Lobotommy

Párkrát jsem se celkem zasmál, ale některé ty fórky mi připadaly zbytečně vytlačené ze situace. Scénáristovi se asi prostě líbily a mermomocí potřeboval najít nějaké místo, kde by aspoň nepůsobily jak růžové hvězdy na zeleném autě. Tak jako rozhodně mu to šlo lépe než Troškovi v Kameňáku. A Mádl byl prostě Mádl, jeho počiny nevyhledávám, ale doufám, že někdy narazím na něco, z čeho bude čišit jeho role a ne on. Ale zajímavé bylo, že Blažek ve své roli musel připomínat Mádla. Ač tedy Filipa moc nemusím, v tu chvíli byl pro mě mnohem zajímavější, díky tomu, jak se Jiřího vcítil. ()

JohnZ87

Až na to, že si tvůrci ani trochu nelámali hlavu s časovými paradoxy (v poslední scéně už to vyloženě tluče do očí), tak je to na české poměry poměrně zdařilý film. Ač Mádla moc nemusím, tak mi tady ani tolik nevadil. 60% ()

Tamdydam

Nehodnotím zrovna umělecké hodnoty tohoto filmu, nebo jeho bezchybnost. Je to prostě obyčejný film se spoustou nedokonalostí, u kterého jsem se ale zasmál (inteligentnímu humoru) a na který se někdy s chutí rád podívám znovu ()

Mijagi

Pokud nečekáte umělecký zážitek, budete se bavit. Probudím se včera je odpočinkovou komedií našlápnutou spoustou vtipných scén a s hnacím motorem v podobě Jiřího Mádla, který dokáže pobavit i pouhým výrazem. Ano, tu a tam se objeví nevydařená pasáž, např. ta s Bobem Kleplem v roli příslušníka SNB, ale je jich méně než těch zábavných, tudíž lze přimhouřit oko. To samé však nelze říct o všudypřítomném product placementu. Přeslazený energy nápoj se zde pije v takovém množství, že by se tomu dotyčnému ve skutečnosti musel zvednout kýbl, auto jedné z hlavních postav je po celou dobu stopáže zářivě bílé a znak automobilky na poklicích kol se nádherně leskne a takto by šlo pokračovat i s ostatními sponzory. Chápu, že někdo musí film zaplatit, ale následnou reklamu lze do děje zakomponovat určitě citlivěji. Hodnocení: 60%. ()

3mates33

Taký obyčajný film, ani lepší ani horší, mal pár svetlých momentov, ktoré ale vymazali slabšie chvíľky, čiže priemer... ()

Lilien

Stará známa téma z amerických filmov a to presun do svojho pubertálneho teľa na český spôsob sa podľa mňa viac menej vydarila. Vtipná a milá retro komédia. ()

Nufa

Po delší době dílo z České kinematografie, u kterého nemám chuť vypnout film po prvních 10 minutách. Sice nešlo o nějak kvalitní film, příběh šel mnohem lépe rozvinout, některé scény bych zase naopak vynechal, navíc mi některé postavy vyloženě neseděly. Dá se říci, že na světové poměry hodně podprůměrné dílo. Nicméně naše kinematografie dala laťku proklatě nízko a proto hodnotím tak, jak hodnotím. ()

RedRose

český film... komedie... prvky sci-fi... na první pohled skvělá kombinace, ale už na ten druhý, to pořád prostě není ono... nápad to byl víc než dobrý, ale výsledek se prostě nedostavil... z tohoto se dalo vytřískat mnohonásobně víc... Mádl je možná dobrý pro oko dívek nácti-letého typu, ale skutečný herec z něj nikdy nebude a podle toho to taky vypadá... asi hlavně proto, že většina filmu stojí právě na jeho výkonu a jednoduše není tak dobrý, aby sám něco podobného utáhnul... přes všechno toto, je to dílko které v děsivě vypadajícím stavu českého komediálního filmu vyčnívá nad všechny... díky tedy alespoň za to a jako nadějí pro něco dalšího dám 67% ()

Sandee

O product placement snad ani nemá cenu psát, ale cherry rajče v roce 1989?! Zkazilo mi i jinak celkem přijatelné scény s Mádlem... ()

J.e.r.e.c

Hned na začátku mě zarazila podivná vizuální stránka, filmaři se neprobudili včera, ale asi tak před deseti lety, kdy začaly vznikat všechny ty Pojišťovny v růžové zahradě. Spíš než film na velké plátno mi to připomíná nějaký postarší televizní projekt. Největším pozitivem snímku je Josefíková, jednak je hezká a sympatická, druhak mi svým projevem fakt připomíná holky z českých (filmových) 80.let. S Mádlem jako náctiletým floutkem je to už horší, ale jeho charisma zaplácne i věkové a vzhledové nedostatky. Blažek je už slabší (ty obří hnědé kontakty mu dodávají výraz člověka, co je permanentně na koksu), spíš na hranici karikatury, jako ostatně celá linie ze současnosti. Většina filmu se naštěstí odehrává „včera“, tj.v červnu 1989. Co se týče historické věrnosti kulis, nemůžu sloužit, bylo mi 9 a dobový věci si moc nepamatuju, natož nějakej Tuzex. Jen se mi nezdá, že vynechali pionýra, ten tenkrát docela frčel. Na gymplu to vlastně bylo SSM. A randění mi přišlo poněkud zrychlené do současného stylu, dřív to bylo na delší lokte, zaláskovat čerstvě rozešlou holku a dostat ji do postele, než práce na 14 dnů. Fóry někdy hraničí s kameňákovinami, ale světe div se, tady mě to bavilo (mazání tabule, řekni nám zásadu). Taky mám slabost pro starý herce, kteří už dnes ve filmech skoro nehrají, jako Nárožný a hlavně Preiss. Pokud pominu, že sci-fi premisa s cestováním do vlastní hlavy (možná inspirace Zdrojovým kódem) se na konci úplně rozsype, tak je to příjemnej filmek, pochopitelně bez jakýchkoliv jiných ambicí, než pobavit. I přes ukrutnou stopáž nemám pocit, že by tu bylo něco vysloveně zbytečně nebo navíc. To je jen stupidní happy end. 65 % ()

darthhokro

Tohle by byla docela suprová česká komedie kdyby v hlavní roli nepózovalo to neherecké, obludné Mádlovic poleno. Jednu hvězdu navíc za Josífkovic pichnu ale dám .) ()

araBaraB

Jako jo, já se bavila, ale jen v minulosti. V přítomnosti to bylo docela otřesný. Naštěstí minulost trvala déle než přítomnost. ()

PaRi

Tvorbu Šmídmajera nesleduji, neboť svůj čas považuji čím dál tím víc dražší, jak mi přibývají léta a nechce se mi jej utrácet za podprůměr. Tahle komedie mě mile překvapila. 3 a půl hvězdičky. ()

CubalibreCZ

Když pominu již několikrát zmiňované "orbitky" a cestování v čase tak to byl po dlouhé době parádní zážitek u českého filmu.U Mádla se nejde nesmát... :D ()

siver

Všichni bychom chtěli mít možnost něco v minulosti změnit,případně si udržet svou první lásku ach.. :) ()

JardaBauer

Tak jako upřímně jsou to dva reklamní bloky na Orbit, Big Shock, pivo Lobkowicz, mezi které je vložena víc jak desítka více či méně estrádních scének. Pro režiséra jako cvičení z product placementu dobré, jako film nedobré. Ale musí se nechat, že Mádl to svoje komediální já asi prostě má. A já jsem se i docela smál a téměř plný kinosál se smál více než docela, což je důležité. Jinak dvě scény s Krejčířem mě pobavily, ale režisérovi by měl někdo vzkázat, že opravdu není potřeba dvakrát opakovat scénu s pronásledováním králičího uprchlíka, když ani poprvé ta scéna nebyla vtipná. ()

Jarduk03

Ještě že část filmu odehrávající se v současnoti byla krátká, jinak by si herci urvali huby v pantu od toho samého žvýkání. Dobře zvládnutý product placement nevadí, ale viditelně plnit filmy reklamními bloky je hnus. Střih a zejména kamera podprůměrná. Vyobrazení cestování jak z dob minulých a celkově si myslím, že tvůrci raději moc ani nechtěli vysvětlit princip cestování, jelikož by narazili na fyzikální paradoxy, které si film podle mého nepohlídal. Zachraňuje to část z minulosti, která je vlastně vtipná tím, jak se v tom lidé poznávají. Bohužel i já tam poznal buď sebe, nebo své známé a tahle část mě příjemně pobavila. Tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012