Torgal

Mojím najobľúbenejším dielom série je dvojka a preto je mojím najmenej obľúbeným dielom trojka. Happyend z predchádzajúcej časti je brutálne zničený a namiesto akcie a atmosféry strachu nastupuje Fincherovská depresia napĺňajúca celý film. Sympatických postáv je tu málo a keď už si na nejakú zvyknete, tak nečakane zomrie, pocit zmaru a bezmocnosti je všadeprítomný. Musím uznať že celé je to natočené bravúrne a sérii tento film nerobí hanbu, no mne viac sedí iný štýl. 7+/10 ()

Dimo

Každý režisér Vetřelcovské série dal svému dílu otisk svého rukopisu. Trojka nabízé neuvěřitelné množství tíživé, depresivní a beznadějné atmosféry tak hutně, že deprese se na vás při sledování snadno nalepí. Temné a smutné už od začátku. Dvojka končí tak nadějně a hned na začátku třetího pokračování sprcha ledová. Člověk by pro Rebeccu "Newt" i slzu uronil. K dokonalosti dovedená temná atmosféra. Skvělé, napínavé a precizní. ()

Joeey

Myslím, že trojka není úplně jiná než předchozí díly. Vetřelec je i při třetím setkání stále děsivý a třeba ve srovnání s jedničkou jsem zde ocenil, že úvod není ve znamení přehlídky kosmických lodí... Ve filmu je zajímavá psychologie postav, možná až prvky thrilleru (hororový žánr však stále převažuje!) a celý film je velice depresivní. Co se týče triků a efektů, zaujal mě rozhovor Ripleyové s porouchaným Bishopem; no a ta kamera v těch tunelech (jak píše POMO) je vážně skvostná! ()

Barak

(SE) Taky jste byli tak "paf", když se v SE verzi, která je mimojiné opravdu výrazně pozměněna, vetřelec vyklubal z krávy, přičemž po psovi se slehla zem? Ale nechme to plavat - verze jako verze, všechny jsou super. Fincher dostal do ruky na první pohled dost nudnou podívanou - vězni, žádné zbraně, jeden vetřelec na mimořádně velký prostor.. nicméně vykouzlil velmi vydařené pokračování, s ještě tíživější atmosférou, než má Ridleyho prvotina. Hnusně zamořené prostředí, drsní chlapy plní strachu, Ripleyová bez vlasů vypadá opravdu chlapácky, vetřelec je občas až moc digitální (ale to zas tak nevadí), pak tu jsou ty pohledy z první osoby - v tomto případě vetřelce -, a když za někým utíká.. fakt super. O kapánek horší, ale furt je to bomba.... 9.5/10 (Spoiler) (Když Ripleyová v závěru skočí, tak nemá díru v hrudi, což dává mnohem větší smysl u čtyřky) ()

chaotic

První digitální vetřelec se po technické stránce nepovedl, to je neodiskutovatelné. Záběry měli udělat všechny ručně s modelem a ne využívat přelomovou PC techniku. Ale kvality filmu to nikterak extra nesnížilo (člověk rychle zapomene špatné věci). Po předchozích dvou Vetřelcích, kdy je jeden laděn do komorního hororu, druhý do velkého "akčňáku" zde přichází třetí a světe div se zase jiný kousek :) Přestože je u mne na stejné hranici jako díl první, rozhodně mi však sedl o dost lépe. Pánbíčkářská sebranka odpadu vesmíru, ve zcela opuštěné důlní rafinérii bez technických vymožeností se zbraňovou výbavou na úrovni řezníka? To se jen tak nevidí. Taky změna chování a smíření Ripleyové, kdy je jí jasné, že života bez vetřelce se již nedočká dává filmu nový rozměr. Snad jen menší výtku bych měl k závěrečnému pobíhání. Rozhodně je to zase jiné, zase dobré a nádherná ukázka toho, jak dělat pokračování která fungují. ()

Grimlok

Ach jo, šedej průměr. Efekty nic moc. Když vetřelec běžel, tak jsem se skoro smál. Ale nakonec všechno dobře dopadlo, vetřelce zabili (efektním způsobem) a Ripleyová pro jistotu zabila sama sebe a svého "synáčka" vzala s sebou. ()

Shona

Třetí díl vetřelecké ságy, potřetí jiný režisér, potřetí skvělá Ripleyová a potřetí výborný film. Trojka není tak dobrá jako předchozí díly, ale není se co divit, protože Fincher měl laťku nasazenou proklatě vysoko. Škoda jen, že nemohl na filmu pracovat tak, jak si představoval. Fincherova typická depka z filmu sálá na každém kroku a práce s kamerou při závěrečné honičce v tunelech je perfektní. Musím však souhlasit s tím, že vetřelec mi přijde v některých chvílích až moc ,,počítačový". ()

Fat'Fatal

Nový alien (takzvaný Runner), všude vyholená Ripley, pětadvacet beznadějných vězňů a depresivní taktovka režiséra Davida Finchera. Výborný film. Nejlepší byla naháněná s alienem a taky když se "klubal" z krávy. A ten konec mě dostal (tedy poprvé). Je škoda, že nepřežil Hicks ze dvojky, ale aspoň tu byl chvilku Bishop. // Update 4. 8. 2023: Film zestárl opravdu dost. Poměrně dlouhou dobu se tu nic neděje a některé pasáže jsem se vyloženě nudil. // EN, CZ SUB ()

KOOHA

Hodně na tento film myslím, hodně toho ve mně nechal. Po hororové stránce perfektní zážitek a konec filmu myslím vzdává holt předešlým dílům. Na druhou stranu musím říct, že filmy tohoto typu nesnáším a děsím se představy, že bych vydržel na něj koukat znova. Vetřelec tím ve mě skončil u druhého poračování. ()

gp_one

Nejhorší díl mé milované vetřelovské ságy (nepočítám-li ten pokus o znovuvzkříšení), kde jedinným hercem v hlavní roli je pro mne onen vetřelec H.R.Gigera. Zároveň nejhorší film Davida Finchera. Dal tomu filmu svůj nepopsatelný rukopis, ale na vetřelce prostě sahat neměl. ()

desolator6

Trojka prišla proste medzi divákov bez žiadneho nápadu. Tešil som sa na niečo nové, ale ono to neprišlo. Okopírovaná jednotka, len Alien bol vytvorení cez PC. Kedže je aj štvorka, smrť Ripleyovej sa ma vôbec nedotkla. ()

darkreider

Tretí režisér, tretí Votrelec, každý iný. Ponuro a depresívne, ale šlo by aj viac. Fincher to má v krvi, takže kvalita v celku zaručená. ()

Mr.FreeZer

Třetí vetřelec si stále drží svou kvalitu a není důvod proč se s tímto dílem znepokojovat. Perfektní závěr a uzavření trilogie, kterou natočili páni režiséři (Scott, Cameron a Fincher). ()

kuces

Atmosféra drží tento film nad vodou. Hrátky na honěnou mi přišly prostě trapné a animovaný vetřelec bohužel uškodil taky... ()

Kingjiri

I přesto, že za trojkou vetřelce stojí bezesporu schopný režisér, nepodařilo se stoprocentně navázat na fenomenální předchozí dva díly. Vetřelec trojka ztratil dvě velmi důležité věci - skvělou atmosféru z jedničky a skvělou dávku akce z druhého dílu. Scénář není úplně špatný, ale místy je děj vcelku nudný, hlavně při filozofování ve věznici. Škoda, že trojku ještě nenatočil James Cameron, myslím, že by to bylo úplně o něčem jiném. I tak ale jde o slušnou podívanou, která si zaslouží čtyři slabší hvězdy. ()

Pekisan

Z prvych troch Votrelcov je to jednoznacne najslabsi diel. Je jasne vidiet Fincherovu uchylnu klaustrofobne depresivnu viziu lenze niekto alebo nieco mu ju zabranilo dotiahnut do konca. Alebo proste sa mu len nechcelo. To plus nie velmi uspesne zdigitalizovany votrelec, ktory vyzera daleko horsie nez jeho o 13 rokov starsi bratranec z prveho dielu, a cele to straca na atmosfere. ()

Stíba

Je to stále působivé, ale bojím se, že už z větší části jen díky návaznosti na předchozí díly. Atmosféra je hutnější jen místy a ve věznici už to zkrátka není to, co to bylo v jedničce a především v dokonalé dvojce. Vše ale drží dobře pohromadě a Sigourney Weaver je opět tím správným lepidlem. ()

AxelWers

Film v prvom rade ťaží z úspechov prvých dvoch filmov a je vlastne pokračovaním deja, ktorý tak dopĺňa o nové udalosti. Síce už to nie je taká "řezba" ako predtým, ale pre fanúšikov tejto série viac menej povinnosť. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?