Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (CinemArt)

Sherty

Svěží a oddychové pojetí známého příběhu. Mírné odlehčení připomínající Sherlocka Holmse mi vcelku sedělo a trio hlavních herců až na pár chvilek odvedlo slušnou práci. Kritiku ostatních vůči tomuto snímku dokážu pochopit, ale mě se prostě Viktor Frankenstein trefil do noty a asi i do nálady. 70% ()

kacer4

Rozbeh bol celkom sľubný, ale po onej párty, kde bol Victor nepríjemný k ženám, to už bola veľká slabota. Hororová dráma sa zmenila na komediálnu drámu. ()

anarya

Do hororu to má daleko, nicméně McAvoy podal (šíleně) dobrý výkon. Přiznám se - originální verzi jsem nečetla, proto asi nejsem tak kriticky založená jako zdejší většina a nemyslím si, že si zaslouží až tak špatné hodnocení. ()

bonovox

V celku slušný pohľad na slávneho vedca s dobre zvoleným obsadením a slušnou výpravou, oproti hroznému I Frankenstein doslova hotový skvost. ()

Igy007 odpad!

Jediný dojem, který ve mně tato parodie na Kubíkova Všehochlupa zanechala, je směs pobavení a zděšení nad novým patvarem : "homuknul" ... je to taková homuknulská kravina - hodně hnisu a nudy ()

bigmatko

Victor Frankenstein je odpoved na otazku producentov: Co sme este doteraz nenatocili o frankensteinovi? - kedze táto úspešná predloha bola už dávno vyčerpana tak treba natočiť príbeh ktorý všetkému predcházdal. nuž ale prečo to vôbec robiť? prečo kaziť dokonalú predlohu a osvedčený príbeh. raz darmo. Denira a jeho Frankensteina neprekona nikto. to už oveľa lepsia sa pozeral Ja frankenstein to bolo aspon klasicke fantazy. Najsvetlejšou stránkou tohto filmu bola práve jeho najtemnejsia chvílka keď Victor vytvoril netvora. bohuzial to bolo až na záver zdĺhavej psycho drámy odohrávajucej sa medzi Harry Potterom a profesorom Xavierom. moment kedy na plátno vstúpilo Frankensteinove monstrum je však veľmi vydarený. ak by sa tým film začal tak by to bolo dobré. Takto je to však len dráma o životnom osude chudáka Igora, z ktorého sa stane obdivovaný fešák. ()

LucillaP

Pohled na celý příběh ze strany Igora byl dobrým nápadem, bohužel také tím posledním. McAvoy byl od začátku nesympatický až hrůza, Radcliffe měl možná dobrý start, ale dojel na tupost celého snímku. Přehnaná stopáž, nelogičnosti jak v ději tak i chováním postav, předvídatelné až běda. Po vizuální stránce to bavilo chvilku, ale i to se brzy okoukalo. Jediným pozitivem tak pro mě zůstává Andrew Scott. Velké zklamání a dlužím omluvu kamarádovi, který v kině prakticky celou dobu trpěl jako zvíře. ()

RavenSpector

Nehorázná patlanina, vykrádající vše dobré Van Helsingem počínaje a Sherlockem s Benedictem konče. Nechápu obsazení. Hlavní protagonisté téhle sračky jsou jinak výborní a oblíbení herci, ale tady nepředvedli naprosto nic. Ovšem není to jejich vina. Na vině je paplal scénáře. Tak stupidní zvraty a momenty se hned tak nevidí. Válel jsem se smíchy. Této zrůdné capině nemůže uvěřit ani tříleté dítě. ()

Raziel811

Takové nijaké - to by asi nejvíce vystihovalo celý snímek. Po velmi slibném začátku je změna tempa docela nepříjemná a finále naopak až moc rychlé. Je fajn, že klasický příběh byl zpracován trochu jinak a s určitou invencí. Leč film není ani horor ani detektivka a to je moc škoda, když už měl tak vynikajícího herce jako je Avoy. Redcliffe zdatně sekunduje a vůbec nedělá ostudu, ale bohužel to je málo. Chybělo trochu a mohl to být novodobý Van Helsing. ()

Mark1983

Má to svá hluchá místa,ale není jich zas tolik,aby to kompromitovalo celý film. Obzvlášť začátek v cirkusovém prostředí je opravdu působivý,že podle mého názoru je škoda,že z cirkusového prostředí tam toho nebylo v hororovém podání více. Přesto naštěstí i mimocirkusové scény s ožíváním byly též docela působivé,ale celkové zpracování se skutečně řadí do průměru,přesto koukatelného. ()

Pavelkedar

" Utahaná " nuda. Nechápu, že se v tom McAvoy vůbec angažoval, Radcliffe čím dál více nesympatičtější a posledních asi 20 minut jsem už nedokoukal...... ()

anet.015

Tahounem celého filmu je James McAvoy, jehož bláznivý vědátor Viktor Frankenstein je skvělý. Kromě několika scén, film poměrně zaostává. ()

jarmil8

McGuigan natočil úplně zbytečný film. Chápu, že pracovat se musí, ale jiný důvod, proč vznikl tento film, nevidím. Navíc McAvoy je roli VF opravdu špatný, jako by chtěl hrát ve filmu Kennetha Branagha. Jenže McGuiganův výtvor má daleko do Branaghova rozmáchlého opusu (a tady už se nabízí srovnání se špatně splácaným monstrem...). ()

raru

Poviem to dvomi slovami,totálna blbosť.James strhujúco fanatický a hobit Daniel mu sekunduje celkom slušne,ale na konci som sa pýtal,načo všetka tá snaha?Či už príbehová,alebo režisérska,všetko to vyšlo nazmar.Doslovne. ()

zekon

Když jsem se podíval že režisér má na svědomí sračku Sherlock tak mi je to víc jasné. Ze začátku to vypadalo jako slušná varianta na Frankensteina ale pak se to zvrhlo v cosi ........nepopsatelného. Ve výsledku jde do finále na pár minut Eddie od Iron Maiden který dostane rychle KO. Celé je to divný maglajz, režisér evidetně žere Burtona a jiné frajery ale nedává to. ()

katherine7

Tento film je úplně stejná slátanina jako samotné Frankensteinovo monstrum. Jedna hvězdička za Jamese McAvoye a ta druhá za Daniela Radcliffa. Byla jsem totálně zklamaná.. ze začátku to vypadá slibně, ale po necelé hodině člověk začne zívat, nudit se a totálně nechápe, jak mohla tak rapidně spadnout úroveň snímku. ()

Nathaniel8

Jiný pohled, ale ne lepší ani horší. Prostě to bylo celkem fajn... Některé scény trochu přitažené za vlasy, ale celkový pohled určitě nadprůměrný. Dobré efekty, slušné dialogy (je to Sci-Fi) tak to tak člověk musí brát. Jiná možnost není. ()

AmunRa

Dvě hvězdy za vizuální zpracování, před kterým smekám. Ulice Londýna 19. století, interiéry laboratoří, kostýmy i nálada jsou zpracovány brilantně. To je bohužel všechno. Z původního příběhu zůstala zachována jména a oživení mrtvých pomocí elektřiny - podrobnosti byly nepodstatné a duch příběhu byl zjevně nevhodný pro současné publikum. To mi ovšem nijak zvlášť nevadí, pokud by byl scénář dobrý, což ale není. James McAvoy je dobrý herec a dobře zahrál mizerně napsanou postavu egoistického náladového génia, který všechno dělá kvůli jakési psychotické vidině způsobené traumatem z mládí. Daniel Radcliffe je rovněž dobrý herec, ale v tomto filmu to nepředvedl - jeho postava, byť hlavní, je k uzoufání nudná a bez charismatu. Andrew Scott s roličkou pobožného policisty nedostal prostor a Jessica Brown Findlay je sice okouzlující, ale má jen roli dekorace a protějšku do nevhodně naroubované romance. Začátek filmu strhne vizuálem, honičkou, působivým projevem Jamese McAvoye, ale postupem času napětí polevuje, mosazná hejblátka, elektrické výboje a další v řadě psychotických géniů se okoukají, divák jen čeká na závěrečnou pointu a doufá v zakomponování trochy filozofického přesahu původního díla. Marně. ()

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI