. Nevím, která jiná filmová série se pyšní tím, že každé pokračování zpracoval jiný režisér (navíc jde o výrazné režiséry s odlišným svojským přístupem) a každý snímek dosahuje tak vysokých kvalit (ovšem počítám pouze 1. až 4. díl, o zhovadilostech typu Alien vs. Predator nemůže být ani řeč)... ()

Andronikos

Ak som svojho času na adresu Votrelca napísal, že je (dosť dlhú dobu) nudný, musím konštatovať, že v porovnaní s ním je Votrelec 3 film omnoho, omnoho lepší, prinajmenšom preto, že nie je nudný ani jedinú minútu svojej stopáže. Vo filme nie je podľa mňa žiadné hluché miesto, ani stopa po zbytočnom naťahovaní nejakého motívu. V jednej minúte zomiera psík, v inej líči dr. Clemens svoj tragický (?) osud, v ďalšej sa strohým škriekaním - racionálnych, samozrejme - inštrukcií, aby Ripleyová nebehala sama, vykresľuje charakter riaditeľa väznice atď. Jediná výhrada, ktorú k filmu mám, spočíva v chaotickom natočení záverečného lovu väzňov na aliena, resp. aliena na väzňov: ani po mnohých reprízach som nedokázal pochopiť, ako votrelec zhatil plány Ripleyovej a spol., keď dokázal zabiť väčšinu zostávajúceho osadenstva. Je azda treba viniť tie sčasti nefunkčné dvere? Možné však je, že ani samotný scenárista v tejto veci nemal jasnú víziu a iba naaranžoval scény tak, aby eliminoval všetky pre záverečné konfrontácie, prosby a výkriky nepotrebné figúry. Scottov prvý Votrelec je samozrejme ako atmosferický horor, keď už sa konečne rozbehne, lepší, avšak ak ide o nejakú všeobecnú "atmosféru", pririekol by som palmu víťazstva Votrelcovi 3. Pred nárazovými návalmi zúfalstva (najmä v podaní V. Cartwright) a ľakačiek z r. 1979 uprednostňujem nepretržitú líniu smútku (pohreb), melanchólie (história Clemensa a vôbec Bohom zabudnutého kolektívu na Fiorine), rozpakov (prvý vstup Ripleyovej do jedálne), nervozity (hádky passim), vydesenosti (prvé úmrtia), strachu až paniky (záverečné behy o život)... Ako celok je snímka napriek neustálej "dejovosti" úžasne depresívna a beznádejná, stratenosť a bezmocnosť pár ľudí na palube Nostromo vo "vesmíre" prekonáva dusno a temnota zákutí jednej v podstate už mŕtvej stranice. A to ani nehovorím o nenásilných dávkach akejsi ponurej, cynickej humornosti, ktorá na nás miestami z dialógov máva ("Jasne, 85-ka!" - [rezignované mlčanie]; "Vieme zakladať oheň? Mám dojem, že to ľudstvo vie už od doby kamennej." - "Nebuďte sarkastická!"). Film, ktorý mňa umne baví a zaujíma pri každej repríze. ()

Ben Nevis

Hodnocení režisérské verze, která je tentokrát delší s více změnami: Fincher není špatný režisér, takže chyba musí být ve scénáři, že jsem se nudila. Trojka se vrací se kořenům jedničky, je víc roztahaná a s delším náběhem, než vstoupí na scénu xenomorf. Nicméně postavy s potenciálem oblíbitelnosti umírají brzy a zbývají blázniví vězni, kteří těžko získají sympatie diváka. Jiná kapitola je samotný vetřelec, který tentokrát vypadá jako kostra prehistorického psa uprchlá z muzea (přestože v DC vylezl z buvola). Při detailních záběrech hlavy, které známé z jedničky, vypadá jako z jedničky, tj. úplně jinak než když ho zabírají celého. ()

kkarx

Promarněný 3. díl. Všechno špatně, včetně scénáře, prostředí, vetřelece a postav. Produkce udělala naprosto katastrofální krok uškrcením rozpočtu a kecáním do všeho možného. Výsledkem je zoufale utahaný nezajímavý děj bez přeživších postav z minulého dílu, (až na otravnou Ripleyovou). A jestli jsem měl u Vetřelců výtku ke konci, který spadnul do vod braku, tak tady je konec úplně trapný, ale ono na konci stejně moc nezáleží, protože je to nuda už od začátku a bude vám dělat problém to vůbec dokoukat. Jen pro ty co chtějí vidět Ripleyovou tahat vetřelce za ocas xD ()

stendroid

Proti předchozím dílům je znát kvalitativní úpadek, ale i tak se jedná o důstojné pokračování a završení trilogie (Resurrection nepočítám). Atmosférou se film vrací spíše ke Scottově Alienovi, ale okořeněný ještě pořádnou dávkou deprese. Po skončení filmu ve mě zůstává takový divný pocit zmaru. ()

helloween93

Na Aliena tentokrát narazí banda nebezpečných vězňů, kteří s nim vedou zoufalý boj. I třetí díl si drží vysokou úroveň a obsahuje skvělé scény, např. závěrečné naháněčka tunely...3 režiséři, 3 kvalitní díly. ()

BeranSon

Ano, i po třetí vetřelec příjemně překvapí, no ale musíme si říci že to není to co v předchozích dvou dílech. Fincher mě rozhodně nezklamal, ale tak trochu mě mrzí že třetí díl nerežíroval opět Cameron, no ale i taková oběť se musí příjmout. - 7/10 - ()

MickeyStuma

Třetí pokračování je plný podivností a záhad. Tvůrci vymyslely ztroskotání záchranného plavidla na planetě, kde je mužská věznice. No jo, ale sem se vůbec nehodí malá dívenka, kterou Ripleyová v předchozím snímku zachránila a která u diváků vzbudila snad všechny sympatie. Tvůrci se tedy rozhodli ji nechat zemřít. A není nic jednoduššího, než vložit do modulu vetřelce, který to vykoná. Samozřejmě vše ve spánku. Tak to bylo od tvůrců podlé. Ripleyová byla samozřejmě taktéž napadena a bylo do ní nakladeno vajíčko. Záhadou je, proč se brzy nevylíhlo, jak se to stalo v prvním filmu. Režii dostal na starost neznámý David Fincher a tak byli všichni zvědavý, jak to celé dopadne. Vsadil na klipový styl, což během štvanice na Vetřelce nevypadá špatně. Je tu však i mnoho zdlouhavých dialogových pasáží, které nudí a které i svým částečným romantismem hatí celou koncepci původního námětu. Džentlmenská mluva doktora taky není žádná výhra. Celkový dojem je tedy velmi rozpačitý a tak jsem byl zvědav na prodlouženou verzi. Už samotný začátek ukazující záchranu Ripleyové nabývá dojmu, že tohle bude jiná káva. A byla. Spousta dosazených nových scén všelicos vysvětlují a filmu dodávají úplně jiný rozměr. Už vylíhnutí Vetřelce z krávy dává kvůli jeho velikosti větší logiku, než ze psa z kinoverze. Další zásadní změna je ve scéně sebevraždy Ripleyové. V kinoverzi se během pádu z břicha vyklube Vetřelec a ona ani nemrkne. Že by to bylo tentokrát bezbolestné? V prodloužené verzi se vylíhnutí nekoná a přeci jen to vypadá daleko věrohodněji. Více je také díky přidaným scénám dramatičtější nahánění Vetřelce. Zkrátka, takhle to mělo vypadat už v kinech. Není divu, že to tam diváky tentokrát nenadchlo. Tvůrci se ani nesnažili velmi vysokou laťku dosáhnout, natož překonat. Kinoverze je tedy hrůza, ale ta prodloužená už rozhodně stojí za to. Jen škoda těch nudných míst. ()

Heroine

Jsem rozmlsaná z Vetřelce 4, a všechny ostatní díly mi připadají slabé, i když je to pořád docela vydařené sci-fi. Má to příběh, hlavu a patu, atmosféru, a tenhle díl je z první trilogie rozhodně nejtemnější. Fincherův smysl pro napětí je výrazný rozdíl, oproti Cameronově oslavě hrdinství a mohutných strojů. Lepší než dvojka mi to přišlo, ale pořád ještě trochu nudné, zdlouhavé, triky nejsou nic moc (pokud jde o animaci). a představa, že by Ripleyová způsobila nějaký větší rozruch mezi samými muži, je trošku úsměvná. ()

Wallis3

Vetřelec 3 mi přišel děravý jako vymlácená huba kdejakýho ťulpase. Kdeže se na palubě lodi vzali facehuggeři, když v předchozím díle královniny rodidla Ripleyová prostřílela granáty a královna sama si je pak urvala? Ani Bishopovo vysvětlení nebylo dostačující a vyznělo jenom jako, aby se vůbec něco řeklo. Inkubační doba královny asi bude delší, nebo ji doktor utlumil těma drijákama, budiž... prostředí a atmosféra věznice mi vůbec nevadily, to se naopak povedlo a vetřelec mě nezklamal... Kámen úrazu je dle mého v tom, že každý film dozoroval někdo jiný. Zatímco Scott a Cameron na sebe krásně navázali a vzali nám dech, Fincher s triem Giler, Hill, Ferguson,jakoby si museli něco dokazovat, mi to zkazili. Naštěstí ne natolik, aby to poslali do bahna odpadu. Ale zkazili...silný tři, víc se ze mě nevyklube, ani kdyby mi sama královna rvala střeva! ()

anatheman

Silnější 3*. Není to špatný film, byť je jasné, že ve srovnání se svými dvěma staršími bratry přeci jen pokulhává. "Trojce" se nedá upřít Fincherův svébytný přístup a lákavost několika postav (Tywin vede! :-) ). Trochu mi nesedlo prostředí. Osobně nejsem nějakým nadšencem do vesmírných vězeňských zařízení. Ale to je ještě OK. Nejvíce celý snímek podle mě stráží to, jak je nesmírně zdlouhavý. Viděl jsem režisérskou verzi a jejích 145 minut není zkrátka vybaveno takovým potenciálem, aby váš zrak nepátral po zbývajícím čase. ()

GOREGASM

Do třetice všeho jiného. Fincher uchopil svého Vetřelce jako vězeňské hororové drama, které právě zmíněný xenomorf svou aktivitou nenávratně naruší. Jde o mnohem komornější variaci než byl Cameronův vetřelčí dýchánek, ale jedno se nemění. Skvělá atmosféra, kterou se podařilo opět udržet na úrovni, která vás donutí v opuštěném vesmíru nedýchat. Pocit věznice plné vyvrhelů na vás nefalšovaně dýchne, ať chcete nebo ne. Fincher se navíc představuje jako vizuálně velmi nápaditý talent, který se nebojí kroužit s kamerou jako nikdo před ním a nebýt docela nepochopitelných CGI kiksů v poslední čtvrtině, pěl bych na jeho audiovizuál jen slova chvály. Alien3 posouvá příběh nezdolné Ripleyové opět o kus dál a Sigourney Weaver je ve své roli opět a znovu dokonalá, stejně jako ostatní herci (Charles S. Dutton ve své životní roli), přičemž se potvrzuje jak dobrým tahem je namíchat americké a britské herecké týmy (vynikající Charles Dance). Ikonické momenty face-to-face sedánku Ripleyové s vetřelcem, či jeho finální likvidace jsou potom tou pravou odměnou pro všechny fanoušky série. Neprávem kritizované pokračování vetřelčí série, kterému zkuste, pokud se nad ním už teď nerozplýváte blahem, dát ještě jednu šanci. V opačném případě vetřelce na vás :-). 85% ()

Narayan

Podle me je to celkem uspesny pokus o zakonceni cele serie, napeti v nem mozna neni takove jako v jednicce a akce se s dvojkou neda srovnavat, ale ma to dobrou atmosferu a dobry napad. Jediny co me stve je samotny vetrelec, ze zacatku jak vzdycky na nekoho vyskoci najednou a znicehonic. Jednou bych to jeste vzal, ale potreti uz to cloveka fakt nebavi. ()

Empire

Zde jsou vidět první známky symptomu zvaný pokračování....scénář už není tak dobrý jako u předchozích dílů, tímto dílem šla sága Vetřelců víceméně po stránce kvality dolu. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?