Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

DavidHolub

O trochu slabší, než první díl. Noční scény nebyly tak strašidelné a napínavé. Ale našly se tam nějaké povedené lekačky (i když jich bylo málo) Konec byl podle mě skvělý, mnohem lepší, než v první díle. 6,5/10 ()

KoleckoR

Oproti 1 je to už velká slabota. Dlouho trvá, než se začne něco dít, ještě déle, než v 1.díle. Když už se film po hodině jakžtakž rozjede, tak jsou veškeré scény příliš potemělé, nebo kamera je nevhodně odložená, takže vlastně není nic pořádně vidět. ()

rexino

Jednička bola dobrá.. ale toto už nieje ono. Ešte to ide po stopách 1 ktorá sa mi fakt páčila.. ale tu už to nebol ten horor. Nebolo to ono. ()

fixaman

Jednička mi přišla vyloženě špatná.. Nijaké herecké výkony, absolutně žádná atmosféra atd atd.. Tudíž od dvojky jsem neočekával už zhola nic, jen jsem si ji jako zarytý fanda hororů prostě zkusil pustit.. A jaké bylo moje překvapení.. V tomhle filmu jsou mnohem lepší herci, pořád se něco děje a atmosféra je tak hustá, že by se skoro dala krájet.. Nemluvě o perfektní návaznosti na první díl (trochu mi to připomnělo [REC]2).. Po dlouhé době jsem se zase u nějakého hororu občas i bál.. A to se mi už dlouho nestalo.. Takže palec nahoru :-) ()

KOZEL84

Zlatí VyVolení.Dívat se na onanujícího Vladka by byla možná větší zábava.Tohle byla taková nuda,že když sem se po čtrnácti dnech filmu podíval jak dlouho ještě a zjistil,že sem teprve v půlce,vzteky sem musel jít třísknout dveřma.V Americe lidem hodně straší v kvartýrech (to je jáásne),ale když doma najdou bordel,tak si myslí,že to byli zloději,kteří nic nevzali (to je jáásne) a tak se naserou a šoupnou si tam kamery (kdyby tam aspon' popopobíbíbhaall Ozzy a fuckovali jeho vyžraní,rozmazlení spratci).Oni pak jako zjistí,že to je duch a sou nasraní ještě víc (to je jáásne).Bodejt'!Kdo to má jako furt uklízet ty astrální hovado!!Mě doma občas taky třísknou dvéře.Stává se to jako hodně,když třeba luftuju a sere mi to taky,páč sou prosklené.A ono je to celkem logické.V pekle si čerstvého vzduchu démon moc neužije,tak pak takhle blbne (to je jáásne).Nézbeda jeden.To pak zas nechápu proč ho ta Constanza vyháněla dýmem;/.Si mohli pozvat mě.Vypálil bych tam pakl Startovaček a byl klid (pche..jáásne).Asi 3x sem se lekl.To se mi tak normálně stává,když něco spadne nebo třískne (to je jáásne).Díval sem se sám v celém bytě a samozřejmě v noci (tss..jáásne),ale já nemohl vědět,že mám zalézt někam ve sklepení do rakve abych se bál.To si měl říct Tody...(mi to nebylo jáásne).No hele,kvůli slušné jedničce bych doporučil kouknout na zdejších posledních asi 20 minut,které to slušně provážou (kdyby to tak byl krat'as).Taky je fajn,že teta Katie zašla.Bych ji vojel jak ´dábel (to je jáásne)! ()

THE_Joko

Cela CSFD tu je len o tom, aky koment napise niekto "mnohobodovy" a podla neho sa zariaduje zbytok. Kazdy suhlasi s niekym inym, ale v podstate je to len ten prvy a nikto tu nenapisal nic svoje! O com vlastne tocim? Vsetkych ktory sa tu hraju na tazkych filmovych odbornikov by som najradsej pekne PO JEDNOM zavrel do mojej obyvacky, pustil tento film v PORIADNOM ozvuceni cca o 24 00 a potom chcem vidiet toho,kto tomu da "odpad"!!! ()

TaanStari

Narozdíl od původního Paranormal Activity, dvojka je jako horor i docela působivá, ale snad nikdy mě nelogické chování takhle nenasralo... ()

constrictor.boa

Pokud na to kouká někdo v pravý poledne u oběda a ještě u toho luští křížovky nebo na to jde jen do kina, tak tady pak píše, že to byla totální kravina atd. Já jsem si to pustil v noci doma (dvoupatrový rodinný dům), zatopil jsem v krbu a soustředil se jen na film. A chvílemi mi běhal mráz po zádech.... ()

RedHot

Oproti jedničce trpí prequel špatným rozpracováním gradace napětí a také ubohou nápaditostí, co se týče lekaček, kterých je zde však víc než dost a potenciál mokrých trenek byl tudíž hodně vysoký. Že se ono očekávání nepodařilo proměnit, nedávejme ani tak za vinu hercům, jako spíš scénáristům. Protože dělat ze scény, kdy v kuchyni dvakrát praští pánvička o linku vrcholný moment hrůzy, působí dost rozpačitě i jako prvotní náznak nějaké přítomnosti zla. Z těchto náznaků se bohužel skládá drtivá většina snímku, a když už se do toho bubák konečně opře, není pořádně nic vidět a vám nezbývá než dezorientovaně čučet. Ptám se, proč jsme se nedočkali více lekaček ve stylu té se zásuvkami v kuchyni? Ta byla totiž mistrovská a ještě ke všemu se konala za bílého dne. A zeptám se znovu - musíte opravdu do všeho tahat démony a satana a vymítače? Kluci, pro mě za mě, ale nejde vám to. ()

Meteorista

Pokračování této duchařské lekařiny se odehrává před prvním dílem. Děj jde pak souběžně s prvním a končí mírně za koncem prvního dílu. Takže se v podstatě dozvíme něco málo nového. Tedy co předcházelo jedničce, i to, co se stalo s jejími aktéry (jedním minimálně). Nyní se však dějová linka soustředí na sestru (a její rodinku) hlavní hrdinky dílu prvního. Co se výstavby děje a vyhrocenosti situace týče, tak dvojka si musí pomáhat hned několika kamerami, narozdíl od dílu prvního, kde se staví jen na jedné jediné (té statické mám na mysli). Toto rozfázování do několika kamer trochu kazí celkovou přehlednost a neudrží diváka tak napjatého a neposadí ho po celou stopáž filmu takzvaně na prdel. Takže se bojíme v podstatě jen chvilkami. Konec filmu nastolí tak neočekávaný zvrat, že sem si tak říkal, proč si to autoři jen museli nechat jen na posledních pár závěrečných minut. Celkově je dvojka důstojným pokračovatelem, avšak ždíme akorát z děje jedničky a nepřináší moc inovací. ()

Matli

Krom pár posledních minut je to nuda bez atmosféry a bez lekaček, nevím co bych k tomu více vyblil. Bojím se dalších dílů, to už vlastně je jedna zaručená hvězdička :-) 31% ()

Bozvav odpad!

Jednička  v bledě modrém. - Dementní,  nudné, strašidelná je jen stopáž a šance, že u sledování této kokotinky zemřete na zoufalství. herci nesympatičtí, děj nulový a bubu nikde. atmosféra žádná, absence jakéhokoliv logického počínání. Za mne totální propadák. ()

Aurus

Už podle hodnocení 46% jde poznat že to bude podprůměrný hororový film a to je pravda. Narozdíl od prvního dílu který stavěl hlavně na atmosféře, měl malý rozpočet a člověk se u toho dokázal zabavit tak tento druhý díl je přesný opak. Toto pokračování má nulovou atmosféru a napětí což je škoda. Příběh je docela dobrý, postavy jsou ovšem blbé a nesympatické, hudba je zde až když běží titulky a ta hudba je docela otřesená. Lokace nejsou moc zajímavé a kamera filmu je spíše špatná. No za mě sklamání které se prvnímu dílu apsotutně nemůže rovnat. Za mě 2-2,5/10. ()

SidneyP

No, vezmu to od začátku. Film jsem viděl nejmíň asi desetkrát na počítači. Pak jsem šel - jak já říkám - do starověkého kina (však to znáte, jeden sál, dřevěné sedačky,...) a totálně mi to zkazilo film. Já fakt nevím, jestli to bylo tím, že jsem to předtím viděl už několikrát a tak mě nic nepřekvapilo, nebo tím, že tam za mnou seděly uřvané patnáctky, které pištěly i v době, kdy se tam pohla pánev. Na rovinu říkám, že příběh i lekačky byly v jedničce o 100% výš, než v díle druhém. Chválím ale propojení příběhu a dokonce i samotný konec, který sice mohl být o pár stupňů víš, ale nestěžuju si. Je dobře, že si alespoň tvůrci nechali pro třetí díl otevřená zadní vrátka. Nicméně, až v tom kině jsem si uvědomil, že dvojka opravdu se strašidelným filmem nemá nic společného. Takže jsem se ani nedivil, když po skončení filmu řekl jeden chlap za mnou: "To byla ale píčovina!". 45%. ()

Wolvie

První díl byl docela zajímavý experiment,který srážel hlavně jeho konec.Dvojka je už jen prachsprostá ždímačka peněz,která v tomto ohledu vyšla výtečně,ale jako film je to čiré zlo,které nudí,není napínavé ani v náznacích a člověk má co dělat,aby neupadl do kómatu.Saw měl alespoň solidní nosnou myšlenku,na kterou se postupně lepily další díly.Ale tady byl námět vyčerpaný už v prvním díle a jestli skutečně přijde trojka,tak se vážně obávám o svoje zdraví.Na nudu se dá taky umřít? ()

Deratizer

Stačí obrovská světová reklamní kampaň a z naprosto tuctovýho a amatérskýho domácího home videa, po kterým by za normálních okolností neštěkl ani pes, je světový hit vydělávající pohádkové sumy. Dejme tomu, že jednička byla zajímavá, jelikož nikdo nevěděl, co se bude dít, o co tam jde, bylo to prostě nový, napínavý, tajemný. A mě se to líbilo, né že né. A toto? Naprostý vykrádání jedničky, vše stejný, jen příběh jiné rodiny, který se tentokrát točí kolem mimina a kde je zpestřením účast psa. Člověk se na to koukne ze zvědavosti a o tom to je. Jenže už od začátku ví, co ho čeká, pač mu to všechno řekla tehdejší tajemná jednička a zde nenajde nic novýho. A o čem bude trojka? Bude to totéž, ale opět v jiné rodině, další klon a další amatérský home video, který nemůže být ničím jiným než nehoráznou nudou. A zas to bude vydělávat pohádkový sumy? Jak dlouho ještě? Jak ještě dlouho bude lidi bavit chodit do kina na něco, co už jednou, dvakrát, třikrát viděli a uvidí po čtvrtý úplně stejným způsobem? Po Paranormal Activity 1 byl klon Paranormal Entity a ten byl dost kritizován, proč? Protože to byl Entity a ne Activity. Ale naprosto totéž. K tomu všemu Entity mě tak nenudilo jak toto. Jednoduše, Paranormal Activity 2 je film, který už nemá čím překvapit, protože vše bylo odhaleno v jedničce. Jde jen o rýžováni peněz a další a další pokračování budou jen a jen kapánek jinak natočený kopie kultovní slavné jedničky. Divím se, že i k dvojce nedali vizitku- podle skutečnosti- :-) Třeba by i tentokrát tomu lidi uvěřili. Mimochodem, ve filmu mě zarazila jedna hororová skutečnost, kterou já bych nikdy nerealizoval, a tou je fakt, že já bych nikdy mimino nenechal v jedné místnosti o samotě s takovým psem, jako je Německý ovčák. Ale abych jen nekritizoval horory tohoto home videa typu, tak jednička mě popravdě hodně zaujala, ono to svý kouzlo má, ale neumím si představit, že další díly by mohly v tomto stylu něco novýho přinést. Jednou už to bylo řečeno, podruhý už to nefunguje. Takže pro mě příště ne z vášně, ale jen ze zvědavosti. Na druhou stranu, lidi na další pokračování do kina nikdo chodit nenutí, takže když to bude mít i nadále úspěch, tak vlastně proč ne.... ()

Ukubumbahoo

Nečekal sem nic, nedostal sem vůbec nic. Plně chápu některá americká kina, která přestala vysílat upoutávky na tento film, jelikož tato jediná kina prozřela a zjistila, že něco tak příšerného nemohou divákům nabízet. Jediné plus celého pokračování vidím v zařazení psa do příběhu, kterému jsem opravdu fandil, protože to je konečně první sympaťák z celých aktivit. A pokud další pokračování nebude právě o tomto psovi, který se bude mstít zlému démonovi za zmrzačení a neuhrazení léčebných výloh v nemocnici, budu zklamán a dám už opravdu odpad! ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)