Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (CinemArt)

Calabria

Mě film bavil a celou dobu mě bavil kvůli hereckým výkonům a vizuální stránce. Ale věřím tomu že to šlo o dost zlepšit a uplně chápu nižší hodnocení ()

chrisofwar

Film začal velice nadějně! Krásné kulisy, hezky ztvárněný londýn, zajímavé efekty atd. Mě osobně film vtáhl do děje a fascinoval mě herecký výkon Daniela Redcliffa (velice dobře namaskovaný), vůbec jsem ho nepoznal. Sdílel jsem i nadšení do toho co se ve filmu Redliff a McAvoy snažili stvořit, alias živou bytost. Nicméně mi přišlo, že to bylo velice zdlouhavé, natahované a na konci i nudné... Moje počáteční nadšení skončilu zhruba v půlce filmu (po skončení scény s obživlou "opicí"). Pak už jsem pouze doufal, že film skončí co nejdřívé, neboť mě úplně přestal bavit a děj mě už nezaujal. Jinými slovy, když na konci filmu !POZOR SPOILER! konečně obživili Frankensteinovo monstrum. prakticky vůbec mě to už nezajímalo... 1 - hvezda za Redcliffa, 2 - hvezda za McAvoye, 3 - za snahu (a to můžou být rádi, protože si nejsem úplně jistí, zda si ji zaslouží) ()

eexDon

Für mich - 60%, - /jako celek nic moc, vlastně docela podprůměr, jak šel film, čím dál větší magořina/, + /1. třetina docela šla - proč nebyl celej film takovej, James mi sedl - správně fanatický a šílený - ostatně jenom kvůli němu jsem do tohoto filmu šel/, hodnocení - docela podprůměrné zfilmování Frankensteina, moc mě to nenadchlo, moc velká volovina to byla ()

stuj

Trochu jinak udělaný "Frankenstein". Je to opravdu o doktoru Frankensteinovi (James McAvoy), jeho bádání, genialitě, nepochopení okolí a umanutosti. Bokem je do příběhu zavlečen vyléčený hrbáč Igor, abychom s ním mohli Frankensteina poznávat a seznámit se s jeho plánem. Celý film rozhodně táhne McAvoy a jeho výkon. Andrew Scott v roli detektiva Scotland Yardu mu zdatně sekunduje. Když je jeden z nich na plátně, film se stává mnohem zajímavější. Bojím se, že bez nich by to byla docela nuda. ()

Moretti

Vtipné hodnocení :D rádoby kritika ukazuje omezenost diváka kterých tu je požehnaně... Perfenkní herci ... 80% ()

woody.birch

Lehce šílený vědec pronásledovaný stejně šíleným policistou je docela dobrý základ. Bohužel postavička, kterou ušili pro vycházející (nebo snad už zapadající) hvězdičku Daniela Radcliffa je dokonale nepovedená mimo jiné právě díky hercově úsilí. Steampunkové kulisy filmu jsou naopak něčím úžasným a stojí za to se na film dívat jen kvůli koukání a moc se neobtěžovat dějem. ()

Crux

Opět můj oblíbený herec James McAvoy, a ani tentokrát nezklamal. Tento film rozhodně doporučuji, už jen kvůli úvodní větě; "Všichni znají ten příběh. Šílený génius a jeho monstrum......Ale někdy se za monstrem skrývá člověk.." Příběh o Frankensteinovi, ne o jeho monstru. Naprosto geniální nápad, který byl skvěle natočen (a i obsazen) ()

Filmyx

Mnohokrát zpracované téma může překvapit jen málo čím, ale tady se to povedlo. Chválím výběr herců hlavních rolí, McAvoyovi pološílený doktor sedl dokonale, a smutný Igor se trefil do Radcliffova výrazu mučeného štěněte. Příběh, ač pořádně provařený, dokázal udržet napětí a okořenění Igorovým životem bylo velmi poutavé. Navzdory zdejšímu hodnocení doporučuju, mě se to líbilo. ()

victoriapunk

3 za překvapivě dobrého Radliffa. Jeho spoluvědec je nepříjemně uřvaný. Příběh je takový prázdný. První třetina je vizualně obstojná. Kostými jsou vtip. Není to hrozné ale ani dobré. Když budete očekávat, že je to bída, tak vás to třeba i mile překvapí. ()

aneta105

Co to má sakra Radcliffe za roli? A proč to má být zrovna takový děs? Mám víc otázek, než odpovědí.... WUT? Mé očekávání byly úplně jinde, a na děj raději zapomenu.... jedině konec alespoň stál za dokoukání. 50% ()

TheBlizard

Charisma hlavní dvojice by bylo, leč... Je tam spousta nedostatků. Nějak to pohromadě drží, ale třebaže se tvůrci snažili o originalitu, nepovedlo se jim prorazit bublinu průměrnosti, kterou má víc inscenací i známém monstru. ()

C.A.T.

zdejšímu hodnocení moc nerozumím.Ano, nebyla to kdovíjaká pecka, ale 55% je tedy hodně málo. Já se bavila celou dobu a hlavní herecká dvojka mi leda tak přidala na náladě. ()

DobraVila

Práve sa na to dívam a musím uznať že James McAvoy ( ktorého TV JOJ menuje ako Mc Awoya, haha) je maximálne oduševnený (ako v každom jeho filme), avšak Harry Potter je stále Harry (haha). Musím konštatovať že je to pekné, vydarené dielko. "Život je krásny ale nanešťastie konečný." Trochu podľa románu a trochu aj nie. Atmosférické aj sarkastické. Skrátka britské. ()

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI