Život se má žít, ne přežít. Klasická hollywoodská báchorka ve stylu Bonnie a Clyde obtěžkaná hutnými myšlenkami o fungování současného světa. Na Niccola je to sice v součtu slabší kousek, ale pro většinu konkurence je to silný nadprůměr. Výborné obsazení dělá hodně. I pitomý Alex Pettyfer hraje jak ďábel (a pořádnou svini) a Justin Timberlake definitivně vystupuje ze škatulky popového zpěváka do regulérních hereckých vod. A Olivia Wilde letos vyfasuje cenu za nejvíc sexy padesátnici. Mytologická dloubačka do žeber politiků a "samozvaných strážců" našeho světa. Nemám čas.(16.11.2011)

Začátek filmu vypadal hodně zajímavě a já jsem si myslel, že půjde opravdu o nějaký "inteligentní" sci-fi. Překousnul jsem i toho Timberlejka, kterýho nemam rád. Ale nepřekousnu, že postupně z toho vylez takovej zábavně-naučnej pořad pro žáky základní školy o tom, co to je kapitalismus, inflace, sociální dáfky a podobný záležitosti. Druhá polovina filmu je v podstatě o tom, jak pořád někde pobíhá Justin Timberlake a Amanda Seyfried, ale děj se nikam neposouvá. A najednou padly závěrečný titulky, aniž by film dospěl k nějakýmu smysluplnýmu konci. Jako docela hezky se na to koukalo, ale celkově je to blbost. 50%(20.6.2014)

"Aby někteří mohli být nesmrtelní, jiní musí zemřít." Líbí se mi myšlenka, že bychom MY chudí mohli statečně umírat proto, aby ONI bohatí mohli žít věčně. Je to tak úžasně humánní a nejlepší na tom je, že mocní tohoto světa jsou ochotni stát se nesmrtelnými a umožnit tím lidu adrenalinovou zábavu v podobě každodenního boje o přežití. Asi začnu trochu škudlit, abych si v den D mohl koupit dvě hoďky času na sledování podobně inspirativního snímku, jakým In Time rozhodně je.(6.6.2012)

Klasický "sci-fi Niccol": zajímavý nápad, ale ne moc dobře rozvinutý, odvyprávěný a dotažený (např. Will by teoreticky měl žít v časové zóně, kde je většina populace, přitom se na ulici poflakuje 20 proletářů). Nenudil jsem se, ale chvílemi to bylo o fous: přece jen jsem očekával větší příval režijních nápadů i "myšlenek". Každopádně metafora času jakožto platidla za komodity a zážitky, stejně jakožto skutečnost smrti jakožto "sociálního vyrovnávače" mají svou platnost. Nad všechny herce trčel Vincent Kartheiser (Sylviin otec), jemuž jedinému jsem věřil jeho filmový věk.(10.12.2011)

V neďalekej budúcnosti sú ľudia geneticky upravení tak aby po dovŕšení dvadsiatich piatich rokov prestali stárnuť. Problém je však v tom, že potom človek žije už len rok. Preto sa musí každý snažiť získať ďalší čas pre život. Čas sa stal platidlom. Menou, ktorú si treba zarobiť a zaplatiť ňou svoje prežitie. Bohatí môžu žiť večne, ale väčšina populácie má len svoj obmedzený "Vymedzený čas". Potešil ma tento zaujímavý, originálny sci-fi námet. Spokojný som bol i s jeho filmovým spracovaním. ****(23.7.2017)

• - Vyměřený čas je již druhý počin, ve kterém spolu hráli Justin Timberlake, Olivia Wilde a Amanda Seyfried. Poprvé se společně objevili ve filmu Alpha Dog (2006). (skinny)

• - Tvorcovia filmu čelili žalobe za plagiátorstvo zo strany spisovateľa Harlana Elisona, ktorý tvrdí, že film je založený na jeho ocenenej poviedke „Repent, Harlequin!“ z roku 1965. Súčasťou žaloby bol príkaz na zrušenie filmu. Po jeho zhliadnutí však žalobu odvolal. (Greenpeacak)

• - Ve skutečnosti je Justin Timberlake starší než Olivia Wilde, která hraje jeho matku. (Linkyc)