MaedhRos

Velice silné 4/5. Hodnocen Assembly Cut. (Kinoverze by byla za dost neoslnivé 3 hvězdičky z 5 a nemyslím, že se na ni ještě někdy podívám.) ()

dr.horrible

[SE] Tak prvýkrát som bral Votrelca kriticky. Režisérsky zostrih je iný, jak film, čo poznáme z tv; viac pri ňom vyniknú slabiny kinoverzie - to ustrihávanie dialógov v polovici, prípadne strihnutie od polovice. Viac priestoru pre budovanie atmosféry depresie, viac pre postavy (toto zrovna je rozporuplný krok, sem tam bolo strihanie aj správne). A je to poznať hlavne odkedy Ripleyová zistí, čo jej rastie v hrudníku, až po záver. Takisto finálna naháňačka pôsobí inak, keď na ňu čakáte cez dve hodiny. A úplne najviac sa mi pozdáva tá malá zmena pri skoku do kotla. Celkovo je ale pôvodný film nenávidený i tak neprávom. Už len pre to, ako málo bolo v 90.kach podobných temných hororov. A to monštrum je skrátka bezkonkurenčné. ()

Legas

Původně jsem dal trojce jen 3 hvězdičky, ale po shlédnutí rozšířené verze z DVD Alien Quadrilogy měním názor. Trojka utrpěla špatným střihem, nová verze ovšem mnohé vylepšuje. Jedná se o docela komorní příběh s decentní lovestory - takovou psychologickou verzi jedničky. ()

InJo

Po vynikajících prvních dvou dílech očividný (ačkoli určitě ne propastný!) kvalitativní pokles. Ovšem neoddiskutovatelnou výhrou trojky je režie debutujícího Davida Finchera, který filmu "šlehnul" řádnou dávku svojí typické sugestivní deprese. Díky třetímu Vetřelci se tak v Hollywoodu prosadil jeden z nejlepších a nejspolehlivějších režisérů posledních dvaceti let. 80 % ()

Šakal

Do třetice všeho dobrého? „Stejné a přece tak jiné“. Po tísnivě-mrazivé jedničce R. Scotta a následném akčním nářezu J. Camerona, přichází David Fincher a jeho (temně) atmosferická trojka. Je tu však ještě další podstatná novinka. Zatímco v předešlých dílech hlavní hrdinové na svoji obranu používali rotační kulomety resp. plamenomety, na planetě Fiorina 161 zdejší muklové disponují tak max mopem popř. nožem a(nebo) sekerou a protože (jak zpívají Kabáti) „v zimě tu dlouhý noci jsou a tuhej mráz“, krátí si zdejší „vizionáři“ (meditace už na sexuální abstinenci nezabírá) volnou chvíli hrou na schovávanou . Skýtá to však jisté nevýhody. Zdejší (zubatá) potvůrka nezná resp. nectí pravidla hry, tj., že „před a za pikolou“ nikdo nesmí stát a především umí rychle přejít do protiútoku a tak se může lehce stát, že než jeden stačí odříkat otčenáš, je „zapikán“ do bezvědomí. Zvlášť, když se následně symaptické zvířátko konečně SPOILER rozehřeje do provozní teploty, přilitím vody do ohně resp. olova. Co funguje spolehlivě, je ta tolik (pro Finchera typická) ponurá atmosféra bezvýchodnosti. (Btw, nějak si nedokážu Davida představit, jak točí obyčejnou romantickou komedii. Mám neodbytný pocit, že i v tomto případě by nějakého toho „kostlivce“ v podobě vyšinutého bratříčka něvěsty ze skříně resp. psychiatrické léčebny vytáhnul). Proč si ale stěžovat, když to na člověka (stále) platí. S osobním dovětkem na závěr. Nepřidám se ke zdejším (většinovým) komentářům, že se jedná o nedůstojné (zbytečné) pokračování. (To včetně následného (oddechového) vzkříšení J. P. Jeuneta). Jako někdo, kdo si dal celou (Blu-ray) anthology v rychlém sledu za sebou, si to (troufám si tvrdit) můžu dovolit. A hlavně....potom přišel vizionář Ridley se svojí „filozofickou rozprávkou“ a definitivně? poslal sérii k šípku resp. stvořiteli. Působivě-atmosferických (i s přispěním „čarujícího“ Alexe Thompsona) 79% a kdoví čeho všeho bychom se dočkali, pokud by Davida nedrželo studio tak „na uzdě“ a návdavkem měl k dispozici o poznání větší rozpočet. A nic na tom nemění ani skutečnost, že člověk lehce nabyde dojmu, že David by si (snad) i vystačil bez stěžejní zubaté potvůrky :-) Viděna kino verze i director’s cut. ()

HoneyBunny

Po čtyřce nejhorší z vetřelovské série, postrádající kouzlo předchozích dvou dílů. Umění akčního filmu rozhodně není v tom, že necháte vyvraždit všechny hrdiny. ()

Jordan

ako debut veľmi dobré. fincher už pri prvom projekte ukázal zúbky. skrátil by som to ale o pol hodinu - v závere to už trochu stráca tempo. inak to má naozaj temnú väzenskú atmosféru, dobrú výpravu i cast a sigourney vyholená hlava aj krvavé očko celkom idú, je to tiež jedna z tých, ktoré "starnú do krásy" (=dozrievajú). i bez zbraní akčné a dynamické - a v "scenári" sa do série Votrelec v tomto dieli dostáva aj náboženská subtéma stovriteľstva, s ktorou sa potom pohráva resurection a najmä o veľa rokov neskôr "prequel". ()

Anderton

Ja som to tuším svojho času ani nedopozeral, nepamätám si dej ale pamätám si, že to bolo ďaleko slabšie ako jeho predchodcovia. Toto nebola vhodná látka pre Finchera. Keď to dajú zase v telke tak si to pozornejšie pozriem a ohodnotím podrobnejšie. Nove postrehy po 10 rokoch: Tak obavy plynúce z kontroverzných reakcií na Fincherov debut sa na konci temer rozplynuli, možno práve kvôli menším očakávaniam. Deklarované zásahy štúdia sa neprejavili ani zďaleka tak negatívne, ako by fanúšik série čakal. Dočkali sme sa prvý krát akcie z pohľadu votrelcov, šokujúceho záveru, vzdávajúcemu hold T2, a aj tá atmosféra je veľmi slušná. Myšlienkovo už nebolo príliš kam ísť, ale zasadenie medzi ľudskú lúzu, ktorá je často krát horšia ako zvieratá, tiež niečo do série priniesla. Výrazným plusom je absencia strelných zbraní! ()

francis

Jsem velkej fanoušek vetřelčí série a mám hodně rád všecky díly (obzvlášť prodloužený verze ze speciální edice), ovšem když bych si měl vybrat jeden nejoblíbenější, byla by to asi trojka; samozřejmě uznávám, že bez předchozích dílů by to nebylo ono. Proč trojka? Zatímco v prvních dvou dílech byly postavy víceméně jen hláškující figurky (ne že by to nějak vadilo), ve Fincherově příspěvku je to (částečně) jinak - scénář je tentokrát z verbálního hlediska opravdu inteligentní, používanej jazyk na úrovni, každá z postav má svůj vlastní způsob mluvy... což je z mýho pohledu příjemná změna. Jinak filmu nemám co vytknout - atmosféra je napjatá jako v předchozích dílech, navíc Vetřelec je snad ještě nebezpečnější (protože rychlejší a pohyblivější) než v jedničce - vůbec ta změna v jeho fyziognomii mě bavila. Navíc Fincherův charakteristickej styl při vytváření prostředí je znát - celou dobu je ve filmu mizerný "počasí". ()

Frajer42 odpad!

Jediné co je tu lepší než v předchozích dílech je provedení vetřelce. Režisér už se nebojí ho častěji ukazovat. Díl jako celek je však o mnoho řádů horší než první dva. Sigourney Weaver je s novým hairstylem ještě hnusnější než dříve. Herecky je to absolutně debilní a nesympatické. A to se neodvažuji mluvit o samotném příběhu, který tvoří vrcholný stupeň debilismu. Vetřelec zkrátka nikdy nebyl, není a velmi pravděpodobně nikdy nebude mým šálkem kávy. Většina filmu pronuděná. Nemohu jinak než čistý odpad! ()

boshke

Po slabší dvojce se stovkami vetřelců a spoustou munice se vracíme ke kořenům, kdy máme opět jednu mimozemskou potvoru ve ventilaci a bezbrannou posádku. A tak se mi to zamlouvá mnohem více. K nějakým věcem bych měl výhrady, ale celkově to na mne působí dobrým dojmem, který ještě vylepšuje povedený konec. Mimochodem by mne zajímalo, jakým způsobem dostanou prokazatelně mrtvou Ripley do čtvrtého dílu... 70% ()

Kothy

Fincherovo pokračování je o něco slabší. Tentokrát Vetřelec ohrožuje trestaneckou kolonii, kde Ripleyová ztroskotá. Kvůli vším ji ostříhají nakrátko. Musí spojit síly s vězni a společně porazit Vetřelce. Závěrečná honička v těch tunelech mi přišla dost nepřehledná. Konec je ve stylu Terminátora. Jo a hraje tu Tywin z GoT. :) ()

Spinosaurus odpad!

Bože mě netrestej!!! Proč 71%? Co se vám na tom líbí? Možná bych ty dvě hvězdičky dal,ale tak vysoké hodnocení?! Dolů na 40% minimálně. ()

AllShallFall

Určitě je to výborné pokračování. Sice malinko slabší, ale přesto dokonalé. Soundtrack je perfektní a skvěle navazující na předchozí díl, stejně jako děj. Akorát mi není jasné, jak se dostalo to vejce na palubu?... To není nikde vysvětlené a je to záhada. Atmosféra je taková více depresivní než děsivá. Boj proti vetřelci beze zbraní, byl také zvláštní nápad. To ale na kvalitě neubralo. Spíše si myslím, že přidalo. Dalo to tomu nový rozměr. Škoda však toho konce. Nečekal jsem, že Ripleyovou necháme takhle zemřít. Pokračování se pak nese v jiném duchu. Každopádně režisér Fincher má obrovský talent. A zde ho plně využil. ()

swamp

Po prvních dvou dílech bylo asi těžké rozumně navázat, a i když se režie chytil Fincher, nebyl to ten pravý šálek kávy pro mě. ()

predators

O několik řádů horší, než oba předchozí díly. Chybí především atmosféra bezvýchodné situace, kterou se starší bratříčci honosí. Navíc je vám každý z vězňů totálně ukradený, takže jejich "porcování" pouze vstřebáváte a čekáte, co se bude dít dál. A ono stále nic... Vetřelcům se také zachtělo digitálních technologií a to, co vzniklo, je pouze něco stříbrno černo lesklé a vůbec se nedivím, že si to Sigourney spletla s potrubím :-) Takže radím, tento díl nebrat... :-( 50% ()

nash.

Jedna z nejdepresivnějších scifáren devadesátých let. Výborná atmosféra, temná beznaděj, napětí... poněkud překvapivá skutečnoswtí, že samotný vetřelec je zcela zbytnou rekvizitou... a scéna pitvy Newt patří k nejsilnějším filmovým momentům posledních dvaceti let. ()

PetrPan

Depresivní atmosféra, beznaděj a strach....třetí Vetřelec z dílny Davida Finchera opět drží vysoko nastavenou laťku kvality předešlými díly série. Opět jsou lidé v tenatech daleko silnějšího predátora a tentokrát musí využít pouze své vynalézavosti, aby mimozemského zabijáka zničili, celý děj se totiž odehrává na planetě s kolonií trestanců, kde nejsou žádné zbraně. Mírnou vadou na kráse jsou efekty, animační prostřihy pohybujícího se Vetřelce jsou až příliš průhledné.... ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?