bianca19

Dobrá komedie, Mádl má opravdu dobrý smysl pro humor, tímto filmem mě přesvědčil. Trošku jiný děj než jsme zvyklí u komedií v současné době. A to tomuto filmu přidává na atraktivnosti a navíc proč ne trošku sci-fi, v 70-letech se takové sci-fi komedie točily běžně. S tímto filmem si divák trošku zavzpomíná na dřívejší samozřejmý způsob života, dnes pro nás již úsměvný. ()

shakein

Orbit je nová cigareta. Až na tento kiks mi ten film dal přesně to, co jsem od něj čekal - hloupé vtípky a narážky na předrevoluční dobu. +1 ()

Ryšty

Na Česko určitě nadprůměrný film. Hlavně z novější produkce. Ať zvedneme trochu českou stopu, dáme 5. ()

Chip89

Já nevím, hodnocení tady je docela nízké, ale já jsem prostě nadšená. Jasně existují lepší filmy, ale v poslední době se Čechům moc v natáčení filmů nedaří, ale tohle se jim povedlo. Jednoduchý film s nijak hlubokou zápletkou, ale já jsem se po dlouhé době od srdce zasmála. Prostě hlášky mi sedly, přesně můj smysl pro humor a výborně jsem si u toho odpočinula. A dokonce ani ten Mádl mě v tomhle filmu moc neštval. Naopak mě chvílema i docela dost bavil. Není to vyrchol filmové tvorby, ale myslím si,že nějakých 90% si to zaslouží. ()

Parm1

Není ani moc poznat, že na filmu se podílela tv Nova. Cestování v čase, proč ne, ale je to jen na okraj. Rok 89 plný krásných slečen a srandy ze všeho. Taky bych se někdy rád vrátil do minulosti. A kdo ne? Radovan Krejčíř by vám mohl vyprávět. Ale jemu se jeho plány do budoucnosti splnily. Ne však každému. ()

Psycho.R

Co mě štve v novejch českejch filmech na prvnim místě? Ten neumětelskej produkt placement. Pokud tohle viděl nějakej zahraniční divák, tak si musí myslet, že češi jsou banda energy drinkem nadopovanejch magorů, který se léčej na hepatogastroenterologii :-D. Druhá věc, co chci vytknout je milionkrát viděný scény z amerických filmů podobného stylu. Filmu prospělo hlavně to, že osmdesátá léta tímhle způsobem v čr ještě asi zfilmována nebyla, plus pár dobrejch vtipů (opravdu jen pár) viz. včetně umírající králík. ()

Karp

Když jsem Probudím se včera shlédnul, musel jsem se pro jistotu podívat, kolik je vlastně Mádlovi let, protože na gymnazistu vypadal trochu zestárle až fotrovatě... Jestli to by l záměr, pak se omlouvám. Jinak lze ovšem tuhle sci-fi komedii hodnotit v zásadě pozitivně. Konfrontace budoucnosti s minulostí docela dobře funguje a z toho plynoucí vtípky potěší. Překvapí snad jen poměrně moderní oděv tehdejší mládeže, ale je mi jasné, že by mladí, nespoutaní,zamilovaní působili v tesilkách a flanelové košili poněkud neatraktivně. Ovšem taková cherry rajčátka se dala skutečně pohlídat (to už bylo ostatně i zmíněno v komentářích). Hlavní téma není nové ani komplikované, ale romantický náboj je v zásadě slušný a dobře realizovaný. 3,5* ()

Oonika

Popravdě mě slova jako české sci-fi a česká komedie už skoro děsí, ale nakonec z toho tenhle film vyvázl ještě se ctí. Ale při jiném obsazení by scénář asi silně pokulhával, většinu filmu zachraňovaly Mádleho ksichty, i když některé vtípky byly opravdu povedené. ()

dessa

Celkem svěží česká komedie, u které se musíte odprostit od neskutečného product placementu, zejména ve fázích, kdy je dějová linie v přítomnosti. Filip Blažek totiž nedělá nic jiného, než žvýká orbitky, jezdí VW golfem a chlemcá shock. Pokud se vám to podaří, máte pak před sebou celkem příjemnou komedii, kterou Mádl bez problémů utáhne. A někdy neškodí připomenout si, jaké pitomosti jsme se na škole museli učit, zvláště pak za bolševika. Nádherná byla role Vl. Táborského, který "jako první cinkal klíčema"... ()

karovka

Sláva! po shlednutí tohoto filmu u mě zasvitlo malé světýlko naděje pro nové české komedie.Mádl úžasnej,facebook na nástěnce neskutečnej a celej film zábavnej.Snad se dočkáme i stejně dobrých českých komedií. ()

gemi

Škoda dvou věcí. Jednak připosranosti hlavního hrdiny, který i přesto, že věděl, co se v minulosti stane, nebyl aspoň trošku odvážnější. Druhak toho product placementu, který je tady udělaný tak násilně, že mi to úplně připomínalo Truman show, kde to ovšem bylo záměrné. ()

markotter

Dva příběhy. Ten současný, rámující minulost je hlavně díky nepřesvědčivým, někdy až strašným hercům a všudypřítomnému PP spíš podprůměrný a po 5-ti minutách jsem si říkal, jestli to takhle půjde dál, tak to bude na vypnutí. Naštěstí po nutné expozici přichází minulost s pro mě výborným Mádlem a se spoustou fórků, které jsou roztroušeny rovnoměrně celým příběhem, takže je stále čemu se smát. Ke konci se mi sice zdálo, jakoby tvůrci nevěděli, jak výborně vymyšlený příběh ukončit (napadaly mě i jiné varianty), ale díky Mádlovi (to jak dokázal zahrát "němý úžas" nebo recitovat Vrchlického mě fakt bralo) zvedám hodnocení o jednu hvězdičku. ()

Elii

Hezký, vtipný, příjemný. Ale ten konec mi přišel nějakej pokaženej. Jakože už asi nikdo nevěděl, co s tím, tak se z toho jakýmsi způsobem vymotali a nechali to bejt. ()

marek86

Výborný nápad, ze kterého se ovšem mohlo vymáčknout daleko, daleko více. Probudím se včera je pro mě vcelku příjemnou záležitostí, která diváka v některých pasážích pobaví, v některých ho vrátí do školních let a v některých zase nudí. Negativem pro mě byl dost násilně zakomponovaný PP. Moje hodnocení 6,5/10. ()

Mik_e

Tak trochu To byl zítra flám po česku. Docela svěží a příjemná romantická komedie s cestováním v čase. Ne všechny vtipy jsou vydařené, ale těch dobrých je tam dost a herci slušní, Mádl se pitvořit umí a Filip Blažek jako Mádlovo starší já byl vybrán solidně. Škoda jen až příliš volné stylizace sklonku let osmdesátých, ve filmu se to projevuje jen tak, že každej mladej nosí džísku jak v seriálu Jump Street 21. Ale jinak fajn :) ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012