poster

Cukrárna (TV seriál)

Rodinný

Česko, 2010, 12 h 26 min (Minutáž: 13x57 min)

Režie:

Dušan Klein

Scénář:

Jan Míka

Kamera:

Josef Špelda

Hrají:

Naďa Konvalinková, Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Veronika Žilková, Jan Hrušínský, Luba Skořepová, Petra Tenorová, Simona Stašová, Eva Holubová, Jana Šulcová, Jitka Čvančarová, Václav Postránecký, Jan Přeučil, Bořivoj Navrátil, Jan Dolanský, Filip Tomsa, Miroslav Táborský, Bohumil Klepl, Antonín Navrátil, Oldřich Vlach, Oldřich Navrátil, Matyáš Valenta, Jiří Strach, Sabina Remundová, Libuše Švormová, Daniel Rous, Taťjana Medvecká, Jitka Sedláčková, Václav Knop, Jana Altmannová, Vanda Švarcová, Marcel Rošetzký, Anna Fixová, Luboš Veselý, Marián Kleis ml., Stanislav Lehký, Otto Rošetzký, Adam Mišík, Žaneta Filípková, Lina Wagnerová, Gerron Stewart, Veronika Divišová, Petr Jansa, Iva Pazderková, Andrea Elsnerová, Vladislav Beneš, Jiří Bábek, Jiřina Pachlová, Maxmilián Mráz, Zdeněk Gloser, Václav Hnát, Tomáš Kyselka, Tomáš Grund, Josef Kos, Malvína Pachlová, Daniela Pokorná, Simona Babčáková, Vladimír Marek, Tereza Smékalová, Sebastian Pošmourný, Zuzana Geislerová, Michal Pavlata, Jindřich Hinke, Alena Štréblová, Adrian Jastraban, Jindřich Nováček, Jiří Krejčík, Jitka Smutná, Martin Kubačák, Otmar Brancuzský, Miroslav Šnajdr, Pavel Handl, Vladimír Kudla, Radka Rüster, Tomáš Borůvka, Zuzana Koliandrová, Jan Vymětal, Soegeng Soejono, Jana Bernášková, Martin Stránský, Luděk Jelen, Jan Vlasák, Jakub Zdeněk, Zdenka Procházková, Tomáš Masopust, Lucie Černíková, Boro Radojčič, Jana Gýrová, Dana Bartůňková, Radim Kalvoda, Petr Meissel, Martin Donutil, Jana Birgusová, Petr Pelzer, Jana Durčáková
(další profese)
 • giacobbe
  odpad!

  Panu Míkovi jsem ochoten posílat procenta ze svého příjmu, jakmile přestane psát scénáře. ... Až budu chtít vidět realitě vzdálený, "dramatický", dějově prázdný seriál, za který byli scénárista i herci placeni od slova .. pak si pustím telenovelu ze španělsky mluvící země. V současném nadbytku českých mýdlových oper je "potřebné" aby i ČT znovu přispěla svou troškou do mlýna !(17.11.2010)

 • Kokska
  *

  Je nespravedlivé hodnotit seriál po úvodní epizodě? Možná ano, nicméně po zhlédnutí prvního dílu jsem přesvědčený, že vynechání zbývajících částí mě nijak neochudí a že to vlastně udělám rád, protože volný čas se dá marnit jinak a lépe. To, že první díl dokonale odradí od sledování zbývajících částí je docela problém, a vlastně se to může brát i jako určitý druh hodnocení.(8.11.2010)

 • cheyene
  ****

  Prozatím 3*. Cukrárna se tváří dosti komediálně, jsem zvědavý, co z toho vyleze v dalších dílech. Od Jana Míky jsem možná očekával víc, ale po prvním díle je brzy na závěry. Doplnění komentáře: Přiznám se, že jsem vydržel a sleduji poctivě každý díl..a bavím se! Po Ranči u Zelené sedmy je tu opět pocitvý seriálek, u nějž lze krásně vypnout, bavit se naivitou některých vtipů a kochat se přirozeností, kterou většina nových seriálů (VKV, Pojišťovna, Cesty domů,...) postrádá (např. v kolika seriálech vidíte herce se po příchodu domů přezouvat? Myslím, že stále je to v českých domácnostech běžné, ale z většiny seriálů se to vytratilo). Ústřední zápletky (láska dcery, hádky s rodiči,...) nevyznívají trapně a vykonstruovaně, myslím, že takto to opravdu v životě bývá...Jak jsem již napsal, bavím se, tudíž zvedám hodnocení o jednu hvězdičku. 4*.(9.11.2010)

 • wocicko
  *

  Tak jedna hvězda je za Ivu Janžurovou, proto že sehrála přesnou kopii mé milé babičky... Jinak... příšerné. Kladu si otázku, zda je to proto, že by se to divákům opravdu líbilo, nebo jen proto, že si neschopní tvůrci drží svůj flek, proto že vědí, že čím více budou ničit vkus diváka, tím méně práce budou mít. Nevím. Vím akorát, že bych napsala seriál alespoň o 80% lepší a klidně i zadarmo (za rozcvičky si nic neberu). Co se týče pana režiséra, mám ho upřímně ráda a vím, že takovéhe rychlokvašky se špatně točí a kde je špatný "recept" jak nazvali scénář ve filmu o seriálu, žádný kuchař nic nesvede.(8.2.2011)

 • Segrestor
  *

  Přiznám se, že jsem po dlouhé době kouknul na telku, abych zjistil, které chujoviny u nás zase "letí". Jéjej, zrovna dávali Cukrárnu. Moje žena leta pracovala v cukrárně - no to bude podívaná, řekl jsem si pln optimismu. Konečně seriál z prostředí, kterému trochu rozumím. Ejhle, zase ústřel vedle. Seriál byl děsný. Příběh stál za vyližpepu, Janžurová jako rakvička ale celkem ušla. Ostatní kremrole za jednu hvězdu.(27.4.2011)

 • - Během produkce seriálu bylo využito 13 námětů, 939 stran scénáře, 91 herců, 1600 komparzistů a představitelů epizodních rolí, 60 členů štábu, 128 natáčecích dní, 3250 hodin materiálu a 2 kamery. (Elwanelyn)

 • - Luba Skořepová zde ztvárňuje stánkařku Plecitou. Tato postava se objevila i v seriálech Náměstíčko a Náves. (cheyene)

 • - V seriálu je odkaz na dřívější filmy režiséra Dušana Kleina. Konkrétně jsou to tři filmy ze série o básnících - Jak básníci neztrácejí naději, Jak básníci přicházejí o iluze a Jak básníkům chutná život.Plakáty s těmito filmy jsou vidět při záběru jedné ze stěn u Ivy (Petra Tenorová) v pokoji. (savra)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace