Kuchařská soutěž, která je vysílaná v USA na kanále FOX a je inspirovaná původním australským formátem. Koproducentem této show je slavný britský šéfkuchař Gordon Ramsey, který je zároveň jedním z porotců. Soutěžícími jsou amatérští kuchaři vybraní z celých Spojených států, kteří se chtějí stát profesionálními kuchaři. Vyhrát může však jen jeden z nich. Pokud tedy chtějí vyhrát, musejí ze sebe vydat naprosté maximum. Dalšími porotci jsou - italský vinař Joe Bastianich a americký šéfkuchař Graham Elliot. (Gac)

choze

Akčnější a napínavější než všechny hollywoodské akční thrillery dohromady. A taky emotivnější a nepředvídatelnější (no, jak kdy), i když ty svoje srdceryvné příběhy účastníků o tom, co všechno museli kvůli soutěži opustit a jak si chtějí splnit svůj sen, by si mohli odpustit. Výborně složená porota, Joe Bastianich a jeho poker face rulez. "TOHLE CHUTNÁ JAKO GHANDÍHO SANDÁLY." ()

Segrestor

Začal jsem hned z ostra druhou sezonou a mám za sebou první tři díly. Tři konkurzy a selekci soutěžících. Zatím říkám, že je to něco naprosto skvělýho. Amíci se zase předvedli. Poprvé mi nevadil ten jejich okatý entuziasmus a věčné slzy a objímání. Ano, bylo to 120 minut emocí a těším se na další pokračovaní soubojů kuchařů. A navíc jdu dohnat tu první sezonu. Gordon je šéf, skutečný šéf. Respekt. AKTUALIZACE: První sezona dokoukána a jen potvrzuji to, co jsem již k tomu napsal. Ano, byla to šou, kulinářská šou a tak to berme. ()

Ded@M@tes

Kulinářská a světoznámá soutěž. Gordon Ramsay je jeden z nejznámějších kuchařů a majitel sítě restaurací na čtyřech kontinentech a držitel 12-ti Michelinských hvězd, to už je kvalita znát a nejen na pořadu. Vybraní kuchaři ze Spojených států, kteří se snaží stát profesionálními kuchaři a vyhrát 250 000 dolarů, smlouvu na vlastní kuchařku a získat titul Masterchef v různých zajímavých úkolech. Překvapivý objev mezi Reality-TV a kuchařským uměním. Dalšími porotci kromě Gordona Ramsayho jsou: Joe Bastianich a Gaham Eliot, kteří určitě soutěžící v ničem nešetří. / Viděné epizody z 1.sezóny cca *12.dílů / ( Hodnocení: 9/10 ) ()

DaViD´82

Jak je Masterchef někdy ke své vlastní škodě až příliš zabalený v überpompézním americky afektovaném pozlátku (evropské variace jsou v tomto umírněnější), tak mu nelze upřít, že pod tím pozlátkem se skrývá vše, co dělá dobrou (nejen) kuchařskou reality show dobrou, napínavou i chytlavou show, protože nejde pouze o přesně vysoustružený produkt, kde každý hraje svou určenou roli (od porotců až po skladbu soutěžících pokrývajících každé etnikum i každou náturu, tak aby si každý vybral), ale o mistrovsky do nejmenšího detailu vysoustružený produkt s nebývalým tempem a nakažlivou vášní pro vaření, která snad žádného domácího kuchtíka nenechá chladným. A navíc je to každou sezónou lepší a lepší, jelikož se tvůrci zvládají poučit ze svých chyb (úprava formátu i pravidel ve třetí sezóně tomu dodala nevídané grády; speciálně pak v kombinaci s vysokou úrovní, na které soutěžící jsou) a jak první byla skutečně o amatérech v kuchyni, tak každá další posouvá laťku o kus výše způsobem, že to co předvádějí soutěžící v úplném finále první řady, by již ve třetí řadě nestačilo pomalu ani na kvalifikování se do soutěže. Čili ano, Masterchef obsahuje mnoho aspektů, které na první pohled odrazují (ocenil bych čtvrtého porotce; konkrétně food kritičku a ujasnění si zda je cílem najít šéfkuchaře ve smyslu jedince s vizí, který má autoritu a dokáže si sjednat respekt v kuchyni nebo někoho kdo prostě "jen" sakra dobře vaří, byť v provozu top restaurace by nepřežil), ale bohatě se vyplatí mu dát šanci. Tedy za předpokladu, že vám vaření není putna, ovšem to se u reality show o vaření bere tak nějak jako samozřejmost. Přesto bych raději koukal na francouzskou odnož, která vypadá (kulinářsky i stylem) zdaleka nejlépe ze všech těch několika desítek, co jich po světě běží. PS: Doporučuji blog Bena Starra, který jednak nabízí zajímavý pohled do zákulisí a hlavně sleduje osudy některých účastníků druhé řady po jejím skončení a kam je (ne)posunula. Ostatně nějaké kulinářské stránky má většina finalistů jednotlivých řad. | S1: 3/5 | S2: 4/5 | S3: 5/5 | ()

whack odpad!

Plytvanie jedlom (uvariť, ochutnať jedno sústo, vyhodiť). Jedlá, ktoré stoja 50 dolárov a nenaje sa z nich ani dieťa, lebo majú 50 gramov, to je možno nejaká forma umenia, ale ja jej nerozumiem. Plus tie afektované americké ksichty... nie všetci boli umelí, ale napr. tlstá slečna v 4. sérií, ktorá v každom diely útočnými vulgárnymi poznámkami typu "hippy vegetarian shit" zakrývala svoju neschopnosť uvariť niečo iné ako pudingy a mŕtvoly (ktoré boli očividne jedinými zložkami jej potravy), je príkladom. Mäsko, mňam. ()

• Show MasterChef vznikla původně v Anglii, odkuď ji přebrala například Austrálie nebo Francie a v létě 2010 USA. (Dromed)