Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kuchařská soutěž, která je vysílaná v USA na kanále FOX a je inspirovaná původním australským formátem. Koproducentem této show je slavný britský šéfkuchař Gordon Ramsey, který je zároveň jedním z porotců. Soutěžícími jsou amatérští kuchaři vybraní z celých Spojených států, kteří se chtějí stát profesionálními kuchaři. Vyhrát může však jen jeden z nich. Pokud tedy chtějí vyhrát, musejí ze sebe vydat naprosté maximum. Dalšími porotci jsou - italský vinař Joe Bastianich a americký šéfkuchař Graham Elliot. (Gac)

(více)

Recenze (88)

Sinn 

všechny recenze uživatele

Ač reality show, tak mě docela dostala. Porota byla příjemná, Gordon Ramsey je zábavný a profesionální, Graham Elliot roztomile medvídkovský a Joea Bastianicha by asi nikdo nechtěl jako protivníka v pokeru. Žádný složitý formát, prostě domácí kuchtíci vařící proti sobě, ale mě to zaujalo a bavilo. Ale ti nahonění Amíci mě trochu srali, ne že ne. ////// Nečekala bych, že mě druhá, potažmo třetí řada bude bavit stejně jako první, už jsem si nějak zvykla na úpadek, zde mile překvapena. Spoil: Ta třetí řada? Christine? Nechápu, obdivuju, chvílemi nevěřím. ()

bradl3y 

všechny recenze uživatele

Je za trest sledovat takové kulinářské umění jen v televizi, člověk pak brečí nad chlebem s vysočinou. Nicméně relativně zábavné, zajímavé, člověk někdy žasne, co všechno se dá vyčarovat z různých ingrediencí. Navzdory tomu hodnocení moc a moc sráží samotní Američani s jejich srdceryvnými a dojemnými výstupy ("po mé mrtvé mamince mi zbyla jen kuchařka"), brnkání na emoční strunu poroty ("odešla jsem z práce, abych se tomu mohla věnovat na plno") s esencí slz, přesvědčování poroty rodinou soutěžícího, že do toho dá naprosto všechno a vyhraje jako vůbec první titul MasterChefa v USA! A k tomu jim dopomáhej Bůh. To se pak sám sebe ptám, jestli bych se taky nedostal do úzkého výběru, protože mi tatínka unesli mimozemšťané a on mě přitom naučil pořádné vepřo-knedlo-zelo. Dodatek k porotě: Gordon je občas až moc nadšený a jeho slovník obsahuje jen superlativy, Graham kolikrát sám neví, co chce a Joe - Joe je prostě nekompromisní tvrďák. ()

Reklama

Bukk 

všechny recenze uživatele

Málokterý pořad je pro mě - nekuchaře takovou inspirací jako právě tenhle...Jen kdyby si všichni dokázali udržovat odstup a bez zbytečných srdceryvných scén vyjádřit to, co dokáže Bastianich několika slovy. Jednoznačně jedna z nejzajímavějších osobností poslední doby. Jen škoda, že ti, co si moc otvírají hubu dlouho nevydrží a vyhraje tak ... typický Američan. (začátek 3.season - těžko říct, jak to dopadne s Christine, ale pokud se probojuje do týmových úkolů, rozhodně bude na co koukat; snad to nebude přeslazené...ale Joe to řekl vážně sakramentsky dobře - on se umí usmát??) PS: Ben Starr je legendou a bude snad jediným soutěžícím, kterého si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Úžasný člověk. SEASON 4: Lidi sice nadávají na přílišné projevování emocí, ale tak co už. Je to Amerika, tam by ti bez těch emocí nemělo jinak šanci na přežití. Někteří soutěžící na castingu pobavili více, někteří méně, ale i přesto se nemůžu dočkat pravého zápolení s kuchyní. (záruka kvality českých titulek je samozřejmostí, bez nich si neumím představit, jak bych zvládala chápat, co do těch jídel přidávají :)) EDIT PO 4.SEASON: No tak jo, po castinzích jsem to pomalu přestala sledovat, nevím no...ty první tři řady jsem opravdu milovala do poslední minuty, ale už to hold pro mě není tak horký. Blog Bena Starra tak nejspíš zůstane jediné, co budu mít s Masterchefem společného. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Akčnější a napínavější než všechny hollywoodské akční thrillery dohromady. A taky emotivnější a nepředvídatelnější (no, jak kdy), i když ty svoje srdceryvné příběhy účastníků o tom, co všechno museli kvůli soutěži opustit a jak si chtějí splnit svůj sen, by si mohli odpustit. Výborně složená porota, Joe Bastianich a jeho poker face rulez. "TOHLE CHUTNÁ JAKO GHANDÍHO SANDÁLY." ()

whack odpad!

všechny recenze uživatele

Plytvanie jedlom (uvariť, ochutnať jedno sústo, vyhodiť). Jedlá, ktoré stoja 50 dolárov a nenaje sa z nich ani dieťa, lebo majú 50 gramov, to je možno nejaká forma umenia, ale ja jej nerozumiem. Plus tie afektované americké ksichty... nie všetci boli umelí, ale napr. tlstá slečna v 4. sérií, ktorá v každom diely útočnými vulgárnymi poznámkami typu "hippy vegetarian shit" zakrývala svoju neschopnosť uvariť niečo iné ako pudingy a mŕtvoly (ktoré boli očividne jedinými zložkami jej potravy), je príkladom. Mäsko, mňam. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (2)

  • Show MasterChef vznikla původně v Anglii, odkuď ji přebrala například Austrálie nebo Francie a v létě 2010 USA. (Dromed)

Reklama

Reklama