The Tunnel

Novinářský tým (kameraman, reportérka, zvukař atd.) se vydá do neprozkoumaného podzemí Sydney, aby zde našel příběh pro svou reportáž. Příběh si jej ale najde sám. (mkaty)

warrenur

Takych filmov uz tu bolo. Netvrdim, ze dokumentarny styl nemal nieco do seba, ale neudrzal si ma a absentoval hutnu atmosferu. Viem, ze tento styl filmov sa da natocit poriadne mrazivo a tu tomu tak nie je. ()

mala_kea

Strašidelné záběry, nepokojné s přídavkem dokumentárním, který má nadhodit autentičnost. Tohle byla fakt pecka. Herecké role některých by se daly vyměnit a i jejich myšlení během utěku je děsně nepochopitelné a umělé a záběry z ruční kamery jsou až příliš "profesionální", avšak tahle vyšperkovaná lekačka mě ale zahnala do ústraní a já ještě ted přemýšlím, jestli je to skutečně možné. Výhodou zůstavá, že jsem ještě blairwitch neviděl, jak tu mnozí přirovnávají. Tím však zůstává tunel skvělou záležitostí s neprozkoumaným potenciálem, který je těžké odhalit. Na mě však všechny ty stísněné prostory a výkřiky do tmy působily. Víc takovýchto "zkoušek". ()

Poupe

Chybou filmu je ukázka těch, co přežili. Člověk pak už jen čeká, co se bude dít a co se komu stalo a proč zrovna těm přeživším se nestalo nic. Záběry z průmyslových kamer jsou fajn doplňkem a navozují pocit reálna. Občas mi to přišlo jako kopie Blair Witch, jen s trochu větším rozpočtem. Docela mi vadil dlouhý záběr rozbité kamery - nic nebylo pořádně vidět, jen to ve mně vyvolávalo pocit, že mám zničenou obrazovku :)) Dobrou atmosféru dokreslují tunely a kanály, kazí to naopak ječení a pobíhání a rozmazané nic neříkající záběry. Real horory jsou fajn, ale už je jich taky moc. Každopádně, když u toho člověk moc nepřemýšlí, tak je to fajn film na večer. ()

Norus88

Nemôžem si pomôcť, ale neholdujem veľmi filmom ktoré sa my zdajú byť námetom okopírované alebo strašne podobné a v tomto prípade som mal pocit, že sledujem Creep alebo Descent, čo boli kvalitnejšie snímky, takže len slabý priemer. ()

hororwatch

Rozhodně jeden z těch lepších FF co jsem měl tu čest vidět. Odehrává se hezky v podzemí, které dodává notnou dávku pocitu bezmoci dovolat se jakékoliv pomoci a nutno říct, že je to celkem osvěžení po těch všech blair lesích. Navíc se tady pochlapili a aspoň se tam občas mihnula obluda. Negativa jakože mě štvala některá z postav, by se měla dát jinak líbivému FF odpustit, jelikož jsou to charakteristické znaky tohoto neo subžánru. ()

IGNI

První půlhodinku jsem se nudil, pak jsem bez dechu sledoval roztřesenou kameru, zápletka dobrá, polodokumentární forma taky dobrá. Já byl spokojen. Nejlepší scény: Povšimnutí, že položená kamera je na jiném místě a její přehrání - lezl mi mráz po zádech, cca 5-ti minutové sledování roztřesené kamery a celkem očekávaný útok a dalo by se pokračovat...jako celek to funguje, jen je potřeba překonat VELMI nudný začátek a předsudky ke kamerovým filmům... ()

Junys

Skupina novinářů se vydá do tunelů aby natočila reportáž, ale když vlezou do tunelů tak se stane něco co nikdy nechtěli. - Když prominu pár nedostatků, tak s čistým srdcem můžu dát 4* Mám rád tenhle typ FF, prostředí se mi strašně líbilo a atmosféra byla dobrá . 70% ()

Eluin

Tož, to už je na mě trochu moc. Dokumentární podoba filmu paradoxně dost škodí. Natočit to jako "klasický" horor, tak by to snad dopadlo lépe. ()

MickeyStuma

Další zářez do hororového subžánru found footage sice nepřinášející nic nového, ale je tentokrát natočen australskými tvůrci a to skutečně precizně. Dívat se na to v osamění po tmě promítané z projektoru na velké plátno, dotyčný divák bude mít obavy i jít za tmy na záchod. Po vzoru španělského snímku ´Rec´ (2007) tu máme televizní štáb snažící se pro změnu natočit reportáž z městského podzemí, odkud by se měla pro město v době sucha čerpat voda, ale dějí se tam věci vskutku podivné. A právě onu podivnost v celé své děsivosti zažije štáb na vlastní kůži. Jedna menší změna tu však přece jen je a tím je styl vyprávění. Vytvořilo se to právě jako publicistická reportáž, takže dva aktéři ze štábu celý ten zážitek vyprávějí a jsou doplněni právě jimi natočenými záběry. Děj je v podstatě rozdělen na dva díly, které jsou spojeny přesně v polovině stopáže. První polovina nás tedy seznámí se členy štábu a danou problematikou sahající až do politické sféry a druhá polovina už je z tajemných chodeb, na což se po chvílí dá dívat se zatajeným dechem. Takže opět tma, nemožnost se z labyrintu chodeb dostat ven, pocit stísněnosti, beznaděje a zoufalství. A něco, co na ně bez milosti ze tmy útočí. S tajemnem se v zájmu vyvolání strachu a napětí co kdy kde na koho vyskočí se pracuje, ještě jednou, skutečně precizně. Vše se přenáší na diváka, což krásně vyvolává právě tu správnou diváckou nejistotu. Pohled kamery z pozice první osoby vždy mělo kouzlo se vtělit do onoho protagonisty a prožívat to, co on. Atmosféře pomáhá i soundtrack, ale co si budeme povídat, jiní tvůrci si vystačili i bez toho. Australští tvůrci se rozhodně nenechali zahanbit a do filmové řady found footage přidali úctyhodný snímek. ()

helraiser

No tak abych pravdu řekl tak tohle mě teda moc nebralo. Celkově dost nudný když nepočitám závěrečnou půlhodinku. Nevím proč, ale tyhlety dokumentární horory mě už pomalu přestávaj bavit a to mě téměř vždy bavili. Na tomhle není prakticky nic zajímavého, vše co nabízí už tu bylo a nutno podotknout, že mnohem lépe. No prostě další dokumentární horor a v tomhle případě dost tuctovej, ale zarytí fandové si jistě přijdou na své o tom žádná. Tak zas někdy příště a doufejme lépe. ()

AngelG

Začátek jsem málem nepřežila.. po té nekonečně dlouhé půl hodině blábolů.. se už konečně dostaneme do tunelů s celkem sympatickou skupinkou ( až na tu ženskou, která tam pak celou dobu kvičí jak kráva, že bych jí klidně dobrovolně předhodila jako lidskou návnadu, už v prvních minutách problému..! ).. a pak se to docela rozjede, atmosféra je tam dobrá, málo světla, temné tunely a něco se tam neustále plíží a dělá ne zrovna příjemné zvuky.. bohužel jak se to rozjede tak to ale brzy končí, takže pár silnějších momentů.. a tím to hasne.. a hlavně mě docela překvapilo, že se tam pak na konci nikdo nezaobírá tím, co že to k sakru v těch tunelech je.. takže to samozřejmě tradičně není vůbec vysvětlené, o co tam vlastně jde.. což teda vůbec nemusím.. ale jako úplně špatné to není.. ()

CharlieSs

Náhodou, tenhle film je poměrně podařený, a líbí se mi, že to pracuje jako "autentic" dokument. Protože zabijte mě klidně za to, ale pro mě to tak docela i působilo. Mohli samozřejmě vymyslet něco trochu jiného než klasické *monstrum*, které se nikdy nepodaří natočit, ale co už. Jediný, co mi ještě tak víc vadilo byla ta nesympatická pí*a, u které jsem si přála nejvíc, aby její sobecká a lhostejná prdel dostala aspoň konečně pořádný kopanec... Na konci mi puklo srdce. ()

Vabr

Na Austrálii zase dobrý. Bylo tu celkem dost klišé, ale mně klišé nevadí, takže jsem si neměl na co stěžovat. Postavy jsou takový nadprůměrný ve výsledku. Kameraman je docela dobrej a novinářka dobrá. Ten, co se ztratí jako první je nijakej a ten druhej je zase kri*l. Líbí se mi tunel jako místo i nápad, že se tam bezdomovci ztrácejí, ale mohlo to být dost lépe využitý. Ve filmu mohlo být více bafaček, fakt bych se lekl! Bohužel tu nebyly. Líbí se mi nahrávka zvonu, taková znepokojivá a děsivá. Střídání kamery na rozhovor a tunel se mi líbí - působí to opravdicky, ale možná to ztrácí na napětí, kdo přežije. Monstrum je děsivé, ale bohužel ne tolik. Smrti jsou v pohodě. Příběh je v pohodě. Konec se mi líbí + dodatek, co se s přeživšíma poté stalo. Dávám dobrý 3 hvězdy. VYHODNOCENÍ: PŘIJDE OCHRANKA A DO 20 VTEŘIN JE MRTVÁ ()

bakeero

Celkem příjemná a mrazivá podívaná, i když je mi jasné, že někomu se to nemusí líbit, protože moc toho vlastně neuvidíme. Ale já si stejně říkám, kdy se někdo odváží a natočí takovejhle snímek s realistickým zlem, které se skrývá v temnotě. KurWa, proč ty příšery musí bejt nadpozemsky rychlý? Ubírá to na uvěřitelnosti, ale na druhou stranua si přidává na divácké stravitelnosti, takže ve výsledku kompromis, kterej mi film trochu kazí. ()

lakart

Takovéto dokumentární horry snažící se o co největší autenticitu, musí dobře vědět, jak vzbudit v divákovi zájem o zkoumaný problém a musí dobře navodit atmosféru z neznáma. Takových filmů je málo a ne všechny stojí za to, ale tento snímek má všechny zmíněné podmínky splněny na jedničku. Velmi se mi líbila první část filmu, kde se logicky nemůže nic stát a divák pouze sbírá důležité informace o celkové problematice. Oproti konkurenci je tato část dobře zvládnutá. Ještě než se do tunelů filmaři vydali, jsem z nich měl patřičný respekt a v duchu si říkal "Já bych tam nešel ani za nic". Zbytek filmu jsem jenom zíral a nedutal. Některé momenty mě zvedli ze židle a myslím, že ještě dlouho si je budu pamatovat. Na konci jsem zavzpomínal na kultovní Záhadu Blair Witch. Že by se blízkalo na lepší časy? 90% ()

yaromir

Hm... celé je to natočeno netradičně a bere si to základ ze Záhady Blair Witch - ale tím nechci říct, že by to byl brak, jelikož to má také svou dávku originality. Ten dokumentární úvod a prostřihy během děje mě vůbec nerušily, to vůbec ne, dokonce to přidávalo na (už tak) husté a klaustrofobické atmosféře v tunelech. Nevím proč, ale ani na chvíli mě nenapadlo házet špínu na to, že již od začátku vím, kdo se z toho nedostane - o to víc jsem čekal na ten okamžik a říkal si, že teď už se to přece musí stát a děsil jsem se každého rohu - třeba už tam stojí ten hajzl a čeká na ně. Rozhodně tady bylo povedených lekaček požehnaně, povedlo se navodit i tu správnou atmosféru a já se cítil "divně", a proto tedy přiznávám, že jsem se po dlouhé době i bál! Bravo ()

Zombiepod

Celkom slušný horor ktorý má skvelý námet ale bohužial nie až tak dobre spracovaný. Od začiatku vieme, aký bude koniec, pretože vidíme v akomsi interview, ktoré sa ťahá po celý film, obe hlavné postavy čím diváka už takto nič veľmi neprekvapí. Neustále narúšanie strašidelnej tunelovej atmosféry skákaním do rozhovorových cutscén s účastníkmi, ktorí prevažne každú vec čo sa má stať povedia vopred, mi neskutočne liezlo na nervy. Našťastie sa to po prvej polovici trochu rozriedilo a to čo bolo vidieť celkom stálo za námahu si to pozrieť. ()

windows

Neuvěřitelně slaboučký horor. Dobrých 45minut jenom žvásty a krákorání. Opuštěné tunely, ve kterých žije asi jenom jeden zmutovaný pošuk, co žere lidi, psy, kočky... Jedna hvězda za asi 20minut hororu. Jinak fakt katastrofa, pořád se tam mele a mele... Těm, co dali 3 a víc poklepat na čelo... ()

joelly01

No super, tak asi petkrat jsem zacinala psat komentar k Tunelu. Nakonec mi z toho vylezl vyblitek snad jest horsi nez samotny film. Zrejme v roce 2015 zacinam ztracet inspiraci. Uz jsem videla i blbejsi horory nez Tunel (a ze jich bylo!), ale na maloktery jsem se tak strasne tesila... :/ Navic naprosto prepalena stopaz = 90 minut. Skoro celou prvni hodinu se nic nedeje. Posledni pulhodky uz byla docela atmosfericka kvalitka, ale chtelo to prece jen trochu vic stretnuti s tim necim onacim cokoliv to teda bylo. Anebo je to mozna vsechno prece jen moje chyba, neb divat se na horory na bezicim pasu mozna neni nejepsi napad. Ale co, doba si to zada a mira sladkosti a tuku zkonzumovana pres vanoce nezna slitovani.... (nejvetsi horor roku 2015: jen tak tak dopnu sve krasne nove lyzarske kalhoty velikosti 6. Realisticky jsem si mela koupit tak velikost 10. Ach jo) ()