VOD (1)

Kuchařská soutěž, která je vysílaná v USA na kanále FOX a je inspirovaná původním australským formátem. Koproducentem této show je slavný britský šéfkuchař Gordon Ramsey, který je zároveň jedním z porotců. Soutěžícími jsou amatérští kuchaři vybraní z celých Spojených států, kteří se chtějí stát profesionálními kuchaři. Vyhrát může však jen jeden z nich. Pokud tedy chtějí vyhrát, musejí ze sebe vydat naprosté maximum. Dalšími porotci jsou - italský vinař Joe Bastianich a americký šéfkuchař Graham Elliot. (Gac)

ondrula

Kouká se na to hezky, škoda jen, že se tam vaří pokrmy, které tady v Babicově asi jen tak někdo vařit nebude. Hned zkraje mě zaujala velkohubá prohlášení porotců: "Nikdo na světě neví o jídle víc než já". Nadále jsem žasnul, když se v pořadu objevili soutěžící, kteří prohlašovali třeba: "Zanechala jsem studií, abych se mohla zúčastnit téhle show", anebo dokonce právník: "Zanechal jsem své právní praxe, abych se mohl věnovat téhle show" (u toho je obzlášť kuriozní, že vypadl hned při rozstřelu). Jinak ostatní soutěžící taky asi budou pěkní exoti, jeden z nich třeba přímo srší sebevědomím a arogancí a když se porotci rozhodují, jestli ho pustit či ne, tak se tam regulérně rozbrečí. Zajímavej byl taky farmář, kterej tam nakráčel v jeansových lacláčích, asi rovnou z pole. ()

BMAJTZ

Řekl bych, že z tohoto pořadu češi kopírovali své Na nože a je až k neuvěření jak se jim podařilo tenhle skvělý námět zprznit. USA verze je o tolik lepší, že ten rozdíl je prakticky hmatatelný. Všichni tři porotci úžasní a Joe Bastianich je dokonce ještě ostřejší než samotný Gordon Ramesy. Je to pořad o vaření a jako takový i vypadá. Zatímco češi se utápěli v myšlenkách kdy nevěděli co točit a tak točili i na ubytovně, zde se bez toho jednoznačně obešli. Porovnání je opravdu nesrovnatelné je to asi jako srovnávat ferari s trabantem bez kol. Takhle se dělá dobrá kuchařská show. Mimochodem je velice smutné, že nejhorší kuchař v této soutěži by se vyrovnal tomu nejlepšímu z Na nože. Už od prvních dílů totiž servírovaná jídla vypadají naprosto úžasně a profesionálně, na rozdíl od českého amaterizmu. Celkový look není třeba vůbec zmiňovat ten je prostě někde úplně jinde, ovšem zde je třeba se zastat Primy která rozhodně neměla důvod do české mutace vrážet tolik finančních prostředků jako verze na FOXu. ()

CiPR

Miluju všechno, co je spojeno s jídlem. Ať už se jedná o vaření, či sledování různých reality show o něm. Tento pořad mě přímo pohltil. Když ještě přidáme mého idola Gordona Ramseyho, vznikne úžasné dílo, jako je právě Masterchef. Na každý díl jsem netrpělivě čekal a těšil se, až se znovu něčemu přiučím. Je zde vidět nezkutečná tvorba amaterských kuchařů, vynalézavost v určitých situacích je až místy neuvěřitelná. Prostě pořad podle mého gusta. První sezóna 90 %. ()

Bukk

Málokterý pořad je pro mě - nekuchaře takovou inspirací jako právě tenhle...Jen kdyby si všichni dokázali udržovat odstup a bez zbytečných srdceryvných scén vyjádřit to, co dokáže Bastianich několika slovy. Jednoznačně jedna z nejzajímavějších osobností poslední doby. Jen škoda, že ti, co si moc otvírají hubu dlouho nevydrží a vyhraje tak ... typický Američan. (začátek 3.season - těžko říct, jak to dopadne s Christine, ale pokud se probojuje do týmových úkolů, rozhodně bude na co koukat; snad to nebude přeslazené...ale Joe to řekl vážně sakramentsky dobře - on se umí usmát??) PS: Ben Starr je legendou a bude snad jediným soutěžícím, kterého si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Úžasný člověk. SEASON 4: Lidi sice nadávají na přílišné projevování emocí, ale tak co už. Je to Amerika, tam by ti bez těch emocí nemělo jinak šanci na přežití. Někteří soutěžící na castingu pobavili více, někteří méně, ale i přesto se nemůžu dočkat pravého zápolení s kuchyní. (záruka kvality českých titulek je samozřejmostí, bez nich si neumím představit, jak bych zvládala chápat, co do těch jídel přidávají :)) EDIT PO 4.SEASON: No tak jo, po castinzích jsem to pomalu přestala sledovat, nevím no...ty první tři řady jsem opravdu milovala do poslední minuty, ale už to hold pro mě není tak horký. Blog Bena Starra tak nejspíš zůstane jediné, co budu mít s Masterchefem společného. ()

Ded@M@tes

Kulinářská a světoznámá soutěž. Gordon Ramsay je jeden z nejznámějších kuchařů a majitel sítě restaurací na čtyřech kontinentech a držitel 12-ti Michelinských hvězd, to už je kvalita znát a nejen na pořadu. Vybraní kuchaři ze Spojených států, kteří se snaží stát profesionálními kuchaři a vyhrát 250 000 dolarů, smlouvu na vlastní kuchařku a získat titul Masterchef v různých zajímavých úkolech. Překvapivý objev mezi Reality-TV a kuchařským uměním. Dalšími porotci kromě Gordona Ramsayho jsou: Joe Bastianich a Gaham Eliot, kteří určitě soutěžící v ničem nešetří. / Viděné epizody z 1.sezóny cca *12.dílů / ( Hodnocení: 9/10 ) ()

• Show MasterChef vznikla původně v Anglii, odkuď ji přebrala například Austrálie nebo Francie a v létě 2010 USA. (Dromed)