Těžko volit slova, která by jednoznačně vyjadřovala můj názor vzhledem k tomu, že se o Titanic zajímám hlavně coby fenomén doby. Moje hodnocení: konečně verze, která znázorňuje historicky společenskou úchylku doby, kastování lidí do jednotlivých tříd, které tehdy vypovídaly mnohé o postavení lidí ve společnosti. Snobství, arogance a tehdejší postavení některých, kteří si mysleli, že mají právo soudit ostatní, zde více než jinde vidíme v plné nahotě. Ač se to může zdát až přehnané, tehdejší doba skutečně taková byla, lidé měli nepsaně různá "práva" podle toho, do jaké třídy patřili. Velké plus za to, že oproti jiným verzím tohle je docela dost vidět, i když těžko si dnes něco podobného představit. Historický pohled: tady se najdou plusy i mínusy, některé pasáže jsou přesně podle skutečnosti, ať už rozhovory, výpovědi nebo ztvárnění lodi samotné (interiéry, exteriéry). Palec dolů za scény, které byly zcela mimo mísu domyšleny a dialogy, které se odehrály prokazatelně jinde a jinak (bezprostřední reakce kapitána po nárazu, sled událostí kdo co a jak,...). Palec nahoru za neopomenutí života pasažérů druhé třídy ať už před nebo po nárazu, historicky přesné interiéry i lokace, které např. v Cameronově verzi nebyly vůbec. Jídelna první třídy, kuřácký salónek, hodně věrohodné i v částech, které běžně divák nepozná. Ani ne tak mínus jako spíš škoda, že v této verzi když už jsou lokace a scény hodně věrné skutečnosti, tak je jich jen pár, stále se opakují a nakonec divák pozná, že se celý film odehrává na pár placech. Neuvěřitelná spousta scén se odehrává na 3-4 místech, kde se akorát pokaždé mění obsazení a úhel kamery, aby skryl skutečnost, že natáčecích lokací bylo opravdu málo. Logicky tady nemůže nastat lepší efekt než u Cameronovy životní makety, nicméně stále jsem se nemohl ubránit pocitu, že kamera se mnohým místům záměrně vyhýbá, používá úhly záběru a nasvícení tak, aby bylo vidět jen něco, což podává spíš krátkozraký pohled než komplexně ucelený pohled na místo činu. Další věc, která mi vadila, je málo lidí a málo paniky. Když se potápí příď, na zádi u vchodu pro druhou třídu rozmlouvají dva lidi, nerušeně, v tichosti, skoro sami, až to budí dojem, jako by na lodi nikdo jiný nebyl (a o sto metrů dál se na stejné palubě odehrává peklo). Těžko tohle vše smíchat a udělat z toho závěr - pro nezainteresovaného diváka jde o jeden z lepších a historicky relativně přesnějších ztvárnění, i když chyb by se našlo při bližším ohledání víc. Pro mě osobně referenční ztvárnění, které si zaslouží vyzdvihnout než odsoudit.(14.4.2012)

• Allien.9

Na to, že se jedná o televizní film, je nejnovější verze "Titanicu" poměrně zdařilá. Nicméně... Podobnost s Cameronovým veledílem je natolik do očí bijící (charaktery a životní příběhy postav, záběry typu "dáma s mohutným kloboukem vylézá z automobilu a stáčí zrak vzhůru ke kotvící lodi" atd.), že jsem byla do slova a do písmene znechucená...(15.4.2012)

• playboxguest

Koukatelná televizka, jejíž hlavní nyvýhodou je přepálená stopáž, nevhodně podělená tak, že 2x90 minut sledujete vesměs ty samé události, jen s obměnou hlavních postav. Druhá část filmu mě bavila o něco více, ale když to shrnu dohromady, na víc jak dvě hvězdy to nevydá. A pokud nežerete Titanic trochu nadprůměrněji, vystačíte si mimo dokumentů jen s tou filmovou verzí, již má na svědomí Cameron.(2.11.2013)

• Roseinka

Nevydařená kopie Cameronova velkofilmu: dialogy, podobné postavy a osudy, dokonce i některé scény. Jsem znechucená. Na to, že je to tako nový film, je to trapně natočené. Herci nemají šťávu, nedokáží zahrát ty správné emoce. Možná jsem trochu ovlivněná tím, že Cameronův Titanic je můj nejoblíbenější film, ale přece jenom jsem toho viděla dost na toto téma, abych dokázala trochu objektivně zhodnotit, že tohle je brak.(15.4.2012)

Výborný scénář je degradován chudým televizním zpracováním. Velká škoda, oscarovému scénáristu Julianu Fellowesovi se totiž podařilo na relativně krátkém časovém prostoru rozehrát osudové drama s velkým lidským záběrem, který chytne za srdce a divák si hned několik hlavních postav doslova zamiluje. Tím více ho zasáhne blížící se tragedie. Srovnávat s Cameronovým spektáklem za 200 mil. dolarů je hloupé a nespravedlivé. Resumé: Nebojím se to jako celoživotní "titanolog":) napsat: rozhodně se jedná o to lepší ze všech zpracování legendární námořní katastrofy. (I když prapodivné pojetí postav kapitána Smithe a vrchního důstojníka Wilda si mohli tvůrci odpustit - ostatně stejně jako Cameron s prvním důstojníkem Murdochem).(15.4.2012)

• - Česká televize se odvysíláním minisérie připojila ke stanicím v bezmála devadesáti zemích světa, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvedly v premiéře ve stejném čase. (Olík)

• - K účelům natáčení byla postavena doposavad největší krytá vodní nádrž v Evropě zabírající plochu 900 metrů čtverečních, která zahrnovala i vyhřívanou část, v níž vznikly záběry kajut zaplavujících se vodou a potápějící paluby. (Olík)

• - Maria Doyle Kennedy nahradila Emily Watson. (Zaara)