Titanic se potopil v noci ze 14. na 15. dubna 1912 a v ledových vodách Atlantického oceánu nalezlo smrt 1 517 lidí. Originální dramatické ztvárnění osudových událostí, které vedly k neštěstí, uvádíme přesně v den katastrofy. Česká televize se tímto exkluzivním uvedením připojí k mnoha světovým stanicím, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvádějí ve slavnostní premiéře ve stejném čase. V hlavních rolích výpravné minisérie se objevují Linus Roache, Toby Jones, Geraldine Somervilleová či Maria Doyle Kennedyová. Když Titanic veselého dubnového dne vyráží ze Southamptonu, nikdo netuší, jak strašlivý osud jej za necelých pět dní čeká. Příběh se soustředí na několik různých postav a události osudné plavby převypráví z jejich perspektivy. Divák má možnost poznat atmosféru snobské první třídy s restauracemi a lázněmi, ale i těsné kajuty služebnictva a bídu podpalubí. Na palubě Titaniku se zkrátka setkává vzorek společnosti v roce 1912 ? v příběhu vystupují kromě smyšlených postav i skuteční pasažéři Titanicu (milionáři J. J. Astor a B. Guggenheim či ?Nepotopitelná Molly? Brownová). Všechny společenské rozdíly ale smaže neštěstí, kterému se loď nevědomky žene v ústrety. (oficiální text distributora)

Neel

Kdybych nebyla Titanikofil, asi by mi to stačilo. Mizerný střih, dialogy, celý scénář a o zachycení historických faktů ani nemluvím. Snaha o dramatičnost při potápění lodi se nepovedla. Loučení chrabrých mužů se svými ženami je přehnané, jediné, co ve mně vyvolalo nějakou tu emoci je objetí tatínka s dcerkou zatímco čekají na zatopení podpalubí. Opravdu odvaha udělat nízkorozpočtovou televizní minisérii, po tom co předvedl Cameron. ()

katjaaa

Na TV film to nebylo až tak strašné. To ale nemění nic na tom, že to bylo suché a nudné. Připadalo mi, jakoby katastrofa Titanicu stála v pozadí a hlavním cílem bylo vykreslení postav ( Toho co jí a co pijí, toho kdo s kým spí a nespí, kdo patří do první třídy a naopak ne atd., ale možná to byl záměr :) ). a byly vykresleny příšerně. Kolikrát jsem nevěděla kdo je kdo a ztrácela se. A dýchala tam na mě atmosféra seriálu o slečně Marplové, či o Hercule Poirotovi. O podobnosti s Cameronovým Titanicem už bylo řečeno vše za mě v ostatních komentech. ()

Nereida18

Spousta lidí je nespokojena s tímto výročním seriálem/filmem. Mně se ale líbil. Na Cameronově Titanicu mě vytáčelo zaostření na dvě postavy. Tady máme příběh nejslavnější lodi historie (nepočítáme-li Auroru) viděný různými úhly pohledu. Jsou tu samozřejmě postavy, které mám ráda a také ty, které už tolik nemusím. Myslím, že nejsem jediná, která si zamilovala Annie a Paula (Paola??? - co já vím, italština mi opravdu nejde). Je to smutné a krásné zároveň. Rozdělení na dvě části je dle mého názoru výborný tah. Druhý díl krásně doplňuje ten první a člověku se ucelí celý obraz. Myslím si, že to oprávněně patří do mé knihovny. ()

PinkButterfl

Pre mňa príjemné spracovanie. Film je podľa mňa dobre a aj kvalitne spracovaný, na rozdiel od 11 Oscarového Titanicu je podľa mňa viac založený na realite, menej vymyslený a " romantický ", aj keď aj tu sú zaujímavé príbehy. Vyzdvihla by som práve fakt, že ústredným nie je len jeden príbeh, ale viacero, pričom každý je zaujímavý. Zaujala ma aj druhá časť filmu, ktorá dopĺňa prvú časť a tak aj príbeh viac objasňuje. ()