V ulicích New Yorku se na hranici zákona snaží balancovat dva neohrožení, ale velmi drsní policisté Danson a Highsmith. Zná je už celé město, jedni jimi pohrdají, jiní je obdivují. Jejich pravým opakem jsou kolegové Terry Hoitz a Allen Gamble, kteří se ale kvůli papírování do ulic prakticky nedostanou. Oba se stávají terčem každodenních posměšků a všichni jimi otevřeně opovrhují. Když během policejní akce Danson a Highsmith tragicky umírají, rozhodne se Terry, že je s Allenem nahradí. Terry se zbraní v ruce přinutí Allena, aby vstal od psacího stolu a vyrazil s ním do akce. Krátce poté dojde k přestřelce mezi překupníky kokainu. Terry Allena vyprovokuje k riskantní jízdě, a tak se Allen vřítí na místo činu, rozmetá zabavený kokain a přejede tělo zastřeleného překupníka. A na problémy je hned zaděláno... (TV Nova)

Mikita

Nebylo to až tak blbé, jak jsem čekala. Dokud vše zůstalo v ironizující a parodizující rovině, bavila jsem se. Pak vše tak nějak začlo ztrácet dech a člověk nemá pocit, že by si měl film stopnout, když si jde pro pivo..... 55% Ale není to špatné, kontrast Willa Ferrella a Marka Wahlberga byl opravdu odzbrojující. Dobrá volba. Cameo role Jackson-Johnson se jistě tímto zapíše do filmové historie a možná se dočká ocenění jako "kultovní". ()

Desperado

Adam McKay si spoločne s Ferrellom pomaly ale isto vytvárajú svoj trademark novodobej americkej zábavy. Komédie v ich podaní nie sú rozhodne pre všetkých, a to nevyvráti ani fakt, že The Other Guys boli kasovým trhákom tohto leta v zámorí. Ich najnovší počin vyvolával vysoké očakávania , či už z traileru alebo hojným počtom zaujímavých a zvučných hercov. Aby som však bol úprimný a objektívny, mnohí budú sklamaní, ja však tradične nie som. Mckayov konverzačný a absurdný humor, okorenený aj dávkou čierneho aj s troškou perverzností je mi čím ďalej, tým viac po chuti, no ako som už spomínal, obávam sa, že sa väčšine nezavďačí. Aj čiastočne namlsaným úvodom, kde superakčná hviezdna dvojka rámuje všetko naokolo a hláškuje ostošesť, ktorý trvá zhruba 15 minút, sa masový divák môže cítiť okradnutý, nakoľko ďalšie minuty budú tráviť v spoločnosti nesúrodej hlavnej dvojky, ktorí sú viacmenej užvanení. "Šťastný blbec" Ferrell s "večne nasrdeným lúzrom" Wahlbergom sú slušná dvojka, ktorým to celkom klape, záporák Ray Stevenson však bol nevýrazný až bieda a Coogan pri toľkých hereckých matadoroch zúfalo nevyužitý ako nerozbalený kondóm po sexe. Mne to však neprekážalo, bavil som sa nielen vďaka dobre vypointovanými vtipnými dialógmi s množstvom skrytých popkultúrnych narážok, ale aj vďaka dobre natočným akčným scénam a vtipne vybranej hudbe. Jednoducho, je to kravina, ktorej hlavnou devízou je to, že tvorcovia sú si plne vedomí, že točia kravinu, ktorú sa snažia povzniesť na vyhranenú zábavu. To je ten tradičný trademark dvojky McKay-Ferrell. ()

MATADOR

Mírné zklamáníčko, ale to se dalo čekat, jelikož v dnešní době natočit akční komedii, která by chytla za koule, není lehké. Obdivuji, že se o to ale spousta tvůrců neustále snaží a i když mají kvalitní nápady, ve výsledku sice vyzní vtipně, ale za pár minut už ani nevíte, že se nějaký vtip vyskytl, natož jaký. Benga v záloze mají ultracool obsazení, které kecá hlody o stošest, našláplý soundtrack, ale všechno tohle podkopává nevýrazný scénář, který se ztrácí i v takové jednoduchosti, jako je "vykradení účtu", na kterém to celé stojí a že to je extrémně chatrné musí být každému jasné už od prvních okamžiků. A tak jsem se na to těšil, ale průměr se k tomu hodí, typická jednohubka na večer. Marně čekám na nějakou fakt dobrou akční komedii ala Lethal Weapon. ()

dr.Orlok

Potenciál, který se skýtal ve hvězdném obsazení, zůstal z velké části nevyužit. Jednou z největší vad je nevtipný( často až nepříjemný) Mark Wahlberg. Možná, že se tvůrci snažili smazání nějaké herecké škatulky, ale na rozdíl od Johna C.Reillyho (který byl s Ferrellem ve 'Step Brothers' naprosto geniální) se jim to nepovedlo. Myslím, že nikoho nepřekvapím, když prozradím, že černošské badass duo The Rock+Samuel L. Jackson vyklídí prostor poměrně záhy.Film obsahuje,trochu překvapivě (ale proč by neměli komedie reflektovat závažná společenská témata? ), také kritiku současné finační situace (viz. tabulky u závěrečných titulků). I tak tu lze nalézt vtipné scény, jako vyznání lásky a sdělování sexuálních fantazíí přes babičku, bohužel však komediální jízda od tvůrčího dua McKay/Ferrell se tady nekoná. ()

Thomassi

Já jsem od Other Guys čekal nadupanou akci plnou policajtskýho humoru. A tím, že jsem se na to tolik těšil a čekal nemožné, jsem si ten film užil, ale ne tak, jak jsem si představoval. A musím to říct, čekal jsem mnohem víc. A je to především absencí nějaké akce. Neříkam, že tam akce není, ale prostě na dvouhodinovej film je jí tam málo. Prvních deset minut mě neskutečně nabudily, jak správná dvojka The Rock a Jackson drtí všechno kolem sebe, a pak skočí z desetipatrové budovy a rozplácnou se o zem. Jenže potom se to strašně vleče a pořádná akce nastává zase až půl hodiny před koncem. Aspoň, když už se nic neděje, duo Wahlberg a Ferrell melou pantem a melou. A občas se člověk solidně zasměje. Zvlášť po titulcích, kde následuje asi tříminutovej shot, jak Wahlberg povídá vtípek, u kterého jsem se válel na zemi:-) Takže když to vezmu kolem a kolem, Other Guys jsou akční jízdou, kde se více kecá, ale i to kecání může být zábavné. Kdyby to bylo o takových dvacet minut kratší, dal bych 4*, takhle to je "jen" 65%. ()

PogoJoe

Originální dvojice tohohle buddy movie je jeho největším kladem. Film dokáže překvapit a i když je zde pár věcí, které mně až vadily, celkově vítězí originální ráz, zajímavé nápady a úsměvný charakter, provázející celý film. Smát se až za uši popadat asi nebudete, ale usmívat, to ano. ()

Derek

will ferrell is back... land of lost nevysiel ale tymto filmom si will napravil u mna reputaciu... humor ide v tradicnom ferrellovskom style to je absurdita dotiahnuta k maximu a este dalej (bitka na pohrebe bola genialna), svete cuduj sa wahlbergovi to ide a preukazal komedialny talent (ako uz aj v happening:-) ked bol vtipny)... dej je jednoduchy a sluzi len ako zastierka k roznym scenkam a par dobrym running joke-om (TLC referencie, homeless groupensex, ferrellov sex-appeal)... slusny guilty pleasure a hlavne nie prehnana stopaz coho sa mckay obcas dopusta... ()

m@rz

Hodně ujetá komedie. I kdyby byla jen z poloviny tak ujetá, tak je pořád ještě dost ujetá. Ale svým způsobem se mi líbila. ()

FilmFan24

Kdepak se stala chyba? Nic není jak se zdá. Dobré obsazení se potkalo ve filmu, kde to nějak nefunguje. Skvělé situace se střídají ze scénkami málem jako z céčkových filmů či podprůměrných komedií kde suchý humor ve výsledku působí strašně křečovitě a jaksi nepatřičně. Nevadilo by že akce je až na druhém ne-li na třetím místě, ale docela mě zamrzelo, že slibně našlápnutý a velice akční začátek s výborně hláškujícím The Rockem a Samuelem Jacksonem se jaksi nedočkal hodného následování...Neslané a nemastné zklamání. ()

AffectedFace odpad!

Znáte to, přijdete domů z práce, ve které jste se jenom flákali, pohádali se s šéfovou, protože tak to prostě chodí a na oplátku aby vás nevyhodila se jí snažíte vydrápat filcky z její mamutí kundy.. Poté si zapnete televizi a chcete se podívat na nějaký vzrušivý film, tak si tak přepínáte programy a říkáte si, hlavně ať nenarazím na tu Novu plnou sraček a Ládi Hrušky, a najednou, přišel okamžik pravdy, svírající se koule v pyžamu, koláče v podpaží a vy jenom vidíte N.O.V.A a říkáte si, a je to v píči, můj život už nikdy nebude jako dřív, poté z nutnosti musíte jít do šatníku vytáhnout svůj neoprén, rychle ho na sebe navlíknout, aby jste si náhodou nenamočili svoje tlusté tělo do hoven, které to na vás vyplodí, tak se tak koukáte na tu reklamu, a přitom se bojíte zmáčknout tlačítko "informace". Po deseti minutové reklamě a vašeho marného čekání na začátek filmu se vám chce srát, nejspíše to bude tím mekáčem, který jste sežrali cestou domu, protože si neumíte uvařit.. Jdete se tedy vysrat a cestou zpátky trpíte křečemi a bolestí.. Poté, když usednete zpátky k televizi, najednou vidíte a hele Mark Wahlberg, to bude určitě pecka, toho mám kurva moc rád! Po první půl hodině usínáte nudou a říkáte si, proč jsem se na to radši nevysral, celý den dřu v práci jako kurva na zastávce u Teska, a teď tu trpím zas? Pořád dokola si říkáte, já tomu filmu ještě tu šanci dám, on mě určitě nezklame... Hovno! Stálo to totálně za píču, a od začátku jsem měl vědět, že si na lepší filmy Nova nemůže koupit práva... Ten Adam McGay se nám pěkně předvedl.. ()

Colonist

Buddy movie, který nepřináší absolutně nic nového. Celý film na mě působil, jako kdyby byl narychlo spíchnutý horkou jehlou. Vtipy fungují napůl, občas se objeví nějaký dobrý (překvapivě díky Willu Ferrellovi), ale po většinu času je to jen nevtipná nuda. Scénář až na výjimky postrádá jakékoliv originální nápady a po dějové stránce hodně pokulhává. Ústřední dvojka měla skrytý potenciál, ale jak už jsem říkal, scénárista si s tím nevěděl rady. Poldové (Cop Out) ze začátku roku se mi líbili mnohem víc. Sice místy balancovali na hraně trapnosti, ale měli spád a hodně jsem se u nich nasmál. U The Other Guys mi těch 107 minut přišlo pekelně dlouhých... ()

TominoLa

Traileru bych s chutí napálil 4*. Ten jsem si skvěle užil. Bohužel ve filmu už nepůsobí ani ty vtípky z traileru a celé je to jen velká nuda. ()

Skip

Ona je to v podstatě ptákovina, ale musím poctivě přiznat, že jsem se docela dobře bavil. Některé vtipy jsou slabší, ale těch dobrých je tam víc a přes nějaká ta hluchá místa jsem se vcelku lehce přenesl. ()

Dont

Největší problém téhle komedie je, že se až příliš často snaží být vtipná, ale není. Zejména některé pasáže o partnerském soužití obou hlavních „hrdinů“ evokovaly spíše trapné pocity než výbuchy smíchu. Ale bylo tam i dost povedených fórků, pro mě byl vrcholem Faceback. ;-) Celkově je to někde na pomezí dvou a tří hvězd. Když přihlédnu k žánru (akční bláznivá komedie) a trochu přivřu oči, tak ty tři hvězdy dám. ()

Fanucci

Will Ferrell tento film zachraňuje a povyšuje do nadprůměru. Řada scén s ním mne naprosto dostala - asi nejvíc jeho pasák na střední:-) Samotná zápletka je naprosto zbytečná...tu nemá cenu vůbec rozebírat, protože ve filmu hraje podružnou roli. Klíčem je Ferrell. Jestli toho člověka nemáte rádi (asi tak jako já nemám rád Sandlera), tak si tento film ani nepouštějte. Rozkopete monitor/TV. Jde jednoznačně o one-man-show. Z mého pohledu povedenou:-) ()

Dubro

Kto očakáva šialenú akčnú jazdu, akú počas prvých minút predvádza J&J, ten utrie hubu aj nos. Kto to nevzdá, toho Marky Mark s Vilkom buď prekvapia alebo sklamú, alebo mu striedanie zlých, dobrých a vynikajúcich scénok tejto nesúrodej dvojice privodí žalúdočné problémy. Aj keď je to celé o slabo pozliepaných scénkach, rozhodne sa film pozrieť oplatí, hlavne pre spôsob nasnímania neuveriteľnej kalby v bare. ()

Mickalle

Uvažoval jsem i o 1*... Půlku herců co zde hraje- zbožňuju,ale tohle fakt nééé,trapný trapný,trapný,trapný a jednou vtipný. ()

Eldrick

Komedie roku. Naprostá smršť absurdního humoru. Doporučuju vydržet do závěrečných titulků. Vtip o rozmrdaný kachně stojí za to. ()

Huntelaar

Mě to prostě neskutečně bavilo, a to i přesto, že souhlasím s názorem o shitovosti děje. Ale když ten Ferrellův byrokratický lamač srdcí nevinných panen je božan. Ta poloha té postavy na hranici debila-naivky-puntičkáře a fanouška Toyoty Prius pro mě byla neskutečně nevyzpytatelná a tím zábavná, když se k tomu občas přidal Mark, Michael a ti Dva magoři na začátku, nadprůměrné hodnocení není problémem. ()

Vessper

Americký humor nemám rád. Ale tady mi ani v nejmenším nevadil, ba naopak jsem se slušně bavil. Ferrellovy prohozy, krasná Eva Mendes i hloupy S. L. Jackson maji něco do sebe. Dobře příběh nebyl brilantní, ale komu to vadí? 70% ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)