The Tunnel

Novinářský tým (kameraman, reportérka, zvukař atd.) se vydá do neprozkoumaného podzemí Sydney, aby zde našel příběh pro svou reportáž. Příběh si jej ale najde sám. (mkaty)

Bube1

Určitě jeden z mých oblíbených found footage hororů! Začátek sice extrémně nudný (já vím, že to u takovýchhle filmů většinou bývá, ale tady je to vážně skoro k nesnesení), nicméně jakmile se vejde do Tunnelu, tak se dá atmosféra krájet. Vážně mě to vtáhlo a to jsem pak ochotný dát vysoké hodnocení i přes nějaké ty řemeslné chyby. Na plný počet to ale nebude především kvůli výše zmíněnému začátku. ()

Miagy

Oh tak toto bolo zle, ale že úplne zlé a slabé, hoci pár svetlých momentov bolo vo filme. Úvodné kecy o ničom, na natiahnutie deja, vstup do tunelov a potom príšerné behačky, vrieskanie, roztrasená kamera, hlúpe klišé so svetlom...proste hrozné FF, ktoré človeka skôr vytočí ako vydesí a prekvapí .... ()

Knor

Čistokrevnej průměr FF hororů. Pár lidí se odvížně pohybuje v temných a tmavých tunelech, kde je ,,něco'' co je loví a chce je zabít. Je to pojatý jako dokument, ale jednoduše a svižně. Ty tmavý tunely jsou opravdu nepříjemný a když si představím, že bych tam někde bloudil, asi bych se posral. Trochu to kazili ty vsuvky s rozhovory, protože je nacpali do momentů, kdy to mělo být nejnapínavější. Ale špatný to není, na mírný mrazení v zádech to je. ()

Homerking

Skupinka novinářů se vydává do kanalizačních tunelů pod městem Sydney aby mohli natočit materiál pro reportáž o houmelesech kteří se v těchto tunelech ztrácejí. Hlavní hrdinové brzy zjistí že mimo smradu a plísně se tu vyskytuje ještě něco dalšího. Nízkorzpočtový found footage horor natočen formou dokumentu, v rámci subžánru funguje skvěle, atmosféra tmavých tunelů top ale vadily mi situace kdy byly záběry kamer extrémně tmavé, chaotické, nepřehledné a nebylo téměř nic vidět, ano jsme u FF takže s klepačkou se počítá ale všeho moc škodí. ()

zly.dvojce

Povedeny minimalisticky horurek z prostredi Australskych tunelu pod Sydney. Ve kterych neni radno zbytecne mlatit do hlasiteho zvonu trikrat za sebou, nebot nikdy nevite, co se pribehne podivat na ten kraval. Chapu, ze asi podfinancovanost branila lepe znazornit to co se skryva ve tme. Dobre je za tri a ty tenhle film u me ma. A rekl bych ze ma i naslapnuto na pripadne pokracovani, kteremu bych se vubec nebranil. ()

petrik11

Na to aké mali tvorcovia financie to vôbec nie je zlé. Minimum hercov, "jednoduché" exteriéry a aj z toho sa dal vydupať snímok, ktorý držal diváka v napätí. ()

Brmbolec

Podľa mňa to bolo v pohode. FPS/dokumentárny horor, ktorý síce neprináša nič prevratného, ale dá sa pozrieť. Miestami však zbytočne "ukecané" a roztrasené... ()

Maw

Tak tohle mě posadilo na zadek, vůbec jsem si od australského dokumentárního hororu nesliboval kvalitní podívanou, ale tunnel mě přesvědčil o opaku. Dobře zpracované, chvílemi opravdu strašidelné až děsivé a atmosféra celého filmu je příjemně ponurá. Strach mě provázel prakticky celý film. Zklamal mě akorát konec, který mi přišlo že je trošku odfláknutý, ale jinak pěkná podívaná... ()

uodevr

Film totálně zabíjí přesně to, co mohlo paradoxně být jeho nejsilnější předností - dokumentární pojetí. Že přidává na autenticitě? Hovno s octem. Přidávalo by to na uvěřitelnosti, ale to by ty intervijů úseky nesměly být tak debilní, nechtěně komické, příšerně napsané, nevěrohodně zahrané a především otravně zbytečné. Na snad každých 30 vteřin strávených v titulárním tunelu spadá dobrá minuta neužitečných žvástů v oných interview úsecích, které vlastně akorát sesumírovávají to, co člověk právě viděl (a že to kolikrát přesahuje snesitelné meze absurdity, např. týpek v tunelu shodí kámoše do vody protože velká prča haha hihi, načež týpek z vody vyleze celý mrzutý a uražený a naštvaný, načež máme střih a skok do interview, kde onen vtipálek se smrtelnou vážností ve tváři hlásí: "I když obvykle spolu takhle žertujem a popichujem se, teď byl čas na práci, a když je čas na práci, Tangles je velmi vážný, a bere svou práci velmi vážně. A když je vážný, člověk mu věří."). V druhé půlce se snižuje koncentrace na tyhle nijaké kecy a zvyšuje se naopak koncentrace na samotné dění v tunelu, které je ovšem rovněž o ničem, protože spočívá v neelegantních a laciných lekačkách (kterých tam je asi tři), a atmosféře vybudované na černotě + těžkém dýchání zdejších aktérů + zběsilém pištění ústřední krávy. Jinými slovy ne, atmosféru to nemá funkční. Když už to najíždí do finiše, vcelku obratně to obšlehává všecko možný od The Descent přes Session 9 až po ten Blair Witch, přičemž to ovšem zapomíná být alespoň z poloviny tak působivé. A proč že to není vůbec působivé? Protože to není vůbec napínavé. A proč to není vůbec napínavé? Protože jakékoliv potenciální napětí se tvůrci rozhodli pohřbít zas a znovu těmi interview úseky, které v podstatě od začátku filmu strkaj divákovi do ksichtu "tak hele, tihle dva to celý přežijou a celou hodinu a půl to budou neskutečně idiotsky komentovat. Dobře se bav!"...a to ani nemluvím o tom, že nad zdejšími kreaturami si v tom filmu vůbec nikdo evidentně hlavu neláme, which makes a perfect fucking sense...not. No prostě mizérie. Půl hvězdy a ani pořádně nevím za co. Snad za relativně slušnou zvukovou stránku a fakt, že bez celé té retardované rozhovorové části by z toho mohl být vcelku fajn kraťas, byť bez pořádné atmosféry. ()

intro

No nic moc. Podle některých recenzí jsem se těšil na horor u kterého bych se mohl po dlouhé době dokonce i bát. To se nestalo. Pořád jsem čekal, že přijde nějaké mražení v zádech. No nepřišel skoro ani slabej vánek. Škoda. ()

Izi-Peťan

Výborně pojatý horor ve stylu dokumentu, který ukazuje, co se stalo v tunelech pod městem Sydney. Byl jsem se vším prakticky spokojen. Celý film je postaven na strachu z neznáma a to funguje na výbornou. Takových podobných filmu by mohlo být víc. 90% ()

Cechyno4

Hororů ala dokument se objevují poslední dobou neuvěřitelná kvanta. Mě tento film připomínal hodně Blair Witch project či REC. Ovšem k těmto filmům si tohle nízkorozpočtové australské dílo ani nepřičichlo. Ano určitou sekvenci filmu si drží film jistou hororovou atmosféru. Jinak se ale převážně celý film nic neděje a docela mě štval vypadávající obraz na videokamerách. Lidé s hodně dobrým reflexem nebo s rychlým stisknutím tlačítka stop, si mohli prohlídnout i příšeru, která v tunelech řádila. Tvůrci se ji však celou dobu filmu snažili nějak zamaskovat či skrýt. Proto většinou uvidíte jen zelené zářící oči vycházející ze tmy. Chápu, že pro klaustrofobiky tento film může být o dost děsivější (odehrává se v úzkých podzemních tunelech), ale pro mě nic víc než průměr. A musím napsat, že bohužel. Protože jsem čekal víc. ()

Ruud36

Něco ve stylu Paranormal Activity na australský způsob v tunelu. O něco lepší než americké provedení, kdy se párkrát leknete. Jinak klasické provedení, když se má něco stát, tak spadne kamera nebo zhasne světlo. ()

pivomamrad

Prvních 20 minut pro me bylo utrpeni, Po teto dobe jsme to s pritelkyni uz nevydrzeli a velkou nudu vypnuli. Dnes jsem ja "vul" dostal napad to dokoukat. Tma se dala krajet, reprobedny s bassaky naplno a sam doma - a prave po tehletech 20 minutach je to horor jak ma byt. Malem jsem opravdu chvilema strachy vyletel z kuze a cvrnknul si do kalhot:-) Nebyt toho zacatku, byla by stoprocentni spokojenost, takhle krasnych 80%. Jo a ted abych si pred spanim pustil jeste jeden dil hospody, abych vubec usnul :-D ()

Mockingjay

Film má naozaj skvelú atmosféru, to áno. Veď kto by sa nebál chodiť po nejakých starých tmavých a vlhkých tuneloch. Niektorí aj s cieľom natočiť dôkaz o prebývaní bezdomovcov na týchto miestach a to aj s nevedomím, že tu žije aj niečo iné. No bolo tam dosť lačných čmúh z roztrasenej kamery, vďaka ktorým si doteraz neviem vybaviť ako vlastne tá potvora, čo robila v tuneloch bordel, vyzerala. Hodnotenie znižujem za nudný začiatok a idiotský koniec. ()