Grave Encounters

všechny plakáty

lakart

Kombinace několika filmů: Záhada Blair Witch, Paranormal activity, Silent Hill a Rec 1+2. Všechny filmy zvlášť přináší něco nového a jedinečného. Pokud to ale spojíte do jediného filmu vznikne vám celkem slušný duchařský horor, na který se dá dívat, ale nepřinese tam nic nového a zásadního, kvůli čemu byste si ho měli zamapatovat. A v tom spatřuji nějvětší problém celého filmu. Je to průměrný horor s nezajímavými postavami, ale se skvělou atmosférou psychiatrické léčebny. 60% ()

Hani93

Ze začátku trochu trapné. Tak jsem stále čekala, kdy ta hrůza nastane. Nic se nestalo. Jen tam byla nějaká hubená holka v rohu. ()

newer_more

A po tomhle bych se měla koukat ještě na druhý díl? Některé lekačky dobré, ale první třetina strašně utahaná, a abych pravdu řekla, chápu toho týpka, co skočil do výtahový šachty, akorát já bych to nudou asi udělala dříve. ()

Melvej

A ze začátku to mělo tak dobrou atmosféru! No, upřímně řečeno to moc nenadchne. Je to spíš takovej průměr, možná až podprůměr, ale úplně špatný to taky neni. Je tam pár lekaček, který se ale daj čekat. Začátek a konec se mi líbil, zbytek už moc ne. ()

Evny

Horor, u kterého se bojíte jen prvních pár minut. Lépe řečeno dokud se nezačne dít něco dle autorů strašidelného. ()

Hellknight12

Kanadský pokus natočiť film ako Found footage na spôsob Rec alebo Paranormal Activity. Prečo nie? Film ako celok pôsobí fajn. Nie je to nič prelomové ale je to ok. Máme tu fajn herecké výkony a celkom jednoduchý príbeh. Je tu aj niekoľko podarenych jumpscarov,, takže ok.Film môžem odporučiť každému kto má rád Found footage. Celkové hodnotenie za mňa je 65%. ()

yaromir odpad!

Jesus Christ! Je to už dávno, kdy jsem se dozvěděl o tomhle projektu a od té doby jsem se na tenhle film těšil jako malé děcko. Musím konstatovat, že Kanaďané jsou po tomhle filmu pro mě vlastně takoví Američané, začínám je totiž házet do jednoho pytle. Co nezkurvil americký Paranormal activity, to dodělal tenhle kanadský brak. Laciné lekačky, laciné triky, žádná atmosféra... v tomhle filmu se vlastně prostě jenom chodí, řve a chrápe. Pro mě (jako milovníka takovýchto filmů) je to naprosté zklamání. Tento debilní film je ještě debilnějším slepencem několika filmů a dá se říct, že z nich vybrakoval doslova vše, a to do morku. Grave Encounters je incestní něco, co naprosto nesnese hodnocení s australským The Tunnel - kdybych se pokusil tyto dva snímky porovnávat, zasloužil bych si totiž od nějakého Australana rozbít hubu. Všechny, kteří se na tomhle filmu podíleli, doporučuji zavřít, mlátit a rozhodně nepouštět ven. ()

Zombiepod

Kvalitná nízkorozpočtová ducharina pri ktorej vôbec neriešite velkoleposť efektov alebo vizuálne spracovanie, ak odmyslíme pomaly sa rozbiehajúci začiatok filmu a občasné "hluché" miesta a bezvýznamné scény ktoré by asi mali dodávať filmu väčšiu autentičnosť, vám nedá dýchať. Atmosféra by sa dala krájať a lakačky sú podľa môjho veľmi originálne a dosť nezvyčajné, bludisko v azyle hrôzostrašné a koniec absolútne skvelý. Lepšiu paranormálnu "dokumentárnu" ducharinu snáď ani nenájdete. ()

haffen

Veľmi som rozmýšľal nad hodnotením aké dám. Boli by tu veci na štyri hviezdičky, ale tie s prehľadom valcuje hodnotenie blížiace sa odpadu. Čo k filmu. Pri ňom som už od začiatku popravde šiel do toho, že to bude priemerný film, takže som sa naň ani moc netešil. Obsah je štandardný a zaváňa "klišoidnosťou". Partia tvrďasov čo sa ničoho neboja, idú točiť so svojími kamerami do blázinca (aké prekvapivé, a ešte prekvapivejšie ako dlho im vydržia baterky v kamerách a lampách). No a nakoniec sa z nich vykľujú bábovky, čo len bežia a hystericky vreštia. Ono aj majú dôvod, ale takmer počas celého filmu?! To čo je do faka! Aby bol celý film len o tom, že hľadajú východ, bežia, vreštia a ukrývajú sa na hodiny do kadejakých miestností, kde hlavne ten hlavný hrdina vedie nudné monológy? Tak to pre mňa rozhodne nie je. Pár desivých scén tu skutočne je a aj ma vydesili (pozeral som to počas búrky, tak možno to tomu pomohlo). ale celé je to popretkávané hroznou nudou. Čo už môže byť zaujimavé na blúdení chodbami a prezeraní toľkých izieb? Na kvalitný horor toho treba kapánek viac. Tak nejak som sa tajne modlil, aby tí duchovia, či démoni boli trochu viac zhovievaví k divákovi a brali si tie obete po dvoch, nech už to mám čo najskôr za sebou. A ako naprotiveň s tým posledným sa to ťahalo ako sopeľ po rukáve. Takže v závere ak to sčítam, tak film vie vydesiť, hlavne slabšie povahy si narobia do nohavíc, ale inak nič. Toto fakt nemá žiadný dej a nejakú vec, ktorá by vás nútila pozerať až do konca. Ku koncu toho "bububákovania" bolo až príliš a nejak som ho ani nevnímal. Hold v minimalizme je krása. Tu to do vás tvorcovia pália ako Arnold svoje náboje z rotačného guľometu. Z veľmi ťažkým srdcom dávam 2 1/2* (45%). ()

JeanMarthan

Je to takový "ale film", objasním: určitě správně zvolili tvůrci ruční kamery, na místo statických, ale už tu byl Blair Witch a podobné "skutečné" záběry. Rovněž výběr lokality - opuštěného blázince s oprýskanými zdmi, rezavějícími trubkami, vozíčky, vanami apod., ale přesto mi k té pravé syrové atmosféře něco chybělo. Neznámí herci, jak už to bývá zvykem, ale nikdo, koho by mi bylo líto (nejlíp zahrála asi ta slečna). Opravdu se mi líbily první kontakty s duchy a démony zařízení, když se zabouchly dveře, nebo to mrazivé pročísnutí dívčiných vlasů, to byly panečku okamžiky - ale, ale, ale... dál už bych to nazval scénáristickou ejakulací tu slušných, tu totálně zabitých lekacích okamžiků, které navíc plynule nevygradovali v dechberoucí konec, čímž totálně položili tak slušný potenciál. Škoda, škoda, mohlo to být klidně čtyřhvězdičkové pokoukání. ()

Miagy

miernu ducharsku atmosferu to malo. ale aj na mobil by som asi natocil lepsi "handcamhorror". PLUS: prostredie psychiatrie, par lakačiek. MINUS: natahovane sceny, nudny uvod, nesympaticki infantilni herci, pointa... ()

Ewík

Přesně to, co jsem očekávala. Nalepená na obrazovce jsem byla napnutá jak struna a dokonce jsem třikrát leknutím vykřikla (což se mi už dlooouho nestalo). Mně to prostě naprosto sedlo, i když musím uznat, že tam bylo pár dost předvídatelných a neinovativních záběrů (člověk v roze místnosti, něco kapající ze stropu, zavírající se dveře, otevírající se okna apod.). No a co? Stejně je už dlouho vše jen kombinace starých, již hodněkrát použitých principů, takže ohledně inovativnosti bych se moc nebavila. Spíš jde o to, jak to nakombinovali - podle mě báječně. A nejvíc mě dostaly ruce (dostaly mě i ve V/H/S nebo Repulsion) - miluju je. ()

Megynka

Hrůza. Další Záhada Blair witch? První hodina je totální ztráta času, v poslední půl hodině 2x pohled "na něco" a that's all. Tyhle "kamerové filmy" mě dovedou k šílenství ... ()

Bezda22

Blair Witch bylo první a byla to sračka... Tohle je několikátej pokus o strašidelný Found Footage, ale kromě jakože pár hnusnejch scén nic novýho. Takže zase furt to samý dokola. Pár idiotů a kamera, k tomu pár "duchů" co je jednoho po druhym likviduje. Za mě hodně slabý.... 40% ()

Scraffy

Pre mňa asi najlepší Found Footage horor. Kúsoček nad REC. Akonáhle prejdú prvé minúty predstavovania a uvádzania, aby ste pochopili o čo ide, tak nabehne tá pravá, nefalšovaná ducharina! Film vás nenechá ani chvíľku suchými a keď už si myslíte, že ste v poriadku, tak sa znova niečo stane a horor pokračuje. Proste krása! ()

Ondrejoslav.

Na tento film jsem narazil zcela náhodou, když jsem se snažil hledat co nejvíce zábavně found footage filmy. Trailer mi ukázal, že nepůjde o nijak originální příběh, přesto jsem si na film udělal čas. První část si film dělá srandu z hloupých televizních pořadů, které se snaží dokázat existenci duchů, či přízraků. Druhá část rychle nabere obrátky. Film si za krátkou dobu vybuduje děsivou a klaustrofobickou atmosféru, kterou využije k pár zatraceně dobrým jumpscarům. Druhá část vás jednoduše nenechá nadechnout a husí kůži budete mít ještě dobrých deset minut po skončení filmu. Tento horor považuji za nejstrašidelnější co jsem viděl, co se týče jumpscarů. Někteří lidé si dokonce myslelo, že film je skutečný a všechno v něm se odehrálo, což jenom dokazuje to, jak je film intenzivní. ()