Legenda o Tarzanovi

• USA The Legend of Tarzan (více)

Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest. (Freeman Ent.)

Markus2

Podívejte se na to. Jednou za shlédnutí to rozhodně stojí. Původní nápad navázání na skutečné historické události byl výborný. Bohužel nevyužitá příležitost. Z téhle látky se dalo vytřískat mnohem víc. Ze začátku mne příběh úplně vtáhl do děje, pak se to najednou začalo postupně kazit. Nejen děj. Skutečně nemusím superhrdiny, a co Tarzan všechno prováděl, mne znechutilo, včetně postavy Jane. Superman se může jít zahrabat. Verze z roku 1984 s Lambertem je mnohem lepší. Co se mi hodně líbilo, byly vedlejší postavy domorodců. Kdyby se Tarzan ve filmu v konečné scéně na lodi elegantně udusil, možná by bylo o jednu hvězdu navíc. Za nápad a za domorodce tři. ()

Krnac

Občas mám pocit že ľudia čo tu dávajú hodnotenia sa dívali na úplne niečo iné ako ja. Ja s prerábkami príbehu problém nemám a mne sa tento film naozaj páčil a rozmýšľal som bez srandy nad piatimi hviezdami a aj človek čo robí recenzie na profi úrovni ktorého sledujem dal tomuto 4*, ide proste o kompletný remake známeho príbehu ktorý je uveriteľnejší ako originál ale aj tak tam ostáva to kúzlo. Sú tu nové postavy, nové lokality ale tiež sú tu staré lokality, staré postavy a odkazy na originál. Príbeh a dej je dobrý, nové postavy sa mi páčili, je tu pár dobrých situačných hlášok, výborné scény, výborný koniec, jediné čo sa dá vytknúť je nedotiahnutá animácia goríl ale inak vizuálna stránka je super, s príbehu ako celok ale nemám ten super pocit aký mám pri tých filmoch na 5* ale je dobrý, za mňa 80%. ()

Bogrant

Väčšinou platí, že ak si dám pri nejakom filme aspoň opakovane určité repliky z neho, je z toho lepší pocit ako na prvýkrát, pri tomto filme som však zistil, že je to vyložene rovnaká príšernosť ako na úvodne pozretie, s otrasne iritujúcim CGI, debilným scenárom, nezáživnými postavami a chabou réžiou. Yates je vrah. ()

Orion12

Takový potenciál to byl ! Někdo se po skoro 30 letech odvážil udělat klasiku Tarzana- týpka co běhá nahej po džungli, vládne s opicema, svádí souboje s britskými kolonizátory a zachranuje krásnou Jane. David Yates sehnal hvězdé obsazení v čele s Skarsgardem, Jacksonem,Robbie dalšími, dostal enormní množství peněž, stopáž a volnou ruku- co se asi může posrat ? No všechno když je režisér idiot. Pane bože větší píčovinu jsem dlouho neviděl. Herci nemají doslova co hrát, protože nemají vůbec žádný prostor, režisér chtěl všude ukázat ty prachy, tak 80% filmu tvoří akční scény, kdy bud tarzan bojuje proti kolonizatorum, proti zvířatum, opicím nebo lvum nebo něčemu nebo prostě jenom běhá po digitální džungli a divák má být uchvácen dechberoucími záběry, v roce 2022 asi uplně ne- asi to ale nebude tím rokem... gorily zde vypadají třeba hrozně nerealisticky a zvláštně, což ve stejném roce vyšla kniha džunglí a tam ta kvalita a animace prostě je na úplně jiném levlu jako třeba o 100%. Rozpočet 200 mega je tolik kolik dostavají marvelovky, ale tam to jde aspon vidět ty prachy. Zde je bohužel 90% celého filmu digitální a je to dost vidět a na některých místech hodně špatně udělané. Příběh je prostě průměrný, příjde mi že tam tvůrci chtěli naházet úplně všechno, některé vedlejší dějové linky se neuzavřou. Film funguje jako jednohubka na vypnutí mozku, nebo jako popcornovka u které se nemusí tolik přemýšlet. Což je škoda čekal jsem více, hlavně po začátku který mě dost navnadil na zbytek filmu. Ale film se příběhově hrozně pomalu vleče, postavy dělají hloupé rozhodnutí a zase závěr by mohl být trochu delší, byl naopak uspěchaný. Pro Mamku prý jeden z nejlepších filmů tak nevím. Zas ona dala 5* ordinaci v růžové zahradě, tak to není moc objektivní. Asi se nepodívám znova, ale ve finále jako jednohubka bez mozku funguje a lepší než některé akční výplachy (některé díly rychle a zběsile, bloodshot) horších 5/10 ()

GinaT

Krátce po sobě jsem zhlédla tento skvost a zároveň Seveřana a jedno je jasné - ten kluk má štěstí že je hezkej, protože hrát teda opravdu neumí. ()

Pavlo

Tak toto išlo úplne mimo mňa. Zaujímavé načrtnutie pokračovania života Tarzana trvalo veľmi krááátko. To čo sa dialo ďalej, neviem ani popísať. WTF takto zhovädiť dobrý príbeh. Film nemá spád, hlavných hrdinov, zaujímavý dej, ale za to má otrasné špeciálne efekty, za ktoré by sa nehanbili snáď len počítačové hry z 2005, v deji kopec klišé 10-ročného dieťaťa a nudné akčné scény. Čo dodať, nikdy viac prosím. NIKDY. P.S. jedna hviezda len za sympatické obsadenie. ()

Ammit

Zdá se, že Margotka v posledních letech pokouřila kdekoho, a tak se bez talentu a s dost nesympatickými manýry i ksichtem dostala do (po)hlavních rolí v kdečem. ()

IndyJones

Bohužel, opravdu hodně jsem chtěl, aby Tarzanův příběh byl strhující velkolepé dobrodružství, ale bohužel. David Yates mi už začíná pít krev, subjektivně mi vadí jeho styl režie, snímání atd. Jediný respektuhodný je Sam L. Jackson, který ve svém věku zvládá velká komba a jediný je v celém filmu snesitelný. ()

KcarlosK

Tak se zase jednou míjím s většinou. Podle mě se sequel Tarzana více než vydařil. Pravda, děj je sice trochu jednodušší, ale snad nikdo nečekal Shakespeara, ne? Ale všechno ostatní funguje bez problémů. Herci, lokace, hudba, akce i romance. Triky byly občas dost kostrbaté, ale dá se to kousnout. Finále mohlo být epičtější, kdyby se do boje kromě zvířat zapojily i černoušci. Omezený rozpočet se prostě nedá přehlédnout. Přesto jsem si film v kině vychutnal spolu se všemi šesti dalšími diváky. ()

cica

Myslím, že také v pohode, pozrela som, oddýchla som si od horúčavy v klimatizovanom kine. Tarzan bol taký nemastný-neslaný, Jackson sa nenašiel, absolútne mu to nesadlo, tak ako aj Waltzovi - ten chvíľu vyzeral ako z Bastardov, ale chýbal tomu šmrnc a pointa. Ale to bude tou rozmaznanosťou z Tarantinových filmov, kde sú títo dvaja herci skvelí. Trošku histórie nezaškodilo, ale aj tomuto podtextu chýbalo dotiahnutie - Belgičania si už dlho sypú popol na hlavu kvôli svojmu pôsobeniu v Afrike. Ale aspoň je to v tej dnešnej pobláznenej dobe také protirasistické... ()

Gagin

Sakra, moc jsem nevěřil místnímu hodnocení, protože se mi již párkrát stalo, že je spíše podhodnocené a film pak špatný nakonec není. Ale ono to je vážně slabý. Zapomeňte na klasický příběh o Tarzanovi, tady máte dvě linie, u kterých to zkrátka nefungovalo spolu moc dobře. V některých pasážích se tvůrci moc nepřemohli ani s efekty a vizualizací. No určitě letošní nejhorší film viděný v kině. ()

Denque odpad!

Jako přemejšlel jsem, že aspoň tu jednu hvězdu dám, ale závěrečnejch několik minut rozhodlo. Ani nevím co k tomu pořádně dodat ... pointa filmu zcela nulová, efekty by mě asi nadchly kdyby mi bylo deset a akční scény kdy Tarzan prokopává frajery zdmi vlaku nebo růžencové škrcení bylo opravdu trapné. Finále byla jedna velká komedie a samozřejmě nechyběla závěrečná líbačka, aby to mělo ten správnej americkej nádech. Takže když tarzana tak jedině animovanou verzi! ()

52637

Cekal jsem vice, tri hvezdy za hvezdy hlaskujici Jackson, nadherna Robbie a super hajlz Waltz. Tarzana z roku 84 s Lambertem uz nic neprekona. PS: Kniha dzungli oproti Legende o Tarzanovi byla skvela i co se tyce triku ()

kjama

Naprosto úžasné obsazení, parádní příběh a skvělá knižní předloha. Jak se jen něco takového mohlo pokazit? Ale ono se to pokazilo. Tři hvězdy za prvního Tarzana, který se konečně aspoň trochu podobal tomu v knize a za nostalgii, se kterou jsem opět přečetla celou sérii (některé knihy už po dvacáte). Jinak na tom filmu bohužel nebylo nic... ()

Martin29

Spíše by se to mělo jmenovat Pohádka O Tarzanovi jelikož místy to zavání těžkou parodií a místy se to snaží být cool jak nějaký díl Ramba (Tarzan vymlátí celý vlak ve kterém je cca 20 vojáků s puškama) . Jane zde vypadá jako by rovnou vyšla z kosmetického salónu a po cestě se ještě stavila na módní přehlídce( k tomu úplně pasuje dialog mám si vzít 4 korzety nebo 2) . Představitel Tarzana je nesympatický až to bolí nevyzařuje žádné emoce ani kladné ani záporné a navíc poté co hned v první scéně ho dobije jedna gorila tak úcta k němu odpadne úplně. Nejvíce peněz na tom stály asi ty digitální zvířata jinak fakt nevím. Konec je neskutečná parodie objevují se zde scény jako střelba z pušek a těžkého kulometu po Tarzanovi aniž by ho zasáhly následována scénou kdy Samuel L Jackson (který zde hněte kecy o otroctví a sama Usa měla jak dlouho otroctví takže sem mu nevěřil ani slovo to samé o těch žoldácích) udělá to samé s daleko horším kulometem proti jejich lodi a nejenže se vždy trefí, ale on tu loď i potopí. Nebo to, že celá belgická armáda o velké síle se lekne několika indiánů s Tarzanem. Režisér absolutně nezvládá ani davové scény, které zde vypadají tragicky, když si člověk porovná scény se zvířaty v Noeovi a tady tak je to nebe a dudy. ()

dark.knight

Tentokrat som nemal ziadne ocakavania ale zabavil som sa fajn, nudil som sa asi len par minut, pekne natocene, krasna Margot, standardny Waltz, vtipny Jackson, krasne exteriery, pribeh nicim neprekvapil a samozrejme dalo sa z toho asi vytazit viac ale pri tomto filme mi to srdce netrha. Pobavilo a neurazilo. ()

Margot Robbie bude bruslit

24.01.2015

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

22.08.2014

8 filmů, 7,7 miliardy dolarů. Potterovská filmová sága sice skončila před třemi lety, její odkaz ale jen tak nevybledne. A studio Warner. Bros. si toho je dobře vědomo, pročež před nedávnem oznámilo… (více)

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

15.11.2013

Klasika Rudyarda Kiplinga, jejímž základem jsou příběhy o vlky (a medvědem a panterem) vychovaném divokém chlapci Mauglím, už byla zfilmovaná mnohokrát – nejslavnější adaptací je zřejmě animovaná… (více)