Texaský kat

Texas Killing Fields

Texaský kat

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 101 min

pomaly plynuce ako sora v Socialnej poistovni, ale bohovske. atmosfera na jednotku, z velkej dialky mi pripominala True Detective, ale to je tak jedine, co mali tento serial a tento film spolocne. Kazdopadne, mne sa Texaske polia pacili. tak nejak sa im podarilo ma na hodinu a 3/4 vcucnut bez toho, aby som sa pozerala na hodinky.(12.8.2015)

• Lyli

Vypadalo to na napínavý film se skvělou atmosférou. Bohužel, krom té atmosféry tam nic nebylo. Už po chvilce začnete tušit, o co půjde a kam to povede, takže žádná překvapení. Jen mi teda není jasné, jak s tím souviseli ti dva týpci v zeleném autě, ale to už taky nemá smysl řešit. Tak nějak film o ničem, kde věci vyznívají do prázdna. Zase jednou smůla.(21.11.2013)

• KOZEL84

Tahle země není pro starý ani mladý a tohle je ten nejhorší bordel (''scénář'') jaký sem kdy viděl.Morgan je opět ''neviditelný muž'',Chastain přehrává až hrůza (stihne to za svých pět minut) a Worthington by někomu furt něco strkal do prdele.Škoda,že tam neposlal Donalda F. Ferraroneho (člověk co to napsal),který je podle všeho těžká schíza a asi takový vypravěč jako já astronaut.Celé to všem dokonale zkurvil,páč zbytku bych snad aspon' ty 2 dal!Neuvěřitelné WTF a vypravěčské dno!(7.12.2011)

• lennyd

V texaských vražedných polí je objeveno několikero mrtvých dívek, a detektivové Mike (Sam Worthington) a Brian (Jeffrey Dean Morgan) musí vypátrat sériového vraha. Nebudou to mít nikterak jednoduché, neboť místní spodina je ochotná cokoliv, hlavně když nebude muset s vyšetřovateli spolupracovat. Vyšetřování se začne rozjíždět, když je unesena další dívka, čtrnáctiletá Anne (Chloe Moretz), nad kterou drží detektiv Brian Heigh ochranou ruku... Musím říct, že tento film byl pro mne po docela povedeném začátku hodně velkým zklamáním. Tam kde člověk čeká, že se temný příběh začne nějak rozjíždět, musí být zákonitě zklamán, protože zhruba v půlce film (stejně jako i samotné vyšetřování) ustrne ve slepém bodě, a hodně dlouho se nic neděje. Závěr už je zase docela v pohodě, jenže ten už to nezachrání, a stejně tak jako docela sympatické herecké obsazení zůstává trochu nevyužito. A nutno také přiznat, že pokud tušíte zhruba po deseti minutách filmu kdo má všechny vraždy na svědomí, tak máte samozřejmě pravdu, i když se vás filmaři po zbytek filmu budou snažit nasměrovat někam jinam...(29.5.2012)

Hutná kriminálka s milionově bezútěšnou a tísnivou atmosférou, která většině současných příspěvků do tohoto žánru schází. Zdejšímu nízkému hodnocení se sice divím, ale co se dá dělat. Jeffrey Dean Morgan opět hraje jako ďábel a Sam Worthington s ním bez problémů drží krok, Jessica Chastain jako by se tady připravovala na roli ve 30 minut po půlnoci, skvělá je i "malá" Chloë Grace Moretz... Děj je nepředvídatelný a stále zajímavý, bohužel se mi zdálo, že poměrně velká část filmu někam zmizela - pár situací, které nebudu zmiňovat, by si bývalo zasloužilo více rozvést. Nějakou půlhodinu navrch bych beze všeho snesl. Jinak bez výhrad.(19.9.2013)

• - Alternatívnymi názvami tejto snímky boli aj názvy The Dark Fields či The Fields. (MikaelSVK)

• - Hoci sa dej filmu odohráva v Texase, jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)

• - Původně měl film režírovat Danny Boyle, ale po jeho odstoupení, byla na režisérskou židli vybrána Ami Canaan Mann, což je shodou okolností dcera režiséra Michaela Manna, který film produkoval. (Riddick77)