V ulicích New Yorku se na hranici zákona snaží balancovat dva neohrožení, ale velmi drsní policisté Danson a Highsmith. Zná je už celé město, jedni jimi pohrdají, jiní je obdivují. Jejich pravým opakem jsou kolegové Terry Hoitz a Allen Gamble, kteří se ale kvůli papírování do ulic prakticky nedostanou. Oba se stávají terčem každodenních posměšků a všichni jimi otevřeně opovrhují. Když během policejní akce Danson a Highsmith tragicky umírají, rozhodne se Terry, že je s Allenem nahradí. Terry se zbraní v ruce přinutí Allena, aby vstal od psacího stolu a vyrazil s ním do akce. Krátce poté dojde k přestřelce mezi překupníky kokainu. Terry Allena vyprovokuje k riskantní jízdě, a tak se Allen vřítí na místo činu, rozmetá zabavený kokain a přejede tělo zastřeleného překupníka. A na problémy je hned zaděláno... (TV Nova)

Praxis

Roztomilá číčovinka pro všechny náctileté. Zezačátku skutečná bomba, hláškující cameo role Johnsona a Jacksona spolu s nejdementnější smrtí v historii filmu. S nástupem Wahlberga a Ferrella se to výrazně zpomalí do ukecané komedie, kdy se vlastně skoro vůbec nic neděje, jenom si hlavní duo povídá a povídá a povídá a do toho se jenom náznakem projeví jakýsi nádech děje. Špičkování a zběsilé cezení ultrachobotnatých hlášek se postupně stává čim dál více otravnější a v druhé polovině filmu už začnete uřvaného Wahlberga nenávidět. Ještě že je tam Ferrell a jeho neuvěřitelná žena Eva Mendes, která tam přiznejme si, byla opět jenom pro ty kozy :-) Celkový dojem bohužel na čtyři hvězdy není ani náhodou, sráží to neexistence děje, upištěný a afektovaný Wahlberg, kterému jsem to jeho herectví teda vůbec nežral a celkově přílišné pitvoření a křečovitý humor, kterému se místy zasmějete, ale postupem času spíše procedíte kyselé obličeje. 60% Shlédnuto při ČSFD projekci 22.11.2010 ()

javak810i

The Other Guys... co o tomhle filmu napsat. No, viděl jsem tedy unrated verzi, která je zhruba o 15 minut delší, než tato. Musím přiznat, že začátek byl velmi slibný - bad-ass akční scény s The Rockem a Samuel L. Jacksonem byly (až na roztřepanou kameru) skvělé. Jen škoda, že se tihle dva ve filmu moc dlouho neohřáli. Nedlouho na to totiž nastupuje na scénu hlavní dvojce Ferrell - Wahlberg. Některé scénky a situace jsou opravdu vtipné, jiné celkem nudné a najde se i několik hluchých míst. Každopádně celkově to na mě působí tak půl na půl. Rozhodně se z toho dalo vytlačit víc. Za mě 3*. ()

ArsenalEagle

Prvních 5 minut nejlepších? .. Já se teda smál skoro celou dobu, ale asi to bylo zapříčeněno mou "veselou" náladou, kdy se mi to opravdu zamlouvalo a sedlo mi to.. :) ()

Popluh

Benga v záloze měly snad všechny předpoklady stát se jednou z komedií letošního roku. Osvědčeného komediálního režiséra, ještě osvědčenější herecké obsazení a hlavně výborné a vtipné trailery, které lákaly na komediální akční jízdu. A ta se bohužel nekoná. Přestože film disponuje opravdu povedenými hereckými výkony a řadou vtipných pasáží, jako celek je prostě rozmělněn do neúnosné 107 minutové pasáže. Klasická a léty prověřená hodina a půl by byla rozhodně lepší a hlavně by jí Benga v záloze stihly zahustit vtipy a (jinak poměrně solidně natočenou) akcí mnohem mnohem lépe. Ve výsledku se tak proti výsledku obrátily i ty trailery, které podle současných zvyků sice neobsahovaly všechny vtipné scénky, ale ty nejpodařenější vesměs ano. Z výsledného filmu se tak stala stará známá a nepříliš populární skládačka scének viděných dříve s přebývající vatou, ze které se tam vyskočí třeba výborný (byť upozaděný) Steve Coogan nebo dvojice pseudo-gangsterů s "lookem" Vincenta a Julese z Pulp fiction. 60 % ()

cervajzik

Parádní začátek se Samuelem L. Jacksonem a Dwaynem Johnsonem postupně "zabije" Will Ferrell v roli natvrdlého detektiva, který je dvě třetiny filmu opravdu nesnesitelný. Také je film příliš dlouhý, určitě by šel trochu sestříhat a přidat mu tím na tempu. Několikrát jsem se pořádně zasmál, například při zpomalovačce v baru, ale takových momentů bylo na téměř dvouhodinový film opravdu málo. ()

O.Peta

70% škoda, že nebylo víc momentů jako skok z 20. patra a tlumočící babča - ty byly geniální. Málo Dwayna Johnsona, ale i tak jsem se dobře pobavil. ()

Riddick77

Ale tak jooo, občas vskutku humor malinko hraničí s trapností, nicméně to mi naprosto vynahradily občasné výbuchy smíchu, kdy některé zářezy jsou vskutku skvostné. Charaktery hlavních hrdinů k sobě opravdu pásnou, plus celý ten humor z amerických stereotypů a klišé je zde mile cítit na každém kroku. A fórky s TLC a houmlesákama v autě. To bude jednou legendární. 6/10! ()

fremy

Celý film je tak pitomý jako je ústřední dvojice Will Ferrell a Mark Wahlberg. Body si u mě získali pár poveedenými žertíky a úvodní scény Samuela L. Jaksona. ()

Macejko

Už si ani nespomeniem, kedy naposledy tu bola komédia, v ktorej by bezchybne fungovalo 99% percent vtipov. The Other Guys toto kritérium spĺňajú. Hlášky, running jokes, jednorázové vtipy... to všetko má svoje miesto a dokonalý účinok. Skutočne slzopudný rehot sa síce nedostavil, ale hlasný smiech áno. A keď sa k tomu ešte pridajú perfektne zohraní a vo svojich úlohách fantastickí Ferrell a Wahlberg, dostanete film, ktorý sa nedá nemilovať. Dúfam v pokračovanie. ()

Her0.89

Sice to není žádný extra pětihvězdičkový super nářez, ale v kině jsem si to náramně užil. Tohle není film, který si pustím někde sám na notebooku a budu čekat, že mě pobaví, ale film, na který si zajdu s někým do kina a bavím se, co hrdlo ráčí. Johnson s Jacksonem nastartují zábavu, kterou Wahlberg s Ferrellem v pohodě dohrají až do konce. Děkuji csfd za projekci a plnému sálu za skvělou atmosféru (za to ta hvězdička navíc)... a už alespoň vím, že je lepší být tuňákem než lvem :D ()

rarak

Na film jsem šel do kina s tím, že se párkrát zasměji, ale jinak to bude pěkná trapárna. K mému milému překvapení to bylo přesně naopak! Ano, jsou zde momenty, které nejsou moc vtipné, ale není to vyloženě hrůza. A pak je tu ten zbytek, který se opravdu povedl (především když jde o parodii na typické hrdinské filmy) a já se královsky bavil. ()

vorheese

Komedie, která se neustále pohybuje na hraně (a logicky pak občas přešlápne). Komedie, která se nesnaží za každou cenu líbit všem a kašle na to, že její konverzační humor bude pro spoustu lidí nestravitelný. Komedie podle mého gusta. ()

sonnak

Opravdu fajn překvápko, Wahlberga už jsem takhle ve formě neviděl hodně dlouho a komediální rovina mu sedne parádně (i když má vlastně natrénováno ze Stalo se). Farrell si zase jednou po odpadu Land of the Lost švihl zábavnou postavu, která se vyvíjí trochu jiným směrem, než by člověk na začátku čekal, což je velký plus. Škoda lehkého, ale přesto znatelného zvolnění tempa a kadence vtipů v druhé polovině, ale jinak fakt pohodová komedie s "lehkým" nádechem parodie. ()

Makky

Šak to je totálna hovadina. Bullshit! No tak dlho som sa nepobavil už fakt strašne dávno. Na plnú hubu som sa smial a hlavne tie ich odjebávačky zo začiatku boli neuveriteľné. Humorná a akčná stránka filmu nemá chybu a je to predsa čo? Akčná komédia, čiže nič viac netreba. Nebyť zopár hluchých miest, dám 5 hviezd. "Hey, no tak, zostaň so mnou, zostaň so mnou. Strácame ho! Strácame ho, on zomiera!" - "Ale nie nie, len odpočívam." ()

gogos

Ve hvězdně obsazeném filmu se nejvíc prosadila dvojice superhero Jackson-Johnson a solidní byl taktéž Keaton. Jinak bída střídá nouzi. Prvních 10 a posledních 10 minut bylo fajn, zbytek filmu stál za houby. Sem tam dobrá hláška, sem tam nějaký lepší moment, ale ve výsledku je to velmi slabý snímek. Málo akční, málo zábavné, navíc celkem slabý příběh... Z tohodle ani sebevětší jména neudělají dobrý film... ()

SarumanKo

Do prvých desiatich minút nezastaviteľný záchvat smiechu (levy vs. tuniaky), do finále desať podobných a všade medzitým priškrtené chechtanie. To sú The Other Guys, komédia, pri ktorej som sa rehotal, ako už dávno nie. V tej neskutočnej náloži humoru a hlášok sa samozrejme blysnú aj trápnosti storočia, ale zakaždým pasujú ku celkovému vyzneniu snímky. Až pri The Other Guys som zistil, že zbožňujem Willa Ferrella a jeho humor je mi veľmi po chuti (a mal by som si od neho pozrieť veci, ktoré mi doteraz unikali). Mark Wahlberg mi navyše po dlhom čase vôbec neprekážal, a i keď je to trochu odvážne tvrdenie, dopĺňal dvojicu výborne a tá buddy-chémia fakt fungovala. Samozrejme v hyperbole, akú dokážu vytvoriť len Ferrel a McKay. Z réžie ani scenára som síce nebol posadený na zadok, ale množstvo fungujúcich vtipov, ktorými film hýri, je fakt ohromné. Možno by som venoval ešte trochu priestoru akčnej línii dvojice Jackson-The Rock, ktorí sa mi zdali celkom nevyužití, ale inak ide o fakt veľké prekvapenie. Fízli zo zálohy by ako akčňák síce nepochodili, no ono ferrellovské blbnutie ich povyšuje na inú úroveň a robí fakt jedinečnými. (85%) ()

blackrain

Od spojení jmen Ferrell a Wahlberg jsem očekávala ještě mnohem víc, než tady oba dva předváděli. Mohli trošku víc přitlačit na pilu a byla bych maximálně spokojená. Ale i takhle je to poměrně originální dvojice. Detektivové Danson a Highsmith byli perfektně obsazení. Škoda, že tady nemohli být delší dobu. Tohle je jednoduchá odpočinková jednohubka na propláchnutí mozkových závitů po náročném dni. ()

kaylin

Neskutečně nabušený úvod, který byl výborný a dal tušit, že by to mohla být paráda. Jenže pak se to nějak zvrtlo. Marky Mark moc nehraje, ale jeho role je prostě taková, která mi sedla. Willa Ferrella jsem v tomhle opravdu jen těžko snesl. A to ho jinak docela můžu. Jinak celkem normální komedie z policejního prostředí, která nemá ten správný drive a ani tak skvělé postavy jako třeba "Starsky a Hutch". ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)