tnp101

Opět a ne naposled bych ocenil desetistupňový systém hodnocení. Na tři hvězdičky je to příliš hloupé a nedomyšlené, „přeproductplacementované“ a (paradoxně) lacině vyhlížející, na dvě ovšem naopak až moc příjemné a vtipné (tedy, ne královsky vtipné, ale ve srovnání s tuzemskou konkurencí nadprůměrně). Mádl sice není bůhví jak skvělý herec, ale diváka umí dlouhou dobu bavit a na Josefíkovou se nejen hezky kouká, ale spolu se svým výše zmíněným kolegou tvoří uvěřitelný pár. Vůbec špatně na tom pak nejsou ani ostatní herci a neherci (kromě těch v současnosti … v níž je vlastně špatně skoro úplně všechno). Verdikt? Přece jen ty tři, ale tak film hodnotím pouze v rámci současné české produkce. 50% ()

LittleJohnny

Po dlouhé době jsem viděl český film a musím říct, že mě pobavil. Vtipné, až teda na stroj času, který mohl být trošku propracovanější, protože 4 sloupy s ufo designem fakt nestačily. Jinak si prakticky není na co stěžovat, Mádl společně s Evou Josefíkovou zahráli prostě skvěle a žral jsem jim úplně všechno... Za mě lepší trojka :) ()

Phietros

Po dlouhé době, opět kvalitní česká komedie! Sice by se pár mušek našlo, ale díky skvělému Mádlovi se člověk opravdu nenudil. Příběh je jednoduchý, dospělému učiteli na třídním srazu dojde koho opravdu miloval a co tím ztratil! Když se mu dostává příležitosti vrátit se v čase, ihned se chopí šance aby svůj život napravil! Blažek vs.Mádl= nejlepší volba! Od Ro(c)ku podvraťáků a Rafťáků, Mádlova nejlepší role! 75% ()

lennyd

Středoškolský učitel Petr (Filip Blažek) nikdy neměl štěstí na ženy. Když se s nim rozešla i poslední přítelkyně (Jitka Čvančarová), uvědomil si, že jedinou dívku, kterou kdy opravdu miloval, byla jeho dávná spolužačka Eliška. Díky experimentu profesora Prubnera (Petr Nárožný) dostane šanci vrátit se do svých středoškolských let, a tehdejší svá konání napravit... Hodně milé překvapení a možná nejlepší česká komedie posledních let. Od první chvíle vlastně do poslední jsem se perfektně bavil, a trochu víc litoval snad jen toho, že film hrál až moc na romantickou linii, a nevyužil více střetů současného vidění světa s původní ideologií konce devadesátých let (těch pár minut v občance mi přišlo hrozně málo). Ale i tak - skvělé herecké obsazení (a tím tentokrát zahrnuji i Jirku Mádla, kterého povětšinou moc nemusím). Jo a taky ten product placement - je jasné že sponzoři jsou sponzoři, ale mít oblíbenou značku piva v každém druhém záběru? ()

terunka003

..s rodiči viděno, všemi odtrpěno, ale od obrazovky jsme se nemohli odtrhnout, museli jsme to dokoukat..no hrozná blbost, ale Mádl je vtipnej.. ()

Wraight1

Přežil jsem, ale z donucení. Ano pár pěkných momentů bych našel, ale ve výsledku byly nejvtipnější závěrečné titulky. Námět působil nadějně, dílo už mi ale přišlo odfláknuté. Musím však ocenit dobrou snahu zakomponovat nenásilně product placement. Zkrátka a dobře na každém plusu tohoto filmu jsou minimálně dva mínusy. ()

VasaX

Dnes si zahodnotím s přivřeným očkem. I přes mou počáteční skepsi totiž Probudím se včera není vůbec špatný kousek. Ale člověk musí přejít pár zhovadilostí, které se tu jako oko na pěst prostě musí vyskytnout. A to prvních cca 10-15 minut, než nastoupí mádl, a následně posledních 10-15 minut, kdy zase odejde. A to, protože a) herecky je to stručně řečeno opruz, a v případě Anny Polívkové doslova katastrofa a za b) Kvantita a očividnost product placementu, kde se pořád rvou Orbitkami ve všechn podobách, ty se zapíjí Big Shockem, kdykoli to jde, očividně se v česku ničím jiným než Volkswagenem nejezdí a Seznam.cz nesmí chybět na žádném monitoru, ať je to třeba i ordinace veterinárního doktora. A ještě by se něco vyštouralo, nebojte se, reklamy je až až. K veliké úlevě se naštěstí cca 90 minut filmu odehrává v roce 89, kam by takový product placement protlačil jen zoufalý psychotický mimoň (tudíž se s tím možná ještě v našich podmínkách setkáme), a velice zvláštní hereckou fušeřinu nahrazuje poctivé řemeslo, v čele s Mádlem, kde i další herci hrají solidně a jejich charaktery nejsou úplně aušus. Tedy až na Petrova (Mádl) soka, který je takové podivné "dřevo". Jedinou věc, kterou bych rád zmínil, je atmosféra a svým způsobem i výprava, co se týče '89. Já nevím jak ostatní, ale já měl celou dobu pocti, že to je verze doby okolo roku '89 odehrávající se léta páně 2011. Takže celá ta cesta do minulosti byla jen taková... obrazná. Ale i to mělo své kouzlo. Takže v celku, pokud se člověk připraví na příšerný začátek a o něco méně horší konec a vše s nimi spojené, tak by se mohl optimisticky klidně dostat na nadprůměr, a to v mém případě čtyři hvězdičky. Odpustit hnusnou tvrdou slupku a dát si jen sladké měkké jádro, s jasným příběhem, bez nepříjemného patosu, zbytečného dramatu a samoúčelných dějových prkotin pro zábavu. Skoro, jako kdyby se nejen vystřídali herci, ale i režiséři a scénáristé. Z Probudím se včera mám prostě pocit, jako kdyby například Jamie Oliver upekl krásný smetanový dort, dobrou klasiku ale řemeslně perfektní, a pak si stáhl kalhoty a vysral by se na něj. Pokud člověk ví, že to není čokoládová pěna, tak se jí může vyhnout, ale stejně bude nasraný, co to ten blázen s tím dortem provedl. A pokud to neví... no... asi bude pěkně skřípat zubama. ()

ravalah

Na ceske moderni pomery celkem kvalitni komedie s nevkusnou reklamni vlozkou na zvykacky. Sice Madla nemusim s tim jeho ksichtem, ale zahrane dobre na vsech frontach. Melo to i zajimavy napad. ()

Danny F.

Je to špatná známka pro komedii, která není vtipná. Možná se mi jen mírně pozvedly koutky a to jen při pár scénkách. A to není pro tento žánr dobrá vizitka. Nějak mi tento film nechutnal. 40% ()

Diego

Mádl pernametně zhulenej, ta snaha o "Martyho z návratu do budoucnosti" fakt nevyšla. To, že třetáky z gymplu hrajou herci, co jim táhne na třicet není jen v Americe. Otázka pedofilie, kdy 40letý chlap v těle středoškoláka balí a souloží s naprosto úžasnou Josefíkovou nebudu řešit :D Ale z komedií, které česko vypouší do obývacích pokojů, se jedná o nadprůměr. ()

LEGACY

Jsem nadšen. Už hodně dlouho se mi nestalo a možná se mi to dlouho ani nestane, že jsem uviděl něco fakt příjemnýho a navíc od Čechů. Duo Mádl a Josefíková to pořádně rozbalili, především Josefíková - proto hned pádí do mých hereček. A vůbec všechny postavy byly skvělé. Nápad se mi taky líbil a ten humor v minulosti byl především na Čechy senzační. Jsem tak rád, že se alespoň za těch pár let umí někdo dokopat ke kvalitnímu filmu. Mě to šíleně bavilo, zároveň mě to přišlo i dost dojemný. Doufám, že si v budoucnu budu moc dopřát Bluraye, protože tento film by byl jeden z tich prvních, co bych si pořídil. Bravo filmaři čeští. Hodnotím 90% ()

JohnSmith

Celkem příjemná komedie a to hlavně díky Mádlovi. Chvílemi je sice trochu nudná, ale většina hlášek opravdu stojí za to. ()

Master19

Toto má být nástupce školy Poláka, Vorlíčka nebo Lipského? Těžce promrhaný potenciál po všech směrech. Začíná to mimózní Filip Blažek i jeho "alter ego" Jiří Mádl, kteří se sem vůbec nehodí a jsou nepříjemní. Pak příběh zmateně narážející do nevyřčených mantinelů. No, a za ty prachy ze žvejkaček bych čekal i větší flotilu aut, než dvě stodvácy a jeden favoš. Zkrátka velké zklamání a přiznávám pouze jedno zasmání - a to u čičiny a to nevím, jestli je nejlepší vizitka (jak moje, tak filmu). ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012