Od svojho debutu v roku 2004 sa šou X Factor stala natrvalo najsledovanejšou šou vo Veľkej Británii, pričom v súčasnosti už má za sebou sedem sérií. Podobné rekordy lámali aj regionálne verzie v iných štátoch. Túto televíznu sezónu prichádza aj do Spojených štátov a práve americkú verziu X Factoru vám prinesieme v exkluzívnej slovenskej premiére.
Jedná sa o spevácku súťaž určenú pre mladé aj staršie talenty, jednotlivcov aj dvojice, pre tých, čo majú výnimočný hlas, vedia sa pohybovať na pódiu a vystupovať pred ľuďmi, no predovšetkým pre tých, ktorí majú legendárny faktor X, teda charizmu alebo nepomenovateľný element, ktorý robí z obyčajného speváka hviezdu. Posudzovať, či uchádzači o víťazstvo tento faktor majú, budú štyria porotcovia. Simon Cowell, Nicole Scherzinger, L.A. Reid a Paula Abdul rozhodujú, kto dostane šancu zabojovať o garantovaný kontrakt v hodnote 5 000 000 dolárov! Moderuje Steve Jones. (oficiální text distributora)

Michi88

Rozhodně lepší show, než ty, kterými nás naše televize krmí. Každý soutěžící je originální a show nepřestává bavit. Navíc plusem je i porota složená z Simona Cowella, Britney Spears, LAReid a Demi Lovato, která by měla zůstat u zpívání, jelikož jí jde mnohem víc než hraní. ()

Kalidor_

Lepší pěvecké výkony v jakékoliv zpěvácké soutěži jsem dosud nikdy neslyšel, některé verze písní těchto nadaných zpěváků předčily i originál (viz. např. "Neither one of us" v podání Marcuse Cantyho). Opravdu úžasné výkony. ()

dr.jacoby

V tomto programe sa na rozdiel od nasich televízii porota sústredí, aby hodnotila súťažiacich a nie aby upozornila za každú cenu na seba. ()

Paity

je to sice jedna z milionu pěveckých reality-show, které běží v Americe prakticky pořád. Ale jedno se těm Amíkům musí nechat. Oni to umí. Člověk nemá vůbec pocit, že se na to někdy už koukal. Noví hosté, noví "zpěváci"... tohle všechno prostě funguje. ()

Mouzon

Patos obyčejného lidství... Přesně tento druh "vznešených citů" a pochybným způsobem vzbuzovaných emocí mám rád. ()

dobso

Tak na jednej strane chápem vyššiu úroveň tejto súťaže oproti našim súťažiam. Nechápem ale to, na čo to dávajú u nás. Podľa mňa je to len ďalší lacný nákup programu, ktorým zaplátajú dieru v programe. Dnes idú televízie s nižovaním výdavkov a ľudia na ne aj tak "čumia". ()

Emzet

Předpokládám, že takhle nějak by také mohlo vypadat Peklo. Všichni se culí jako v nějaké hodně špatné parodii na self-help programy, semtam přijde někdo, kdo zazpívá jako Whitney Houston a zboří sál… a porota se může přetrhnout, aby ochránila křehký jemnocit soutěžících. Simona Cowella tady vyloženě nepoznávám. Neustále se žvaní o "upřímném projevu", "procítěnosti" a podobně - v show, která o těchto aspektech není ani trochu. Samozřejmě že všichni zpívají hezky americky - i když přijde někdo očividně zaostalý, jde přeci o "toho ducha", musíme přikyvovat a tleskat, protože to je americký občan a je tedy nádherný a čerstvý. Byť je X Factor zrůdnost sama o sobě, britská verze byla alespoň o poznání míň sterilní a rozhodně ne tak nechutná. Někteří možná mají hlas, ale nápaditost a originalita by se dala spočítat na prstech ruky vlasteneckého dřevorubce z Montany. Ale očekávám, že nějaký Justin Bieber 2 nebo New Kids On The Block 6 se tady najdou. ()

Maslord

Krásna ukážka davovej psychózy za účelom zúročenia vkladov. Chcel by som byť producent... alebo plačúci divák. HaHa. ()

maty39

Přiznám se, že jsem toho z první řady amerického X factoru zase tolik neviděl. Jedno kolo z konkurzů a pár soutěžních kol z konce (vyhlašování výsledků mě nezajímalo). Zpěváci byli poměrně talentovaní, Simon Cowell (jediný důvod proč jsem to pustil) byl téměř ten starý dobrý Simon Cowell, jen prezentovaná hudba mě poměrně znechutila. Konkurenční American Idol sází především na pěvecký projev. X factor se snaží přidat i nějakou tu show do vystoupení, stylizaci... a prostě a jednoduše se to začíná zoufale podobat současné pop (rap) music. A to je věc, která mě naprosto míjí a nebaví. Asi to ještě příští rok na pár dílů zapnu, ale záleží to na tom, jak moc se budu zrovna nudit ()

readan

Táto súťažná relácia je určite neporovnateľná s našimi slovenskými podobnými súťažami. Táto má predsa len niečo do seba ..a sú tam ako aj skutočné talenty , tak aj vtipné momenty. ()

dainio

Taky jsem se díval na X Factor. Bylo to super. Konečně jsem viděl opravdové hvězdy, a né, ty trapné osoby z ČSMT. Jaro Slávik a Lucie Bílá by se měli konečně podívat, jak vypadají opravdoví talenti, a nemuseli by zbytečně 15x v jednom pořadu vstávat ze židle a říkat, že nic lepšího nikdy neviděli. Je to od nich trapné. X Factor US má temperament, skvělou porotu, akčnost a hlavně je v originále. Nemám co vytknout ! ()

Hovado

Americká mutace chtěla šlapat na paty American idolu, ale ten má za mořem neotřesitelnou pozici. Americký X Factor je slabí čajíček oproti britskému originálu. Mnoho nadějných zpěváků přinesla první série, kde nakonec skončil druhý Josh Krajcik, muž s českými kořeny. Ale zásadní pro umělce, kteří z těchto show vyjdou je to, jak se s nimi bude pracovat po soutěži. A to po první sérii totálně selhalo. Druhá série byla velmi průměrná a nakonec ji vyhrál i průměrný country zpěvák, která ale zabodoval i po soutěži solo albem a je v Americe mezi country elitou. Třetí série může být hřebíkem do rakve. ()

Withree

Byla by to stejně nudná a sterilní (i přes bombastickou dramaturgii) pěvecká soutěž, jaké míváme i u nás....nebýt zázraku jménem Drew. ()

Polnoch

Trápne a úbohé, plné amerického afektu z ktorého sa normálnym ľuďom akurát tak dvíha žalúdok. A aby som nezabudol, ako všade aj tu pravidelne víťazia najväčšie sociálne prípady ktoré si získajú hlasy svojim ťažkým životným príbehom a nie spevom. ()

Kinpr

Ach ta sladká, přesladká Amerika. Sice je to o něco málo, ale opravdu málo, lepší, než mutantní bratříčci na Nově, ale i tak je to děs. A mám pocit, že o zpěvu to moc nebude...no a Britney Spears mi nestojí ani za písmeno ()

MaxForValue

Takto by to nejako malo vyzerať. Keď si to všetko porovnám s tým, čo nám servírujú naše TV stanice, tak X-Factor z toho vyjde víťazne. Nemyslím tým samotné výkony, ale skôr forma spracovania. Kým naše stanice sa snažia o čo najväčšiu "komerčnosť", v prípade X-Factoru mám pocit, že tu oveľa viac kladú producenti dôraz na zobrazenie práve talentov a nie anti-talentov, ako to je dobrým zvykom u nás. ()

Boudyy

Výborné. Zahraniční hledání talentů má vždy větší přínos pro svět hudby, než české a slovenské rádoby pokusy. Téměř každý vítěz americké či britské Superstar nebo nějaké jiné talentové soutěže vždy zaujmul širší obecenstvo ve světě a ne jen hrstku fanoušků ze svého rodného města. Stejně tomu je při americkém X Factoru. Talentovaní lidé, kteří se jen tak neztratí a důležité je, že máte motivaci někomu fandit (narozdíl od účastníků českých či slovenských talentových soutěží), i když samozřejmě nemusíte a můžete si jen užívat výkony soutěžících. A až nyní se děsím srovnání s českým X Factorem z roku 2008 či právě poběhlou 2 sérií ČS má talent. ()