Ač reality show, tak mě docela dostala. Porota byla příjemná, Gordon Ramsey je zábavný a profesionální, Graham Elliot roztomile medvídkovský a Joea Bastianicha by asi nikdo nechtěl jako protivníka v pokeru. Žádný složitý formát, prostě domácí kuchtíci vařící proti sobě, ale mě to zaujalo a bavilo. Ale ti nahonění Amíci mě trochu srali, ne že ne. ////// Nečekala bych, že mě druhá, potažmo třetí řada bude bavit stejně jako první, už jsem si nějak zvykla na úpadek, zde mile překvapena. Spoil: Ta třetí řada? Christine? Nechápu, obdivuju, chvílemi nevěřím.(5.5.2011)

Gordona Ramsayho a jeho přístup k vaření i lidem můžu. Když k tomu přidám další dvě zajímavé osobnosti - Joe Bastianichana, proti kterému bych pro jeho nečitelnost asi poker hrát nechtěl, a potetovaného sympaťáka Grahama Elliota dostávám ten nejlepší možný základ na kuchařskou show. Do toho přidáme špetku amerického talentu pro velkolepou show, zamícháme uměle vyvolanými spory, popřípadě arogancí některých soutězícich a necháme odležet. Na závěr ještě trochu ozdobit motivací 250.000 dolarů a zapálením jednotlivých kuchařů a můžeme podávat solidní čtyřkvězdičkový divácký pokrm. Těším se na další chod. We are looking for America's new Masterchef (10.8.2011)

Začal jsem hned z ostra druhou sezonou a mám za sebou první tři díly. Tři konkurzy a selekci soutěžících. Zatím říkám, že je to něco naprosto skvělýho. Amíci se zase předvedli. Poprvé mi nevadil ten jejich okatý entuziasmus a věčné slzy a objímání. Ano, bylo to 120 minut emocí a těším se na další pokračovaní soubojů kuchařů. A navíc jdu dohnat tu první sezonu. Gordon je šéf, skutečný šéf. Respekt. AKTUALIZACE: První sezona dokoukána a jen potvrzuji to, co jsem již k tomu napsal. Ano, byla to šou, kulinářská šou a tak to berme.(29.6.2011)

Je jedno, kdo tam co vaří, ale co tuhle show drží na špičce jsou pánové Gordon Ramsey, Joe Bastianich a Graham Elliot. Vtipní, nekompromisní profíci. A celý koncept je hodně zábavný, pokud máte ve vaří nějakou fantazii, tak i inspirativní, i když se na jedná většinou o složitá jídla (často si i hledám co vlastně ona ingredience je :). Nejlepší cooking show!(17.11.2012)

Během týdne shlednutá celá třetí řada. Jestli tohle není závislost, tak nevím. Ramsay, Graham a Joe jsou výborní soudci a rozhodně to nejsou nesympatické svině, jaké momentálně předvádí česká verze. Masterchef navíc umí skvěle dávkovat napětí a emoce, které nikdy nepřekročí tu pomyslnout hranici vkusu. Neoblíbenci: Ryan, Tali, Josh. Oblíbenci: Monti, Frank, Cowboy Mike, Stacey a Christine, před jejímž handicapem klobouk dolů. Skvělá zábava hodná pěti hvězd.(14.9.2012)

• - Show MasterChef vznikla původně v Anglii, odkuď ji přebrala například Austrálie nebo Francie a v létě 2010 USA. (Dromed)