Muž odnikud (festivalový název)

• Jižní Korea

Ajeossi

• Jižní Korea

아저씨

The Man From Nowhere

Akční / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2010, 119 min

Nejlepší Film Z Asie, co jsem kdy viděl! Tohle byl takovej Excelentní Akční nářez s podobnou Myšlenkou ( 96 hodin). Zkratka neuvěřitelně krásně provedený Revenge! Mám Nového akčního Hrdinu hned po Jet Lím! Jo a nejlepší scénka s Nožmi.. Všech Dob!(22.4.2012)

Smutné na The Man From Nowhere je, že u jeho tak pěkné, svižné a drsné akce se hlavní hrdina musí posouvat dál takovými složitými scénaristickými kotrmelci a prapodivně namotivovaným jednáním. Zbytečně ztrácí oproti jiným, např. svěží jednoduchosti I Saw The Devil.(6.3.2011)

Poctivá akční vyvražďovačka a dvě skvělé role. Na oddych fajn. 6/10(5.6.2011)

Ten najklasickejsi pribeh (implementujuci pertraktovanu temu cierneho obchodu s ludskymi organmi) ovsem presne v tom korejskom prevedeni (noir),pre ktore mam slabost. Od Bittersweet life asi najintenzivnejsi zazitok. Won Bin ako novy Lee Byeon-hyeong (podla jednej ankety medzi korejskou mladezou) moze uplne byt.(8.10.2010)

Takový mix Leona a Oldboye, který mě občas mátl svým vcelku velkým množstvím postav (chtě nechtě, asijské tváře se mi prostě hůře rozeznávají). Řemeslně je však film zvládnutý na výbornou, obzvlášť několik scén opravdu vyčnívá, a i když mě třeba takový Deiji zaujal víc, bavil jsem se slušně.(21.3.2012)

• - originální název Ajeossi lze do českého jazyka přeložit jako "muž", (Ouwen)

• - V raných přípravách filmu kolovala mezi tvůrci představa o hlavní postavě jako o 60letém severokorejském agentovi. V souvislosti s rolí byl ale osloven také Bin Won a ten nadšeně souhlasil, takže z původních plánů sešlo. (Ouwen)

• - Spoiler: Zbraň, ktorú používa Cha Tae-sik (Bin Won) vo finálnej scéne, je Glock 19 Gen 2. (Laslo)