Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Titanic se potopil v noci ze 14. na 15. dubna 1912 a v ledových vodách Atlantického oceánu nalezlo smrt 1 517 lidí. Originální dramatické ztvárnění osudových událostí, které vedly k neštěstí, uvádíme přesně v den katastrofy. Česká televize se tímto exkluzivním uvedením připojí k mnoha světovým stanicím, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvádějí ve slavnostní premiéře ve stejném čase. V hlavních rolích výpravné minisérie se objevují Linus Roache, Toby Jones, Geraldine Somervilleová či Maria Doyle Kennedyová. Když Titanic veselého dubnového dne vyráží ze Southamptonu, nikdo netuší, jak strašlivý osud jej za necelých pět dní čeká. Příběh se soustředí na několik různých postav a události osudné plavby převypráví z jejich perspektivy. Divák má možnost poznat atmosféru snobské první třídy s restauracemi a lázněmi, ale i těsné kajuty služebnictva a bídu podpalubí. Na palubě Titaniku se zkrátka setkává vzorek společnosti v roce 1912 ? v příběhu vystupují kromě smyšlených postav i skuteční pasažéři Titanicu (milionáři J. J. Astor a B. Guggenheim či ?Nepotopitelná Molly? Brownová). Všechny společenské rozdíly ale smaže neštěstí, kterému se loď nevědomky žene v ústrety. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Ubránit se srovnávání s Cameronovým velkofilmem prostě nešlo. Souhlasím s tím, že je to opravdu hloupé. Cameron svůj film nacpal vším, čím se dalo, tedy tím, co chtěl divák vidět. Tohle bylo televizní zpracování, které nabízelo i několik zajímavých momentů. Určitě by to šlo zkrátit. První film moc nenadchl. Druhý to všechno vynahradil. Za dobrý nápad považuju to, že první film sleduje události z pohledu cestujícíh z první třídy a druhý z pohledu posádky, potom se to samozřejmě všechno protnulo. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Proč tak nízké hodnocení tady na CSFD, sakra? Ano, Cameronovu filmu se to možná podobá až nezdravě, dost mi ho tato série v některých chvílich připomněla, ale je pravda, že jsem byl nakonec celkovou podobou nadšen. Na to, že jde o TV film, to je neobyčejně povedené a podle mě by to mohlo klidně jít i do koin, jen délka je možná trochu zbytečná. První část nám toho dost nabídne a ve druhé se jen zopakuje celá první a přidá jen něco navíc, což je trochu škoda, takže to vlastně mohlo být o polovinu kratší, nebo to vše mohli dát dohromady, což by bylo lepší. Ovšem scény z katastrofy povedené, vše působí věrohodně, mráz mi běhal po zádech a já si jen říkal, jak to vypadalo ve skutečnosti... Titanic povedený ( hodně moc ) a jen mi vadilo, že potopení bylo vidět jen z dálky a okrajově. Ale jedná se o opravdu silné drama, které má co nabídnout, jeho zpracování je naprosto neuvěřitelné a do kina jako dělané a já jsem nadšen. Rozhodně zajímavé podání o společenských rozdílech pasažérů, které katastrofa smaže. Z herců stojí za zmínku hlavně Toby Jones. Doporučuji, 100 let od katastrofy vzniklo toto geniální dílo. 95%, protože Cameronův film je přece jen lepší, a protože to sem tam má nějaké ty mouchy. ()

Reklama

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Na to, že se jedná o televizní film, je nejnovější verze "Titanicu" poměrně zdařilá. Nicméně... Podobnost s Cameronovým veledílem je natolik do očí bijící (charaktery a životní příběhy postav, záběry typu "dáma s mohutným kloboukem vylézá z automobilu a stáčí zrak vzhůru ke kotvící lodi" atd.), že jsem byla do slova a do písmene znechucená... ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tahle verze Titanicu je specifická svým zpracováním a sice v tom směru, že dvě části tu netvoří celistvý film, ale v jedné z nich vidíte pohled na katastrofu z jedné strany v druhém díle se přidají pohledy jiných postav a některé detaily. Forma je to určitě netradiční a zajímavá jinak z hlediska historické přesnosti dost úsměvné, ale zase kritizovat, že to vykrádá Cameronovu verzi není úplně na místě a všichni co viděli všechny starší verze tak vědí, že z každé z nich si velký James něco vypůjčil do svého spektáklu, takže tolik k tomu kdo je tu vykradač. Já to nehrotím a dávám lehce nadprůměrných poctivých televizních 60% ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Naprosto mě fascinuje s jakou elegancí a nadhledem šli ke dnu někteří zástupci 1. třídy .. byli to opravdoví skuteční gentlemani, byli natolik inteligentní, že velmi rychle a naprosto objektivně a správně vyhodnotili celou tragickou situaci a pochopili své šance na přežití - odložili proto nevzhledné a úplně zbytečné záchranné vesty, dali si svůj poslední drink, možná dva a důstojně ´odešli k většině´ /jak se říká v Anglii/ .... Zemřela většina z 57 milionářů cestujících první třídou, včetně multimilionářů Johna Jacoba Astora, Benjamina Guggenheima, Idy a Isidora Strausových … zemřela samozřejmě také velká spousta obyčejných bezejmenných lidí, těch bylo ostatně nejvíc … stačilo k tomu jen pár hloupých náhod, ke kterým se přidal lidský faktor a do té doby naprosto nepředstavitelná tragedie byla náhle smutnou realitou … zobrazit poutavě ve filmu tu první skupinu cestujících se většinou daří velmi úspěšně, u těch z podpalubí to už podle mě trochu pokulhává, snahy o nastínění jejich příběhů nejsou zdaleka tak zdařilé a ani v tomto snímku tomu není jinak ... ()

Galerie (79)

Zajímavosti (9)

  • Minisérie vznikla u příležitosti stého výročí potopení slavného zaoceánského parníku. (Olík)
  • Prvý film o Titanicu natočený digitálne. (Zaara)
  • K účelům natáčení byla postavena doposavad největší krytá vodní nádrž v Evropě zabírající plochu 900 metrů čtverečních, která zahrnovala i vyhřívanou část, v níž vznikly záběry kajut zaplavujících se vodou a potápějící paluby. (Olík)

Reklama

Reklama