Cukrárna (TV seriál)

Rodinný

Česko, 2010, 12 h 26 min (Minutáž: 13x57 min)

Dušan Klein

Jan Míka

Josef Špelda

Naďa Konvalinková, Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Veronika Žilková, Jan Hrušínský, Luba Skořepová, Petra Tenorová, Simona Stašová, Eva Holubová, Jana Šulcová, Jitka Čvančarová, Václav Postránecký, Jan Přeučil, Bořivoj Navrátil, Jan Dolanský, Filip Tomsa, Miroslav Táborský, Bohumil Klepl, Antonín Navrátil, Oldřich Vlach, Oldřich Navrátil, Matyáš Valenta, Jiří Strach, Sabina Remundová, Libuše Švormová, Daniel Rous, Taťjana Medvecká, Jitka Sedláčková, Václav Knop, Jana Altmannová, Vanda Švarcová, Marcel Rošetzký, Anna Fixová, Luboš Veselý, Marián Kleis ml., Stanislav Lehký, Otto Rošetzký, Adam Mišík, Žaneta Filípková, Lina Wagnerová, Gerron Stewart, Veronika Divišová, Petr Jansa, Iva Pazderková, Andrea Elsnerová, Vladislav Beneš, Jiří Bábek, Jiřina Pachlová, Maxmilián Mráz, Zdeněk Gloser, Václav Hnát, Tomáš Kyselka, Tomáš Grund, Josef Kos, Malvína Pachlová, Daniela Pokorná, Simona Babčáková, Vladimír Marek, Tereza Smékalová, Sebastian Pošmourný, Zuzana Geislerová, Michal Pavlata, Jindřich Hinke, Alena Štréblová, Adrian Jastraban, Jindřich Nováček, Jiří Krejčík, Jitka Smutná, Martin Kubačák, Otmar Brancuzský, Miroslav Šnajdr, Pavel Handl, Vladimír Kudla, Radka Rüster, Tomáš Borůvka, Zuzana Koliandrová, Jan Vymětal, Soegeng Soejono, Jana Bernášková, Martin Stránský, Luděk Jelen, Jan Vlasák, Jakub Zdeněk, Zdenka Procházková, Tomáš Masopust, Lucie Černíková, Boro Radojčič, Jana Gýrová, Dana Bartůňková, Radim Kalvoda, Petr Meissel, Martin Donutil, Jana Birgusová, Petr Pelzer, Jana Durčáková

I přes neslavné hodnocení a v celku negativní ohlasy, já za sebe mohu říct, děkuji, přesně to je to, co tu už dlouho chybělo. Uplně normální, pohodový seriál, který je takový rize český a tím pádem i hezký. Řeší se zde běžné životní problémy, které se vesměs vždy řeší zcela obyčejně. Mám pocit, že přesně tak to pan Klein chtěl natočit a přesně tak to i dopadlo a já jsem za to ráda. Bavila jsem se a s nadšením čekala na další díl a ráda se na ně koukám i nadále....neboť život je přeci hořkoslaně cukrový...:-)(28.11.2011)

• anli

Seriál z prostředí cukrárny a lidí kolem ní,který je hlavně o normálních starostech a radostech běžných lidí.Je to celkem slušně napsané,má to určitý komediální podtext a chvílemi jsem se opravdu slušně bavil.Nicméně režie Dušana Kleina není nijak zajímavá a občas diváka uspává.Herci jsou slušní(i když občasné pitvoření Veroniky Žilkové je opravdu mimo...)a celkem to příjemně uteče.Není to ale nic,k čemu by se člověk znovu vracel a tak nemohu dát vic,než hořkosladkých 50%,neboť to má v sobě několik chutí,ketré ale velmi brzo vyprchají.(11.7.2011)

hned u prvniho dilu mne vyrocilo tisickrat omlete klise v podobe rozjivenych deti. Vydrzel jsem to a vlastne nelituju. Kladem tohoto serialu je zajimave napsany pribeh. Zaporem, vykon Veroniky Zilkove, ktera, jak je u ni zvykem, se tvari pokazde jako by prozivala upornou zacpu. Jan Hrusinsky je vynikajici a stejne tak Vaclav Postranecky. Zaujme take Jan Preucil. Nada Konvalinkova je trosku nudna a pani Stepankova je jako vzdy za damu.(5.6.2012)

• NinadeL

Když se poprvé ve Čtyřlístku objevila teta Bobina z Ameriky v příběhu Zaostřeno na šelmy, psal se rok 1976. Po té se objevovala až do roku 1990 a společně s otevřením hranic ztratila její postava základní smysl. Dál nebylo o čem psát a veškerá exotika vzala za své. Případné návraty by působily jen jako odér interview s Waldou Matuškou... A stejný problém má i základní dějová linka Cukrárny. Společně se solitérní postavou pozorovatelky Plecité se sice jakoby nalézáme v současnosti předchozí trilogie Jana Míky Náměstíčko - Náves - Příkopy, nikoli jakoby náhodou potkáváme také Šípkovou Růženku v očekávání Života na zámku, ale stále netušíme, kam směřuje tento nový tvar? Vizuál zůstal hluboko v minulosti, herečtí představitelé zamrzli také kdesi v normalizaci, ale co je neuvěřitelnější, i přes to všechno Janžurová a Remundová dokázaly tyto balvany v prvním díle překročit a ponechat všechny ty Vlachy a Medvecké daleko za sebou. Bohužel díl druhý přivedl na scénu namísto očekávané příjemné praxe z cukrářského prostředí jen faleš a množinu amatérských scén rozvrstvených mezi seladona Přeučila a učitelu Holubovou, která doslova a do písmene vypadla z Občanského průkazu. Stydět se musím i za výkon Konvalinkové, samozřejmě Dolanského, nezáživná byla bohužel i Pazderková. Malé světélko naděje zůstává jen u Jana Hrušínského. Takže naivně doufám, že se během pár dílů stane zázrak a bude to minimálně o řád lepší než-li primácké Cesty domů, ale to by se musel Klein rozpomenout na minimální zákonitosti práce s herci a mizanscénou.(12.11.2010)

• conductor

je po prvnim dile,takze jen predbezne.. treba se to jeste rozjede..(sam o tom dost pochybuju). a napada me, jestli nejhorsi kategorie serialu neni prave tzv. rodinny serial..a nejen serial,proste cokoliv rodinneho je podle me pruser..deti to nebavi,dospele taky ne, ovsem je to rodinne,takze se na to MUZE divat cela rodina.. no,kdyz si predstavim, ze by v Cukrarne hrali napr. netalentovani herci (ne vsichni,samozrejme) z Ruzovky, asi bych veceri dlouho neudrzel..i kdyz i takhle mam co delat..prave ona rodinnost a tim padem obrovska podbizivost to dela naprosto nudnym a stupidnim..obavam se, ze pristi dil uz neuvidim.23%..(9.11.2010)

• - Během produkce seriálu bylo využito 13 námětů, 939 stran scénáře, 91 herců, 1600 komparzistů a představitelů epizodních rolí, 60 členů štábu, 128 natáčecích dní, 3250 hodin materiálu a 2 kamery. (Elwanelyn)

• - Luba Skořepová zde ztvárňuje stánkařku Plecitou. Tato postava se objevila i v seriálech Náměstíčko a Náves. (cheyene)

• - V seriálu je odkaz na dřívější filmy režiséra Dušana Kleina. Konkrétně jsou to tři filmy ze série o básnících - Jak básníci neztrácejí naději, Jak básníci přicházejí o iluze a Jak básníkům chutná život.Plakáty s těmito filmy jsou vidět při záběru jedné ze stěn u Ivy (Petra Tenorová) v pokoji. (savra)