Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

Franc1s

Naštvanej tata opět v akci. A dopadlo, jak to dopadlo a bohužel ani vždy perfektní Neeson to nezachránil. Režisér si asi myslel, že zběsilej střich a roztřepaná kamera dodá filmu tu správnou akční jízdu, ono to je ale uplně naopak. A nechápu proč v soundtracku slyším hudbu z Drive? Jsem zvědav na pokračování a hlavně na zápletku. Sklamání. 5/10 ()

Theker

Pôvodný Taken bol/je pecka. Pri tomto už vieme čo máme čakať, takže scenár nám odpadáva, plus tu máme malú reklamnú vsuvku firmy Apple (ale budiž) no a okrem Istanbulu tu nájdeme aj nejakú ekšn takže 60% (ale ten klišé koniec si mohli odpustiť...) ()

E lan

Docela uctyhodné pokračování povedého filmu. Neeson znovu potěší, akčních scén přibylo, ale ve finále je film přeci jen trochu horší než díl první. Špatný je především nepřesvědčivý hlavní záporák. ()

Ergon

Průměrná akční oddechovka na všední večer a celkem zbytečné pokračování o poznání lepšího prvního dílu. 3 978. HODNOCENÍ. ()

waska

Za tu roztřesenou kameru by zasloužil Megaton zlynčovat! Liam je skvělý jako posledně, ale jinak je celý příběh vycucaný z prstu a už to nemá ani takový spád jako prvotina. ()

samoto

Dobré pokračovaní vynikajicí jedničky, ale nedostatky už zde byly zmíněny, jako je střih záběru kamery, který kazí dobrý dojem z hereckých výkonu. ()

Shaleman

Velmi průměrný odvar bez špetky filmařské chuti napsaný na Besonově koleni během jedné jediné návštěvy Istambulského veřejného WC. Zatímco první díl byla drsná vybíjená v uličkách francouzských, tohle je jen akční a nepřehledně sestříhaná jízda dvacítkou na červenou. A to zcela bez nápaditého manuálu Jak zlikvidovat albánského gangstera kostkou cukru na sto a jeden způsob. Určitě neurazí fanoušky Chucka Norrise, ale taky určitě plive na svého nápaditého předchůdce. A nijak nevýrazný Liam to z podprůměru nezachrání. ()

Matt007

No dejme tomu no. Liam je pořád dobrej a správnej zabiják. Jednička byla super tohle už je takový dojezd. Byl sem ale překvapen co všechno vydrží taxík v Turecku:) ()

mudvayner

Trochu zbytečný film a několik momentů v bojových scénách jsem ani po několikerém zkoumání nepochopil. Luc si zas jednou vybral svou slabší chvilku. ()

Zevon

Smečka všech, co vytvářeli tento film, pokazila co se dalo. Omletý nápad, spousta prázdných keců a naivně pitomoučká konverzace za účelem nastavovaného napětí v okamžicích, kdy by si každý nadělal do kalhot a možná i do košile. Za zmínku ještě stojí již několikrát zmiňovaná kamera v Parkinsonem postižených rukou a zajímavě pojaté ztvárnění akčních scén, kdy vidíte v rychlém sledu palubní desky v automobilech, poklice od aut, detailní pohledy na řadicí páku a brzdový pedál. Celkové hodnocení - tahák v podobě Liama Neesona z béčka kvalitu nevytáhnul. ()

bakeero

Neskutečně slabej odvárek vynikající jedničky. Tohle nemělo vůbec vzniknout :-( Navíc jsou špatný (rozuměj nezaregistrovatelně rychlý, resp. psychydelicky rychle střihaný) akční scény, takže fakt bída. ()

martanol

Liam Neeson se vrací a jeho rodina je opět v nebezpečí albánských zloduchů, tentokrát v Istanbulu. Co na to říci? Když chybí nápady, proč neopakovat osvědčený děj? Co si budeme namlouvat? Na první, skvělý, díl to nemá. Ani po shlédnutí mě nepřestala Maggie Grace, byť dostala dokonce prostor na nějaký ty granáty, lízt krkem. Nevím, jak chtějí udělat trojku, jelikož mi už Neeson přišel vyčerpanější z celého toho blázince. Ale jsem na ní zvědav. ()

10Domik10

Nenápaditý, priam až béčkový scenár pripomínajúci niektoré Seagalovky, ktoré tiež za vela nestoja. Logiku tu nehladajme a pozrime si čistý akčný priemer, ktorému napomáha len herecké obsadenie na strane dobra. 2.5* ()

Mik_e

Bohužel jen slabý odvar prvního dílu. Těch dobrých momentů tam bylo pár, jinak slabý scénář, napětí žádné, už to prostě moc nefunguje. Film se snaží být cool za každou cenu, příkladně ten nepochopitelný Wing-čchun na konci. Ach jo. ()

HonzaMag

Hm - určitě slabší než jednička. Skoro aby se člověk bál, že až se ztratí pár amerických turistů na dovolené, vezmou film jako instruktážní video a budou se dohledávat pomocí ručních granátů .... A nebo to funguje pouze v Istanbulu? :-) ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)