Cukrárna (TV seriál)

Rodinný

Česko, 2010, 12 h 26 min (Minutáž: 13x57 min)

Dušan Klein

Jan Míka

Josef Špelda

Naďa Konvalinková, Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Veronika Žilková, Jan Hrušínský, Ljuba Skořepová, Petra Tenorová, Simona Stašová, Eva Holubová, Jana Šulcová, Jitka Čvančarová, Václav Postránecký, Jan Přeučil, Bořivoj Navrátil, Jan Dolanský, Filip Tomsa, Miroslav Táborský, Bohumil Klepl, Antonín Navrátil, Oldřich Vlach, Oldřich Navrátil, Matyáš Valenta, Jiří Strach, Sabina Remundová, Libuše Švormová, Daniel Rous, Taťjana Medvecká, Jitka Sedláčková, Václav Knop, Jana Altmannová, Vanda Švarcová, Marcel Rošetzký, Anna Fixová, Luboš Veselý, Marián Kleis ml., Stanislav Lehký, Otto Rošetzký, Adam Mišík, Žaneta Filípková, Lina Wagnerová, Gerron Stewart, Veronika Divišová, Petr Jansa, Iva Pazderková, Andrea Elsnerová, Vladislav Beneš, Jiří Bábek, Jiřina Pachlová, Maxmilián Mráz, Zdeněk Gloser, Václav Hnát, Tomáš Kyselka, Tomáš Grund, Josef Kos, Malvína Pachlová, Daniela Pokorná, Simona Babčáková, Vladimír Marek, Tereza Smékalová, Sebastian Pošmourný, Zuzana Geislerová, Michal Pavlata, Jindřich Hinke, Alena Štréblová, Adrian Jastraban, Jindřich Nováček, Jiří Krejčík, Jitka Smutná, Martin Kubačák, Otmar Brancuzský, Miroslav Šnajdr, Pavel Handl, Vladimír Kudla, Radka Rüster, Tomáš Borůvka, Zuzana Koliandrová, Jan Vymětal, Soegeng Soejono, Jana Bernášková, Martin Stránský, Luděk Jelen, Jan Vlasák, Jakub Zdeněk, Zdenka Procházková, Tomáš Masopust, Lucie Černíková, Boro Radojčič, Jana Gýrová, Dana Bartůňková, Radim Kalvoda, Petr Meissel, Martin Donutil, Jana Birgusová, Petr Pelzer, Jana Durčáková
  • wocicko

Tak jedna hvězda je za Ivu Janžurovou, proto že sehrála přesnou kopii mé milé babičky... Jinak... příšerné. Kladu si otázku, zda je to proto, že by se to divákům opravdu líbilo, nebo jen proto, že si neschopní tvůrci drží svůj flek, proto že vědí, že čím více budou ničit vkus diváka, tím méně práce budou mít. Nevím. Vím akorát, že bych napsala seriál alespoň o 80% lepší a klidně i zadarmo (za rozcvičky si nic neberu). Co se týče pana režiséra, mám ho upřímně ráda a vím, že takovéhe rychlokvašky se špatně točí a kde je špatný "recept" jak nazvali scénář ve filmu o seriálu, žádný kuchař nic nesvede.(8.2.2011)

• George.Camel

Prvních pár dílů jsem sledoval kvůli Ivě Janžurové, jejíž komediální talent jí příběh neumožní uplatnit ani na 10%. Je to škoda, protože ji ve filmu již mnoho nevídáme, přitom je to jedna z našich nejlepších komiček. Do konce asi nedokoukám, ztratil jsem zájem, protože nic světoborného ani oslnivého seriál nenabízí.(11.1.2011)

I přes neslavné hodnocení a v celku negativní ohlasy, já za sebe mohu říct, děkuji, přesně to je to, co tu už dlouho chybělo. Uplně normální, pohodový seriál, který je takový rize český a tím pádem i hezký. Řeší se zde běžné životní problémy, které se vesměs vždy řeší zcela obyčejně. Mám pocit, že přesně tak to pan Klein chtěl natočit a přesně tak to i dopadlo a já jsem za to ráda. Bavila jsem se a s nadšením čekala na další díl a ráda se na ně koukám i nadále....neboť život je přeci hořkoslaně cukrový...:-)(28.11.2011)

• aiv

Včera a předevčírem jsem shlédla celý seriál. Komentář jsem chtěla napsat už včera abych ho nechala uležet, ale nic se nezměnilo. Seriál nudný, Histerická Žílková pořád ječí nebo brečí, Hrušinský se chová jako nudný patron, děti, hlavně dcera neuvěřitelní spratci, a 3 důchodkyně, které řeší jednu blbost za druhou. Dolanský, kterému se až do 8.dílu nechce nic dělat, protivná Stašová, seladon Přeučil no nuda k zbláznění. Korunu tomu dodala Čvančarová, která toužila po Hrušinském. Nevím, zda si režisér myslel, že když vybere známé herce, tak tomu dodá na výši, opak je ale pravdou. Člověk neví, zda má brečet nebo se smát. Od Dušana Kleina jsem čekala více. Jen o 1 více proto, že to nemohu hodit na stejnou výši jako například stupidní seriály jako je Ulice a VKV či Ordinace v Růžové zahradě. Na tenhle seriál se už víckrát nepodívám.(18.1.2014)

• tančísvlky

Zatiaľ celkom milé v porovnaní s obludnosťami zo súčasnej českej seriálovej tvorby. Neviem , či to skutočne sama utiahne na svojích bedrách "pani herečka" Iva Janžurová. O tom , že režíserovo obsadenie je príšerné niet pochybnosti . Môže sa však stať zázrak , a môže to byť pozerateľné. Už keď sa zdá ,že to je úplná kravina vždy sa niečo slušné stane. Tak bohužiaľ nedá sa inak ako znížiť hodnotenie, úplne nerealné .Autor scenára je slaboduchý a režisér ešte niečo horšie , posadiť do tohoto také kvalitné herečky ...(9.11.2010)

• - Během produkce seriálu bylo využito 13 námětů, 939 stran scénáře, 91 herců, 1600 komparzistů a představitelů epizodních rolí, 60 členů štábu, 128 natáčecích dní, 3250 hodin materiálu a 2 kamery. (Elwanelyn)

• - V seriálu je odkaz na dřívější filmy režiséra Dušana Kleina. Konkrétně jsou to tři filmy ze série o básnících - Jak básníci neztrácejí naději, Jak básníci přicházejí o iluze a Jak básníkům chutná život.Plakáty s těmito filmy jsou vidět při záběru jedné ze stěn u Ivy (Petra Tenorová) v pokoji. (savra)

• - Luba Skořepová zde ztvárňuje stánkařku Plecitou. Tato postava se objevila i v seriálech Náměstíčko a Náves. (cheyene)