Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

mat.ilda

Že mainstream? Yeap... Tak ať! Ačkoli naspeedovaný rozjezd vystřídalo už v polovině ošívání z předčasného dojezdu, ta banda eskamotérů mně sedla přesto, že hodně připomínala Oceánovic parťáky a dokonce i přes fakt, že spousta triků nebyla ušita pouze na filmové postavy, ale hlavně na diváka, který v té rychlosti leccos přehlídne a především nebude mít kdy se v chybách šťourat... ale vem to čert, i když jsem se dvě hodiny cítila podváděná, ovšem nikoli nezabavená. ()

Flego

Očakával som sviežu dynamickú hru, dostalo sa mi plno zdĺhavých nudných dialógov. Tempo sa nedá uprieť, aj triky sú zábavné, ale nemožem sa zbaviť dojmu, že tým skutočne podfúknutým je len divák. ()

sharky

Dokonalý trik pro diváky bez mozku. Leterrier umí. Vizuálně úchvatná atrakce, která je ale tak strašně hloupá, že scénář sráží film úplně do kolen. Mark Ruffalo je herecká nula, Jesse Eisenberg má jenom jeden konzistentní výraz, a když se k tomu ještě přidá nevhodný casting (Freeman a Caine měli mít prohozené role), tak je to učiněná katastrofa. Je to furt stejná písnička, ale vždycky, když se v detektivce poruší jedno ze základních pravidel pátera Knoxe, vyzní to jako úplná kravina..:( ()

BMW12

Čtyři jezdci předvádějí fantastickou show. Film pojednává o kouzelnících, kteří předvádějí naprosto neuvěřitelná kouzla. Jejich kouzla nejsou tak úplně legální a tak po nich začne jít FBI. Teď jde o to kdo bude 2 kroky napřed a kdo 2 kroky vzadu. Celkově fantastický film, který perfektně propojuje velkolepou kouzelnickou show s honičkou s policíí. Určitě nejlepší film o kouzelnících, který jsem viděl. Jednoznačně 5 hvězd. Už se nemohu dočkat pokračování! P.S. V závěru filmu diváka čeká obrovské překvapení, pro mě pozitivní, ale chápu, že některým divákům se nebude líbit. ()

Roman.Ticka

Scény na scéně bravurní, týmová spolupráce vynikající, tempo vražedné, kouzla všudypřítomná s širokým záběrem i dosahem. Teď, když vidím, že kouzelnický lektvar tvořilo 5 jezdců a jistě se na něm řádně zapotilo, ani se nedivím, proč je závěr pro někoho matoucí, spíš zavádějící a bleskový. Chtěla bych zafrajeřit, jak jsem chytrá, že mi závěr nedělal žádné potíže. Nakonec jsem na to přišla, bohužel ne sama, ale vůbec mi to nevadí. Kdybych se nenechala tolik unášet iluzí a uměním manipulace, možná bych těch několik indicií ve stylu Abrakadabra pochopila i bez pomoci. Možná i proto, že mě víc bavily chvíle matení a mámení lidského oka způsobem, jak to umí nejlépe právě jen mentalisti. Jim jsem fandila a věřila, že mají díky svým mimořádným schopnostem mnohem vyšší cíle. ()

honajz

Byly chvíle, kdy se mi film moc líbil, a chvíle, kdy působil nesmírně trapně a povrchně. Asi jako by si někdo hrál na Počátek bez tolikerého rozpočtu. Byly chvíle, kdy bych tomu dal 4 hvězdičky, pak 3, a díky konci je to za dvě hvězdičky. Ten film tak nějak neví, co divákovi předložit, a hlavně koho, aby mu fandil. Například ze čtveřice těch mladých kouzelníků doplněných Woodym mi nepřišel sympatický nikdo a vlastně jsem celou dobu doufal, že zrovna oni dostanou na prdel. Že je něco špatně, jsem si uvědomil, když jsem víc fandil policajtům a Freemanovi. Protože ti zlodějíčci mne prostě štvali. Samozřejmě mě draly různé nedomyšlenosti - jdete na nějaký sraz do cizího bytu a všichni se vybavíte baterkou? Kdo s sebou běžně nosí baterku? Co se stalo s penězi, rozhozenými v Las Vegas? Jak získali údaje o účtech tolika lidí v sále? Jakou roli tam nakonec měla Franouzka, když vlastně žádnou roli neměla navzdory indiciím? Atd., atd. Inu a ten konec, MOŽNÝ SPOILER, pomsta zhrzeného dítěte, tak to sorry. A oko, skládka rekvizit z poutí, to mělo být co? Každopádně nejvíc mi vadily nepropracované postavy a jejich motivy. Jediný slušný herec jako vždy Mark Ruffalo, jinak nikdo neměl co hrát. Film je vnějškově efektní, příjemný, hezky se na něj dívá, ale je totálně o hounu. ()

poz3n

V podstatě bych Podfukáře nazval zábavným blockbusterem, který téměř nenudí a tudíž je na takové to domácí odpočinkové večerní žvýkání celkem ideální. Tím to ale asi zhruba končí a bavit se o nějaké hloubce nebo suprové filmařině moc nemá smysl, poněvadž pocitově snad 90 procent scén obsahuje všemožné digi úpravy, až z toho za chvilku začnou bolet oči. 6/10 ()

Jinny

Nablýskaný povrch se díky práci Luise Leterriera snaží marně zakrýt ubohou práci bandy scénáristů. Ti se snažili divákům ukázat, jak jsou chytří, mě ale ukázali jenom to, že mě mají za blbce. Zamrzí to o to víc, že se v Podfukářích setkala výjimečně silná herecká parta. Lepší a autentičtější iluzionistické triky navíc (kromě jiného) najdete v Dokonalém triku i Iluzionistovi. Na konci filmu jsem necítila žádný úžas, cítila jsem se podvedená. ()

rikitiki

Má to švih, má to zajímavou kameru, má to poetické nápady na kouzelnická vystoupení a je to šíleně přitažené za vlasy. Nevadí mi kouzla, která (nejspíš) nejsou ve skutečnosti proveditelná, ani překombinovaná příprava na jediné vystoupení, protože já patřím k těm, kteří nechtějí vědět, jak kouzelník své triky provádí. Dávám přednost tajemnu a příjemně šimravému pocitu ohromení, takže se s realističností předváděné magie v tomhle snímku nijak netrápím. ---- Jenomže při všem tom rychlém tempu a ohromujících tricích se vytratily vztahy mezi postavami. Jsou ze začátku jen naznačené, ale pak zcela mizí a hrdinové jen plní své zadání. ___ Přesto je to zábavný film, který umí diváka očarovat. Pro ten daný moment, protože nemá nic, nad čím by se dalo i po shlédnutí snímku uvažovat. /6. 6. 14./ ()

HellFire

Vypadalo to tak slibně. Slušné obsazení, ucházející efekty a příslib něčeho nového. V konečném důsledku z toho mám zvláštní pocit a když se nad tím zamyslím, vlastně to celé nebylo ani nijak zábavné. Proč sem museli tvůrci cpát všechny ty digitální triky? Vytváří to stejně nelogický a jako pěst na oko působící dojem, jako kdyby si lidé v pravěku sedli najednou na gauč a zapnuli televizi. Fatální chyba... a opět další výrazné zklamání letošního roku. Jediný Mark Ruffalo je opravdu uvěřitelný. A co měl znamenat ten konec? Jako kdyby před natáčením ještě nebyl hotový scénář a vymýšlelo se za běhu. Co bych taky mohl čekat od režiséra takových hitů jako Souboj titánů a Kurýr... ()

Deschain

Flashback do mojej minulosti - s mamou a súrodencami sme zbožňovali pozerať v tv Davida Copperfielda. A prezrádzanie čo sa ako urobilo ma vždy zamrzelo. Chcela som mať ten wow pocit, bez toho, aby som to analyzovala, uchovaný navždy. Súčasnosť: Hovorila som si, že to bude priemerný film, za ktorý snáď nebudem ľutovať investované peniaze a najmä uvidím opäť Caina na veľkom plátne. A pre väčšinu (ako pozerám svojich obľúbených folks) to aj ostal priemerný zážitok. Pre mňa jeden z naj filmov tohto roka. Veľká zábava, nemalo to snáď ani jeden slabší moment, veľa sympatických hercov (Eisenberg má dobrý účes, to ma podrž), vizuálna stránka úchvatná, dokonca som v tom aj "príbeh" videla. Mmmm, goood. A vraj bude dvojka. Otázka znie, bude mať Eisenberg stále také dobré vlasy a bude tam Caine? (Cinema City Polus - 28. 08. 2013) ()

anderson

Namiesto trileru a krimi by malo byť v kolónke žáner uvedené fantasy. Potom by vysoké hodnotenie možno obstálo. - Najväčšou slabinou tejto oddychovky pre vyznavačov "koprfílda" je scenár. Našťaste réžia dokázala aj z toho prekombinovaného gulášu vyvariť pomerne odsýpajúcu akčnú "podívanú". To, že jej smrteľný úder zasadzuje nesmierne imbecilná "pointa" doprevádzaná otravne patetickým hudobným motívom, za to režisér podľa mňa naozaj nemôže. Od totálneho odpadu to zachraňuje iba chutnučká ISLA a svižný soundtrack. (8.10.2013) ()

eraserhead666

Když konec posere celý film... Sotva jsem zkousl tu překombinovanost a pak přijde ta sračka na konci. Ne, takovéhle pointy rád nemám. Ale pořád jsem to, na rozdíl od dvojky, dokoukal do konce. 1.5* ()

Thomick

...three! (Sorry, já bych bez toho asi neusnul, stačila mi káča z Inception). Ale k věci: Dannyho parťáci pro chudý, vskutku. Zatímco Soderberghův snímek měl vesměs všechno, tady nacházim maximálně uspěchaně zrealizovanej cool nápad, charismatickýho Woodyho, překrásnou Islu a - mraky pochybností kolem. Ne zcela očekávaná pointa proto pak ani nemůže ohromit, protože jinak by šlo o pitomost ještě kolosálnějších rozměrů. Už takhle dostala logika nesčetněkrát přes prsty a mě osobně zvlášť trápěj neuspokojivě vyřešený/napsaný osudy dvou postarších pánů. Mimoto jsou tu kostrbatý dialogy (zejména jejich navazování), tuna prvků jakoby vytržených z podprůměrných akčňáků (včetně drsňáckých hlášek, ty byly fakt k popukání), strašná kamera, směšnej výkon Francova bratra (jako vážně - on v tom Hollywoodu musí bejt omylem ne?) a drmolící Eisenberg se svym osobnim sequelem k Social Network. No zkrátka hrubě nenaplněnej "potenciál" traileru, abych tak řekl. ()

Hurley

Pokud film využívá CGI k vyobrazení praktickejch iluzionistickejch triků, má k tomu buďto pádnej důvod, nebo mu sakra straší ve věži. ()

penylane

Film předčil má očekávání. Skvělé zpracování, žádné nudné pasáže, napětí a překvapivé vyústění. 4D tento zážitek ještě umocnilo. Film doporučuji a nebránila bych se ani pokračování. ()

claudel

Je to zábavné a vtipné, ale tak nějak průměrné a možná trochu zbytečně dlouhé a plné neustálých zvratů a triků, nicméně závěrečná pointa je pro mě natolik luxusní, že zvedám hodnocení o hvězdičku výše. A frankofily a pařížofily samozřejmě musí po milionté potěšit pohled na Pont des Arts a usměvavou Mélanie. ()

kajda.l

Abrakadabra. Ztracených stodvacet minut s touto kouzelnickou fraškou by mi nazpět nedokázal vykouzlit ani mistr svého řemesla David Cooperfield. Před projekcí jsem netušil, že se jedná o film s iluzionisty a když jsem se to dozvěděl očekával jsem velkolepá kouzelnická a hlavně uvěřitelná čísla, bohužel místo toho nám tvůrci nabídli smršt nehezky vypadajícího CGI kouzlení. K tomu debilně vystavěná zápletka ve které se divák i přes enormní snahu nedokáže stotožnit s kteroukoliv postavou a hlavní perlou je z prstu vycucaná pointa. O kouzelnících nevíme skoro nic, jen že rychle a mnohdy zbytečně mluví. Holt ne vždy víc hlav víc ví (narážka na počet pisálků tohoto scénáře). A poslední kapkou zklamání je zoufalé nevyužití hereckých charakterů, mít ve filmu Cainea a Freemena a nedokázat využít jejich charismatu je napěst (u Leterriera mě to však po zmrvených Titánech či Hulkovi vlastně ani nepřekvapuje), nevyužitý zůstal i silný herecký potenciál výborné Mélanie Laurent, která mě potěšila jen příjemně poslechovou angličtinou se sexy francouzkým přízvukem :) V hodnocení se rozhoduji mezi dvěma a třemi s prozatimním příklonem ke dvojce. Nebavilo mě to. ()

mm13

Žiadna extra dômyselná hra, iba nenáročná zábavka. Iba? Záleží na rozpoložení, mne to v danej chvíli urobilo dobre. Na čom sa v nemalej miere podpísalo sympatické herecké obsadenie (a nevadí, že sa ani jeden z nich tentokrát vo svojom výkone nepretrhol). Celé je to také akurát, jednohubka, voči ktorej nemám vážnejšie výčitky. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)