V Detroitu budoucnosti ještě stále nezavládl klid. Společnost Omni Consumer Products (OCP) stále usiluje o splnění svého snu - o vybudování velkoměsta "Delta City". V cestě jim ale stojí bezdomovci a tlupy mladých "Splatterpunků", kteří obývají oblast, kde má nové město stát. OCP se rozhodne pro radikální řešení situace. Naverbuje ozbrojená komanda žoldáků z amazonské války, aby oblast vyklidila. A tak na území Splatterpunků a bezdomovců vjedou obrněná vozidla, jejichž po zuby ozbrojené posádky násilím odvážejí zdejší usedlíky do "rehabilitačních center" a likvidují ty, kteří se nechtějí podřídit. V ulicích Detriotu vypukne regulérní válka. Zdá se, že společnost OCP dosáhne svého cíle. Ale pak se objeví překážka, kterou kdysi stvořila sama OCP... RoboCop! Mechanický policista s lidským mozkem si vzpomene na to, že byl kdysi člověkem, a připojí se ke vzbouřencům, vedených autoritativní Berou, aby pomohl chránit jejich domovy. Za pomoci geniální desetileté Nikko, odbornice na počítače, musí RoboCop bojovat nejen proti žoldákům a společnosti OCP, ale také proti policii. Jediným jeho kolegou, který je ochoten mu pomoci, je jeho stará přítelkyně, policistka Lewisová. (oficiální text distributora)

JesterKruger

Robocop 3 je podprůměr. Má sice dobré herce, efekty byli kolísavé. Chvílemi dobré, a chvílemi hrozné. Největším problémem je děj filmu. Děj je základ. Takže když pokazíte děj, pokazíte celý film. Je to vlastně zbytečně natahované. OCP chce vytvořit " Delta City". Ale ne pěkným způsobem. Ničí ostatním domovy, a aby toho nebylo málo, ty domy ničí, když jsou v nich lidé. Takže vypukne válka. Je škoda, že tu nehraje Peter Willer, ale nepřišlo mi, že by Burke nějak RoboCopovu postavu zneuctil. Jinak je to ale nuda, která se sice dá přežít, ale podruhé už do té nudy nepůjdete. Takže za co jsou vlastně ty 2*? Za pár dobrých scén, za herce, a taky za to, že se to dalo přežít. Sice těžce přežít, ale dá se přežít. Jinak je tento film katastrofa. ()

PTuranyi

Priemerné akčné scifi, ktoré je už len béčkovým odvarom svojich predchodcov. Rozpadávajúce industriálne kulisy hnijúceho Detroitu sú síce výbornou kulisou s dobrou atmosférou ale príbeh je len zlátaninou s miestami chabými dialógmi. Postavy okrem bežných obyvateľov tvoria štyri skupiny. Rehabilitačné jednotky OCP, sťahujúce krutým spôsobom obyvateľov z územia kde má vyrásť už od prvého filmu plánované Delta City. Rebeli samozrejme tomuto počínaniu kladú odpor. Potom je tu polícia a pankáči, ktorí vyzerajú ako sfetovaná agresívna banda klonov Zeda z Policajnej akadémie. No a nakoniec je tu Robocop, ktorý je ešte robotickejší ako kedykoľvek predtým ale, čo je milé, snaží sa žartovať, ale k Robocopovi mi to akosi nesedí. Scenár je plný klišé, grandióznych výbuchov a logických prehmatov.. Napríklad pri útoku pankáčov, sa skupinka útočníkov pod paľbou vôbec nezmenšuje, hoci sa vôbec nekryjú a nikde nie sú žiadne mŕtvoly. Tie začnú pribúdať až s príletom Murphyho. Produkcia sa to snaží zachrániť hudbou Basila Poledourisa, ale kazia to aj vizuálne efekty, ktoré sú na úrovni o 15 rokov staršieho Supermana. Nezachránia to ani robocopova nová výbava ani robonijnjovia, ktorí sa síce vedia predvádzať, ale v reálnom súboji vždy nechajú robocopovi priestor, aby ich porazil.Pri prvom stretnutí to vyzeralo ako nevydarená napodobenina legendárneho súboja Indyho s bičom. Herci sú väčšinou noví a priemerní. Miestami dokonca toporní. Z pôvodného obsadenia zostali len Felton Perry a Nancy Allen a aj tá sa "nechá" v polke zastreliť. ()

Tomulka

Tvůrci se pokusily o návrad k jedničce cesta druhého dílu byla celkem slabší. Velmi se mi zamlouvá myšlenka rozvíjet Roba dát mu lepší zbraně a vylepšit jej (přece jen je to nejlepší výtvor OCP). Musím podotknout, že další díly RoboCopa , které již nejsou tak známe jsou totálně o ničem, ale třetí díl doporučuji (teda všechny tři filmy bych doporučil jen fandům Robocopa). Jak jsem již psal, dopřejte Robovi remake s dnešnímy technologiemi. Už jsem to někde četl, že se o tom uvažuje. Snad to vyjde. ()

teseth odpad!

Vydržel jsem celkem 20 min a pak jsem sám sobě od toho trápení pomohl červeným čudlíkem. Je zajímavé, že jsem zjistil kolik krásy může mít pohled z okna. ()

solver odpad!

Scénář muselo vymyslet malé dítě - to už prostě nejde dospěle vymyslet, jak tam lítal jak superman a ta 10letá programátorka :-) ()

DannyBurino

Můj milovaný hrdina je zpět, ale ted místo toho aby zabíjel hromadu grázlů, tak sledujte jak: střílí do skupiny gangstrů a zabíjí pouze dva, nechá se zapálit a souboj s kyber-ninjou nebude ani souboj. Ale jinak stále je tam dobrá atmosféra, zbrusu nové vybavení, akce není špatná a Robocop jako jediná naděje pro povstalce je geniální. ()

Mistr119

Tak tady se dost zásadně odlišuju od veřejného mínění! Podle mne má trilogie o Robocopovi vzrůstající tendenci (byť stále ve škále 60 - 80%...i když v aktuální době bych dal tomuhle filmu i 90% za aktuálnost). Od jedničky založené na akci a která se nebojí znázornění brutality, přes dvojku, která jde více na otázku kyborg = člověk/robot tady máme trojku, která staví na otázkách dvojky, ale lépe je rozvíjí. Kapitalistická Omni consum, která už ve dvojce chtěla koupit Detroit, se zde nadnárodně spolčuje a je obdivuhodné, jak v Americe, jedné z největších mocností kapitalismu, jsou schopni si uvědomit stinné stránky téhleté „ideologie”. Navíc klíčové je, že film běžel v televizi v rámci „pandemie” koronaviru, kdy nám vznikají také společnosti (vyrábějící vakcínu...), které si možná budou dělat skrz kapitál nárok na převzetí moci zákona. V neposlední řadě je vidět správná morálka policie, které jde o skutečné hájení svobod navzdory vlastnění korporátem. No a o mediální masáži, která šíří dezinformace skrz televizní relace..ani nemluvím. :) Nutkání bylo dát i 5*, ale přeci jen za slabší archaicky působící akční scény a za to, že mě místy v pomalých akcích Robocopa jímala lítost, jak je technicky zaostalý a nepůsobil jako hrdina, nechávám hvězdy 4. ()

Monrico odpad!

Jelikož jsem viděl jen jedničku a pak po letech tohle, koukal jsem s občas otevřenou hubou až do konce. Dodnes se nemužu nějak přesvědčit, že se mi to jen nezdálo. Čekal jsem akci - viděl jsem pohádku s dětičkama, robůtkama a jinejma prkotinkama. Možná bych měl dát 1 hvězdičku, ale zato jak jste spotvořili chudáky pankáče!!! :) ()

Metropolit

ak by som mal byť úprimný je to určite lepšie ako JAWS 3 ktoré by som dal do d-akčnej stupnice, neviem či taká vôbec existuje, trojka mi miestami pripadá ako paródia - ešte že tam nedali za názvom 3D bola by to škoda :) ()

botka2

Tak třetí díl mě trochu zklamal, hodně velká slátanina a je vidět, že scénáristé už nešli do ničeho zajímavého.Ono už by to asi bylo moc, navázat na úspěch prvních dílů.Škoda..... ()

Osirius odpad!

Toto se nemělo stát... Pamatuji si, když jsem na tento film viděl upoutávku, jak jsem se těšil. A pak ho za pár měsícu náhodou shlédl (ano celý) v zajezdovem autobuse z VHS... můj první pocit z toho byl ten, že autobusák v povinné přestávce rychle naškrábal scénař a poslal ho s prosbou at` mu za pár tisíc něco natočí aby měl co pouštět na dlouhých cestách... ()

Dr.Gogo

Zajímavost: Od roku 1993 režisér nic nenatočil, po sprznění Robocopa 3 ho hodili do jámy a zalili betonem. Pachatelé později dostali v utajení čestné ocenění za ochranu veřejnosti. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Máte moje uznání. Jak vám vlastně říkají? Murphy?" - "Tak mi říkají přátelé. Pro vás jsem Robocop." Společnosti OCP a Roboninja vs. RoboCop. Zakončení trilogie přineslo smrt Lewisové, létajícího RoboCopa, přítomnost RoboNinjů. O akci tu nouze není, ale souboje mohly být propracovanější. Robocopa tady nehraje jeho původní představitel, ale toho si ani nevšimnete. Jinak ok, jednička a dvojka jsou úplně někde jinde, ale zas taková hrůza to není. Díky této trilogii se postava RoboCopa stala naprosto ikonickou a dnes se jedná o jednu z velmi důležitých postav, ke kterým se tvůrci stále vracejí. - 70%. ()

Drslw

Nuž, takto zo spätného pohľadu a po asi štvrtom pozretí musím konštatovať, že je to totálna logika, lyrika, epika a optika Sin City...! A poctivé vzdanie holdu predchádzajúcim častiam. Plus slušní herci a výborná politika. Ale je pravda, že to mohlo byť lepšie... škoda. Prečo však Sin City má toľko lajkov, a toto nie? Lebo to nenapísal Frank Miller? ... Vážne...? ;) ()