Cukrárna (TV seriál)

Rodinný

Česko, 2010, 12 h 26 min (Minutáž: 13x57 min)

Dušan Klein

Jan Míka

Josef Špelda

Naďa Konvalinková, Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Veronika Žilková, Jan Hrušínský, Luba Skořepová, Petra Tenorová, Simona Stašová, Eva Holubová, Jana Šulcová, Jitka Čvančarová, Václav Postránecký, Jan Přeučil, Bořivoj Navrátil, Jan Dolanský, Filip Tomsa, Miroslav Táborský, Bohumil Klepl, Antonín Navrátil, Oldřich Vlach, Oldřich Navrátil, Matyáš Valenta, Jiří Strach, Sabina Remundová, Libuše Švormová, Daniel Rous, Taťjana Medvecká, Jitka Sedláčková, Václav Knop, Jana Altmannová, Vanda Švarcová, Marcel Rošetzký, Anna Fixová, Luboš Veselý, Marián Kleis ml., Stanislav Lehký, Otto Rošetzký, Adam Mišík, Žaneta Filípková, Lina Wagnerová, Gerron Stewart, Veronika Divišová, Petr Jansa, Iva Pazderková, Andrea Elsnerová, Vladislav Beneš, Jiří Bábek, Jiřina Pachlová, Maxmilián Mráz, Zdeněk Gloser, Václav Hnát, Tomáš Kyselka, Tomáš Grund, Josef Kos, Malvína Pachlová, Daniela Pokorná, Simona Babčáková, Vladimír Marek, Tereza Smékalová, Sebastian Pošmourný, Zuzana Geislerová, Michal Pavlata, Jindřich Hinke, Alena Štréblová, Adrian Jastraban, Jindřich Nováček, Jiří Krejčík, Jitka Smutná, Martin Kubačák, Otmar Brancuzský, Miroslav Šnajdr, Pavel Handl, Vladimír Kudla, Radka Rüster, Tomáš Borůvka, Zuzana Koliandrová, Jan Vymětal, Soegeng Soejono, Jana Bernášková, Martin Stránský, Luděk Jelen, Jan Vlasák, Jakub Zdeněk, Zdenka Procházková, Tomáš Masopust, Lucie Černíková, Boro Radojčič, Jana Gýrová, Dana Bartůňková, Radim Kalvoda, Petr Meissel, Martin Donutil, Jana Birgusová, Petr Pelzer, Jana Durčáková
  • conductor

je po prvnim dile,takze jen predbezne.. treba se to jeste rozjede..(sam o tom dost pochybuju). a napada me, jestli nejhorsi kategorie serialu neni prave tzv. rodinny serial..a nejen serial,proste cokoliv rodinneho je podle me pruser..deti to nebavi,dospele taky ne, ovsem je to rodinne,takze se na to MUZE divat cela rodina.. no,kdyz si predstavim, ze by v Cukrarne hrali napr. netalentovani herci (ne vsichni,samozrejme) z Ruzovky, asi bych veceri dlouho neudrzel..i kdyz i takhle mam co delat..prave ona rodinnost a tim padem obrovska podbizivost to dela naprosto nudnym a stupidnim..obavam se, ze pristi dil uz neuvidim.23%..(9.11.2010)

• giacobbe

Panu Míkovi jsem ochoten posílat procenta ze svého příjmu, jakmile přestane psát scénáře. ... Až budu chtít vidět realitě vzdálený, "dramatický", dějově prázdný seriál, za který byli scénárista i herci placeni od slova .. pak si pustím telenovelu ze španělsky mluvící země. V současném nadbytku českých mýdlových oper je "potřebné" aby i ČT znovu přispěla svou troškou do mlýna !(17.11.2010)

• anli

Seriál z prostředí cukrárny a lidí kolem ní,který je hlavně o normálních starostech a radostech běžných lidí.Je to celkem slušně napsané,má to určitý komediální podtext a chvílemi jsem se opravdu slušně bavil.Nicméně režie Dušana Kleina není nijak zajímavá a občas diváka uspává.Herci jsou slušní(i když občasné pitvoření Veroniky Žilkové je opravdu mimo...)a celkem to příjemně uteče.Není to ale nic,k čemu by se člověk znovu vracel a tak nemohu dát vic,než hořkosladkých 50%,neboť to má v sobě několik chutí,ketré ale velmi brzo vyprchají.(11.7.2011)

• transbeskyd

Cukrový seriálový začátek na mě působil celkem slibně, ale pak to mělo bohužel sestupnou tendenci spojenou se ztrátou soudnosti, což vygradovalo posledním dílem s všeobjímajícím hepáčem - ta třináctka nebyla opravdu štastná. Veřejnoprávní pejsek a kočička zkrátka zase jednou vařili dort a dali do něj všechno co doma měli. No a pak toho kočkopsa dali divákům sežrat a..však víte jak to pak dopadlo.(4.2.2011)

• Figuska

Na koukaní při vaření dobrý. Přijde mi, že český seriál potřebuje "místo", aby mohl rozvinout děj a plitké osudy postav. Scenárista si najde "krabici" (cukrárna, pojišťovna, nemocnice, ranč, zámek, ordinace, redakce, přehrada, škola apod.) a do ní vsazuje figurky. Zřejmě je to jednodušší a rychlejší. Výsledek je pak většinou povrchní a zachraňují ho už jen staří, ale dobří herci. Bohužel, musí se vždy obsadit i mladší generace, která má velký sklon k přehrávání a vyvolává leda potřebu jim nafackovat. Jinak, ta druhá hvězdička je pro Václava Postráneckého, který to aspoň trošku oživil.(10.2.2011)

• - Luba Skořepová zde ztvárňuje stánkařku Plecitou. Tato postava se objevila i v seriálech Náměstíčko a Náves. (cheyene)

• - V seriálu je odkaz na dřívější filmy režiséra Dušana Kleina. Konkrétně jsou to tři filmy ze série o básnících - Jak básníci neztrácejí naději, Jak básníci přicházejí o iluze a Jak básníkům chutná život.Plakáty s těmito filmy jsou vidět při záběru jedné ze stěn u Ivy (Petra Tenorová) v pokoji. (savra)

• - Během produkce seriálu bylo využito 13 námětů, 939 stran scénáře, 91 herců, 1600 komparzistů a představitelů epizodních rolí, 60 členů štábu, 128 natáčecích dní, 3250 hodin materiálu a 2 kamery. (Elwanelyn)