Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Titanic se potopil v noci ze 14. na 15. dubna 1912 a v ledových vodách Atlantického oceánu nalezlo smrt 1 517 lidí. Originální dramatické ztvárnění osudových událostí, které vedly k neštěstí, uvádíme přesně v den katastrofy. Česká televize se tímto exkluzivním uvedením připojí k mnoha světovým stanicím, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvádějí ve slavnostní premiéře ve stejném čase. V hlavních rolích výpravné minisérie se objevují Linus Roache, Toby Jones, Geraldine Somervilleová či Maria Doyle Kennedyová. Když Titanic veselého dubnového dne vyráží ze Southamptonu, nikdo netuší, jak strašlivý osud jej za necelých pět dní čeká. Příběh se soustředí na několik různých postav a události osudné plavby převypráví z jejich perspektivy. Divák má možnost poznat atmosféru snobské první třídy s restauracemi a lázněmi, ale i těsné kajuty služebnictva a bídu podpalubí. Na palubě Titaniku se zkrátka setkává vzorek společnosti v roce 1912 ? v příběhu vystupují kromě smyšlených postav i skuteční pasažéři Titanicu (milionáři J. J. Astor a B. Guggenheim či ?Nepotopitelná Molly? Brownová). Všechny společenské rozdíly ale smaže neštěstí, kterému se loď nevědomky žene v ústrety. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Je pravdou, že proti Cameronovi bude každý další Titanic jen odvárkem a divák chtě nechtě bude srovnávat. Přesto bych doporučoval se porovnávání vyvarovat. Tento Titanic je spíše kostýmním dramatem a rozehrává před námi různé osudy z řad zejména chudších cestujících a posádky. Příběh staví na těchto osudech a na nadějích které většina těch chudých od příjezdu do zaslíbené Ameriky měla. A snad proto vás i z tohoto důvodu snímek zasáhne. I když tenhle film evidentně nehodlal z hlediska vizuálu velkolepě ( a draze) zpracovávat tuto katastrofu, samo potopení lodi bylo uděláno velmi věrohodně, stejně tak interiéry lodi atd... Závěr (i když notoricky známý), kdy moře pohlcuje tento luxusní parník na mne opravdu zapůsobil ! Měl bych jen dvě výtky, u některých rozhovorů ústředních postav na člunových palubách je až neskutečné ticho a klid. Hrdinové konverzují a davy za nimi víceméně mlčí. Přitom při spouštění posledních člunů byl na člunových palubách docela zmatek a při zvětšujících se náklonech lodi i křik. Další co mi vadilo, že se trosečníkům ve vodě nepářilo od úst. Ačkoliv se třásli a voda byla temná, působila teple.... Ale když zhodnotím oba díly dohromady tak to na vystačí nejenom na jednu WHITE STAR, ale rovnou na tři červené. * * * ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Celkom slušné spracovanie, požičiavajúce si dosť motívov zo slávneho Cameronovho Titanicu (1997), napriek tomu nie nudné. I keď druhá časť k tomu nemá ďaleko, lebo diváka rozhodne prekvapí - je vlastne alternatívnym uhlom pohľadu na udalosti z prvej... prerozpráva ten istý príbeh z pohľadu iných postáv, respektíve s pridaním záberov, ktoré udalosti prvej časti dovysvetľujú a dopĺňajú. V tomto formáte trochu netradičný a riskantný postup, lebo sa obávam, že 50% divákov sa na dopozeranie filmu vykašle, prípadne to sfúknu metódou fast forward. Mňa to celkom bavilo, taká príjemná televízna spoločenská kostýmovka. Ak vám však ide o dokumentačné kvality filmu, prečítajte si komentár Rocky62 a radšej sa filmu vyhnite - naozaj je založený skôr na romantike a emóciách - ale ja som ho po stránke faktografickej neriešila :-) ()

Reklama

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Na to, že se jedná o televizní film, je nejnovější verze "Titanicu" poměrně zdařilá. Nicméně... Podobnost s Cameronovým veledílem je natolik do očí bijící (charaktery a životní příběhy postav, záběry typu "dáma s mohutným kloboukem vylézá z automobilu a stáčí zrak vzhůru ke kotvící lodi" atd.), že jsem byla do slova a do písmene znechucená... ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Koukatelná televizka, jejíž hlavní nyvýhodou je přepálená stopáž, nevhodně podělená tak, že 2x90 minut sledujete vesměs ty samé události, jen s obměnou hlavních postav. Druhá část filmu mě bavila o něco více, ale když to shrnu dohromady, na víc jak dvě hvězdy to nevydá. A pokud nežerete Titanic trochu nadprůměrněji, vystačíte si mimo dokumentů jen s tou filmovou verzí, již má na svědomí Cameron. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tahle verze Titanicu je specifická svým zpracováním a sice v tom směru, že dvě části tu netvoří celistvý film, ale v jedné z nich vidíte pohled na katastrofu z jedné strany v druhém díle se přidají pohledy jiných postav a některé detaily. Forma je to určitě netradiční a zajímavá jinak z hlediska historické přesnosti dost úsměvné, ale zase kritizovat, že to vykrádá Cameronovu verzi není úplně na místě a všichni co viděli všechny starší verze tak vědí, že z každé z nich si velký James něco vypůjčil do svého spektáklu, takže tolik k tomu kdo je tu vykradač. Já to nehrotím a dávám lehce nadprůměrných poctivých televizních 60% ()

Galerie (79)

Zajímavosti (9)

  • K účelům natáčení byla postavena doposavad největší krytá vodní nádrž v Evropě zabírající plochu 900 metrů čtverečních, která zahrnovala i vyhřívanou část, v níž vznikly záběry kajut zaplavujících se vodou a potápějící paluby. (Olík)
  • Česká televize se odvysíláním minisérie připojila ke stanicím v bezmála devadesáti zemích světa, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvedly v premiéře ve stejném čase. (Olík)

Reklama

Reklama