kenileja

Upřímně, takových ztvárnění oněch "návratů do minulosti" je tolik, že už se z toho stává opravdové klišé. A tohle, v českém kabátě, bylo opravdu špatné. Jestli jsem se za celý film zasmál třikrát, nejspíše to bylo z nouze (uznávám, občas se něco povedlo, např. hláška: "Já budu jezdit s kamionem." - "S hovnocucem chlapče" :-D). Na tomhle filmu mi přišlo vše hrozně odfláknuté, opravdu ani tohle česká kinematografie nezvládá? ()

touchud

Tak špatně provedený PP jsem v životě neviděl, na tomto filmu je to asi nejzábavnější věc. Mádl je tragický, ať se na mě nezlobí, ale podle mě má nějaké neidentifikovatelné postižení, tohle prostě není herec :). Ostatní alespoň trochu opravili výsledný dojem (Preiss, Táborský nebo Skopal). Přidávám hvězdu navíc za onen tragický PP, celý film jsem se těšil na další orbitku, WV nebo třeba pívo :) :). Sponzoři, děkuji! ()

playboy_05

Facebook, Chinaski, Orbitky, Lobkowicz, Shock a Sklepmistr...jo a praseci ksicht Madl...i pres to me to ale bavilo. Pribeh bavi, ma spad, herci maji charizma...jen skoda neustaleho protezovani otravneho Madla, kazda jeho grimasa a situace ve filmu vypada naprosto tragikomicky a bohuzel to filmu dost skodi. Skoro 10 let po pochybnem uspechu Snowboardaku proste nemuze hrat porad priblbleho pubertaka. Jinak holky jsou pekny, vtipny to celkem je...zazraky cekat nelze, ale v ramci zanru je to rozhodne koukatelne ()

DadysGirl

Na české poměr nadprůměr...Celkem svěží, jednoduché, příjemné... Dobře obsazené... Eva Josífková mě po trapném výkonu v Troškově pohádce mile překvapila... ()

syphoon

Český Návrat do budoucnosti, ale i tak musím říci, že jsem se rozhodně nenudil. Kdo by to byl řekl, že Mádl a Blažek zapadnou do jedné osoby tak dobře! Jeden z mála českých filmů za poslední dobu, na který se dalo dívat! 70%! ()

Zajija

Možná sem to trošku přehnal se čtyřmi hvězdičkami, ale já jsem se prostě dobře bavil a film se mi celkově líbil. Dobrý nápad a myslím si, že tohle je směr jaký česká komedie potřebuje. Pro mě prostě fajnovka za čtyři :o). **** ()

Arsene

Výborný nápad vrátit se v čase a sbalit holku svých snů, protože Eliška je pěkné děvče, akorát je zahraná jako přihlouplá nanynka a Mádl se furt chová jak mimoň a hovádko. To se nemůže chovat alespoň chvílema normálně? Dějová linka v minulosti baví a je celkem nápaditá, přestože tu jsou klasické chyby v cestování časem, k jejichž odhalení nepotřebujete ani Sheldona Coopera. Taky mě napadla otázka jak to ten chlápek dělá, když teda stojí měsíc v časotransportéru, zatímco jeho vědomí je u jeho mladšího já a nejí, nepije ani snad nevylučuje. Proč ho pseudovědec Nárožný neuložil aspoň na nějaký lehátko? O tom, jak je to s jeho vědomím ani nemluvě, protože to musí být po návratu z dovči úplně mimo stejně jako já, nehledě na to, že několik let nejspíše probíhaly v časoprostorovém kontinuu dvě reality současně. No jinak to šlape slušně, jen ta současná dějová linie je přemíru prožvejkaná a prolitá chemikáliemi napajcovaným pitím, spolu s méně vtipnými i nevtipnými scénami. ()

elpidio

Na skok do minulosti a zpět do přítomnosti, kde jezdí jen Wolksvageny, Lobkowicz je alfou a Teta s Orbitem omegou. ()

markyzgero

jsem-li petr kostka, zítra vstanu a opařím petra kostku čajem. jsem-li filipem blažkem, zítra se probudím a budu jiřím mádlem. chybět mi tam bude jen špenát vejrostků sováka a menčíka. a pokud budu miloslavem šmídmajerem, dam do svýho filmu tolik product placementu až budu mít jistotu, že muj film nebude prodělečnej. a budu žvejkat, žvejkat, žvejkat... ()

TSZ

Co si budu v souvislosti s tímto filmem asi navždy pamatovat, je naprosto necitlivý product placement. Občas dobrý vtip potěší, herecké výkony jsou také víceméně v pořádku (a vyloženě jsem si užíval epizodní role známých herců - Šíp, Nárožný, Šteiner apod.), všudepřítomné žvýkání Orbit, pití Lobkowitze apod. mi však z paměti téměř vše vytěsňují. ()

merlinovic

Mádl v roli středoškoláka, na kterou je již očividně přestárlý...což bylo vykompenzováno tím, že i role jeho spolužáku obsadili starš herci než by si jeden představoval jako středoškoláky. Sem tam zajímavý nápad, který ovšem přebíjí reklamy zakomponované do filmu až člověk místy neví jestli ty reklamy sponzorují film nebo ten film vznikl právě kvůli reklamě. ()

biergof odpad!

Na naše poměry neuvěřitelný nápad, ale kdosi zapomněl na motivaci, vtip a citlivost při podstatných scénách. Taková metafora pro český nároďák, máme jména, máme míč, párkrát do něj kopnem, nikdo ale neví proč, hlavně že to sype! A to ti musí, milý Čechu, stačit! Více se dočteš v bulváru, ten nám platí ještě víc! ()

lksvcr

Po dlouhé době český film u kterého jsem se zasmál a po konci měl dobrý pocit. Perfektní romantická komedie kterou si pustím vždy kdy se začínám nudit. ()

Don82

"Není žádný osud, jen takový, který si uděláme". To jsou památná slova z dvojky Terminátora. Možná se jimi řídil i Filip Blažek, který hraje životem zklamaného učitele Petra, jenž si naprostou náhodou vzpomene, že kdysi na střední škole miloval svoji spolužačku Elišku (Eva Josefíková) a lituje to, že jí to nikdy neřekl. S pomocí jakéhosi vědce (Petr Nárožný) přesune svoje Já (pouze mysl) z přítomnosti, do roku 1989, do svého mladého těla, které pro změnu ztvárnil Jiří Mádl. Ve zkratce: film je o tom, jak se Petr pokouší získat Elišku, občas trolluje učitele a spolužáky (protože zná jejich budoucnost, a oni pochopitelně ne) a občas je zde pár scén, které prostě jen dělají atmosféru. Na začátek je třeba říci, že se nemá cenu se zabývat oním "cestování časem", protože ono to vlastně ani cestování časem není. Ve filmu to není nijak vysvětleno, takže zde se nebudu pouštět do nějakých svých teorií, to není to hlavní. Hlavní ale je, že je tento film na české pověry natočen velmi nenuceně, nedebilně a netrapně. Abych to vysvětlil: Můj vztah k české kinematografii je tak nedůvěřivý, že když se podaří natočit film jako je tento, který neselhává v zcela základních elementech "normálních" filmů, musím začít tleskat. Probudím se včera je bez nadsázky jednoznačně svěží vítr v zatuchlém troškovsko-poledňákovském českém filmu. Velmi kladně hodnotím scény, kdy je hlavní hrdina v roce 89 a pouští kolem sebe zajímavé hlášky, přičemž interakce s dalšími herci (postavami) je velmi přirozená a dialogy jsou tak zajímavé. Tyto scény prostě a jednoduše mají hlavu a patu, obsahují promyšlenější typ humoru a vtipy, u který jsem se zasmál tak jak měli tvůrci v plánu. Mádl je velmi dobrý herec a rozhodně zde jeho talent dělá hodně. Ostatní jsou tak trochu křoví, resp. nemají moc prostoru (kromě Elišky), což je možná škoda. Proč jen tři hvězdy? Hlavní problém je scénář. V mnohých místech filmu se projevuje rámcová omezenost scénáře, kdy rámcem myslím vytyčený cíl tvůrců udělat nenáročnou komedii, postavené na jednoduché zápletce a to ostatní okolo je nazajímalo. To je špatný přístup, který neumožňuje přidat více originality a "živosti". Myslím si, že scénář měl dostat někdo jiný a více si s ním pohrát, více se zamyslet, možná i hodně věcí přepracovat. Ono sice můžete udělat jednoduchou komedii, ale někdy je ta jednoduchost dvousečná. Nemusíte být filmový kritik, aby vám ty nelogické kličky, které se ve filmu objeví nepleskly přímo do obličeje. Například závěr filmu je jeden hodně velký úlet a klasická scenáristická znouzecnost, kdy je celkové vyznění předchozího snažení hlavního hrdiny, resp. jakýsi "morální level" vyhozen do kanálu. Druhá věc, je neuvěřitelně okatý product placement, který byl až směšný a rušil divácký zážitek. Je to možná trochu nadsazené, ale i přes to všechno považuji tento lehce nadprůměrný snímek to nejlepší, co jsem za poslední roky z české kinematografie viděl (do toho nepočítám Občanský průkaz z roku 2010). ()

Marator

Film má dvě roviny: 1. je ta, kde nedominoval Blažek, scény jsou trapné (až mě ty dialogy s lacinými vtípky trochu připomínaly Šutrňák 5), děj je prošpikovaný až nechutně reklamama (ty Orbitální žvýkačky ještě mohli použít k zalepení kola, kdyby to Vidové Wozítko píchlo kolo). No a když si Forman v hospodě ke guláši a knížecímu pivu dal opět do pusy tu žuvačku, tak to mě opravdu trhalo šlachy (to si asi nepochutnal). Pak trochu parodie na cestovku Totál Rekál. Dobrá, tak jsme si vydělali na 2. a o mnoho umělecky kvalitnější rovinu a to je milé, romantické dobývání školní lásky, na kterou si zoufalý čtyřicátník zničehonic vzpomněl, aby si na něho jeho trhlí rodiče mohli zase vsadit. Během sledování mě stupnice hodnocení neskutečně kolísala nahodru a dolů až se zastavila na dvou *, a to hlavně kvůli kolosálně trapného konce. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012