Cukrárna (TV seriál)

Rodinný

Česko, 2010, 12 h 26 min (Minutáž: 13x57 min)

Dušan Klein

Jan Míka

Josef Špelda

Naďa Konvalinková, Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Veronika Žilková, Jan Hrušínský, Ljuba Skořepová, Petra Tenorová, Simona Stašová, Eva Holubová, Jana Šulcová, Jitka Čvančarová, Václav Postránecký, Jan Přeučil, Bořivoj Navrátil, Jan Dolanský, Filip Tomsa, Miroslav Táborský, Bohumil Klepl, Antonín Navrátil, Oldřich Vlach, Oldřich Navrátil, Matyáš Valenta, Jiří Strach, Sabina Remundová, Libuše Švormová, Daniel Rous, Taťjana Medvecká, Jitka Sedláčková, Václav Knop, Jana Altmannová, Vanda Švarcová, Marcel Rošetzký, Anna Fixová, Luboš Veselý, Marián Kleis ml., Stanislav Lehký, Otto Rošetzký, Adam Mišík, Žaneta Filípková, Lina Wagnerová, Gerron Stewart, Veronika Divišová, Petr Jansa, Iva Pazderková, Andrea Elsnerová, Vladislav Beneš, Jiří Bábek, Jiřina Pachlová, Maxmilián Mráz, Zdeněk Gloser, Václav Hnát, Tomáš Kyselka, Tomáš Grund, Josef Kos, Malvína Pachlová, Daniela Pokorná, Simona Babčáková, Vladimír Marek, Tereza Smékalová, Sebastian Pošmourný, Zuzana Geislerová, Michal Pavlata, Jindřich Hinke, Alena Štréblová, Adrian Jastraban, Jindřich Nováček, Jiří Krejčík, Jitka Smutná, Martin Kubačák, Otmar Brancuzský, Miroslav Šnajdr, Pavel Handl, Vladimír Kudla, Radka Rüster, Tomáš Borůvka, Zuzana Koliandrová, Jan Vymětal, Soegeng Soejono, Jana Bernášková, Martin Stránský, Luděk Jelen, Jan Vlasák, Jakub Zdeněk, Zdenka Procházková, Tomáš Masopust, Lucie Černíková, Boro Radojčič, Jana Gýrová, Dana Bartůňková, Radim Kalvoda, Petr Meissel, Martin Donutil, Jana Birgusová, Petr Pelzer, Jana Durčáková
  • R´Hell

Klišé, klišé, samé klišé, jako bych to všechno už někde a několikrát v různých obměnách viděla. A ještě k tomu je to zoufale nudné. Já nemůžu dát víc, protože na Cukrárně není nic, co by mě zaujalo, ona mě od televize přímo odpuzuje. Prostředí a ani herci mi zase tak nevadí, ale vážně nemáme v Česku žádného schopného scénáristu? Protože ty dialogy, to je opravdu hrůza.(17.11.2010)

• tančísvlky

Zatiaľ celkom milé v porovnaní s obludnosťami zo súčasnej českej seriálovej tvorby. Neviem , či to skutočne sama utiahne na svojích bedrách "pani herečka" Iva Janžurová. O tom , že režíserovo obsadenie je príšerné niet pochybnosti . Môže sa však stať zázrak , a môže to byť pozerateľné. Už keď sa zdá ,že to je úplná kravina vždy sa niečo slušné stane. Tak bohužiaľ nedá sa inak ako znížiť hodnotenie, úplne nerealné .Autor scenára je slaboduchý a režisér ešte niečo horšie , posadiť do tohoto také kvalitné herečky ...(9.11.2010)

• Segrestor

Přiznám se, že jsem po dlouhé době kouknul na telku, abych zjistil, které chujoviny u nás zase "letí". Jéjej, zrovna dávali Cukrárnu. Moje žena leta pracovala v cukrárně - no to bude podívaná, řekl jsem si pln optimismu. Konečně seriál z prostředí, kterému trochu rozumím. Ejhle, zase ústřel vedle. Seriál byl děsný. Příběh stál za vyližpepu, Janžurová jako rakvička ale celkem ušla. Ostatní kremrole za jednu hvězdu.(27.4.2011)

Prozatím 3*. Cukrárna se tváří dosti komediálně, jsem zvědavý, co z toho vyleze v dalších dílech. Od Jana Míky jsem možná očekával víc, ale po prvním díle je brzy na závěry. Doplnění komentáře: Přiznám se, že jsem vydržel a sleduji poctivě každý díl..a bavím se! Po Ranči u Zelené sedmy je tu opět pocitvý seriálek, u nějž lze krásně vypnout, bavit se naivitou některých vtipů a kochat se přirozeností, kterou většina nových seriálů (VKV, Pojišťovna, Cesty domů,...) postrádá (např. v kolika seriálech vidíte herce se po příchodu domů přezouvat? Myslím, že stále je to v českých domácnostech běžné, ale z většiny seriálů se to vytratilo). Ústřední zápletky (láska dcery, hádky s rodiči,...) nevyznívají trapně a vykonstruovaně, myslím, že takto to opravdu v životě bývá...Jak jsem již napsal, bavím se, tudíž zvedám hodnocení o jednu hvězdičku. 4*.(9.11.2010)

• George.Camel

Prvních pár dílů jsem sledoval kvůli Ivě Janžurové, jejíž komediální talent jí příběh neumožní uplatnit ani na 10%. Je to škoda, protože ji ve filmu již mnoho nevídáme, přitom je to jedna z našich nejlepších komiček. Do konce asi nedokoukám, ztratil jsem zájem, protože nic světoborného ani oslnivého seriál nenabízí.(11.1.2011)

• - V seriálu je odkaz na dřívější filmy režiséra Dušana Kleina. Konkrétně jsou to tři filmy ze série o básnících - Jak básníci neztrácejí naději, Jak básníci přicházejí o iluze a Jak básníkům chutná život.Plakáty s těmito filmy jsou vidět při záběru jedné ze stěn u Ivy (Petra Tenorová) v pokoji. (savra)

• - Luba Skořepová zde ztvárňuje stánkařku Plecitou. Tato postava se objevila i v seriálech Náměstíčko a Náves. (cheyene)

• - Během produkce seriálu bylo využito 13 námětů, 939 stran scénáře, 91 herců, 1600 komparzistů a představitelů epizodních rolí, 60 členů štábu, 128 natáčecích dní, 3250 hodin materiálu a 2 kamery. (Elwanelyn)