Viktor Frankenstein

• Kanada

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2015, 109 min

Trend "vezmeme slavnou knihu/příběh a natočíme o tom film, ale vezmeme to trochu jinak" mě už začíná štvát. Měli jsme Maleficent očima zlé sudičky (nebo co vlastně byla) a teď tu máme Victora Frankensteina očima jeho asistenta Igora. McAvoy osvobodí Radcliffea z cirkusu, vysaje mu hrb, napraví mu záda a udělá z něj gentlemana (hned v prvních 10 minutách filmu jsem si říkala, proč nemohl zůstat hrbatý a hnusný a proč tu máme My Fair Lady po mužsku?) a společně pracují na tom, aby oživili mrtvou tkáň. Příběh v podstatě ničím nezaujme, protože všichni víme, kam směřuje a proč tam hrajou takový známý herci mi zůstává záhadou, když to mohlo být obyčejné béčko, co by šlo rovnou na DVD a ne do kin. Navíc si ansábl seriálu Sherlock řekl, že už dlouho neměli angažmá, takže tu máme Moriartyho jako detektiva, Molly Hooperovou jako štěk na bále a Mycrofta jako otce zámožného studentíka.(20.3.2016)

Takže, kdo mi dokáže rozumně vysvětlit, proč má Victor Frankenstein tak slabé hodnocení?:) Jasně, srovnávat s kultovním filmem s Borisem Karloffem se to prostě nedá, ale proč se taky všechna velká díla, co již jednou byla natočena, musí srovnávat s těmi novými? Pro mě snímek excelentně fungoval po všech stránkách. Moderní, dynamická, vizuálně úchvatná a herecky fenomenální podívaná. James McAvoy je opět maniakální a jeho ztvárnění Victora Frankensteina je dokonalé. Ten kluk je sakra excelentní herec. Daniel Radcliffe se svou postavou věrného Igora drží tak trochu při zemi a je tak velkým protikladem "šíleného vědce." Chemie mezi nimi funguje výborně, jo James to s chlapama umí:) Možná, že to začalo McBenders:) Andrew Scott shodil Moriartyho kabátek (ale vypadá přitom úplně pořád stejně:) a dal se k Scotland Yardu. Paul McGuigan, který natočil jedny z nejlepších epizod kultovního Sherlocka, si svůj styl nechal i pro Victora. Já jsem spokojená, všechno to hodně drží svým výkonem James McAvoy a on je také možná jedním z hlavních důvodů, proč se mi film tak líbil. Je to stará klasika hozená do slušivého, působivého vizuálního kabátku a já vlastně docela chápu, proč spousta diváků tento film zcela ztrhala.(3.4.2016)

Pozerateľný priemer, ktorý vás neohúri ničím novým, z čoho by ste padli na zadok, ale ani nebudete musieť pri sledovaní krútiť hlavou nad sebou samým, že čo som si to ja blbec vybral za film. Jedná sa totižto o taký typ filmu, ktorý bez ujmy znesiete na jeden krát pozrieť, nájdete v ňom aj určité pútavé prvky, ale znova by ste sa k nemu už nedostali, ani ho príliš neodporúčali svojim blízkym.(16.4.2016)

• Fr

,,PEVNĚ VĚŘÍM, ŽE SE SMRT MŮŽE STÁT JEN DOČASNÝM STAVEM. ŽIVOT JE DOČASNÝ. PROČ BY MĚLA BÝT SMRT JINÁ?... /// Režisér i scénárista jsou kreténi! Divně to vypadá, divně to mluví, navíc divný herecký kreace. Maximální snaha o šílený vědecký pokusy by parádně sekla k Burtonovi. Tady je to laciný pozlátko, který se nerozzáří ani stvořením bezbožné stvůry pomocí blesku. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stojím na prahu stvoření života ze smrti. 2.) Film nemusí bejt dobrej, stačí když je temnej. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(15.8.2016)

• Martpod

Wow. Popcornová vymejvárna se střídmou stopáží a pár světlými a hodně dobře vypadajícími, skoro Sherlockovskými momenty, které vzápětí kazí totálně plochý dementní příběh/ještě dementnější romance/Radcliffe s parukou (nebo taky možná bez paruky?), kterýmu tu roli, narozdíl od skvělýho McAvoye, prostě nežeru ani za mák. Scenaristický průjem na úrovni Vina Diesela jako Lovce Čarodejnic. Nebrat. P.S. A na téma Frankenstein radši už vůbec nic netočit.(26.11.2015)

• - Exteriéry byly natočeny v Dunnottaru, velkolepé, rozpadající se pevnosti na vrcholu útesu s výhledem na moře v Aberdeenshiru ve Skotsku. (Zdroj: CinemArt)

• - V tomto příběhu je nestvůra příhodně pojmenovaná Prométheus, podle postavy, která se pokusila ukrást oheň bohům. Stejně tak jako se Viktor snaží svým způsobem ukrást životodárnou sílu Bohu. (Zdroj: CinemArt)

• - Autorkou dekorací je filmová architektka Eve Stewartová, která představila Viktorův byt/pracovnu/laboratoř jako masivní prostor, odrážející průmyslovou revoluci, kdy stroje nabíraly velikosti budov. Tyto scény byly natočeny v londýnské čerpadlové stanici Crossness, která byla postavena v roce 1865 jako součást hlavního kanalizačního systému viktoriánského Londýna. (Zdroj: CinemArt)