Cukrárna (TV seriál)

Rodinný

Česko, 2010, 12 h 26 min (Minutáž: 57–58 min)

Dušan Klein

Jan Míka

Josef Špelda

Naďa Konvalinková, Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Veronika Žilková, Jan Hrušínský, Luba Skořepová, Petra Tenorová, Simona Stašová, Eva Holubová, Jana Šulcová, Jitka Čadek Čvančarová, Václav Postránecký, Jan Přeučil, Bořivoj Navrátil, Jan Dolanský, Filip Tomsa, Miroslav Táborský, Bohumil Klepl, Antonín Navrátil, Oldřich Vlach, Oldřich Navrátil, Matyáš Valenta, Jiří Strach, Sabina Remundová, Libuše Švormová, Daniel Rous, Taťjana Medvecká, Jitka Sedláčková, Václav Knop, Jana Altmannová, Vanda Švarcová, Marcel Rošetzký, Anna Fixová, Luboš Veselý, Marián Kleis ml., Stanislav Lehký, Otto Rošetzký, Adam Mišík, Žaneta Filípková, Lina Wagnerová, Gerron Stewart, Veronika Divišová, Petr Jansa, Iva Pazderková, Andrea Elsnerová, Vladislav Beneš, Jiří Bábek, Jiřina Pachlová, Maxmilián Mráz, Zdeněk Gloser, Václav Hnát, Tomáš Kyselka, Tomáš Grund, Josef Kos, Malvína Pachlová, Daniela Bartáková, Simona Babčáková, Vladimír Marek, Tereza Smékalová, Sebastian Pošmourný, Zuzana Geislerová, Michal Pavlata, Jindřich Hinke, Alena Štréblová, Adrian Jastraban, Jindřich Nováček, Jiří Krejčík, Jitka Smutná, Martin Kubačák, Otmar Brancuzský, Miroslav Šnajdr, Pavel Handl, Vladimír Kudla, Radka Rüster, Tomáš Borůvka, Zuzana Koliandrová, Jan Vymětal, Soegeng Soejono, Jana Bernášková, Martin Stránský, Luděk Jelen, Jan Vlasák, Jakub Zdeněk, Zdenka Procházková, Tomáš Masopust, Lucie Černíková, Boro Radojčič, Jana Gýrová, Dana Bartůňková, Radim Kalvoda, Petr Meissel, Martin Donutil, Jana Birgusová, Petr Pelzer, Jana Durčáková
  • R´Hell

Klišé, klišé, samé klišé, jako bych to všechno už někde a několikrát v různých obměnách viděla. A ještě k tomu je to zoufale nudné. Já nemůžu dát víc, protože na Cukrárně není nic, co by mě zaujalo, ona mě od televize přímo odpuzuje. Prostředí a ani herci mi zase tak nevadí, ale vážně nemáme v Česku žádného schopného scénáristu? Protože ty dialogy, to je opravdu hrůza.(17.11.2010)

• aiv

Včera a předevčírem jsem shlédla celý seriál. Komentář jsem chtěla napsat už včera abych ho nechala uležet, ale nic se nezměnilo. Seriál nudný, Histerická Žílková pořád ječí nebo brečí, Hrušinský se chová jako nudný patron, děti, hlavně dcera neuvěřitelní spratci, a 3 důchodkyně, které řeší jednu blbost za druhou. Dolanský, kterému se až do 8.dílu nechce nic dělat, protivná Stašová, seladon Přeučil no nuda k zbláznění. Korunu tomu dodala Čvančarová, která toužila po Hrušinském. Nevím, zda si režisér myslel, že když vybere známé herce, tak tomu dodá na výši, opak je ale pravdou. Člověk neví, zda má brečet nebo se smát. Od Dušana Kleina jsem čekala více. Jen o 1 více proto, že to nemohu hodit na stejnou výši jako například stupidní seriály jako je Ulice a VKV či Ordinace v Růžové zahradě. Na tenhle seriál se už víckrát nepodívám.(18.1.2014)

Je škoda, že zrovna ty už absolutně zapomenuté produkty ČT byly takhle nemile odsouzeny, protože já si Cukrárnu nebo i třeba obdobně nenáviděné Poste Restante jako menší neskonale užíval a modlil jsem se i v pokračování. Jen se bojím, jakého bych byl názoru, kdybych si seriály připomněl s oním obrovským časovým odstupem.(11.12.2019)

Celkem prijemny serial, bez vetsich ambici a u ktereho divak nemusi myslet a odpocine si. Scenar je velmi prosty a ma par vztahovych "zapletek". Nejvetsi prostor je dan mlade dvojici Tenorova-Dolansky, pro me nejlepsi a to predevsim diky vytecnemu Preucilovi, ktery hraje snatkoveho podvodnicka je prave jeho vztah s Konvalinkovou. Cvancarova v roli koketky taky hodne dobra, Hrusinsky mozna trefne obsazeny, u me je to ale mizerny herec. Z hercu musim pochvalit jeste Ivu Janzurovou, ktera celym serialem jakoby provazi. Jedine, co jsem moc nepochopil, proc se Klein snazil do serialu dostat detektivni zapletku, kolem Jany Sulcove? Naprosto zbytecne a na nic nenavazujici. Serial mohl mit klidne o pet dilu mene a nic by se nestalo,i tak dam pekne tri hvezdicky.(19.2.2015)

I přes neslavné hodnocení a v celku negativní ohlasy, já za sebe mohu říct, děkuji, přesně to je to, co tu už dlouho chybělo. Uplně normální, pohodový seriál, který je takový rize český a tím pádem i hezký. Řeší se zde běžné životní problémy, které se vesměs vždy řeší zcela obyčejně. Mám pocit, že přesně tak to pan Klein chtěl natočit a přesně tak to i dopadlo a já jsem za to ráda. Bavila jsem se a s nadšením čekala na další díl a ráda se na ně koukám i nadále....neboť život je přeci hořkoslaně cukrový...:-)(28.11.2011)

• - Během produkce seriálu bylo využito 13 námětů, 939 stran scénáře, 91 herců, 1600 komparzistů a představitelů epizodních rolí, 60 členů štábu, 128 natáčecích dní, 3250 hodin materiálu a 2 kamery.

• - Na základě seriálu vznikla stejnojmenná kniha od Jana Míky. (SONY_)

• - Luba Skořepová zde ztvárňuje stánkařku Plecitou. Tato postava se objevila i v seriálech Náměstíčko a Náves. (cheyene)