Reklama

Reklama

Mladý bezejmenný muž má velký hrb, nedokáže se vůbec narovnat a jeho jedinou záchranou je cirkus. Zde vystupuje jako zrůda, ke které si může každý všechno dovolit a také dovolí. Tělesně je na tom špatně, ale má vysoký intelekt a sám studuje ve volných chvílích anatomii a zajímá se o medicínu. Je platonicky zamilován do krásné akrobatky Lorelei. Jednoho dne se do cirkusu přijde podívat i student medicíny Viktor Frankenstein. Toho dne se krásné Lorelei nepodaří dokončit akrobatický cvik a padá k zemi. Hrbáč i Viktor k ní okamžitě běží, aby jí pomohli. Hrbáč si všimne, že má zlomenou klíční kost a úlomek jí brání v dýchání. Půjčí si od Viktora kapesní hodinky, kterými se mu podaří kost vrátit zpět a Lorelei se znovu nadechne. Viktor je ohromen a dochází mu, že má před sebou výjimečného mladého muže. Pomůže mu uprchnout z cirkusu. Bohužel při útěku je nešťastnou náhodou zabit jeden z pronásledovatelů. Nezabil ho ani Viktor, ani hrbáč. Viktor vezme hrbáče k sobě domů, kde zjišťuje, že jeho hrb je vlastně roky neléčený absces, se kterým si hravě poradí. Pak mu dá korzet na podporu páteře. Hrbáč se poprvé v životě narovná, a když se umyje, ostříhá si vlasy a oblékne si čisté šaty, je k nepoznání. Viktor mu dá jméno Igor Straussman, podle svého spolubydlícího, drogově závislého mladíka, který se doma moc nevyskytuje. Viktor chce využít Igorových znalostí k tomu, aby mu pomohl s jeho experimentem. Rád by totiž vytvořil umělou bytost, které by pak vdechnul život. To je trnem v oku inspektorovi Turpinovi, silně nábožensky založeném muži, který jejich počínání považuje za hřích a moc rád by jim v jejich počínání zabránil. Igor dochází za Lorelei do nemocnice a s jeho pomocí se dívka uzdraví. Do cirkusu se již nevrátila, ale stala se oficiální přítelkyní homosexuálního barona. Viktorův a Igorův první společný experiment je sestavení monstra, pro jehož tvorbu Viktor použil uhynulého šimpanze a další zvířecí ostatky. Na univerzitní půdě pak monstrum jménem Gordon za pomoci elektrických výbojů oživí. Je však velmi nebezpečný a musí být zabit. Na představení byla pozvaná i Lorelei, která je doslova zděšená a prosí Igora, aby Viktora zastavil v dalších experimentech. Igor se však cítí být Viktorovi zavázán. Vždyť Viktor ho vlastně stvořil. Viktor byl vyloučen ze studia, ale jeho bohatý a arogantní spolužák Finnegan chce, aby pokračoval v pokusu stvořit umělou bytost, a hodlá to financovat. Vzhledem k tomu, že Viktor má v patách inspektora Turpina, nabízí mu útočiště na jednom ze svých sídel. Igor se nechce připojit a Viktor odjíždí sám... (TV Prima)

(více)

Videa (14)

Trailer 2

Recenze (312)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,PEVNĚ VĚŘÍM, ŽE SE SMRT MŮŽE STÁT JEN DOČASNÝM STAVEM. ŽIVOT JE DOČASNÝ. PROČ BY MĚLA BÝT SMRT JINÁ?... /// Režisér i scénárista jsou kreténi! Divně to vypadá, divně to mluví, navíc divný herecký kreace. Maximální snaha o šílený vědecký pokusy by parádně sekla k Burtonovi. Tady je to laciný pozlátko, který se nerozzáří ani stvořením bezbožné stvůry pomocí blesku. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stojím na prahu stvoření života ze smrti. 2.) Film nemusí bejt dobrej, stačí když je temnej. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Jednoho deštivého večera se takhle Mařenka Godvinová zoufale zmítala uprostřed sendviče mezi lordem Bájrnem a budoucím manželem Byšyšelym. A znáte to, počátek 19. století, takže děsná divočina. Opium, houbičky, dřevěná dilda, do toho pár bladhaundů, jezdecké bitchíky a kapající vosk, prostě vše, co upjatou mladou dámu z významné rodiny běžně přinutí odpoutat své myšlenky od pití čaje a vyšívání deček a věnovat se zajímavějším kratochvílím. Avšak ti dva romantičtí cákalové po chvíli horoucně vzplanuli a vyjeli si po análech, což Mařenku okamžitě deklasovalo do role nehrající kapitánky. Plácat je při tom kriketovými pálkami po prdelích ji zjevně nebavilo, a tak začala roupama vymýšlet hrůzostrašné pičoviny. Výsledkem pak byla nudná, nezáživná a nečtitelná goticko-romantická slátanina o ručně spíchnutém zombígolémovi, který si chtěl tak zoufale zapíchat, až mu z toho ruplo v transplantované prasečí hlavě. Slátanina dnes již tisíckrát omletá, kterou má ale kdovíproč kdejaký kokot potřebu furt dokola zfilmovávat. A tak tu máme pokus číslo 1001 s pracovním názvem Franknštajn a Relikvie smrdí. Slizký skřet Mekevoj si tu adoptuje z cirkusu krpatého Heryho Potrata, odsaje mu hubou ze zad gangliom, narve ho do korzetu, naonduluje a udělá z něj nefalšovaného viktoriánského transvestitu jménem Ájgor. No a poté se hned dají do toho šití, prokládaného otravnými etickými polemikami o tom, jestli si má člověk hrát na Dárvina. A hádejte co? Děsně překvapivě to předlohu netrumflo a vylezla z toho zase jen nudná a nezáživná goticko-romantická sračka pro zbuznělé dandý panice a zoufale neopičovávané, škaredé manželky konzervativců. Ale s pěknou výpravou. ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Bratránek Downeyho Sherlocka, který se moc nepovedl. McAvoy je až moc maniakální a Radcliffe si film nikdy neurve pro sebe, takže tu máme ve všech směrech rozkmotřený nepodarek, který potěší snad jen živelným zpracováním. Drsnější dobovek je teď ale seriálová nabídka plná. Takže můžete Viktora Frankensteina s klidem vynechat. (5/10) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $40miliónovTržby USA $5,775,076Tržby Celosvetovo $34,140,474Tržby za predaj Blu-ray v USA $586,951Tržby za predaj DVD v USA $1,198,914║ hlavný problém je že si režisér nevybral tú správnu polohu pre danú tému, chcel to pojať uvoľnenejším spôsobom ako Ritchiho Sherlock Holmes, čím dobre potom nevynikne dusnejšia atmosféra okolo oživovania výtvorov Victora Frankensteina, herecky v pohode, dokonca aj Daniel Radcliffe sa dal, aj keď detská tvárička a lá Harry Potter sa len tak ľahko nevymaže, trošku mi vadil vizuál, tam sa malo uberať určite cez iné filtre, lebo takto to vzhľadom má bližšie k TV filmu než k dusnému kino hororu /videl v kine: 60%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

To, že je film natočen místy trošičku béčkově, nic nemění na tom, že jsem se docela příjemně bavil. Škoda jen tak cirka prostředka, za kterým se táhla nuda dlouhá jak smrad z vopičárny. Závěr to ale naštěstí zachránil a celý dojem z tohoto novodobého příběhu o Frankensteinovi o dost pozvedl. U Jamese McAvoye je hrozně vidět, jak dobrý herec je. Ze začátku Vás to nenapadne, ale ke konci to jeho šílenství bylo vysloveně živelné. Škoda jen, že to šílenství bylo tak znatelné, že postrádalo jakoukoliv logiku. Akorát ukazovalo hereckou preciznost, ale psycholog by s rozebíráním takové postavy měl trošku problém. No, ale tohle rozebírání radši přenechám nějakým rádoby odborníkům. Ve výsledku jsem opravdu byl více spokojený, než nespokojený. Sláva to není, ale solidní tři hvězdy si tento film určitě zaslouží. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (17)

  • Stewartová také navrhla dekoraci cirkusu, kde se nechala inspirovat cirkusy z viktoriánské doby. (Zdroj CinemArt)
  • Ve finále netvora ztvárnil 1,90 m vysoký herec Guillaume Delaunay, který si nasadil protézu navrženou Robem Mayorem ze společnosti Millennium FX, jedné z předních evropských firem, které se soustředí na make-up pro speciální efekty. Aby zachytil ztracený a znovu nalezený život, Delaunay se na roli pečlivě připravoval ve spolupráci s pohybovým koučem. "Prométheus je novorozenec; pamatuje si, jak se má hýbat na ryze instinktivní úrovni," říká McGuigan. (Zdroj CinemArt)
  • Jméno Frankenstein má svůj původ v Německu, kde se tak jmenuje zřícenina hradu, na které v letech 1673-1734 žil německý alchymista a filozof Johann Conrad Dippele, který se podle legendy zabýval i oživováním mrtvých. V roce 1976 tu američtí vojáci založili každoroční Halloweenský festival. (Dracconnis)

Související novinky

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme…

Reklama

Reklama