joora1

Ulítlá jízda od začátku do konce, kde člověk vidí i to, co by vůbec nečekal. A to je na tom právě to zábavné. Stále v pohybu, stále v nějaké bizarní akci. Svět, který děsí a zároveň nad ním člověk žasne. Tom Hardy až nečekaně na sebe nestrhává všechnu pozornost. Ta patří překvapivě spíš Charlize Theron, ale rozhodně to není na škodu. Tento film, ač bez duchaplného děje,je naprosto nabitý drajvem a atmosférou jakou jinde neuvidíte. ()

Han22

Většinou na restarty/rebooty/remaky nadávám, ale nový Mad Max bude výjimkou. George MIller mi kdysi otevřel cestu do úžasného světa postapo filmů a po třiceti letech mě do něj vrátil. A kdo by čekal od režiséra, který se mezitím věnoval točení komedií, animáčů a slaďáků nějakou starobu děsně by se spletl. Nový Max na začátku nastřelí nějakých pár postav a odpálí zběsilou, brutální a nonstop akční jízdu, ve které nechybí všechny možné i nemožné postapo vychytávky, zbraně, auta, masky, oblečky a vůbec všechno co Vás napadne. Miller vzal flashbacky z jedničky (rodina) téma z trojky (hledání ráje) a námět dvojky (jízdu kamionem) a vytunil vše o 500%. Je tu až skoro post postapo, protože tady už neuvidíte žádné primitivní komunity, vzpomínky nebo relikvie minulosti, ani žádný fungující svět. Jen depresi, beznaděj a bandu menších či větších neandrtálců a mutantů, kterým z pradávných dob zbyla technologie, ale jinak jsou na úrovni doby kamenné. Kdo čekal nějaké rozvinutí světa, má smůlu, kdo čeká akční námrd, musí být spokojený. ()

Zagros

Z původní trilogie si Mad Max vzal snad jen námět a inspiraci a pustil se vlastní cestou. Cestou akce, efektů, rychlých střihů, dobré výpravy, efektní stylizace a perfektní hudby. Pokud od Šíleného Maxe neočekáváte žádné intelektuální hody, ale jen akční jízdu, budete maximálně spokojeni. Sám jsem před návštěvou kina raději zahodil veškerá očekávání, o to více se mi to líbilo a já odcházel nadšený s myšlenkou to byla jízda! Musím říci, že se mi Šílený Max líbil dokonce více než původní trilogie, nicméně bez ní by nebyl, proto díky patří i jí. ()

xaver odpad!

Nechápu vysoké hodnocení tohoto krváku. Asi jdu proti proudu a mnoho fanoušku tohoto paskvilu mě bude odsuzovat, ale nemohu jinak než tento zcela nesmyslný krvák, plný bezuzdného, bezduchého a naprosto nesmyslného vraždění poslat do odpadu. Primitivní, plné zbytečného a nepochopitelného vraždění za pomoci jezdících monster ovládaných lidskými zrůdami páchajícími ty nejhorší zvěrstva. Kam se hrabou muslimští fanatici, kteří své oběti „pouze“ upalují zaživa nebo podřezávají jako ovce. Až se shlédnou v těchto „křesťany“ vymyšlených zhůvěřilostí, tak jenom potom bude křesťanům ouvej. Co dodat, snad jenom hodnocení Odpad! ()

Milano33

Nekompromisná ujetosť na entú! Poriadne divoká, zbesilá a šialená jazda s dychberúcim tempom a strmhlavým spádom. Tu sa skrátka duplo nohou na plynový pedál a už sa jednoducho bez prestania išlo, ani by vás nenapadlo dať nohu dole z plynu. Je ozajstným zázrakom, že George Miller dokáže aj po rokoch natočiť akčný, nadupaný, dynamický a energický akčný blockbuster bez toho, aby mu ani ma sekundu došla para. George Miller si za toto proste zaslúži rešpekt a obdiv, keďže nám bol schopný nedeliť takúto obrovskú dávku adrenalínu aj vzhľadom na jeho pokročilejší vek. Mad Max: Fury Road je dyspotickým post-apokalyptickým filmom, ktorý je natrieskaný svižnou akciou a vzrušujúcim dobrodružstvom. Ako film sám o sebe je dosť okázalý, extravagantný, bizarný a gýčovitý. Film skvelo navodzuje retro atmosféru, ktorá pramení predovšetkým z retro dizajnu vozidiel a pripomienky naftovej a benzínovej doby. I keď sa dá Mad Max: Fury Road nazvať dieselpunkom, tak ide o dosť neobvyklý exemplár v tomto smere. Avšak tomuto filmovému počinu nikto nemôže uprieť to, že má svoj vlastný svojský štýl, ktorý je v mnohých ohľadoch nesmierne rázny či až provokatívny a taktiež sa v mnoho líši od dnešnej filmovej tvorby. Dej filmu je zasadený do Post-Apo sveta, v ktorom sa zvádzajú úpenlivé boje o vodu a benzín - pre svet Šialeného Maxa dve veľmi vzácne a hodnotné suroviny. Úplný kolaps ľudskej civilizácie malo za následok viacej faktorov, stenšujúce sa zásoby pitnej vody, úbytok úrodnej či ornej pôdy a predovšetkým termonukleárna vojna, ktorá spravila z okolitej krajiny nehostinnú pustinu. Svet sa nachádzal v katastrofickom stave, takmer celý je pokrytý pieskom a preto je veľmi riedko osídlení - väčšina zostávajúcej populácie sa koncentruje pri akýchsi oázach, kde kvôli podzemným zásobám vody je schopné vypestovať ešte nejakú tú zeleň. Post-apokalyptický svet je do značnej miery psychedelický, hoci drsný, ale svojou prázdnosťou a vyprahnutosťou upokojujúci. Výpravná stránka tohoto blockbusteru je skutočne úchvatná, púštne lokácie sú úžasné, i tie všetky kostýmy a masky sú ozaj lahodné. Zvuková stránka a vizuálne efekty sú takisto parádne a práca s takou akustikou alebo do sýta sfarbenou červenou farbou mi niekedy takmer  vyrazili až dych. Tiež sa mi páčil ten halucinogénny, dehydratovaný efekt pri snímaní púštnej krajiny. Mad Max: Fury Road ma nápadne blízko ku westernov a rozhodne v tomto snímku nájdete inšpiráciu práve Divokým Západom. Ako väčšina post-apo a survival filmov, tak aj Mad Max sa zaoberá témami prežitia a zachovanie si ľudskej tváre za apokalyptických okolností. Tom Hardy a Charlize Theron boli naprostý badassovia. ()

borec999

Veru názov neklamal, bola to zbesilá cesta a tých 150 miliónov bolo pri akcii a aj vizuálnej stránke naozaj cítiť. Aj napriek tomu nie som však extra spokojný a zaradím sa do skupiny ktorá bude tvrdiť že to bolo zbesilé možno až príliš. Akčné filmy mám veľmi rád, a to aj tie v ktorých dej ide bokom akcii. Preferujem však najmä bitky a prestrelky, automobilové naháňačky (a ešte k tomu na nereálnych sci fi vozidlách a truckoch v postapokalyptickom svete) nie sú pre mňa až tak zaujímavé. A tu akciu tvoria dá sa povedať výhradne len naháňačky. Síce sa musí nechať že sú dostatočne veľkolepé, zbesilé a šialené, ale ako vravím, na vetvy som z nich nebol. Čo sa týka zobrazenia krutého post apokalyptického sveta, ktorý vás údajne podľa niektorých totálne pohltí ,nadchne a aj zhnusí, tak nič z toho som pri filme nezažil. Na to aby na mňa film takto pôsobil by som v ňom potreboval vidieť nejaký hlbší príbeh, viac dialógov či informácií o postavách- čiže niečo čo s výnimkou pár minút 2 hodinový Mad Max vôbec neobsahuje. Vo výsledku som si teda non stop náhul akcie od Georga Millera raz pozrel, neurazil ma, nenadchol a celkovo na viac ako na priemer mi v hodnotení nevyjde. 55% PS: Charlize Theron cool,Tom Hardy naopak dosť nevýrazný. ()

kukuuuc10

100% Epic! Epické je to správné slovo, vyjadřující novodobého Mad Maxe! Akce nepouští nohu z plynu a jedna explodující scéna střídá další, větší! What a day.. What a lovely day in cinema! Trailery opravdu nekecaly a přinesly nám hlavurvoucí blockbuster, který se bude řadit mezi filmy tohoto roku. A toho frajera s kytarou jsem fakt žral! Skvělá režie a žlutomodré prostředí, které je třeba vidět ve 3D. ***** ()

Retik

Postapokaliptická honička pouští roztáhlá na 120 minut jejíž děsivá hudební symfonie vás bude provázet až do hrobu. George Miller, jenž má na svědomí Happy Feet, se opravdu nebál popustit uzdu fantazii a naservíroval nám doslova hostinu pro oční bulvy. Jelikož od posledního Mad Maxe uběhlo bezmála 30 let tak v něj někteří nevkládali přílišnou důvěru ale už prvním trailerem tyhle nedůvěřivé prdele posadil do sedačky. Už samotný trailer ve mě vzbudil pocit, že se chystá něco mimořádného, něco, na co jen tak nezapomenu. Film mě dokonce dostal do tak velké euforie, že jsem myslel, že Valhalla už není daleko. Pastýř očí, pastýř uší, to vystiuhuje tento snímek. Charlize Theron hraje úžasně, zprvu mě trošku překvapilo že zastává hlavní postavu více než Tom Hardy ale nakonec to měli hezky vyvážené a nikdo se navzájem neodsouval na vedlejší kolej. Na závěr chci sdělit, že i kdyby jste z ohlasů či ze samotné vizualizace filmu nebyly nadšení (impossible), tak máte povinnost na něj zajít kvůli místnímu rockovému nadšenci, který celý konvoj doprovází na prašné cestě a dopřává jim prvotřídní sóla na svoji elektrickou kytaru. 9/10 ()

Corpsegrinder

Post-apokalyptickej nářez nasáknutej benzínem a pískem ze kterýho jde kurevský vedro každým záběrem. Nic podobnýho ještě nikdo nenatočil a jestli natočí, bude to pravděpodobně zase George Miller. Nejlepší film tohohle století. ()

Krabak

Udělejte 3,14čovinu, pak si dejte pauzu a po pauze tam dejte ještě pár šíleností. Vznikne z toho totální pakárna, která je ovšem v tomto případě boží. Vypněte mozek a užívejte se dvě hodiny akce. Film, kde jedou dvě hodiny autem a dokáže bavit? Nečekal jsem. --->94% ()

Jierl

Velká odvaha natočit takovouhle řež v R za 150 milionů, kéž by se to zaplatilo, příjemné osvěžení v záplavě komiskových nesmyslů.. ()

Kanca

Šílená jízda plná neuvěřitelných záběrů se skvělým hereckým obsazením. Toma Hardyho považuju za jednoho z nejlepších herců současnosti především kvůli jeho přirozenosti, která z něj čiší snad v každé jeho roli, a i jako Mad Max byl opět naprosto uvěřitelný. Ještě víc jsem ale byla nadšená z Charlize Theron, která byla jako Furiosa naprosto úžasná. Takže i přesto, že jsem tam postrádala nějaký hlubší příběh, jsem nakonec dost spokojená. 90% ()

noby

Velká škoda nepříliš dobře zvládnutých scén, které mají posouvat děj a přibližovat postavy, protože zpracování toho ostatního, o což naštěstí šlo, je fenomenální. Kde příběh se rozvíjí ledabyle, aby se neřeklo, v detailu je film zatraceně silný. Je to hlavně výtvarný nářez, víc než cokoli jiného, ale to vůbec není na škodu. Naopak, jsou to chvíle, kdy ze silné stylizace vypadne, které filmu ubírají. ()

SpaceOdyseus

Nikdy jsem nevidel podobny film a asi dlouho zase neuvidim. Takle silene stylizovanou a nabusenou jizdu, takle skvele a poctive natocenou, to se opravdu casto nevidi. ()

MaaaR@

Nekompromisní postapokalyptický akční zvěrstvo. Takovou jízdu jsem už dlouho nezažil. Oči přilepený k plátnu a když se objevily závěrečný titulky, nevěřil jsem, jak to uteklo. Wow. A ta hudba! ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi