Mickey Haller je charismatický advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle svého vozu Lincoln Continental, aby mohl být co nejblíže svým klientům - opilým řidičům, drobným podvodníkům, překupníkům drog a podobným existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž záležitostí týkající se manipulace a vyjednávání. Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení prostitutky, získá po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. Postupem času odhaluje, že případ nebude tak jednoduchý. Mick pochopí, že při hledání neviny svého klienta přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život... (TV Nova)

Matt2626

Klasický thriller s krimi zápletkou, kde úvod filmu dominuje nad jeho zvyškom. Dobre natočené s príjemným backgroundovým soundtracok a výborným McConaugheym. Druhá polovica, kde sa už plne dozviete zápletku je však zúfale "okopírovaná" a prakticky len čakáte na šťastný koniec, ktorý samozrejme až na jedno postrelenie príde. Nemohol som sa však zbaviť pocitu, že po vzhliadnutí nespočet častí Defenders je toto len akýsi slabší odvar, ktorý sa snaží natiahnuť jeden 45min. diel do celovečerného filmu a zarobiť na ňom. 65% ()

vikin

Tak jako jo. Inteligentní zábava, Matthew si to užívá, já mu to věřím, solidní scénář a zase Cliff Martinez - ten si ukradl film pro sebe. Skvěle funguje spojení obrazu a hudebního doprovodu a Martinez je momentálně špička ve svém oboru. Letos má opravdu výbornou sezónu - zatím ale vede Drive. ()

e-pilot

Jen další důkaz toho, že americký soudní systém je zvrácený a spravedlnost najdou jen ti, co si cestu k ní vydlážní penězi. A ne, že by to u nás neplatilo taky. ()

VanThomass

Perfektní podívaná. Právnických filmů není zrovna moc, ale Obhájce je opravdu povedný napínavý thriller, který stojí za to vidět. ()

Tanulin

M Mc Conaughey je výtečný herec. Role mu neskutečně seděla. Odprostit se od sladkých romantických filmů umí s lehkostí. Je jako chameleon. Zápletka, kamera a vůbec prostředí a nápad mě nadchl. Nečekala jsem takový sešup. Jeden z nejlepších filmů, které jsem měla možnost vidět! ()

teseth

Tak toto mě opravdu nadchlo. Sice děj filmu není úplná super nova nebo něco zcela nového, ale na druhou strnau je velmi perfektně proveden a prošpikován tolik zvraty, že člověk na konci tomu parchantovi, který obhajuje padouchy, vlastně zatleská. Matthewovi ten obhájce sedl jak hrnec na prdel. Co mi tam vadilo byly kecy o nevinném člověku. Těch tam bylo trochu víc než je zdrávo. ()

Andrej_

Zatial som nevidel Warriora,ale ak by som ho nepočítal tak Obhajca pre mňa najlepší film roku 2011. Matthew McConaughey ukázal,že je hercom 1.triedy. 5* + obľúbený. ()

Unrealik

Slabší 4 hvězdičky. Film v podstatě není až tak výjimečný, co se týká děje, ale je docela dobře podaný. A vadilo mi, že hudba působila rušivě. ()

Sevprince

Stylové. Pro mě nejlepší McConaughey (ačkoli konkurence není veliká, tak tohle zkrátka sedlo). Právnická dramata mám rád, hrdiny, kteří vlastně hrdiny nejsou rovněž. Lincol lawyer má spoustu cool postav, které mě od motorkářů až po Mickova řidiče moc bavili. Matthewovi jsem věřil každé gesto, na Marisu se dívám rád, Ryana Phillippa jsem nikdy moc nemusel, možná i to mi pomohlo fandit McConaugheymu co to šlo. 80 % ()

camomilla

Skvele vyvazeny snimek ze soudniho prostredi, ktery by mohl utahnout pozornost i divaku, ktere podobne zanry bezne neoslovuji. ()

jdosek

Viděl jsem už příliš mnoho opravdu dobrých filmů abych tomuto dal více než 3 hvězdy. Celkem fajn udělaný kus, občas něco trochu drhne, v mnoha věcech zůstali tvůrci na půli cestě...navíc McConaughey mě jako herec nebaví. Přesto jako pohodovka na večer více než dobrý. Ale minutu po skončení filmu na něj nemáte proč vzpomínat... ()

pavont

Nakoniec celkom slusny snimok, ktory by urcite zniesol mensiu liposukciu. Kazdopadne dobrych pravnickych filmov az tak moc nieje takze za pokus urcite stoji. ()

zero_zelo

nevím, čím to je, ale nějak zásadně to se mnou nehnulo. rozhodně to není nejhorší soudní drama poslední doby, ale taky absolutně ničím nepřekvapilo. nebudu srovnávat, nicméně by mě asi víc adrenalinu potěšilo. konec pak takovej rychlej, přišlo mi to najednou šup a je to, hotovo, fórek na rozloučenou, čau... nicméně matthew kvalitní frajírek a film je zcela jasně koukatelnej :) ()

xpavelo

Film jsem pořád odkládal, o to více jsem byl překvapen při jeho zhlédnutí. Příběh právníka, který nevědomky odhaluje pravdu do níž je sám zapojen a zapleten. Poutavá zápletka, zajímavé dějové zvraty a řada kvalitních herců činí s filmu doslova luxusní podívanou. 90% ()

optimum

Dobře jsem se bavil, několikrát jsem očekával konec a několikrát přišel ještě bonus. Není to na 5* ale 4 s přehledem. Joo, mít tak víc napravených právníků... A Marise to moc slušelo! ()

ELDoctorow

Connelly je Connelly, o tom potom, ale zas, že by som z toho padol na riť sa taktiež nedá povedať. Pohodový predstaviteľ krimi-advokátskeho žánru, ktorý ale nijak výrazne nevyčnieva. Snáď len ten prerod Hallerovej postavy z módu „vydrbávam zo všetkými a je mi to u riti“ do „z ničoho nič vyzerám akoby som týždeň nespal a trápi ma prípad na ktorý som nepomyslel roky“ mohol byť o niečo prirodzenejší, než v prestrihu asi dvoch scén a niekoľkých desiatok sekúnd. A McConaughey sa aspoň v jednom filme za ostatných 50 rokov rozhodol nedeprimovať moje rozkysnuté ja pohľadom na jeho dokonalé tehličkové telo, že by ste z neho mrakodrap postaviť mohli, takže za to má film u mňa taktiež malé bezvýznamné plus. ()

pirate

Čas zabíjet byl vážně zajímavější a záživnější film. Toto je podobné, ale stejně nemá tak napínavý děj. 45%. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (více)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (více)

01.01.2011