Cukrárna

Rodinný
Česko, 2010, 12 h 26 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Dušan Klein

Scénář:

Jan Míka

Kamera:

Josef Špelda

Naďa Konvalinková, Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Veronika Žilková, Jan Hrušínský, Luba Skořepová, Petra Tenorová, Simona Stašová, Eva Holubová, Jana Šulcová, Jitka Čvančarová, Václav Postránecký (více)

Epizody(13)

Radka Sladká je majitelkou malé cukrárny u hřbitova v Praze. Má čtyři děti: dospívající zamilovanou dceru Ivanku, dva malé rošťáky fotbalisty, malou holčičku a k tomu navrch manžela Františka, kterého zajímá jenom středověk. Je na všechno sama, a tak něco občas zanedbává. Momentálně to vypadá, že bude muset svou cukrárnu pronajmout, aby se mohla naplno věnovat rodině.

Jednoho dne přijde na dort roztomilá trojice důchodkyň: Bláža, Dana a Olga. Když si zákaznice oprávněně stěžují na kvalitu obsluhy i zákusků, netuší ještě nikdo z nich, jak se změní osudy všech čtyř žen po tomto náhodném setkání. Blážina rodina totiž právě odjela na dlouhodobý pobyt v USA a babička, zvyklá starat se o všechno a o všechny, najednou neví, co si počít. Neumí žít se samotou. Svým životním optimismem, energií a elánem strhne Bláža k aktivitě nejen své kamarádky Danu a Olgu, ale rázně vstoupí i do fungování cukrárny a rodiny zoufalé Radky. I v těch nejdramatičtějších situacích vítězí nadhled tří zkušených babiček, které si za všech okolností vědí rady. (Česká televize)

aiv

Včera a předevčírem jsem shlédla celý seriál. Komentář jsem chtěla napsat už včera abych ho nechala uležet, ale nic se nezměnilo. Seriál nudný, Histerická Žílková pořád ječí nebo brečí, Hrušinský se chová jako nudný patron, děti, hlavně dcera neuvěřitelní spratci, a 3 důchodkyně, které řeší jednu blbost za druhou. Dolanský, kterému se až do 8.dílu nechce nic dělat, protivná Stašová, seladon Přeučil no nuda k zbláznění. Korunu tomu dodala Čvančarová, která toužila po Hrušinském. Nevím, zda si režisér myslel, že když vybere známé herce, tak tomu dodá na výši, opak je ale pravdou. Člověk neví, zda má brečet nebo se smát. Od Dušana Kleina jsem čekala více. Jen o 1 více proto, že to nemohu hodit na stejnou výši jako například stupidní seriály jako je Ulice a VKV či Ordinace v Růžové zahradě. Na tenhle seriál se už víckrát nepodívám. ()

Figuska

Na koukaní při vaření dobrý. Přijde mi, že český seriál potřebuje "místo", aby mohl rozvinout děj a plitké osudy postav. Scenárista si najde "krabici" (cukrárna, pojišťovna, nemocnice, ranč, zámek, ordinace, redakce, přehrada, škola apod.) a do ní vsazuje figurky. Zřejmě je to jednodušší a rychlejší. Výsledek je pak většinou povrchní a zachraňují ho už jen staří, ale dobří herci. Bohužel, musí se vždy obsadit i mladší generace, která má velký sklon k přehrávání a vyvolává leda potřebu jim nafackovat. Jinak, ta druhá hvězdička je pro Václava Postráneckého, který to aspoň trošku oživil. ()

conductor

je po prvnim dile,takze jen predbezne.. treba se to jeste rozjede..(sam o tom dost pochybuju). a napada me, jestli nejhorsi kategorie serialu neni prave tzv. rodinny serial..a nejen serial,proste cokoliv rodinneho je podle me pruser..deti to nebavi,dospele taky ne, ovsem je to rodinne,takze se na to MUZE divat cela rodina.. no,kdyz si predstavim, ze by v Cukrarne hrali napr. netalentovani herci (ne vsichni,samozrejme) z Ruzovky, asi bych veceri dlouho neudrzel..i kdyz i takhle mam co delat..prave ona rodinnost a tim padem obrovska podbizivost to dela naprosto nudnym a stupidnim..obavam se, ze pristi dil uz neuvidim.23%.. ()

giacobbe odpad!

Panu Míkovi jsem ochoten posílat procenta ze svého příjmu, jakmile přestane psát scénáře. ... Až budu chtít vidět realitě vzdálený, "dramatický", dějově prázdný seriál, za který byli scénárista i herci placeni od slova .. pak si pustím telenovelu ze španělsky mluvící země. V současném nadbytku českých mýdlových oper je "potřebné" aby i ČT znovu přispěla svou troškou do mlýna ! ()

h.madlenka

První díl nebyl špatný, párkrát jsem se zasmála a začala jsem být zvědavá na pokračování, ale druhý díl už mě bavil o poznání míň... děj se strašně táhne, vtipných okamžiků málo a většina herců je strašně otravná. ()

NSN

Šance pro seniory! Paní Žilkový, coby permanentně otrávený podnikatelce, to zrovna moc nejde, ale když se objevěj na scéně ambiciózní cool senioři, rázem to je všechno jinak! Vesele naivní práce hlavně pro ty dříve narozený s veselou hudbou, která se jim bude líbit. ()

migl odpad!

Je zaujímavé že za komančov sa točili väčšinou skvelé seriály,filmy, a to napriek tomu aká bola tá doba strašne zlá,cenzúrovaná?(ako nám neustále podsúvajú média...). Teraz v dobe "demokracie" sa točí jedno hovno za druhým,herci v súčasnosti a všetci "umelci" mi pripomínajú prostitútky,pôjdu z každým kto zaplatí,hrdosť sa v dnešnej dobe nenosí ()

Peabody

opravuji své původní hodnocení odpadu a dávám jednu hvězdičku za Petru Tenorovou zejména coby modelku v ateliéru. Tato scéna mi prostě unikla, tehdy jsem na to lineárně nekoukal, aby taky a jen rychlopopsuvem projížděl a tohle mi bohužel uniklo. Díky Jirkazzi JInak je to ovšem příšerná sračka mísící herečky jako je paní Janžurová a Štěpánková s neherečkou typu V. Žilkové (vzpomněl jsem si na jinou Míkovinu, Ten svetr si nesvlíkej, ale tam paní Janžurová s mladou Zuzanou Bydžovskou společně ladí jak symfonický orchestr), je tam řada slušných herců, ale casting hlavní manželské dvojice, tedy Jana Hrušínského a zmínění VŽ spolehlivě likviduje jakékoli další možnosti rozvoje, vůbec k sobě nějak nepasují. Míkovina jako scénář je hrozná, zápletky jsou z Listu paní a dívek a režie pana Kleina je prostě nanic, jen rutinní přepis. Básníkům se věnuje, ale seriály mu nějak nesedí. No a ústřední melodie a text je taky vydařený kousek, asi jako cukrovinka z velkovýrobny, mléko sušená syrovátka, tuk z nafty, umělé sladidlo, aromata a barviva rovněž made in Saudská arábie, pravděpodobně chybí jen strojově oddělené drůbeží maso. Brrrrrr. ()

Bajucha

I přes neslavné hodnocení a v celku negativní ohlasy, já za sebe mohu říct, děkuji, přesně to je to, co tu už dlouho chybělo. Uplně normální, pohodový seriál, který je takový rize český a tím pádem i hezký. Řeší se zde běžné životní problémy, které se vesměs vždy řeší zcela obyčejně. Mám pocit, že přesně tak to pan Klein chtěl natočit a přesně tak to i dopadlo a já jsem za to ráda. Bavila jsem se a s nadšením čekala na další díl a ráda se na ně koukám i nadále....neboť život je přeci hořkoslaně cukrový...:-) ()

trollfjord

hned u prvniho dilu mne vyrocilo tisickrat omlete klise v podobe rozjivenych deti. Vydrzel jsem to a vlastne nelituju. Kladem tohoto serialu je zajimave napsany pribeh. Zaporem, vykon Veroniky Zilkove, ktera, jak je u ni zvykem, se tvari pokazde jako by prozivala upornou zacpu. Jan Hrusinsky je vynikajici a stejne tak Vaclav Postranecky. Zaujme take Jan Preucil. Nada Konvalinkova je trosku nudna a pani Stepankova je jako vzdy za damu. ()

Rock4ever odpad!

Zpočátku zábavná záležitost v rámci žánru "guilty pleasure", která se ale s každým dalším dílem mění v absolutně nekoukatelnou a pocitově odpornou podívanou na úrovni Babovřesk. S těmi seriál pojí např. naprosto nechutně zparchantělé charaktery hlavních postav, které se chovají jako stižené celým spektrem poruch osobnosti - od histrónky Žilkové, její manipulativní frackovité přehrávající dcerušky, alkáče a netáhla Dolanského, anxietou trpící Konvalinkové, sexy-vamp psychopatky Čvančarové či senilně agresivního myslivce Postráneckého. Co postava, to případ pro Chocholouška. Prvních pár dílů se na to dá s nevěřícím úsměvem dívat, ale pak už to pouze nudí a uráží. "Druhý Dietl" Míka ve svém (doufejme) finálním opusu naplno odhazuje masku scénáristického génia a hladí po srsti tupé masy seriálem "jako ze źivota", který vyzdvihuje ty nejhorší vzorce chování ve stylu svět se proti mně spiknul, já jsem oběť a teď ten život poseru i vám. Tak šťastné a pohodové chvilky u obrazovek, vážení a milí diváci! P.S. Abych nekřivdil, tak hudba Ondřeje Brzobohatého je řemeslně výborně zpracovaná a velmi rychle se vám dostane do hlavy, tak jak by to asi mělo u seriálu být. ()

Zeman007

Jednoduché ale pro mě krásne,život je okolo nás všude těžký,tak proč si ho aspoň trochu neosladit seriálem cukrárna. ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein