Osobně mě vařit zrovna moc nebaví,ale (ač bych si to dopředu nikdy ani nepomyslel že se mi to bude líbit) tenhle pořad mě baví fakt hodně.Výborně namíchání a skvělí porotci,zábavný úkoly,zajímaví soutěžící,kterým je radost fandit...Ještě žádná série mě nezklamala.A jestli někdo opravdu rozumí svému oboru tak je to Gordon.Klobouk dolů.(4.9.2014)

Jak je Masterchef někdy ke své vlastní škodě až příliš zabalený v überpompézním americky afektovaném pozlátku (evropské variace jsou v tomto umírněnější), tak mu nelze upřít, že pod tím pozlátkem se skrývá vše, co dělá dobrou (nejen) kuchařskou reality show dobrou, napínavou i chytlavou show, protože nejde pouze o přesně vysoustružený produkt, kde každý hraje svou určenou roli (od porotců až po skladbu soutěžících pokrývajících každé etnikum i každou náturu, tak aby si každý vybral), ale o mistrovsky do nejmenšího detailu vysoustružený produkt s nebývalým tempem a nakažlivou vášní pro vaření, která snad žádného domácího kuchtíka nenechá chladným. A navíc je to každou sezónou lepší a lepší, jelikož se tvůrci zvládají poučit ze svých chyb (úprava formátu i pravidel ve třetí sezóně tomu dodala nevídané grády; speciálně pak v kombinaci s vysokou úrovní, na které soutěžící jsou) a jak první byla skutečně o amatérech v kuchyni, tak každá další posouvá laťku o kus výše způsobem, že to co předvádějí soutěžící v úplném finále první řady, by již ve třetí řadě nestačilo pomalu ani na kvalifikování se do soutěže. Čili ano, Masterchef obsahuje mnoho aspektů, které na první pohled odrazují (ocenil bych čtvrtého porotce; konkrétně food kritičku a ujasnění si zda je cílem najít šéfkuchařě ve smyslu jedince s vizí, který má autoritu a dokáže si sjednat respekt v kuchyni nebo někoho kdo prostě "jen" sakra dobře vaří, byť v provozu top restaurace by nepřežil), ale bohatě se vyplatí mu dát šanci. Tedy za předpokladu, že vám vaření není putna, ovšem to se u reality show o vaření bere tak nějak jako samozřejmost. Přesto bych raději koukal na francouzskou odnož, která vypadá (kulinářsky i stylem) zdaleka nejlépe ze všech těch několika desítek, co jich po světě běží. PS: Doporučuji blog Bena Starra, který jednak nabízí zajímavý pohled do zákulisí a hlavně sleduje osudy některých účastníků druhé řady po jejím skončení a kam je (ne)posunula. Ostatně nějaké kulinářské stránky má většina finalistů jednotlivých řad. | S1: 3/5 | S2: 4/5 | S3: 5/5 |(24.11.2015)

Gordon Ramsay umí dát snad čemukoliv štítek "kvalita". Nesmírně jsem se u toho bavila. Navíc to, co Gordon o jídle řekne, je pro mě téměř písmo svaté, tolik si jeho názoru vážím... není o čem debatovat... Musím to doporučit všem, kteří až tolik nemusí klasické naučné kuchařské pořady, ale na vaření se dívají "obklikou".. Go, Ramsay, Go!!(20.7.2011)

MasterChef je vrcholem americké produkce mainstreamových pořadů. Na jedné straně jde o kvalitní a zábavný koncept, ale na druhé mu zase škodí ta amerikanizace. Seriál je typicky produkt USA, protože se natahuje naprosto všechno. Každý moment se odkládá a dramatizuje tak, až to je hodně trapné. Scény se opakují každých 5 minut s tím, že to ještě někdo komentuje a říká nám co se stalo za těch natáhlých 5 minut, ať už to je barva oblečení nebo něco co je doopravdy důležité. Pak je taky třeba zmínit všudypřítomnou reklamu, kterou ne, že by vám jen tak občas ukázali bokem, ale dostanete ji přímo naservírovanou od třech porotců. A ty zvuky, proboha, kdo tohle upravoval? V téhle šou jsou typické samplované zvuky ze 70. let 'OHHHH', 'WOW' a nebo 'HAHAHA', což opravdu ubírá na původně směřované drama. To ale ovšem američanům nevadí a naopak, mají to rádi.(13.6.2012)

Kulinářská a světoznámá soutěž. Gordon Ramsay je jeden z nejznámějších kuchařů a majitel sítě restaurací na čtyřech kontinentech a držitel 12-ti Michelinských hvězd, to už je kvalita znát a nejen na pořadu. Vybraní kuchaři ze Spojených států, kteří se snaží stát profesionálními kuchaři a vyhrát 250 000 dolarů, smlouvu na vlastní kuchařku a získat titul Masterchef v různých zajímavých úkolech. Překvapivý objev mezi Reality-TV a kuchařským uměním. Dalšími porotci kromě Gordona Ramsayho jsou: Joe Bastianich a Gaham Eliot, kteří určitě soutěžící v ničem nešetří. / Viděné epizody z 1.sezóny cca *12.dílů / ( Hodnocení: 9/10 )(4.4.2012)

• - Show MasterChef vznikla původně v Anglii, odkuď ji přebrala například Austrálie nebo Francie a v létě 2010 USA. (Dromed)