Legenda o Tarzanovi

• USA The Legend of Tarzan (více)

Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest. (Freeman Ent.)

SantaCruz

50na50 půlka filmu je vizuálně, scnáristicky, herecky na 5 hvězd, ale co ty vizuální kýče? Nebo vyšumění několika linek a tím pádem rozpad sjinak slušě rozdělaného počinu. Schade, možná by to chtělo obsadit do teamu vizuálního Anglána, který by stál pevně nohama na zemi, než-li nevybouřeného Amíka :P ()

SaMaeL98

Od tohohle jsem moc nečekal, ale doufal jsem někde v hloubi duše, že se něčeho dočkám. Bohužel, nedočkal jsem se. Mohl z toho vzniknout úžasný příběh. Přiznejme si, že pokud film podobného ražení má méně jak dvě hodiny a skoro půlku filmu hovnodělání, příběh může také stát za podobné hovno. Tři hvězdy jsou za následující: 1 za Alexandera aka sexy Erica z True Blood, 1 za Margot Robie, které to kupodivu sluší i bez tuny bílého make-upu a baseballové pálky, 1 hvězda za Waltze, který se prokázal jako nejlepší herec z tohoto filmu. Ten rakušák má asi jako jediný z tohoto filmu hvězdu na chodníku šťávy (Netuším jestli SLJackson má také), ale i tak prostě SPOILER!!!!: musí zemřít. Malé bezvýznamné plus má také Jackson se souv negerskou silllerskou náturou. Taková kopa dobrých herců, takový dobrý námět... a oni to takhle postříkaj močkou. ()

Pavelkedar

Příjemná koukatelná pohádka se supr muzikou a supr zvukem DD 5.1. Nic víc jsem od toho nečekal a ani nic extra v tom nehledal..... ()

v0jt1s3k

Nedokážu si vysvětlit, proč se našel důvod pro vznik takového remaku. Absolutně nezajímavý, místy fakt zlé cgi, příběh o ničem, navíc postrádající smysl. Jediná scéna, které se mi fakt líbila, tak bylo setkání se slony - jako art super. Jinak celkově dokoukáno jen proto, že nerad nechávám filmy nedojeté. ()

Dumaru

Po tom ako som Margot Robbie videl v Jednotke samovrahov a vo Focuse rozhodol som sa aj napriek vlažným ohlasom na Tarzana pozrieť si tento film, už len kvôli tejto čučoriedke :) Začiatok filmu sľuboval akciu, žiaľ len sľuboval. Tento prúser nezachránila ani odvážna Jane, ktorá poctivo sekundovala Tarzanovi. Najviac sa mi páčila úloha Samuela L.Jacksona, ale herecké obsadenie filmu si zaslúžilo viac akcie. Po vychladnutí emócií dávam tomuto filmu max 2 hviezdičky, ja som sa nudil,,, ()

Pritok

precital som nejednu tarzanovu knihu a bol som na to mrte zvedavy, pozitivne som vsak prekvapeny nebol. v druhej polovici to malo tazku dopozeratelnost. s tarzanom to malo spolocnych tak par mien a to ze existuje nejaky opar. ()

zekon

Nahrnuto do 3D ne moc uvěřitelný příběh s Tarzanem coby Spidermanem z džungle. Tolik nesmyslů na jednom místě. Styl podobný ale Mauglí je jiná liga! ()

mertikek

Všechno tu už bylo a všechno už jsme viděli...až na takhle zlé zpracování Tarzanova příběhu. Akční scény vykradené z filmu avatar, ať jde o skok do propasti, běh ve větvích (včetně záběru horní kamerou) a na závěr lahůdka všech lahůdek...ano, i příroda se stejně jako v Avatarovi spojí s hlavním hrdinou a pomůže vyhnat padouchy. Lituji 110 minut, které jsem u tohoto filmu strávil, rozhodně bych tento čas mohl strávit i lépe, například koukáním na bílou stěnu, která by mi nezpůsobila tak otřesný mozkový výplach. Světlými momenty byly okamžiky, kdy se S. L. Jackson "podělával" strachy a také ty scény, kde Christopher Waltz perfektně ztvárňuje záporáka gentlemana. ()

Pythonator

Strašný scénář a stupidní efektní záběry, jako když se Tarzan zhoupne na liáně a letí kilometr džunglí jako Spider-Man ulicí, dělají z tohoto nadějně vyhlížejícího filmu jen hloupou béčkovou sračku. Gorily jsou sice udělané hezky a herci mi taky nevadili (obzvláště ta Jane je tak přitažlivá, až je škoda, že není nahá), ale celkově je to jednoduše o ničem. Udělat lepší scénář a vzít Tarzanovo dobrodružství hezky od začátku, jako tehdy s Lambertem, mohli mít židáci v Hollywoodu skvělou filmovou ságu o X dílech, jelikož pan Burroughs nám zanechal pěknou hromádku románů, dle kterých by se dala napsat pěkná hromada scénářů. Ale ne, oni radši použijí jako scénář nějakou hromádku hoven a vnutí nám vysloužilého Tarzana z módního mola. Třeba někdy příště. ()

Dataminer

Překvapilo. Mohlo se z toho vytáhnout víc, ale mohlo to být také horší. Přestože to vidím tak na 70 %, tak s ohledem na podhodnocení tu hvězdičku přidám (když i po tolika letech je tu stále a stále ten s prominutím pitomí způsob hodnocení jen pěti hvězdami a odpadem). ()

Stamba

Podle mého poměrně zajímavě pojatý již stokrát dokola omletý motiv. Hlavním příběhem ale není klasický příběh o zrození a životě Tarzana, ale jedná se zde o úplně novou zápletku, kdy je Tarzan donucen vrátit se z civilizace zpět do Afriky a řešit tamní patálie. To celému filmu dodává trochu originalitu. Místy pak děj doplňují retrospektivní scény vyprávějící o Tarzanově vyrůstání v džungli. Ty ale nejsou klíčovým motivem. Jejich novodobé zpracování na mě ale udělalo dojem. Nový příběh naroubovaný na původní předlohu možná na leckoho bude působit jako vaření z vody. Já ale oceňuji snahu o to přijít s něčím novým. Co ale celému filmu láme vaz je podle mě nepovedený závěr. Celý film se odehrává, řekněme, v „klidném“ tempu, ale samotný závěr nebere tak rychlý průběh a sérii zvratů, že jsem měl spíše pocit, že se tvůrci museli vejít do určitého času a až ke konci zjistili, že čas nemají, tak vše naplácali do rychlého sledu tak, že film v závěru působí nekonzistentně a jako šitý horkou jehlou. Díky tomuto hodnotím film lehce podprůměrně. ()

flouny8

Batman má těžkou konkurenci v podobě maníka, kterej si to rozdá s gorilou a je silnější než Herkules. Bylo to až úsměvně trapný. ()

AmunRa

Nepochopím, jak slušní herci jako Alexander Skarsgård, Margot Robbie, Samuel L. Jackson a Christoph Waltz mohli kývnout na takovou nehoráznou slátaninu. Ani značka Tarzan nezachrání všechno a slaboduchý scénář nepozvedne ani solidní herecké obsazení. Jedna hvězda za historický kontext. ()

Margot Robbie bude bruslit

24.01.2015

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

22.08.2014

8 filmů, 7,7 miliardy dolarů. Potterovská filmová sága sice skončila před třemi lety, její odkaz ale jen tak nevybledne. A studio Warner. Bros. si toho je dobře vědomo, pročež před nedávnem oznámilo… (více)

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

15.11.2013

Klasika Rudyarda Kiplinga, jejímž základem jsou příběhy o vlky (a medvědem a panterem) vychovaném divokém chlapci Mauglím, už byla zfilmovaná mnohokrát – nejslavnější adaptací je zřejmě animovaná… (více)